Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BlackBerry смартфон с Android
#1

Цитат:Слуховете упорито твърдят, че BlackBerry работи сериозно по своя първи смартфон, който работи с Android и сега може би имаме възможност за пръв път да видим новия модел.

Това става благодарение на Twitter потребителя Евън Блас, познат още като @evleaks, който многократно е пускал предварителна информация за предстоящи модели. В случая той ни показва нещо, за което се предполага, че е официален модел на апарата, който носи кодовото име Venice.

Атрактивното на външен вид устройство изглежда има дисплей с два извити ръба, подобен на този при Samsung Galaxy S6 Edge.

Скрийншотът показва още поредица от инсталирани приложения на Google като Chrome, Maps, Drive и Picasa, което пък подсказва, че е възможно BlackBerry да пусне почти стокова версия на Android с минимален собствен потребителски интерфейс.

От снимката обаче на става ясно дали телефонът ще използва плъзгащата се клавиатура, която канадската компания показа на Mobile World Congress през март.

Блас твърди, че устройството ще се предлага в Съединените щати в мрежата на оператора AT&T, но по всяка вероятност ще бъде налично и на други пазари.

Скорошните слухове говорят още, че Android апаратът ще има 5.4-инчов QHD дисплей, процесор Snapdragon 808 и 3GB RAM памет. Двете му камери съответно ще бъдат с 18МР и 5МР. Ако това е вярно, то Venice ще бъде достоен конкурент на повечето Android модели от по-висок клас. Вероятната премиера на апарата трябва да стане през ноември.
kaldata.com
[Изображение: 5704_5598E1DF.jpg]

Какво мислите? Дали наистина ще е изцяло чист Андроид както на картинката или някаква манджа с грозде по подобие на Нокиа?
И късна ли е тази стъпка за спасението на Blackberry според вас?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
Аксесоари
#2

На ме ми липсват Андроид телефони с хардуерна клавиатура - много бих се радвал да се появи такъв. Историята показва, че Блякбери могат да правят добри устройства и се надявам да се справят добре и с Андроид. Бих си купил такъв телефон, независимо дали е стокова ОСта или са правили нещо допълнително.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#3

Ами то така или иначе доста .апк-та си вървяха на последните версии на ББ... Може би това ще е тяхната сламка на спасението, след като и с работещи андроид приложения не успяха да изплуват... Логично е да не са с чист андроид.
Цитирай
#4

Има възможност да е с такава плъзгаща клавиатура: 
[Изображение: blackberry-slider.jpg?w=620]

Но на рендера изглежда твърде тънък за да има клавиатура.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#5

Не съм фен на BlackBerry и само чакам да прочета кой ги е купил.
От край време не могат да правят телефони. И те като Нокия, след като цял свят вече ползва Андоид и iOS, те правят нова тяхна операционна система. И сега като като увадници, търсят сламка да се хванат...
И да го изкарат този телефон, аз няма да го купя.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#6

(2015-07-05, 13:52:01)mita6ki9 написа:  Дали наистина ще е изцяло чист Андроид както на картинката или някаква манджа с грозде по подобие на Нокиа?
Не вярвам Гугъл да си го набият и да разрешат на някой да ползва чист Андроид на нещо различно от Нексус серията.

LG Nexus 4/LG Nexus 5/LG G2/LG G4/LG G6/Samsung S23+
Цитирай
#7

Не мисля, че за някой има ограничение дали да ползва ванила или да слага и надгражда свои боклуци отгоре.
Цитирай
#8

(2015-07-09, 07:15:19)Gamma написа:  
(2015-07-05, 13:52:01)mita6ki9 написа:  Дали наистина ще е изцяло чист Андроид както на картинката или някаква манджа с грозде по подобие на Нокиа?
Не вярвам Гугъл да си го набият и да разрешат на някой да ползва чист Андроид на нещо различно от Нексус серията.
Ами хубаво е малко да се запознаеш с идеята на Андроид и да разгледаш какви модели има. Ввче има не малко модели с чист Андроид. 
Напоследък целта на Гугъл е да ги накара да пускат по-чисти версии не обратното.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#9

Имах SG S4, вече си правя експерименти с моят стар NOTE. От четири месеца имам BLACKBERRY Z30, и никога няма да си купя нов андроид! Това досега е било жива мъка. Който не хващал подобно нещо, няма представа за какво иде реч!
Цитирай
#10

Светни ни де!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#11

Как да светна когато всички контакти са заети от зарядни на андроиди?  Bu
Цитирай
#12

Не мога да си обясня манията по стоковия UI на Android...грам не ми харесва (лично мнение).
Дано сложат нещо свое отгоре все пак.
Цитирай
#13

Манията не е толкова по изчистения интерфейс колкото до супер плавната и бърза работа и абсолютно никакъв лаг Smile

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#14

Айде няма нужда да е без никакъв лаг... Нексус 5 лагва колкото щеш при абсолютно базови "операции".
Цитирай
#15

[Изображение: BlackBerry-Vince-Proto-09.jpg][Изображение: BlackBerry-Vince-Proto-011.jpg]
[Изображение: 3128470_3128362_BlackBerry-Vince4.jpg]
[Изображение: BlackBerry-Vince-Proto-06.jpg][Изображение: BlackBerry-Vince-Proto-07.jpg]
[Изображение: BlackBerry-Vince-Proto-05.jpg]
  • 5.4-inch Quad-HD display

