Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

(2024-01-21, 13:36:12)thx9000 написа:  Още докато ползвах коди директно на телевизора бях настроил да преобразува всичко на DD. Поне половината ми филмова колекция е с AAC кодек и ако е изключена тази опция коди го прeдава като 2.0 pcm към рисийвъра. Отделно DTS и DD+ имат други нива на звука от DD и при пускане на различни файлове трябва да увеличавам или намалям всеки път, което става дразнещо. И на бокса съм направил същото защото този компромис ме устройва. 

Специално тествах TrueHD и DTS файлове защото и на мен ми стана любопитно дали работят коректно ако се излючи преобразуването. DTS работи и рисийвъра си го разпознава, но отнема няколко секунди да се включи и синхронизира докато на телевизора, въпреки че спецификациите са по-зле, тръгва веднага и дори не се замисля при скипване напред. TrudHD се преобразува на DD, въпреки че е настроен на passthrough и рисийвъра го поддържа. На телевизора TrueHD се предава като 2.0 pcm, което е очаквано предвид че той поддържа само DTS. Това е на телевизор сони с рисийвър сони през hdmi. 

В зависимост от комбинацията телевизор/рисийвър предполагам могат да се получат и други резултати

Само като споделяне - ако пазя нещо в колекцията стига да ми се занимава винаги ги го слагам да е с TrueHD и DTS-HD MA (DTS-X). Специално аз хващам разлика между DD-тата и HD стриимовете. Да, обикновено трябва да засиля, но самия звук има някак по-голяма плътност. Жени ми примерно не хваща разликата. Та си е субективно.
Но по темамата - т.е. да разбираме, че TrueHD-то го няма при Дюн през Коди?

Поздрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на miro_st за това мнение:
  • Joro711
Цитирай
Аксесоари

(2024-01-23, 09:57:43)miro_st написа:  Само като споделяне - ако пазя нещо в колекцията стига да ми се занимава винаги ги го слагам да е с TrueHD и DTS-HD MA (DTS-X). Специално аз хващам разлика между DD-тата и HD стриимовете. Да, обикновено трябва да засиля, но самия звук има някак по-голяма плътност. Жени ми примерно не хваща разликата. Та си е субективно.
Но по темамата - т.е. да разбираме, че TrueHD-то го няма при Дюн през Коди?

Поздрави!

Да, не минава като TrueHD, но в случая поне го преобразува в 5.1 съраунд (при изключено преобразуване в коди). За други комбинации телевизор/рисийвър не знам дали няма да го направи 2.0 или въобще да няма звук.
Абсолютно има разлика в детайлите между различните формати, даже баланса между колоните е различен, но късно вечер когато обикновено пускам филми просто не мога да си позволя да усиля достатъчно, за да се възползвам пълноценно от звука.
[-] 1 потребител изказва благодарност на thx9000 за това мнение:
  • miro_st
Цитирай

