Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu MX4.Ubuntu Edition
#26

(2015-07-07, 15:46:16)bo6o написа:  при нормалните МХ4, екрана вижда ли се, като сте с поляризирани очила,

Не! Ако съм с очила го въртя в лендскейп за да видя екрана
Цитирай
Аксесоари
#27

Туй много странно. Иначе с мтелската карта всичко е ток, даже до някъде почна да ми харесва телефона. След ден два ще пиша още.
Цитирай
#28

И моя пристигна вчера...с английско зарядно.. Grater Wink 
Не съм имал някакви невероятни очаквания от ОС и съм доволен горе долу.Иначе нямах проблеми със синхронизацията на контакти,пощи и т.н.
Мобилният нет си тръгна без проблем (Теленор).Повечето инфо и неща,които ме интересуват гледам в интернет, така че бедния магазин не ми е проблем.
Липсата на БГ клавиатура  компенсирам с руска.Единствено ми липсва Internet sharing но това е положението.
Цитирай
#29

А няква друга поща освен гугълската успя ли да подкараш. Мъчих се за служебната на exchange, ма няма оферти, дето да работят...
Цитирай
#30

Здрасти.
Всички пощи са ми гугълски.Потърсих инфо и мисля,че не поддържа Exchange засега.
Иначе писах снощи на съпорта за адаптора за зареждане и ми отговориха,че ще ми изпратят правилния за тяхна сметка. Забелязах и една "странност".Когато е избрана 2G/3G/4G мрежа при входящо повикване няма никаква индикация за такова ,освен че светва екрана,но нищо друго(не звъни,вибрира,не показва име на човека и опциии за отговор или отказване).И след няколко секунди започва разговора автоматично все едно е включен секретар.Потърсих малко и намерих още няколко такива случая(при MX4 Pro например).Явно е някакъв бъг на Meizu по принцип.На мен ми грееше доста само първия ден.Сега вече си седи хладен почти непрекъснато при използване.Предполагам докато се "намести" ОС при първоначалното включване.
 
Поздрави!
Цитирай
#31

Това с входящите повиквания при мен се оправи след рестарт. За зарядното освен и аз да им пиша, въпреки че не ме грее толкова. Иначе моя още си грее и яко бързо пада батерията, ама четох че скоуповете държат процесора постоянно на 54% натоварен.
Цитирай
#32

Sad очаквах да не е толкова зле, впечатленията са ми от вашите постове, нищо друго не съм чел.
Цитирай
#33

Зле, зле, колко да е зле. В момента е като Андроид преди 5 години. Основните проблеми се надявам да ги отстранят в следващите 1-2 ъпдейта, остава и по функционалността и бързината на основните програми да поработят. После ако почнат да се пишат и читави програми, ще заспи работата... Има хляб, като цяло.
Тъпото, е че работят по този проект от сумати години, и излизат на пазара с почти напълно нефункционална система, която не е някаква адова философия да се направи удобна, при положение, че има толкова примери. В смисъл, откъм функционалност ми мяза на Симбиан Smile

@stunevs-дали случайно имаш под ръка мчл кабел и хдми реди монитор, за да провериш дали става като при таблетите, като го плъгнеш и да минава в нормален десктоп режим на убунту(при таблетите май ставаше като ръгнеш мишка, ама ми се ще да пробвам)
Цитирай
#34

Ами по-скоро очаквах малко функции но работещи, ако скоупс държат процесора на 50+ процента, то тогава е не използваемо Sad трябва сериозен фиидбек за да се фикснат нещата и може би не само (в смисъл има неща които не се кърпят с един ъпдейт, а трябва някакаква мейджър промяна). Убунту хардкор фен съм, но очаквах телефония смс-и, камера и галерия да работят без грижи, вече мейл клиент и т. н. ги слагам по далеч.
Цитирай
#35

(2015-07-09, 12:23:14)bo6o написа:  @stunevs-дали случайно имаш под ръка мчл кабел и хдми реди монитор, за да провериш дали става като при таблетите, като го плъгнеш и да минава в нормален десктоп режим на убунту(при таблетите май ставаше като ръгнеш мишка, ама ми се ще да пробвам)

Съжалявам.Нямам нито едно от 2-те  Wink
Цитирай
#36

Хайде де очакваме ревюто. Кажете нещо за телефона
Цитирай
#37

@consult, на 4PDA вече има :
Smile

 
Цитирай
#38

Ха здравейте.
И аз съм горд притежател на убунту телефон MX4.
Моя си дойде като подарък с куриер от Италия за 3 дни и никакви проблеми с доставката и никакви такси мита и ддс-та.
Браво на братята китайци само 600 лева и готово.
Аз имах и BQ 4.5 но го сгазих с мотокар и от него остана само батерията.
Много се ядосвах за него но това е,а ми беше първият телефон с убунту.
Не знам за вас как е но аз съм доволен добро си е мейзуту работи си само бъга с входящите разговори при OTA9 е гадно но дано го оправят скоро.
Чакам йпдейта а някой знае ли кога ще е.
А иначе визията за начина на работа както и активните ръбове страшно ми допада и така свикнах с него,че направо не мога да погледна Андроид.
Андроид ми прилича на XP малко говоря като навигация с трите си бутона.
За мене MIR е революция в мобилните технологии и е много по удобен за ползване.
Още се иска естествено повече апликации по-бързи скопове но телефона пак казвам е революционен за мен поне.
Радвам се,че намерих форум където може да се обсъждат неща свързанис убунту тел в България.
Цитирай
#39

И как е след половин година напредъка?
Колега вече пита_ на мх4 с Андрей може ли се ковне Убунто? А аз ще попитам - а на мх5 става ли?

Sent from my MX5 using Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)