Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GPS дава грешна локация!
#1

Здравейте от няколко дни съм с lg bello.Имам следния проблем. Включвам навигацията - sygic и Карти, като активирам и Местоположения, проблемът е че и двете навигации дават съобщение Неточен gps сигнал и на практика не работят. Пробвал съм и на открито и в автомобил. Моля за съдействие.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз скоро имах подобен проблем и го оправих с чистене на кеша (wipe cache partition) от recovery mode. Smile

D_coffee
Цитирай
#3

(2015-07-01, 21:50:28)mitko1pr написа:  Аз скоро имах подобен проблем и го оправих с чистене на кеша (wipe cache partition) от recovery mode. Smile
В смисъл трябва да изчистя целия телефон ли? Как става това?
Цитирай
#4

Този проблем явно е масово срещан в L Bello. Само потребителите ползващи GPS го установяват. Повечето потребители дори не използват GPS. Аз получих моят L Bello d335e с не работещ GPS. Един колега от друг форум получи своят L Bello d331 също с не работещ GPS. Причината е в чипа. При справка този чип на медиатек е известен с трудното запалване на GPS. Аз подкарах моят GPS с флашване на рома, след което модифицирах един системен файл дописвайки един ред код, след това яко ровичках настройките за активиране на всички възможни опции за позициониране, след това и няколко GPS приложения от гугъл плей. Само така ми проработи GPS навигацията. Сигурен съм че при един ресет пак няма да ми работи GPS навигацията.  Темите за флаш и подкарване съм постнал можете да ги откриетв в гугъл."LG L BELLO D335E DUAL SIM Ако GPS-ът ви не работи." и "LG L BELLO d335e се брикна". Колегата с d331 е дал в сервиз своят телефон сменили чипа с друг и пак не позиционирал. А моите инструкции си мисля че не е изпълнил правилно и още е без работещ GPS. А я твоя случай колега си мисля че е сходен като нашите. Не те позиционира правилно защото не засича сателити и не се свързва към тях а те позиционира по мрежа.


Привет, днес ще обясня подробно как съм се преборил с GPS-a на това устройство.
Ако сте си закупили LG L BELLO D335E DUAL SIM чисто нов и е на няколко дена, всичко по него е наред освен GPS-a, който упорито мълчи с часове и отказва да работи, не открива или открива но когато си поиска сателити, не се отчайвайте. Най вероятно е дошъл счупен софтуерно при вас. Това може да се поправи бързо без гаранционно обслужване, губене на време и дълго чакане.
Ако нямате акаунт във "4shared" ползвайте моят:






Ще направя кратък обзор:
Процесът се изразява в следното:
0 -во трябва да свалите тези файлове за вашият компютър:
LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.1 1.3.exe -----USB драйвер за LG L BELLO D335E за MS WINDOWS OS.
android_root.exe ----- Рутваща програма за работа под MS WINDOWS OS
1-во трябва да подготвите компютъра си.

2-ро трябва да подготвите телефона си.

3-то трябва да рутнете телефона си.

4-то трябва да свалите x-plore файлов мениджър от гугъл плей.

5-то трябва да осигурите на файловият мениджър Х-plore рут права.

6-то трябва да отворите файловият мениджър Х-plore и да му дадете максимум права за рут.

7-мо трябва да отидете в системната директория на телефона, по подразбиране се казва ROOT, след което трябва да отидете в папка system и съответно да откриете най в долу файл build.prop, трябва да му дадете права и за писане, по подразбиране този файл има само права за четене. След това трябва да го отворите с текстов редактор и да редактирате файла. Редактирането се състои само в това да се скролне на последният ред  и след последният ред, на нов ред да се добави следното съдържание:
Цитат:dalvik.vm.execution-mode=int:fast
Трябва да се запазят промените и да се затвори файла, да се върнат правата на файла пак такива, каквито бяха по подразбиране а именно само за четене и да се напусне файловият мениджър, след което съответно и рестарт на телефона.

8-мо трябва да се посети гугъл плей и да си свалите и инсталирате следните три приложения:
ЕPO TOOLS FREE, GPS FASTER и GPS TEST.