(2024-01-22, 17:27:10)armagani написа:  Отдавна не бях писал в форума поради липса на време ,а не на желание. Тъй като през мен минаха няколко модела на боксове от високия клас ще обобщя с няколко думи. Запозвам от новия Ugoos AM8 -най-новия и най-бързия от групата.. Ужасно скъп с перфектна изработка и софтуер за чист андроид. Всичко лети,паметта е ужасно бърза ,не съм пускал тестове че го взех за клиент,но с една дума това е най-бързия бокс на пазара-единствения в тоя момент който подържа 8к на 60 херца! Написан отлично софтуер,който е свикнал с Угос знае до каква степен си подържат софта как "изпилват" до край възможностите на устройството,сигурно няма тест който да не печели,единствено Нвидия Шилд може да го бие по няколко показателя. Проблемът на устройството се казва цена и стойност..Нееднократно съм се кълнял в качеството и иновативността на Угос като компания. Но над 400 лева цена без един сертификат ,невъзможността да гледаш ХБо и Нетфликс на повече от 720п за тия пари..идиотизъм-лиценз имат продукти за 30 долара на пазара ей богу !!...Който не му трябва Хбо и сие стрийминг услуги и иска да гледа торенти на макс и всякакакво съдържание с максимум бързина -това е за него!
Специално аз почаках да се съберат всичките сертифицирани Андроид тв устройства с 4гб Рам.Досега в тая ниша играчите бяха малко един Микул км6 делукс от 2 години с безумен дизайн (може и да не съм прав,ама комбинацията от бяло и пластмаса като добро не одобрявам) и Хако Про ,което доста продавам ,но си е базово устройство,без гигабит лан и уайфи 6.Та новите играчи във войната на клонигите са няколко- Nokia 8010.Dune(Homatics 4r plus),Mecool Km2 Delux plus и Rocketek G2 и  Khanhan g1. Всички с 4 на 32 и уайфи 6,както и с гигабит лан и с долби сертификати . Без да се впускам в подробности ще ги наредя така- Нокията и Дюна макар и най-скъпи са най-качествени без недомислици в софтуера,както и с дълго липсваните дистанционни за тв(с цифрови бутони и цветни такива) ..Нокията е с най-хубавото дистанционно ,защото е и светещо и има мултимедийни бутони,Хоматикса е с най-добър корпус и дизайн и екстри. Равностойни са като представяне,но най-бърз видимо е Хоматикса,но разликите с другите са минимални,като качество на картината субективно и Нокия и Хоматикс са мнгоо близо. Рокетека е 3ти в моята класация,първо заради прекомерно високата цена и някой недомислици в дизайна(имитация на изкуствена кожа не я одобрявам ,пък и да не съм прав Smile. Микула има както да подобряват-има си бъгове още от сега ,само той ми се рестартира няколко пъти при плейбек,сигурно при следващ ъпдейт ще го оправят. Непроизносимия г1 пък е най-евтин, но са жертвани хубаво дистанционно и гигабитния лан,като цяло не е лош. Като цяло и 4те са по добри от Микула отпреди 2 години-Кхана е дори по-евтин от него . Каквото и да вземете ще имате по добро устройство от стария Микул. Ще прекарам повече време в много каналния звук каот ми дойде новия ресийвър да видим как се представят.Никога не съм бил фен на синтетичните тестове ,каква ползва че прави някакви суперточки а се рестартва през 15 мин..който го интересува ревюта такива бол в мрежата.. Засега толкоз като намеря време повече! Бъдете здрави съфорумници !
P.s Имам и новите Амазон стик 4к и макс..и там има какво да се каже но следващия пътSmile
За Ugoos AM8 разбрахме, че е най-бърз, не грее, изпипан откъм софтуер. Интересува ме как е с картината спрямо Нокиата и Хоматикса?
[-] 1 потребител изказва благодарност на vanko23 за това мнение:
  • Joro711
Цитирай

(2024-01-22, 17:27:10)armagani написа:  P.s Имам и новите Амазон стик 4к и макс..и там има какво да се каже но следващия пътSmile

Казвай за Амазоните, че два месеца минаха вече...
Цитирай

В момента е 45€ в немския Амазон.
Цитирай

Амазоните са добре като бързодействие,като всичко освен едно..Непрекъснато се опитват Aмазон да спрат пиратството, вече не може софтуерно да се спира рекламния лаунчер, слагат скрита настройка да ти маха приложенията като мине известно време ,такива дивотии. Основния проблем на Амазон,че несвикналия с продуктите на марката очаква неща, които нямат. Примерно да си налагат Амазон прайм не можеш от магазина им да инсталираш ни Хбо Макс, ни Скайшоутайм, ни Епъл тиви. Аз като ги продавам ги слагам, разбира се и помагам на клиентите си, но за обикновения потребител инсталирането на външни приложения е по-сложно. И хора не настоявайте ,аз с това си изкарвам хляба нямам спонсори, които да ми купуват моделите за да ги презентирам, в един момент ме заливат със съобщения кое е по-добро. Без да оценяват експертизата и труда ,който съм положил отиват и си купуват от друг заради 5 лева отдолу. Разбирам,че живеем в България и не всеки има възможност, но никога не съм си позволявал да рекламирам тук нито продуктите,които предлагам нито себе си . Който потребител си е взел от мен бокс посредством този форум знае за какво иде реч. Дори обмислям Патреон като възможност за тия които искат по-добри ревюта ежедневно обновление на софтуера,новини и съвети.
Минус на стиковете и ав1 формата в Коди има проблем да го чете правилно за разлика от Кубчето ! Накратко тава е ,който иска повече да пипе на лични ,и телефон имам да пиша есета нямам много време. А при мен от първа ръка минават сигурно едно 90 процента от световното производство и всеки си тества зверски и ако издържи се продава
[-] 7 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • alexbg67, greenandroid, Joro711, karas, milss, vanko23, veskovalkov
Цитирай

