Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu MX4.Ubuntu Edition
#1

Не знам дали няма да си пиша сам в тази тема, но факт-спечелих си покана и го чакам да пристигне.
Характеристиките на апарата са същите, но е ОСа ще е убунту 15.4. Има вече и ревюта в тубата. Сипах 600лв, пък да видим.
Въпрос, имам обаче, към хората които са си поръчвали телефон от официалния сайт на меизу - да очаквам ли да ме одрусат митниците, че май от Хонг Конг го пращат.
Айде, пък като пристигне, ще драсна и аз едно прилично ревю. Жалко само, че е с една сим карта и ще трябва пак да помъкна 2 машинки...
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, с коя куриерска фирма ще ти го донесат?
Ако са декларирали реалната стойност на телефона ще платиш мито и ддс + разходите за издаване на необходимите документи изискващи митницата. Мито се плаща за стоки които са над 300 лв. Щом си платил 600 лв, ще платиш грубо казано към 150 лв. мито.
Цитирай
#3

Солен май ще ми излезе технологичния гъдел Вчера още не беше изпратен, на сайта имаха голям списък с куриерски фирми, ама подозирам dhl. И не вярвам тая фирма да декларира нереални суми...
Цитирай
#4

Ако е DHL задължително минава през митница, и ако е писана реалната сума, дупе да ти е яко. Иначе като дойде ще се радвам да спретнеш едно обстойно ревю.

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#5

@bo6o, пробвай през съпорта да договориш доставка от някой европейски склад - ще спестиш в случая доста пари.Smile

 
Цитирай
#6

Ще пробвам утре, ако не е късно, че сега нямам възможност...
Цитирай
#7

(2015-07-02, 19:07:50)bo6o написа:  Ще пробвам утре, ако не е късно, че сега нямам възможност...

Гледай колкото се може по-бързо да попиташ защото ако е изпратен нищо няма да можеш за направиш
Цитирай
#8

Еми писах, ама не знам дали през телефона съм успял да намеря правилния мейл
Все пак, тая искрица надежда, че при положение, че е предвиден само за Европата, да са помислили малко за клиентите...
Цитирай
#9

(2015-07-02, 19:15:02)gadjet12 написа:  Гледай колкото се може по-бързо да попиташ защото ако е изпратен нищо няма да можеш за направиш

Да  напомня  Smile

Цитат:8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ). 

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#10

Здрасти.
И аз реших малко да сменя ОС-то и си харесах Ubuntu.
Преди да го поръчам писах на мейла на съпорта от онлайн магазина.Обясних,че съм от България и питах от къде пращат телефона-от европейски склад или от Хонг Конг.Отговориха след 5 минути.Отговорът беше "леко сгрешен"-аз питах за MX4 Ubuntu,а  отговора гласеше..."MX4 Pro Ubuntu e наличен в Европейския съюз и ще бъде изпратен от Италия до вашата страна".И го взех...това на 1.07.Вчера статуса на поръчката се промени на "to be shipped".При закупуването излезе срок 1 седмица.Малко им нямам вяра на китайците и имам едно наум за ДДС...
Ще пиша нататък какво е развитието...
Цитирай
#11

@stunevs, щом ти е изпратен от европейския склад - не държиш нищо. А и би трябвало на имейла да са ти пратили тракинг номера за проследяване на пратката и ще можеш да провериш откъде е пусната.

 
Цитирай
#12

Още са със статус "to be shipped", като пратят, ще изпратят тракинг номера.
Поне се поуспокоих
Цитирай
#13

И аз имам покана, но още се чудя дали....или :-)
Цитирай
#14

Потвърдиха ми и на мене - от Италия ще дойдат, тръгват след седмица.
Цитирай
#15

На закупените с Андроид не може ли да се "посади" Ubuntu Smile ?
Цитирай
#16

Телефончето ми пристигна, ама понеже не може да се уговори час с dhl, ще трябва утре от летището да си го взимам, че днеска ме мързи, та утре вечер може да има "първи впечатления" и снимки... ГоУема куриерска фирма...
Цитирай
#17

Айде ,нямаме търпение.Успех с куриерскта фирма че аз за един часовник от щатите висях цял ден в Пловдив на митницата.
Цитирай
#18

@bo6o, какъв час? Те са длъжни да ти доставят пратката на посочения от тебе адрес, а не ти да ходиш там. Нали затова плащаш за услугата?

 
Цитирай
#19

Е не плащам, безплатна доставка е, та затова не мога да се уговоря за час. Даже не мога да си доплатя за час, и ще трябва да платя за бензин.
Цитирай
#20

Е тя,доставката не е безплатна,все някой плаща ,в случая магазина.Ти,като клиент на този магазин,трябва да изискаш пълното обслужване в тоя случай:час,адрес и т.н. Успех с телефона.
Цитирай
#21

Уникални олигофрени-с какво зарядно пристига телефон, предназначен за Европа. Англия е остров до Европа [Изображение: b02e97f45c0377507a5f644dd4f7a0d0.jpg]
Цитирай
#22

Ами да беше поискал да ти сложат в комплекта преходник.

 
Цитирай
#23

Докато чакам да се ъпдейтне, малко бързи впечатления...
ОС-а има още мноооооого хляб да изяде, за да може въобще да стъпи на пазара. При версията с която идва, лагва много и загрява сериозно от елементарни задачки. Леки приложения, като калкулатора, се отварят по над 5 секунди. На вивасомската карта нито с ръчни настройки, нито с автоматични(каквито естествено няма) не можах да подкарам нет от картата. Поне успях да си синхронизирам контактите от гугъл акаунта, за служебната поща ще видим дали има апп по-натам. Като цяло, на външен вид изглежда като по-екстравагантен лончър за андроид.
Най-голямата мъка е избирането на контакт, което е буквално невъзможно от Диалър-а - няма никаква опция да търси в контактите, като пишеш, и понеже на дали някой помни номера на изуст, трябва да отидеш в контакти, от там да намериш съответния контакт, после като разбереш къде да цъкнеш, се връщаш в дайлъра и от там се обаждаш, при което ухото ти се запалва, защото телефона вече се е запалил.

Първите впечатления са горе долу трагични, ще пиша със снимки след ъпдейта, може би утре.

Edit - ъпдейтна се, подобрения няма, така че продължавам с бъговете.
Телефона може да се настрои да е на БГ, но не може да пише, защото няма българска клавиатура.
Като тръгнеш да пишеш в някое поле, автоматично се скрива полето под самата клавиатура.
Загрява като бебе с пневмония.
Бавен е, язък за хардуера.
Не синхронизира пощата автоматично, не знам защо.
В контактите не могат да се търсят такива, които започват с цифра, вместо с буква(при "4oveka").

Еdit 2 - Въпрос - при нормалните МХ4, екрана вижда ли се, като сте с поляризирани очила, че отначало реших, че телефона е умрял, като излязох на слънце и го пуснах, че досега не съм имал такъв проблем с друг телефон?
Цитирай
#24

Кофти работа. За 1+1 има такъв ром, но като прочетох колко е бъгав, се отказах да го инсталирам. Дано скоро оправят някои неща, че доста ще ходиш по мъките. Мислил ли си да им пратиш фийтбек на Мейзу за проблемите на този модел?

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#25

По-скоро на каноникал, меизу са само донор на хардуера и нямат общо със ОС-а, и да, ще им пиша, защото е жалко. Най-малкото им е втори телефон това, и все някой трябва да им е дал насоки до сега. Елементарни неща не са оптимизирани и/или направени като хората. Но като се замисля, преди 5 години и Андроида беше недоразумение Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)