9-то трябва да стартирате GPS FASTER и там  да изберете континент Europe и регион Bulgaria и да затворите приложението.

10-то трябва да стартирате ЕPO TOOLS FREE и да кликнете на download и да затворите приложението, задължително трябва да имате в тази стъпка осигурена интернет връзка.

11-то трябва  да рестартирате телефона.

12-то трябва да активирате всички възможни опции и настройки, които телефонът ви поддържа за откриване на  местоположението ви (по подробно можете да видите това в първият източник на информация, който съм използвал при решаването на проблема към края на поста).

13-то трябва да излезете на открито място.

14-то трябва да активирате мобилен интернет и gps.

15-то трябва да стартирате GPS TEST приложението и да изчакате 1 до 2 минути ако всичко сте спазили и сте изпълнили правилно, GPS-a трябва да започне да открива сателити и да се свързва към тях успешно, съответно и да ви определи местоположението.

16 Остава ви да си изберете хубав навигационен софтуер по ваш вкус и да ползвате телефона си като навигация, което можете да направите в съответните раздели за GPS софтуер и Аndroid навигация във форума.






Сега по подробно как се постига това:
1. Подготовка на компютъра.
След, като сте свалили  файловете от точка 0 трябва първо да инсталирате USB драйвера и после рутващата програма.
Относно USB драйвера:
Инсталира се първо драйверът "LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.1  1.3"
Два пъти се клика над файла с мишката,избира се "Български" и се клика "Напред", пак се клика "Напред" и накрая се клика на "Ок"
След това се инсталира рутващата програма, няма да показвам как се прави защото е елементарно, просто се стартира сетъпа, клика се на install или next до като не стигнете до finish или до ok.
Рестартирайте компютъра и с това приключва подготовката на компютъра ни.

2. Подготовка на телефона.
Относно подготовката на телефона, влиза се в Настройки/Общи/Относно телефона/Общи/Информация за софтуер/ клика се 7 пъти на номер на състояние.
След това трябва да ни се появи в  Настройки/Общи/Опции за разработчици.
Влиза се в Настройки/Общи/Опции за разработчици/USB отстраняване на грешки, там се слага отметка и се приключва с подготовката на телефона.
Между точка 2 и 3 трябва да се осигури USB kомуникация между телефон и компютър.
Телефонът се свързва с компютъра посредством USB кабел от телефона избираме свързаността да е от типа "Изпращане на изображение PTP".
Веднага след свързването отиваме в Контролен панел/Диспечър на устройствата и внимателно следим дали ще се покаже в "Други устройства"  "МТ65XXAndroid Phone". Ако се е показало точно това, като непознато  устройство,  значи всичко е окей. Точно в този момент операционната система трябва да почне да наглася драйверите и да осъществи първият тип свързаност. Веднага ще изкочи прозорец на който ще  уведоми че това се случва, изчаква се търпеливо.  След приключването на тази операция успешно в "Диспечъра на устройства" се проверява дали в "Преносими устройства" вече ни се е появило "LG L BELLO" ако отговорът е да всичко е окей до тук.
За по сигурно можем да рестартираме един път компютъра.

