Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Здравейте,
Тъй като и аз съм в процес на купуване на кутийка следя темата с интерес. Насочил съм се към Ugoos x2 cube според оценките на колегата по горе,обаче никъде не намирам версията с 4GB Ram. Кутията ще се ползва основно за HBO GO и да си гледам филмите от домашния медия сървър на Plex, но някак ми се иска да има повече рам.Първоначално се бях насочил към MAG 425A,но за тази цена ще оборудвам и двата телевизора с боксове. Ако може да ме насочите къде се предлага Ugoos-a с 4 рам ще съм благодарен. Прерових алито но не успях да го намеря.
Благодаря.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
Аксесоари

Ето, колега :
BGN 90.95 29%OFF | X2 Pro 4GB RAM DDR4 32GB Smart Android 9.0 TV Box Amlogic S905X2 X2 cube 2GB 16GB Set Top Box 2.4G/5G WiFi 1000M 4K Media Player
https://s.click.aliexpress.com/e/EvrNLbM4

BGN 93.06 32%OFF | X2 PRO DDR4 4GB 32GB Smart Android 9.0 TV Box X2 Cube RAM 2GB 16GB ROM Amlogic S905X2 2.4G 5G WiFi 1000M BT4.2 4K HD Set Top Box
https://s.click.aliexpress.com/e/mCGg9Q5K

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
[-] 1 потребител изказва благодарност на avirex за това мнение:
  • Johnnie
Цитирай

Това са цените на първо четене,
Когато се стигне до поръчка, цената за 4/32 модела с обикновено дистанционно и еу плуг става 123 лева + 8 лева за доставка.
Ако го спрат на митница нещата допълнително ще подскочат.

Sent from my KOB-L09 using Tapatalk

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай

Здравейте и благодаря много.
Сега загряха защо не го намирам. Аз го търся като Ugoos x2 pro и затова греда. Въпроса е софтуера е на Ugoos или Vontar зареждате нещо тяхно. Питам, защото колегата направил ревюто се е изказал доста положително за софтуера. Извинявам се за лаишките въпроси, но съм далече от кутийките за телевизия.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

Софтуера си е сток. Няма намеса. Прегледай ревюта-та на руснаците от Technozon
[-] 2 потребители изказват благодарност на vaso22 за това мнение:
  • Johnnie, trolazol
Цитирай

Здравейте,
Тъй като възникна тема с това дали ще мога да кача приложенито на HBO GO през магазина за приложения бихте ли споделили вашия опит. В момента съм се насочил или към x2 Cube или x2 Pro като след като прегледах клипчета на Technozon разбрах,че мога да кача на кутийката Android TV, нещо което ме устройва идеално. Питанката ми е такава,че не искам да използвам HBO GO през Коди. Искам да го кача като приложение от магазина както съм направил на Android TV-то вкъщи.
Благодаря отново за помоща.

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

Може да си го качиш и от друг източник. Не е нужно да е от магазина. Сваляш апк-то на флашка и оттам на бокс-а
Цитирай

И е напълно възможно да гледа с качество 240 р на 50 инча телевизор примерно.
https://helpcenter.hbogo.eu/bg/ustroystv...poddarzhat
Тук са посочени сертифицираните устройства.

Sent from my SM-G390F using Tapatalk

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай

Принципно за HBO GO и Нетфликс е добре да се ползва сертифицирано устройство с андроид тв. Те обаче съвсем не са много при боксовете и x2 cube не е от тях
Цитирай

Благодаря отново за помоща. При така създалата се ситуация веротяно ще се насоча към MECOOL KM3 ATV, KM9 PRO или MAG 425A. Колкото и добра кутия да е x2 cube основното за което го взимам е да мога да гледам HBO GO и в спалнята.

Благодаря отново за помоща.
Приятен ден.

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

Аз съм се насочил към MAG 425A. Украинците ми изглеждат сериозни.
Изгледах няколкото ревюта, но ще се радвам ако някой собственик напише няколко реда.
Също и дали някои го предлага в България.

