Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари LG- G4

(2017-09-04, 22:21:24)eksoldier написа:  Лесно се чупи в краищата. Втори вече имам с отчупено парченце при съвсем лек удар с дистанционното на телевизора... Не е болка за умиране де. Иначе шрилепва идеално.

Tapatalk

И при мен прилепна перфектно.Засега ще внимавам с дистанционното на телевизора Big Grin
Цитирай
Аксесоари

Някой да си е купувал батерия с по-голям капацитет от оригиналния? Гледам че в китайските сайтове има батерии по 3500-4000 mAh, които като размер са същите като оригиналните и нямат нужда от грозни допълнителни задни панели? Цените са по 10-15 долара от реномирани търговски с високи оценки. Ако някой е използвал такава да сподели впечатления. Не искам да ми гръмне телефона докато спя.
Цитирай

Няма как да стане - батериите, които си предлагат там не отговарят на заявените характеристики посочени върху тях.

 
Цитирай

Абе и аз така знам, но все си мислех че ако китайците не успеят да набутат още няколкостотин милиамперчаса в същия размер батерия, няма кой друг. Все пак не говорим за двоен или троен капацитет.
Цитирай

Някой ползвал ли е Power bank battery charger от този тип http://www.ebay.co.uk/itm/Portable-LCD-D...1438.l2649 да каже кой става за този модел?
Цитирай

Нали не вярваш, че за тези под 4 паунда, ще има и 1/10 от обявения капацитет. Smile
За тези пари, по-добре изобщо не го и поглеждай, особено като видиш такива извънземни капацитети на батерията.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай

Не, те са пуснати на аукцион, иначе вървят по 7-9 паунда свободна продажба ако ги поръчаш от Китай, ако ги купиш от Англия са по около 12 паунда. Добре, препоръчайте някой който ще свърши работа и не е много скъп. Тези ги разгледах всичките модели и никъде не видях някой да е съвместим с LG G4-H815. Някой стават за други модели на LG, а продавачите дават уклончиви отговори. Някой пък беше писал, че тази джаджа заредила телефона 3 пъти и толкова.
Цитирай

(2017-10-09, 20:03:31)Joro777 написа:  Тези ги разгледах всичките модели и никъде не видях някой да е съвместим с LG G4-H815. Някой стават за други модели на LG...

Какво значи да е съвместим за LG G4-H815? Според мен всяка външна батерия с изходно напрежение 5V и от 1A нагоре е съвместима не само с LG G4-H815, но и с всеки телефон. Аз например съм с тази на TP-LINK за около 40 лв.

http://uk.tp-link.com/products/details/c...G6700.html

на изхода е 5V/2.4A, на теория тези 6700 mAh би трябвало да ми заредят батерията два пъти и отгоре, но съм я тествал и реално прави едно пълно зареждане и второ до около 80-90%, а и в спецификациите си пише, че Galaxy S7, който е с 3000 mAh батерия се зарежда 1.9 пъти. Въпреки, че не поддържа Quick Charge 2.0  хубавото и е, че ми зарежда телефона бързо както с оригиналното зарядно.
Цитирай

Ами така пише в спецификациите на батериите. За почти всички са дадени марка и модел с които са съвместими или продавачите толкова и разбират. А това нещо може ли да ти зареди телефона неограничен брой пъти? Казваш, около 2 пъти зарежда телефона и му се изчерпва капацитета и после кога може да се ползва?
Цитирай

Не знам все още да има изобретен вечен двигател или нещо, което да може да се използва неограничено. Това нещо е същото нещо, като твоето нещо за 4 паунда, тоест външна батерия или power bank, все едно и също нещо. Самата батерия след като изчерпа заряда си, зареждайки друга батерия, има нужда самата тя от своя страна да бъде заредена със стандартно зарядно устройство включено в електрическата мрежа, след което може да се ползва отново и т.н.
Цитирай

Спрямо горното изказване, че 6700mAh зареждат два пъти и отгоре - невярно. Проста аритметика: капацитетът на батерията дори да е реални 6700mAh, те са при 3.7V. Вътре има dc to dc boost converter, който да покачи до 5V. И тогава капацитетът е реално малко под 5Ah. А след това има още загуби по трасето, още конверсии и зарежда веднъж и половина. Smile

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

Така де, за това и написах "на теория". Прав си това реално е така точно заради загубите по преобразуването на напрежението. Това с милиамперчасовете на батериите си е маркетингов похват, особено за тази спомената горе с нейните 50 000 mAh.
Цитирай

И за тея пари... Тва е гавра Big Grin Моята джобна EasyAcc 6000 mAh ultra slim ми струваше към 40 лв...