3. Рутване на телефона.
Стартираме Kingo ROOT.exe, свързваме телефона с usb към компютъра и избираме режимът на комуникация с писи да е PTP Изпращане на изображение. След това веднага рутващата програма трябва да ни разпознае устройството или поне чипа на устройството и също така да ни извести за рут състоянието на устройството ни, ще изпише no root.
Кликате на root  и изчаквате търпеливо, накрая трябва да ви се изпише че рутът е успешен. Ако е не успешен опитайте с бутона рутни отново, root again. Случвало ми се е от първият път по някога да не се получава. След като рутът е успешен можете да продължите с останалите стъпки. Прилагам и линк към официалният уеб сайт на разработчика на рутващата програма:
4. Tрябва да свалите x-plore файлов мениджър от гугъл плей.
5. Tрябва да осигурите на файловият мениджър Х-plore рут права.
6. Tрябва да отворите файловият мениджър Х-plore и да му дадете максимум права за рут.
7. Tрябва да отидете в системната директория на телефона, по подразбиране се казва ROOT, след което трябва да отидете в папка system и съответно да откриете най в долу файл build.prop, трябва да му дадете права и за писане, по подразбиране този файл има само права за четене. След това трябва да го отворите с текстов редактор и да редактирате файла. Редактирането се състои само в това да се скролне на последният ред  и след последният ред, на нов ред да се добави следното съдържание:
Цитат:dalvik.vm.execution-mode=int:fast
Трябва да се запазят промените и да се затвори файла, да се върнат правата на файла пак такива, каквито бяха по подразбиране а именно само за четене и да се напусне файловият мениджър, след което съответно и рестарт на телефона.
8. Tрябва да се посети гугъл плей и да си свалите и инсталирате следните три приложения:
ЕPO TOOLS FREE, GPS FASTER и GPS TEST.
9. Tрябва да стартирате GPS FASTER и там  да изберете континент Europe и регион Bulgaria и да затворите приложението.
10. Tрябва да стартирате ЕPO TOOLS FREE и да кликнете на download и да затворите приложението, задължително трябва да имате в тази стъпка осигурена интернет връзка.
11. Tрябва  да рестартирате телефона.

12. Tрябва да активирате всички възможни опции и настройки, които телефонът ви поддържа за откриване на  местоположението ви (по подробно можете да видите това в първият източник на информация, който съм използвал при решаването на проблема към края на поста).

13. Tрябва да излезете на открито място.

14. Tрябва да активирате мобилен интернет и gps

15. Tрябва да стартирате GPS TEST приложението и да изчакате 1 до 2 минути ако всичко сте спазили и сте изпълнили правилно, GPS-a трябва да започне да открива сателити и да се свързва към тях успешно, съответно и да ви определи местоположението.
Преди целият този процес  не засичаше нищо:
Сега след този процес вече засича сателити и при вас трябва да засича и накрая да се заключи към минимум 3 спътника:
16 Остава ви да си изберете хубав навигационен софтуер по ваш вкус и да ползвате телефона си като навигация, което можете да направите в съответните раздели за GPS софтуер и Аndroid навигация във форума.

Тествах 4 навигации (Sygic, Garmin, IGO, Navigon) и се справя отлично:
Ако телефонът ви се брикне и забие на Boot loop посетете тази тема:
Проблемът с GPS-а е много често срещан при Mediatek чиповете и като цяло в интернет и в чуждите форуми няма теми  с подобни проблеми които да се обсъждат конкретно ориентирано към определен модел и марка, а съответно в темите фигурират проблемните чипове.
В нашият случай с LG L BELLO D335E DUAL SIM чипът тук е MT6582 (Mediatek 6582).

Източниците, които съм използвал при решаването на проблема са два:

Ето и подробни инструкции за това как се флашва LG L BELLO D335E:
1 Сваля се драйверът за LG L BELLO D335E от тук:
[DOWN]http://www.4shared.com/file/n1Xbs5bcce/L...N311.html?[/DOWN]
2 Сваля се LG Флашера от тук:
[DOWN]http://www.4shared.com/rar/3chSPE8xce/LG...2014.html?[/DOWN]
3 Сваля се фърмуера/стоковият ROM на LG L BELLO D335E от тук:
[DOWN]http://www.4shared.com/file/PmAputLIba/D...d_00.html?[/DOWN]
Ако нямате акаунт във "4shared" ползвайте моят:
4 Подготвя се телефонът.
5 Подготвя се компютърът.
6 Осигурява се двата типа свързаности между телефон и писи, едната свързаност е нормалната при нормално включен телефон и писи, а другата свързаност е при фърмуер ъпдейт режим вкаран телефон и писи.
7 Флашва се след като сме изпълнили всичко до тук.