  • 18 MP rear-camera

  • 5 MP front-camera

  • 1.8 GHz Hexa-core (Snapdragon 808 chipset) 64-bit

  • 3 GB RAM

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#16

Стрхотен е. Толкова ми харесва. Бери правят невероятни телефони. Само който не е ползвал бери не знае. Да не коментираме, че имат реален мултитаскинг - можеш да минимизираш ютуб и той да продължи да плейва. Защо аз го нямам това на уж "гугълския" ми телефон? Батерията да не я коментираме колко им е добра.
Бях супер фен на венюе про-то с уйндоус и слайд клавиатура, имам надежди и това да е страхотен телефон. Проблема е цената в повечето случаи. Беритата не са никак евтини и не вярвам андроидското бери да прави изключение.

Choosing...
Цитирай
#17

@Sloona Ето с това приложение например можеш да се минимизираш ютюб https://play.google.com/store/apps/detai...full&hl=en
Цитирай
#18

Жалко, че за толкова време от както Android доминира пазара, нито един производител не се сети да пусне такъв телефон - слайдър с физическа qwerty клавиатура. Толкова са заслепени всичките Android OEM-и в копирането на Apple, че всички изглеждат еднакви - загубили идентичност и функционалност. Вкарват безсмислени фийчъри и се чудят, защо нямат продажби. А Самсунг избиха тъпомера с тая клавиатура, която предлагат към Galaxy S6... Добре, че е Блекбери да изкарат нещо уникално. Надявам се телефона да е на добра цена и да има задоволителни продажби, защото на мен лично много ми харесва. Физическата клавиатура е перфектна добавка към телефона, особено в чат приложенията.
Цитирай
#19

@newb То е ясно, че има, но защо трябва да се дават пари за опция, която трябва да си е вградена по дефолт???? Иначе аз го ползвам така [Изображение: 3b568d6cb66fb24afa170a514c6ab51e.jpg]

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#20

@kobso Голям косур. Все едно го няма кракнато. Освен това десктоп версията е много по богата от мобилната.
Цитирай
#21

(2015-08-30, 12:13:15)S73L1 написа:  Жалко, че за толкова време от както Android доминира пазара, нито един производител не се сети да пусне такъв телефон - слайдър с физическа qwerty клавиатура. Толкова са заслепени всичките Android OEM-и в копирането на Apple, че всички изглеждат еднакви - загубили идентичност и функционалност. Вкарват безсмислени фийчъри и се чудят, защо нямат продажби. А Самсунг избиха тъпомера с тая клавиатура, която предлагат към Galaxy S6... Добре, че е Блекбери да изкарат нещо уникално. Надявам се телефона да е на добра цена и да има задоволителни продажби, защото на мен лично много ми харесва. Физическата клавиатура е перфектна добавка към телефона, особено в чат приложенията.

Пич, ако до сега не си се научил да пишеш бързо с тъч клавиатура, значи с никаква няма да се научиш. Това е мит за хардуерната клавиатура, че се пише по-бързо. 2 седмици пробвах с едно блекбъри паспорт и съвсем категорично заявявам, че е много, ама много по-неудобно.
Цитирай
#22

Аз съм свикнал да пиша достатъчно бързо на виртуална клавиатура, но намекнах за неудобството при работа с нея и голямата вероятност за грешка при писане - още повече при бързане. Особено ако не се ползва auto-correct. Да не говорим, че при продължителна употреба на физ. клавиатура, в даден момент свикваш с местоположението на бутоните и спираш да ги гледаш, защото знаеш кой къде е, както е при комп. клавиатури. Кога ще го постигнеш това с виртуалната, при която отклонения от 2-3 мм и си натиснал отсрещния бутон?
Цитирай
#23

Постигнал съм го, ти почни на хардуерна да пишеш и ще ме разбереш. Местопложението на клавишите на виртуалната също не се променя, не зная на каква пишеш, на моята са си буквите все на същите места.
Цитирай
#24

(2015-08-30, 12:13:15)S73L1 написа:  Жалко, че за толкова време от както Android доминира пазара, нито един производител не се сети да пусне такъв телефон - слайдър с физическа qwerty клавиатура.

Чак пък да не се е сетил!!!
Има доста модели със слайд клавиатура, просто слайда е настрани, но какво значение има това. И в крайна сметка производителите разбраха, че няма файда от нея и спряха да ги правят.
Цитирай
#25

(2015-08-30, 21:49:05)tolostoi написа:  Постигнал съм го, ти почни на хардуерна да пишеш и ще ме разбереш. Местопложението на клавишите на виртуалната също не се променя, не зная на каква пишеш, на моята са си буквите все на същите места.

Имах предвид, че вероятността да докоснеш съседния бутон ("а", вместо "с" и т.н.) и от там да направиш грешка от невнимание е по-голям при виртуалната клавиатура.

@GH0STFACE, така е общо взето. Виж, че последния слайдър в gsmarena е от ерата на Android 2 и при това моделите са предимно в ниския/среден клас. И освен това само моторола са имали стойностни модели. Но през последните години дори и те не произвеждат вече такива телефони.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)