Sent from my SM-G390F using Tapatalk

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай

Накратко Маг 425 писах за него по горе е отлично устройство за ценители. Само сертифицираните устройства са добри за Hbo go защото приложението не изисква мишка и не е за таблет. Ugoos не правят Андроид ТВ и сигурно няма да и направят. Те правят устройства за ценители компютърджии. Пишете ми на лични спрямо конкретните ви условия и предпочитания. Мага с по скъп от другите и има смисъл ако сте абонат на айпитиви със сталкер иначе има и по-добри устройства. И по горе съм го написал Вонтар продава ребрандирани Микули и оем производство. Дали ще пише х96 или вонтар х96 устройството остава провал. Много тънкости има в джунглата на боксовете и моля не превръщайте темата в откъде да си купя или просто направете нова такава . А технозон ми е приятел и често си помагаме ,но руския пазар изисква приложения ,които са предимно за руски тв или дублирани руски филми . Но поне можете да видите в истински цифри по неговите синтетични тестове за какво иде реч. Отдавна планирам да направя подобно нещо за България ,но първия ми опит със сайта се оказа ,че от него се възполват и учат само безсъвестни търгаши. Затова и спрях, видях как собствено ръчно компилирани от мен модове и разработени скинове се появяват на чужди боксове и за това спрях. Да с боксове си изхранвам хляба ,но мисля че съветите които съм дал няма как да ви ги даде някой с едно устройство и моите практически познания.
[-] 7 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • Be6i4, BGDropche, dankk, kamenvo, Mikk, nanobanano, sapiora
Цитирай

Здравейте, ползвам от няколко месеца Xiaomi Mi Box 3, с Андроид ТВ 8.0. HBO Go си върви перфектно, както и повечето приложения. Имам проблем с Perfect Player и TiVi Mate. При използване на хардуерен декодер IPTV листите ми не вървят-картината е пикселизирана и насича, а при софтуерен декодер нещата са по-добре, но според бокса трябва да се справя хардуерно без проблеми. Въпрос на настройка ли е или бокса толкова си може.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай

(2019-09-18, 06:41:15)ptashkov написа:  Здравейте, ползвам от няколко месеца Xiaomi Mi Box 3, с Андроид ТВ 8.0. HBO Go си върви перфектно, както и повечето приложения. Имам проблем с Perfect Player и TiVi Mate. При използване на хардуерен декодер IPTV листите ми не вървят-картината е пикселизирана и насича, а при софтуерен декодер нещата са по-добре, но според бокса трябва да се справя хардуерно без проблеми. Въпрос на настройка ли е или бокса толкова си може.


Пробвай Gt Player и IPTV smarters pro


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Mibox 3 може, ама много и едно от устройствата ,които съм си оставил за мен Smile Гледам с платената версия на Тиви мейт и трябва да ти кажа ,че това е една от най-добрите програми за айпити и листи..В платената версия има фикс за амлогик и много листи ,но според мен проблема ти е в листата, не е в плеърите.При условие ,че без притеснение върви 4к в ютуб примерно,няма как процесора да ти се затрудни с 1080...Сеченето е или от това че много хора влизате с една листа ,ако видиш качеството на стриймовете малко от тях ще са 1080, повечето хд умишлено ги осакатяват до 720. Друго което може да ти причинява проблема е слабата работа на устройството при 2.4 херза уайфи модемите..Решението или 5 херца уайфи свързаност или преходник юсб към лан (аз ползвам юсб хуб с лан) перфектно става. А тивимейта има и фреймрeйт(който gt player и iptv smarta нямат). Но на проба грешка има и iptv pro е добро и halva..,но сигурното е че не ти е проблема в процесора. На бокса върви 4к нетфликс все пак,и софтуерно го разработват повече от година и половина. Дано направят сертифицирано Шаоми с новите амлогици и повече вътрешно пространство с тая работа по софтуера и изпипване пак ще са номер 1 при сертифицираните
Цитирай

Днес Perfect Player ми се ъпдейтна и проблемите изчезнаха, сега си върви нормално с хардуерното декодиране. TiVi Mate наистиане най-приятен като визия и опции, но когато му задам хардуерно декодиране и картината започва да ми пикселизира и говорът да се разминава леко с картината. Листите ми нямат проблеми с накъсване, тъй като на другите ми устройства работят без никакви проблеми -телефони, телевизори с Тизен ОС. Не мога да си обясня защо не работи хардуерното декодиране при тиви мейт. Слагам отметката за амлоджик процесорите, но даже става по зле. С перфект плеъер засега всичко е наред и с TV IRL с хардуерно декодиране. Листата ми съдържа повече канали в 720p наистина, но имам и доста 1080p, като при тях накъсването е по-осезаемо с ти ви мейт.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай

Вече тествам 4gb cube pro. Дойдоха ми бройки и ги почнах.Още и нови екстри измислят тия хора свързани със заспиването на боксовете. Иначе смело и отговорно се подписвам че Угооса е най-добрата 905х2 засега ,едва ли някой ще ги задмине.Качество на картина, плавност , стабилност ,софтуерни екстри евала. Ама как не сложиха по красиво дистанционно да кажа без забележки. Има и външни решения за дистанционно ,ама за тая цена да видят от Зиду как се прави. Честно казано ,засега разлика в производителността не забелязвам в реалните приложения спрямо 2 гб. Единствено хд каналите на айпитиви се превключват с половин секунда по бързо. А 922ка на Угос просто чакам 4 гб модел..твърде скъпа е за 2 гб на 16 ,като ще давам пари като за Зиду ,по добре да е с 4гб. Така и не намерих време някоя игра да подкарам,ама не ме влече,въпреки че благодарение на студения процесор има мегдан и за игри и то тежки.
Цитирай