Относно точка 4 подготовката на телефона, влиза се в Настройки/Общи/Относно телефона/Общи/Информация за софтуер/ клика се 7 пъти на номер на състояние.
След това трябва да ни се появи в Настройки/Общи/Опции за разработчици.
Влиза се в Настройки/Общи/Опции за разработчици/USB отстраняване на грешки, там се слага отметка и се приключва с подготовката на телефона.
Относно подготовката на компютъра в точка 5 се процедира така:
Имаме следните файлове:
D335E10d_00.kdz -----Най актуална последна версия на фърмуера на LG L BELLO D335E или още Стоков ROM.
LG Flash Tool 2014.rar -----Флашер на LG L BELLO D335E компресиран или още архивиран.
LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3.exe -----USB драйвер за LG L BELLO D335E за MS WINDOWS OS.
Инсталира се първо драйверът "LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3"
Два пъти се клика над файла с мишката,избира се "Български" и се клика "Напред", пак се клика "Напред" и накрая се клика на "Ок"
След като се изпълнят всички стъпки до тук, се разархивира или още декомпресира файла LG Flash Tool 2014.rar с дясно кликане на мишката върху него и се избира разархивирай в LG Flash Tool 2014/
След това в се влиза в новопоявилата се папка "LG Flash Tool 2014".
След това се влиза в папка "LG Flash Tool 2014".
След това се стартира файла "LGFlashTool2014.exe".
След това от "Select KDZ file намираме фърмуера на LG L BELLO D335E или още стоковият ROM на LG L BELLO D335E ".
С това приключваме и подготовката на компютъра от точка 5.
Относно точка 6 осигуряването на двата типа свързаности между телефон и писи:
Телефонът се свързва с компютъра посредством USB кабел от телефона избираме свързаността да е от типа "Изпращане на изображение PTP".
Веднага след свързването отиваме в Контролен панел/Диспечър на устройствата и внимателно следим дали ще се покаже в "Други устройства" "МТ65XXAndroid Phone". Ако се е показало точно това, като непознато устройство, значи всичко е окей. Точно в този момент операционната система трябва да почне да наглася драйверите и да осъществи първият тип свързаност. Веднага ще изкочи прозорец на който ще уведоми че това се случва, изчаква се търпеливо. След приключването на тази операция успешно в "Диспечъра на устройства" се проверява дали в "Преносими устройства" вече ни се е появило "LG L BELLO" ако отговорът е да всичко е окей до тук.
Относно осъществяването на вторият тип свързаност, това се осъществява като телефонът се изключи, прекъсне се USB връзката с компютъра, свързва се на ново с компютъра посредством usb кабел до като телефонът е изключен, задържа се Volume Up бутона на LG L BELLO D335E, и веднага телефонът трябва да влезе в специален режим "Firmware update mode".
През това време веднага на компютъра трябва да започне ново нагласяване на драйверите, както и разпознаване на устройството.
Изчаква се търпеливо този процес да приключи относно нагласянето на драйверите от операционната система и разпознаването на устройството. След като е успешно, проверяваме в "Диспечъра на устройства" дали ни се е появило при "Модеми" "LGE Mobile USB Modem".
Ako отговорът е да, значи всичко до тук е окей.
След като сме изпълнили всички точки от 1 до 6 до тук правилно и сме постигнали желаните резултати може да се премине към точка 7 а именно към флашването, връщаме се към точка 5, където подготвяхме компютъра и спряхме точно в момента, когато стартирахме флашера и заредихме фърмуера. Кликаме на Normal Flash и следваме инструкциите. И флашът ще бъде успешен ако сме спазили всички точки, както и имаме заредена батерия също така и фърмуерът, който сме заредили във флашера е точно за нашият модел и версията на този зареден фърмуер във флашера ни е същата версия към настоящата, която е в телефона или в телефона е по ниска фърмуерна версия.
Ако въпреки че след флаш, ъпдейт и ресет, GPS-ът ви не работи, посетете тази тема:
Успех, ако на някой му се наложи да флашва Smile
Цитирай
#5

D335 потвърждавам че метода подкарва джипиеса от личен опит. За D331 днес получих фийдбек от притежател на d331 че действа и при него.
За да проработи всичко от раз се ресетва, флашва със съответният стоков ROM и се следват стъпките.
За D331 стоковият ROM може да се свали от тук.

