Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

В очакване на Амолиджик 922х. Да, дойде време и за най-мощния продукт на пазара (от китайските боксове),по спецификации трябва да задмине и Рокчипа 3399,но дали. След 2-3 седмици ще е при мен и ще го тествам реално въпреки ,че според ревюто на приятел охлаждането му е генерално сбъркано и температурите са над 70-75 градуса. За съжаление засега само Бийлинк са пуснали такъв модел на пазара и прави над 100000 точки на антуту. Но суровата мощност без добър софтуер няма много смисъл ,като ти вдигне градусите и почне тротлинг или рестарт кофти. Да ,не може да се доближи до нвидиата за игри,но пак е сериозен напредък,гледах как играе танковете на високо качество без грижи. Гарантирано Рокчипа 3399 дава по-високо качество на картината ,но и той си грее. Да не говорим че и геймпада струва пари и то не малко ,а игрите оптимизирани за геймпад за малко. По късно пък се появи второ ревю с алтернативен софтуер от суперцелерон-там нещата с температурите са с 10-15 градуса надолу-което е горе долу колкото новите с905х2 и прави гейминга мисията възможна .Играл съм само Асфалт и Фифа с контролер (може и други футбулен симулатор да е бил ) на телевизор изглеждат супер,пък и ценат да си платиш за андроид игри е поносима,така че има смисъл от конзола на андроид. Но дано и други изкарат 922ка, вчера видях че микул са пуснали модел с активно охлаждане-това ако се сложи от производителя и на 922ката-готово решение за конзола. Но да видим пътя е правилен, като не щат за слагат метална кутия и добро пасивно охлаждане ,сложи активно и пластмасова кутия и си готов. Ще пробвам като дойде пък да видим .За мултимедия и по малките модели се справят без грижи,тоя процесор 8 к няма да подкара,пък и няма съдържание. Но за над 100 долара,можеше малко да го сертифицират,па да сложат андроид тв,пък ако има мераклии като опция към модел някой геймап,а не само гласово и въздушнна мишка без клавиатура.Но няма пълно щастие
Цитирай
Аксесоари

За да може да се гледат и най тежките 4к филми и всичко да е както трябва боксовете почват от този модел.

https://www.zidoo.tv/Product/index/model...McQ==.html
Цитирай

Е Зидуто е Зиду,ама не всеки има нужда от 5.1,6.1,7.1 звук. Цената е по 3 в момента на добър амлогик с905х2 , а и там вървят нещата. Да,не няма автофреймрейт,няма истински много канален звук,няма алумиева кутия,няма ъпдейти за една година напред. А иначе като цена качество от скъпите модели това е модела или малко по стария х9, който спряха да правят. Самия аз съм с такъв ,но знам колко трудно се продава ,това е модел за ценители и разбирачи. Хората се лъжат че 4 гб моделите са по-бързи и качествени и като видят 2 на 16 се мръщят Smile Без да са пробвали зиду или хаймедия. Притежателите на Дюн,които пък имат парички,още не могат да приемат,че има и други фирми ,които се ориентираха по-добре и правят по-качествен софтуер-хардуера им е еднакав с зидуто..
[-] 1 потребител изказва благодарност на armagani за това мнение:
  • Antoniy3A
Цитирай

Здравейте, колеги.
Аз да ви съобщя какво се случи с покупката на мой приемник. Както помните ние у нас имаме един стар електронно-лъчев JVC, който за нас си има сантимент. стойност, защото е от 90-та година, когато аз бях малък, а нашите млади Smile) Тогава това беше най-модерния ТВ в квартала и всички го признаваха. Произведен в Япония и си работи безотказно.
Та исках да взема СТБ, съобразен с него, но и да е съвременен. Обърнах се към колегата armagani ,
който ми препоръча МеСооl KM8! Той е с АV порт, за да го вържа аналогово с чинчове за старото Жи Ве Це. Купих си го от него + настройките. Работи безотказно, да чукна на дърво, а и armagani помага при допълнителни въпроси. Благодаря на Стефан за помощта и съдействието! Той е чудесен търговец и винаги ще ви насочи правилно и компетентно. Исказвам му благодарности!
Колкото до бокса, в момента още не съм го свързал с кабел, а ползвам безжична мрежа, но от вр. на вр. връзката прекъсва. Стефан ми приложи и кабел, така че остава да го вържа и преж ЛАН. Има вграден хромкаст, но още не съм го пробвал. 
Така че при мен изборът е направен. Smile
Поздрави.



СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
[-] 1 потребител изказва благодарност на baywatchbobby за това мнение:
  • stiliyan66
Цитирай

За любителите на HBO и Netflix не се лъжете да купувате устройства с нормален андроид без сертификати. Да ще ги подкарат приложенията ,но качеството на Нетфликс примерно е 480 p ,а не 4к(както при Xiaomi). При HBO Go програмата е за таблет ,изисква работа с мишка при управление,което не е най-удобния начин ,да не говорим че на някой устройства Гугъл магазина казва не може на вашето устройство и това е. Под Коди 18 hbo върви добре,но там честно казано подредбата е объркваща и не толкова сполучлива като на приложението оригиналното на HBO.
От тестовете ,които правих със сертифицирани устройства(Xiaomi Mi box 3,Mi box 4s,Mecool KM8 ,Mecool KM9 Pro Classic) изводите са следните. Най-добрия софтуер имат Шаомитата, най-добро пак те ,само те подкарват 4к на Нетфликс,само те имат автофреймрейт. Но няма пълно щастие и там -най-малко ром само 8 гб(това се оправя с външна карта) ,само едно юсб и липса на лан порт( и за това има юсб към лан решение ). Km9 pro classic е с най-новия процесор,най-новия андроид 9,най-бързото устройство на практика от всичките ,има си 16 гб ром има си юсбта и лан .Но ако искате да гледате по уайфи там чипа е най-слаб ,това му е недостатъка-е аз обичам и автофреймрейта-картината е най-качествена при него ,но няма при микулите-но тази функция е за претенциозните потребители. КМ8 е със същата производителност като шаомитата,андроид 9 ,има си всички сертификати,лан и юсбта ,уайфито му е по-добро от на по големия брат. И странно но мултимедийните програми вървят даже по-добре от другите. С една друга не е за изхвърляне ,но не е и фаворит.Но е и малко по евтин ,което е плюс. Това са общо взето най-популярните решения всяко с предимствата и недостатъците си,което и да вземете няма да ви разочарова -още повече зад тях стоя сериозни фирми ,които редовно правят обновявания
[-] 6 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • Bavarche, baywatchbobby, legaltk, mitkoandroid, sapiora, stiliyan66
Цитирай

А какво ще кажете за това

https://www.ebay.com/itm/SkyStream-Three...Sw4RNdOwrD

Някъде го сочат за номер едно за тази година.
Цитирай

Това е ужасно тъпия модел h96 max ребрандиран и орязан. Не знам кой ти го е посочил и колко са му платили но попитай чичко си гугъл за x96max да видиш добри отзиви. няма защита на HDMI често годи,захранването е под всякаква критика, софтуера е смешка .Видиш ли нещо с цифрички х96 дали ще е мини дали ще е макс -бегай!!!!!! Не веднъж сме обсъждали лидерите и марките ,които са добри -Zidoo,Ugoos,Mecool ,Minix,Himedia - повечето други са ребрандирани гаражни изпълнения. Да не говорим ,че в ибей щатите да ти дойде дотук ще ти излезе златничко !
Цитирай

Ok,благодаря!