Tapatalk
Цитирай

Тези с големи капацитети обичайно са с няколко клетки тип 16850, свързани последователно. И никога не отговарят на истината, сещам се за една уж 40Аh , вътре бяха 4 клетки по 4600. Китайците си правят гаври с цивилното население Big Grin

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

16850 или 18650, че е много различно ... За коя и да става въпрос обаче в заветните 44 грама 18 ммм диаметър и 65мм дължина по коя да е технология теоритично повече от 4000ма не могат да се поберат а практиката говори, че 3500 ма е практическия максимум, така, че и тез 4600 клетки е много вероятно да са били по 700-800 някакви ментенца ...
Колкото до китайците ... зареждам си телефона с китайска батерия струваща $30 с рейтинг 16000ма +QC на 9 и 12 волта точно 3 пъти и остава малко ... От любопитство отворих и вътре е с 20000ма елементи на сони ... Та има голяма разлика от китайско до китайско ... за тези пиша ... https://aukey01.ru.aliexpress.com/store/1830134
Цитирай

(2017-10-10, 15:59:19)bodonance написа:  16850 или 18650, че е много различно ... За коя и да става въпрос обаче в заветните 44 грама 18 ммм диаметър и 65мм дължина по коя да е технология теоритично повече от 4000ма не могат да се поберат а практиката говори, че 3500 ма е практическия максимум, така, че и тез 4600 клетки е много вероятно да са били по 700-800 някакви ментенца ...
Колкото до китайците ... зареждам си телефона с китайска батерия струваща $30 с рейтинг 16000ма +QC на 9 и 12 волта точно 3 пъти и остава малко ... От любопитство отворих и вътре е с 20000ма елементи на сони ... Та има голяма разлика от китайско до китайско ... за тези пиша ... https://aukey01.ru.aliexpress.com/store/1830134

Пиша по път, наблягах на правопис, разменил съм цифрите. 18650. Което не променя горната аритметика. Но качеството на елементите и на самата платка променя много нещата, съгласен.

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

Аз от тази марка Aukey си взех зарядно, че да си имам бързо такова и за в работата. С този оранжевия usb е. Не помня дали беше куик чардж 2 или 3, но зарежда малко по-бързо телефона от оригиналното зарядно. Питащия по-горе за външна батерия, по-добре да избере някоя от техните модели. Може да са по-скъпи от чисто китайските боклуци, но определено няма да съжалява за избора на марка.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай

Моята от по горе дето е TP-LINK, пише че е с клетки на LG. Сносна е.
Цитирай

(2017-10-10, 19:44:43)ivandimitrov написа:  Моята от по горе дето е TP-LINK, пише че е с клетки на LG. Сносна е.

Всичко което е с клетки на сони, панасоник, хитачи/максел, лг или самсунг го препоръчвам силно ... От другите марки ... ефест обикновено са препакетирани лг, сами или сони, може би единствено кип пауър биват ... а на всичко дето пише файър се бяга много далеч ...
Цитирай

Аз също имам зарядно за автомобил и външна батерия Aukey. Изключително доволен съм от марката и според мен си заслужава парите.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Моята е Xiaomi 10400mAh ,вече на една година и не е мръднала препоръчвам с две ръце

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Тези в ebay по-сносните дето ги рекламират за 50 000mAh всъщност са 4000-5000 и зареждат по около 1.5 пъти според ревютата. Избора на модели е огромен като вървят по 9-12 паунда. Като минавам през Алди сигурно ще взема от тези https://www.aldi.co.uk/bauhn-multipurpos...E0QAvD_BwE 10 паунда с 3 г. гаранция 7800 е.
Цитирай

Сега последно това истина ли е не е ли истина? Става ли, не става ли?
https://www.aliexpress.com/item/2000mAh-...abd8874f17
Цитирай

[Изображение: 9210851v.png]ю




Странно нали? Дали снимката отговаря на въпроса ти?
Тази 100% е менте. За сега мисля само тези са горе долу добри ... 2692-3015mА/h ... С този размер оригиналната е на ръба ... повече едва ли ще се събере ...
Цитирай

Това в линка и аз го забелязах още веднага, като го постнах :Д В такъв случай eто тези
https://m.aliexpress.com/s/item/32820448...184f2Bviww дали са читави? Мойта още си е ок, ама да си знам. И дали можете някакви хубави бъмпъри за рамките да препоръчате?

И друг малко страничен въпрос - някой, ако може как мога да си проверя номера на дъното ще съм благодрен.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)