[DOWN]http://lg-phone-firmware.com/mobile/index.php?id_mod=54[/DOWN]

mitko1pr това с чистенето на кеша под галакси ноут 3 или под беллото ти се получи?
ivanov_rz очаквам фийдбек за резултат в положителна посока.
Цитирай
#6

Здравей,
направих  всичко както си написал но накрая пак е същото in view 11, in use 0. Къде греша?
Цитирай
#7

Ресетваш от менюто. Ресетваш от рекавърито. Флашваш задължително.  Не активираш джипиеса изобщо до като не изпълниш всичките стъпки. Ако всичко си спазил излизаш на открито и чакаш 2 минути.
Цитирай
#8

Извинявам се за тъпите въпроси, но как се правят тези ресетвания? А като се флашне телефона няма ли да се върне в начално състояние, както като съм го купувал?
Цитирай
#9

Аз го ползвам често и никога съм нямал проблеми някакви.

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#10

Флашването съм описал, за ресетите ще дам подробно описание по късно. След ресет се губят всички данни. След флаш също. Ресети и флаш се правят за да се изчистят всички излишни файлове и да се нулират настройките и системните файлове. Само така посоченият алгоритъм по подкарване на джипиеса ще сработи. Наблюденията са ми на база личен експериънс и фийдбек спрямо L Bello . Колега не ти се получава защото не спазваш алгоритъма стриктно. Най вероятно пропускаш нещо.

А щастливците с работещ джипиес просто са попаднали на хубавите партиди с L Bello.
vinixxx би ли проверил какво пише на последният ред в един системен файл?  
root/system/build.prop
Нямам идея на какво се дължи това че на едните потребители джипиеса им работи от раз а на други не. Освен че проблемът е софтуерен.

Ресетваш задължително.Флашваш задължително. Не пускаш джипиеса и не ползваш задължително. Рутваш телефона. Откриваш и редактираш файла. Уверяваш се че си редактирал файла и си го запазил с промените. Сваляш приложенията от гугъл плей и ги инсталираш след това ги стартираш и конфигурираш. Активираш всички възможни услуги за. определяне на местоположение за повече инфо виж цитираният източник. След това рестартираш. Излизаш на открито. Пускаш мобилен нет. Пускаш джипиеса. Стартираш джипиес тестващата програма. Изчакваш две минути.
ivanov_rz написа:Здравей,
писах в темата за GPS на LG bello но не знам дали трябва и другите да занимавам. Направих всичко както трябва, доколкото разбирам целта на всичко е да се добави онзи ред във build.prop. Успях това да го свърша и запаметих промените, но за съжаление пак не мога да се вържа за нито един сателит.
Цитирай
#11

Здравей,
линка със стоковият ROM на D331 ме препраща към списък с държави, но България няма.
Цитирай
#12

Опитай с ромът ориентиран към европейският пазар.
Цитирай
#13

Здравей,
направих всичко до изтеглянето на трите gps програми. След това рестартирах, но телефона умря. Сега забива на логото и не може въобще да тръгне.
Цитирай
#14

И при мен се получи така.
Грешен фърмуер или си сгрешил със системният файл.
Това че си получил брикване наистина е показател че не правиш нещо както трябва.
Флашваш на ново и ще се унбрикне.
Цитирай
#15

Ок, но не мога да направя връзка между компа и телефона. И какъв фирм да изтегля, първи път пробвах с NEU/NORTHERN EUROPE
Цитирай
#16

Виж версията сложи киткат но гледай да съответства на модела ти D331 и виж дали няма по висока софтуерна версия. За връзката с компютъра. Нямаш такава защото не вкарваш телефона в ъпдейт режим. При изключен телефон изпълни клавишната комбинация и го вкарай в този режим и ще ти тръгне усб комуникацията.

Фърмуера ми се струва наред защото казваш че се брикна след като си сложил джипиес програмите.  Аз си мисля че си оплескал системният файл.

 Аз съм си бриквал телефона заради системният файл.
Цитирай
#17

Ако имаш предвид натискането на бутона за намаляне на звука, не работи - изписва fastboot mode... и до там. Как да намеря клавишна комбинация за ъпдейт. Мисля че трябва да минем на ЛС.
Цитирай
#18

Сещам се за подобен проблем. Да и аз влизах във фасбуут
Но фастбуут не осигурява усб комуникацията.
Трябва ти ъпдейт моуда.