А коя машинка е най-добрата от горепосочените
Цитирай

Beelink gt1 ultimate го забравихме Smile

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Beelink за съжаление не е това ,което беше ..които и да бях изброил всеки ще си напише неговото устройство,що го няма... Как да го включа в класацията Бийлинка като специално твоя модел откакто го правят в повече от една фабрика проблем след проблем .То не беше гърмяш нон стоп крашване на лаунчера,то не бяха бутващи до анимация модели да не говорим ,че моделът ти е със стария 912. Очаквах с Beelinka с 922 да бъде лидер ,но уви..лошо проектирано охлаждане ,суров фърмуер,висока температура-язък за хубавия чипсет. В момента ,който се появи Ugoos със същия чипсет па макар с двойно по малко памет и ром веднага лъсна истината ,кой прави по добрата 922. Да не говорим ,че Ugoos поне година напред, че и повече си обновяват софтуера (затова и цената им е такава ), а от бийлинка 2-3 максимум обновявания очаквай. Да, Бийлинк са добра фирма ,но почнаха да правят много недомислени модели ,не ги доизпипват и затова не съм ги сложил в класацията. Да не говорим ,че са по скъпи ,от аналогичните модели на другите фирми ,а не предлагат нещо забележително. А андроид твта на Бийлинк не са и както трябва сертфицирани,ако вообще имат модел такъв с действащ хромкаст и нетфликс 4к. А през това време конкуренцията не спи и работи. Затова и не съм включил Бийлинк ,а който си има от по старите им модели да им се радва,но да има и база за сравнение, през мен са минавали всички модели за които пиша и тествам ,затова и си позволявам съвети. И то не щото съм прочел някое платенпо ревю,а защото съм пипнал ,тествал ,оценил въз основа на това ,което се ползва на българска територия като софтуер
[-] 3 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • Bavarche, mitkoandroid, zabadara
Цитирай

оръчах си от Али-то Mecool KM9 pro Deluxe 4/32gb сертифицирано от Гугъл. Дойде ми за две седмици и ми излезе стотина лева. Справя се перфектно със задачите за които ми е нужно а именно гледане на тв, клипове от You tube, и филми. Настройката му на Da player, HBO GO и Kodi с всички необходими добавки ми отне около час.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Колега @tonus,би ли споделил как се виждат каналите през Da Player? Интересува ме по специално за Max Sport и Diema Extra. Аз също съм се насочил към този бокс и за това питам.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

За без пари се гледат добре. Качеството не може да се сравнява с това на цифровата оптична телевизия на а1 и вива, но е по-добро от това на play diema xtra за което си плащаш и го гледаш онлайн и е с по-малко закъснение.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

За хубава картина на диема и макс се слага StbEmu. От там портал, мак адрес и гледаш

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Да но тогава трябва да си абонат на някоя ip tv.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

колега tonus,може ли линк към търговеца,от който си поръчал бокса,че предпочитам да пазаря от доказани търговци
Цитирай

Как мислите Да плеър с 640 на 360 резолюция кой ли андроид бокс може да направи чудото да изкара хубава картина. И плеъри за хиляди левове не мога да направят чудото за хубава картина. Сами си сметнете колко пъти трябва да се разтегне картината-няма такъв филм ,хем безплатно ,хем хубаво,хем вечно. Пооткраднал някой листа криптирал я и масово давай ще прецакваме системата,хванахме господ за шлифера. Бокса е едно,услугата друго айпитивито иска техника,подръжка ,заплати,ток на тоя дето го подържа-няколко крадци крадат строймове и като ги хванат ,всичко свършва.
Тия дни дойде при мен MAG425A ,съвсем ново устройство сертифицирано от гугъл от Инфомир. За тия които за първи път чуват за МАГ ,само ще спомена че едни от най-добрите линукс IPTV боксове са от тази фирма. Андроида е също е изпипан много,собствена програма за телевизия Ministra player (която струва 21 лева в магазина и я няма кракната-за любителите на гратиса) и вътрешни настройки ,за които Микул и средния клас могат само да мечтаят. Пипнато много устройство с автофреймрейт, хромкаст работещ, не съм сигурен за 4к Нетфликс едва ли. Няма как и да платя на тия при условие ,че не си направиха труда като продават на територията на България да има съдържанието и бг субтитри както ХБО. Харесва ми и дистанционното ,изработката на устройството и чипа ,който отговаря за картината-Hisilicon.
Тук хората са заложили на качеството.Първия им модел беше провал ,честно казано . Сега са се поучили от грешките -стабилен софтуер ,отлично възпроизвеждане на 4к, отлична картина от Министрата. Спрямо масовите амлогици и рокчипове картината е видимо по добра.
Не е лишено от недостатъци обаче. Първо - скъпо е, и няма как да не е. Второ 2 гб рам как да е стигат,но 8 гб вътрешна от които 5 гб свободна си е малко,както и уайфито е само 2,4. Да можеш да разшириш с микросд паметта ,но за тия пари 16 можеха да сложат. И трето субтитрите в хбо на министрата не тръгват и не тръгват засега-там разчитам че ще го оправят ,защото виждам как във времето си работят върху софтуера. Така че накратко,оставих си едно устройство за мен - по добро е от Микулите и от Шаоми вярно и по скъпо, но за ценителите на хубава картина и устройство комбинирано за телевизия и андроид това е моделът! Без конкуренция ... засега
Цитирай

