Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със зареждането
#1
Question 

Здравейте, имам следния странен проблем със зареждането на батерията. На зарядно се зарежда до 97% и край , повече не иска и така си стои. В момента на махането на зарядното и батерията пада до 93-91%. Отделно на това почва много бързо да пада , при положение че не ползвам почти WiFi, мобилен нет също нямам, не играя игри. Понякога когато го зареждам на компа с USB кабела се зарежда нормално на 100%, но не всеки път. Правих какви ли не еквилибристики, рестарт, разни програми за калибриране , връщане на фабрични настройки и ред подобни описани по форумите . Понякога се оправя за около седмица  , но после пак същото. С оригиналната версия 4.1.2 съм, но преди 2 месеца го руутнах за да мога да сложа една програма която УЖ калибрира зареждането и иска РУУТ. Когато излезе официалния ъпдейт слагах му и официалния КитКат но след време пак същото. Два пъти е ходил на сервиз за 1.5г заради това че  угасна и не тръгна, не искаше да се зарежда . Там му правят преинсталация и тръгва . Дайте идеи какво може да е . Стига до 97% и повече не иска - показва че зарежда и така си стои ...

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
Аксесоари
#2

Проблема е в батерията клетките сасе развалили или самата батерия нее калибрирана мои савет е намериси друга батерия само за тест.Това че непали наивероятно е от нея ако неможе да държи заряд
Цитирай
#3

Това с "непаленето" се случи само два пъти и след преинсталиране в сервиза ( все още е в гаранция) се оправи и не е правил повече така. Първия път когато угасна се случи така че падна батерията под 5% и не съм го видял и е угаснал тотално. Втория път беше паднала до към 20 % и аз го изключих и реших да го зареждам в изключено състояние, но уви нещя да мъцне. Явно в сервиза му правят рекоувъри ли знам ли - в гаранцията пишеше и двата пъти - преинсталиране на софтуер . Бяха върнали стоковия най- стария вариант на ОС с която го купих. Последните  дни ме изнерви тотално, един път се зарежда на 100% , на другия ден не ще, после  успя да стане на 100% без да го ръчкам с нищо и пада нормално . Сега съм решил да го държа да падне до 10-15% и ако умира да умира докато е в гаранция още 3 месеца. Друга батерия не мога да намеря, около мен не познавам никой с такъв телефон.

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)