Цитат:LG L BELLO d335e се брикна
[b]
taner94
[/b]
[Изображение: user-online.png]
VIP потребител
Как да го съживя?

sabrito
[Изображение: user-offline.png]
Потърси в нета официалния ром и го флашни с Flashtools
Виж това

[b]taner94[/b] [Изображение: user-online.png]
VIP потребител
Имам флашера, имам рома, имам драйверите.
Дава ми грешка, като изписва проблем между свързването между писи и телефон.
Би ли дал подробни инструкции.

Мога да правя само хард ресет но не дава резултат пак бутлууп.
Мога да вляза във фастбуут.
Не мога да флашна по нормалният начин.

Брикна се след като промених съдържанието на един файл във системната папка.
А именно Build.prop като промених правата му от само за четене на писане и в последният ред добавих dalvik.vm.execution-mode=int:fast .
Не съм сигурен дали оригинала беше Build.prop или build.prop. Но май беше с малка буква, след първата промяна не умря, направих я на голяма и умря.

Благодаря за съдействието, ънбрикна се, просто преди да се флашне трябва да се подкара във режим фърмуер упдейт, което се постига след свързване с уесби кабела се задържи до като е изключен телефона волюм ъп бутона [Изображение: classic.gif]

Остава да опитам пак да фиксна джипиеса само [Изображение: classic.gif]

Фикснах и GPS-а, вече работи перманентно не мълчи с часове [Изображение: classic.gif] [Изображение: classic.gif] [Изображение: classic.gif]

sabrito [Изображение: user-offline.png]
Дано да съм ти помогнал, а и форума е за това

[b]taner94[/b] [Изображение: user-online.png]
VIP потребител
Помогна, да.

Ето и подробни инструкции за това как се флашва LG L BELLO D335E:
1 Сваля се драйверът за LG L BELLO D335E от тук:
[DOWN]http://www.4shared.com/file/n1Xbs5bcce/L...N311.html?[/DOWN]
2 Сваля се LG Флашера от тук:
[DOWN]http://www.4shared.com/rar/3chSPE8xce/LG...2014.html?[/DOWN]
3 Сваля се фърмуера/стоковият ROM на LG L BELLO D335E от тук:
[DOWN]http://www.4shared.com/file/PmAputLIba/D...d_00.html?[/DOWN]
Ако нямате акаунт във "4shared" ползвайте моят:
4 Подготвя се телефонът.
5 Подготвя се компютърът.
6 Осигурява се двата типа свързаности между телефон и писи, едната свързаност е нормалната при нормално включен телефон и писи, а другата свързаност е при фърмуер ъпдейт режим вкаран телефон и писи.
7 Флашва се след като сме изпълнили всичко до тук.