Здравейте колеги, изчетох цялата тема, разбрах кои са хубавите и кои лошите марки, все пак бих помолил за препоръка какво устройство да си взема, като се има предвид, че не държа на 4к, нетфликси и т.н., имам си добра телевизия, но като цяло ми трябва за алтернатива за гледане на футбол. Искам да е гугъл сертифицирано и да мога да си му инсталирам ace stream и всякакви други приложения и да си работи що годе гладко, да може да се разчита на него. Бях решил да е Мi Box S, но нещо се разколебах.. Гледах добри отзиви за Mecool M8S Pro.. От пост на колегата armagani малко по-нагоре, се загледах и по Mecool KM8 ,Mecool KM9 Pro Classic.. Нещо, което да влиза в бюджет 100- 100 и нещо лева от али-то Smile
Ще си призная, че се набутах с един от онези боклуци mxQ pro, на който не успях да подкарам нищо, но за радост успях да го върна и да си взема парите.
Цитирай

103.58 лв ми излезе от алито Mecool km9 pro Deluxe.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

@tonus можеш ли да споделиш линк? Предполагам не е минавало митници
Цитирай

Няма да ти даде линк,защото няма такъв. Явно е парашутист и пише измишльотини, за да дразни някого.На мен ми прати на лични този линк-Mecool Official Store в Алиекспрес. Точно,нали? Предполагам,и на теб ти е пратил същото.
Цитирай

Човек с 2 поста (регистриран преди 4 дена) пише за човек с 1200+ поста, че бил парашутист... wtf... Пич за такива балъци ли ни имаш? BTW ти си плачеш за бан.

П.П. Най-вероятно колегата му е пратил линка на лично, защото не е хубаво да се правят реклами.

Сори за оф топика ама не се сдържах!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Не мисля, че в случая е реклама, но може и така да е, колегата tonus е преценил, че иска да сподели в лично съобщение Smile И ми сподели точно това - от кой търговец е поръчал боксчето. За мен беше достатъчно инфо, благодарих му, разгледах целия "магазин", избрах си най-подходящата за мен оферта с окомплектовка и т.н., на micool km9 pro и вече пътува насам.
Цитирай

Работя през телефона с приложението на али експрес и от там не можех да копирам линк и за това и на двамата ви писах на лични кой е търговеца и вие смятам че сте достатъчно грамотни да намерите точният продукт на най-изгодна цена. За човека с двата поста който мисли че съм парашутист и иска всичко да му се сервира сдъвкано, за да не се дразни да си купи същото устройство от олх но без сертификация от Гугъл за трийсетина лева по-висока цена.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • ianpav_4444
Цитирай

Не знам,защо лицето "dada" се меси там,където не му е работата, след като право на отговор имаше tonus. Всъщност знам.Този тип индивиди обичат да си завират гъ..вете там,където се мерят два х.я и после да реват като ощипани булки. До tonus-въобще не си ми пращал линк на конкретен търговец,а,както и сам можеш да провериш-най общото Mecool Official Store. Това и сам можех да направя. Помолих за конкретен търговец,за да съм сигурен първо, че продуктът ще пристигне;второ-ще пристигне навреме и трето-ще пристигне точно това, което е описано в офертата,а не нещо друго. Затова реагирах така, защото го сметнах за обида. А целта на тези форуми всъщност е взаимопомощ. Както и да е,ще се оправя и сам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)