Имам първата версия Fire Stick 4K и обмислях дали да не си купя последната, която е с 16 ГБ памет. За мой късмет ми донесоха точно такъв, за да му инсталирам приложение, което го няма в магазина на Амазон. Разочаровах се най-вече от дистанционното управление. Много скърцащо и податливо на огъване. Освен това спрямо моето устройство рекламите на филми ми идват в повече, а и след последните ограничения на Амазон, няма да си купя повече тяхно устройство.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Joro711 за това мнение:
  • trolazol, veskovalkov
Цитирай

Това с рекламите е мааалко пресилено. Да обясня на другите, които не са виждали, че става въпрос за динамичен плакат на филм или сериал, който по подразбиране има видео и звук, спира се от настройките звука и остава някакво движение, върти 2-3 такива плаката при стартиране на стика, след като дадеш със стрелката на долу и си в нормалното меню, това вече го няма, няма никъде реклами.
Това си е стандартния ос. Тези които искат кастъм ланчъри ... тях ги затруднява и дразни, но в голямата си част, това са хора които искат и мишка на бокса да имат Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на tolostoi за това мнение:
  • Joro711, trolazol
Цитирай

Има достатъчно клипове в тубата на първоначалния екран на кубовете и стиковете то е един и същ. Имах кубове и след около месец, след като взех първия куб, не му обръщах вече внимание. А идвах от най чистото, Андроид ТВ. Така че това не беше проблем, поне при мен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • Joro711
Цитирай

Имам Beelink Gt king pro. Страшен боклук е. Още в началото ме дразнеше дистанционното и фърмуера който е от телефон. Но да беше само това. Напоследък нищо не върви както трябва на него. Снощи пусках youtube през Brave браузър и насичаше.
Може ли да се префлашне с по лека ОС поне youtube да мога да гледам без реклами.
Цитирай

Виж в 4PDA за твоя модел бокс, би трябвало да има. Иначе по добре си вземи сертифициран бокс.
Цитирай

Или едно мини ПЦ. За 100-200 лв и подкарваш всичко. Без глупави китайски ромове и т.н. Неудобството е че трябва мишка
Цитирай

Аз не бих ди сложил мини пс, ако искам пс сядам на десктопа. Само боксове сертидифицирани или такива с амдроид тв. SmartTube + Movian, нищо др не ми трябва.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2024-04-04, 15:05:41)vaso22 написа:  Или едно мини ПЦ. За 100-200 лв и подкарваш всичко. Без глупави китайски ромове и т.н. Неудобството е че трябва мишка

Или мини клавиатура с тъчпад. Преди няколкко дни си купих едно за други цели но го пробвах и на телевизора. Напомпах го с максимума RAM който носи и SSD. Няма андроид бокс който да го догони по производителност а и с подходящ браузър ( BRAVE) гледам тубата в 4k без никакви реклами и без насичане.
Цитирай

Засега ще мъча Beelink - a. Тази Slimbox atv подходяща ли е и лека ли е. Armagani ако е тествал моля да сподели.
Цитирай

(2024-04-04, 13:38:32)drakkar написа:  Имам Beelink Gt king pro. Страшен боклук е. Още в началото ме дразнеше дистанционното и фърмуера който е от телефон. Но да беше само това.  Напоследък нищо не върви както трябва на него. Снощи пусках youtube през Brave браузър и насичаше.
Може ли да се префлашне с по лека ОС поне youtube да мога да гледам без реклами.

Имам точно този бокс и то от доста години. Още в началото му сложих Spartan ROM и до днес работи безупречно. Ако имаш интерес, ще ти обясня как става префлашването.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)