Относно точка 4 подготовката на телефона, влиза се в Настройки/Общи/Относно телефона/Общи/Информация за софтуер/ клика се 7 пъти на номер на състояние.
След това трябва да ни се появи в Настройки/Общи/Опции за разработчици.
Влиза се в Настройки/Общи/Опции за разработчици/USB отстраняване на грешки, там се слага отметка и се приключва с подготовката на телефона.
Относно подготовката на компютъра в точка 5 се процедира така:
Имаме следните файлове:
D335E10d_00.kdz -----Най актуална последна версия на фърмуера на LG L BELLO D335E или още Стоков ROM.
LG Flash Tool 2014.rar -----Флашер на LG L BELLO D335E компресиран или още архивиран.
LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3.exe -----USB драйвер за LG L BELLO D335E за MS WINDOWS OS.
Инсталира се първо драйверът "LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3"
Два пъти се клика над файла с мишката,избира се "Български" и се клика "Напред", пак се клика "Напред" и накрая се клика на "Ок"
След като се изпълнят всички стъпки до тук, се разархивира или още декомпресира файла LG Flash Tool 2014.rar с дясно кликане на мишката върху него и се избира разархивирай в LG Flash Tool 2014/
След това в се влиза в новопоявилата се папка "LG Flash Tool 2014".
След това се влиза в папка "LG Flash Tool 2014".
След това се стартира файла "LGFlashTool2014.exe".
След това от "Select KDZ file намираме фърмуера на LG L BELLO D335E или още стоковият ROM на LG L BELLO D335E ".
С това приключваме и подготовката на компютъра от точка 5.
Относно точка 6 осигуряването на двата типа свързаности между телефон и писи:
Телефонът се свързва с компютъра посредством USB кабел от телефона избираме свързаността да е от типа "Изпращане на изображение PTP".
Веднага след свързването отиваме в Контролен панел/Диспечър на устройствата и внимателно следим дали ще се покаже в "Други устройства" "МТ65XXAndroid Phone". Ако се е показало точно това, като непознато устройство, значи всичко е окей. Точно в този момент операционната система трябва да почне да наглася драйверите и да осъществи първият тип свързаност. Веднага ще изкочи прозорец на който ще уведоми че това се случва, изчаква се търпеливо. След приключването на тази операция успешно в "Диспечъра на устройства" се проверява дали в "Преносими устройства" вече ни се е появило "LG L BELLO" ако отговорът е да всичко е окей до тук.
Относно осъществяването на вторият тип свързаност, това се осъществява като телефонът се изключи, прекъсне се USB връзката с компютъра, свързва се на ново с компютъра посредством usb кабел до като телефонът е изключен, задържа се Volume Up бутона на LG L BELLO D335E, и веднага телефонът трябва да влезе в специален режим "Firmware update mode".
През това време веднага на компютъра трябва да започне ново нагласяване на драйверите, както и разпознаване на устройството.
Изчаква се търпеливо този процес да приключи относно нагласянето на драйверите от операционната система и разпознаването на устройството. След като е успешно, проверяваме в "Диспечъра на устройства" дали ни се е появило при "Модеми" "LGE Mobile USB Modem".
Ako отговорът е да, значи всичко до тук е окей.
След като сме изпълнили всички точки от 1 до 6 до тук правилно и сме постигнали желаните резултати може да се премине към точка 7 а именно към флашването, връщаме се към точка 5, където подготвяхме компютъра и спряхме точно в момента, когато стартирахме флашера и заредихме фърмуера. Кликаме на Normal Flash и следваме инструкциите. И флашът ще бъде успешен ако сме спазили всички точки, както и имаме заредена батерия също така и фърмуерът, който сме заредили във флашера е точно за нашият модел и версията на този зареден фърмуер във флашера ни е същата версия към настоящата, която е в телефона или в телефона е по ниска фърмуерна версия.
Ако въпреки че след флаш, ъпдейт и ресет, GPS-ът ви не работи, посетете тази тема:
Успех, ако на някой му се наложи да флашва [Изображение: classic.gif]
Цитирай
#19

Здравейте, успях да събудя телефона. Флашнах го по абсолютно същия начин и засега е ок. Gps а пак не работи, но повече експерименти няма да си правя, че доста се постреснах снощи. Дпкокото разбирам сега вече гаранцията му не важи и не мога да го занеса в мтел - нали така?
Цитирай
#20

Можеш. едвали ще се заядат. Ако кажат че не важи ще си го вземеш.

На лично ти пратих една тема за ел белло.
Там ако проследиш ще видиш че един си го е оставил в сервиз и пак са му го върнали с не работещ джипиес. Подменили са му уж чипа.
Този потребител е от София и си подкара джипиеса по моя начин.
Ако си от София можеш да се свържеш с него и да го помолиш да ти помогне.
Цитирай
#21

19:30 20.07.2015
Получих отзиви от притежател на LG L Bello че се е преборил и по още един начин:

Цитирай
#22

Аз Gps го подкарах с това: https://play.google.com/store/apps/detai...sengrunner
и това: https://www.youtube.com/watch?v=ikjuOLfijwY
При това без рутване на телефона. Само с флашване на съответният стоков ROM,при мен D331 от подписа ,като преди флашването направих ресет на телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)