Търся най-евтиното решение с гбит лан и passthrough на TrueHD, DTS-HD, DTS:X
Някой да се сеща за такова ?
Цитирай

Да споделя кратък опит. От официалния магазин на Mecool в алито си поръчах KM9 Pro.. Веднага с пускането му видях, че е със стоковия андроид, а не андроид тв, което ме ядоса от гледна точка на това, че в офертата беше описан, че е сертифициран и с андроид тв.. Тъй като за моите нужди не ме бърка, в крайна сметка си го настроих и бях много доволен, но седмица по-късно започна да НЕ иска да се свързва с Wifi. Или се свързва, но нет няма.. Ей такива неща, голяма мъка с две думи. Видях и в нета, че много хора се оплакват от същото. Писах на продавача, но не ми отговори.. Отворих dispute и си взех парите, тъй като продавачът не отговори нищо и там в дадения срок. Сега, надъхан от ревютата на колегата, поръчах Ugoos X2 Pro и искрено се надявам, че този път всичко ще е наред и ще мога да разчитам на машинката Smile
Цитирай

Zidoo гарантирано прави passthrough ,но само на неговата си мултимедийна програма и на Коди. При другите приложения според зависи ,VLC имат опция за passthrough...Ugoosa уж да...Тествал съм до 5.1 звук ,нагоре нямам такъв усилвател,да не говорим че реално филмите с такъв формат на звука са малко, а по световната мрежа още по малко.
Не правете излишна реклама на търговци в али поне не в тая тема на форума. Коректни и некоректни търговци има навсякъде ,да не говорим че като пише официален магазин колко е официален или просто така се казва. А нета ти може и от друго да прекъсва VPN програма..С андроид 9 може да се спрат рекламите и без програма ,ама само на някой модели при които рома е телефонски Smile Моите ревюта са на човек ,който търси различното и знае как да извлече максимума,но това не е станало за един ден. Угооса мога да го оценят компютърно грамотни хора с опит ,на обикновения потребител не му пука има ли afr,passthrough и т.н . Купих си нещо устройва ме и да съм се прецакал няма да си призная,това е Smile Аз пари от Угоос не взимам,нито от Зиду,нито от никой да ги рекламирам,но факт това са изпипаните марки,другото е в средата или надолу! Без свръх очаквания, андроида е капризна ос, важното е за мултимедията да няма дразнещи недостатъци, идеални устройства няма!Не забравяйте все пак каква е цената на устройството ви да изисквате от него чудеса!
[-] 1 потребител изказва благодарност на armagani за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

В никакъв случай не исках да бъде реклама или анти реклама, просто без да се замисля го включих в разказа, приемам забележката Smile
Цитирай

Излезе подобрена версия на Ugoos am6 pro с Amlogic s922x , с 4 гб рам и 32 гб вътрешна памет. Да ,върхов модел ,но и цената е с 20 долара по малка от зиду ,и близо 40 долара повече от бийлинк с тия параметри. Сега засега цената е висока и продукта е за предварителна поръчка(видях че вече е дошъл до Украйна и е тестван). Да ,вероятно е най-добрата 922ка засега-но цената ме спира. Още повече ,че Бийлинк изкараха с още по-нов чип 9222,с метален корпус и с нов аудифилски чипове за звука на по ниска цена от тая. Да -на 100 процента Угооса е по-добър софтуерно, да ще го поддържат нон стоп поне година ,че и повече. Но висока цена е,засега не виждам как ще се наложи. Новини добри,дано цената падне, иначе по добре ако не ви трябва за игри- Угоос x2 pro или cube е заслужаващия си парите модел.
Цитирай

Колеги, кажете някой читав адон за филми. Инсталирах си Stremio обаче много тегава работа нещо. Големи мъки докато налучкам строим. Ако някой тръгне то пък няма субтитри.
Преди две години имаше един за Коди. Къртеше. Всичко вървеше там и с правилните субс. За съжаление и него го оакаха нещо.
Та ако някой знае нещо...
Благодаря.
Цитирай

Аз ползвам elementum имам и за замундите и арената. Общо взето от там си намирам всичко. За субтитри съм сложил bsplayer, addic7ed, openSubtitles и subsunacs/subsab (но при последните, защото са рарнати не винаги успява да свали субтитрите). Така общо взето намирам всичко което ми се гледа, много рядко ако е някой стар филм може да няма сиидъри, но като цяло всичко върви. Даже последно гледах Dark Knight 72gb 4к HDR (на бокса имам само 16гб вътрешна памет, но elementum има настройка да не го записва). Ако другите колеги знаят по-читави адони, ще съм благодарен да споделят, да пробвам, макар че аз от тези съм много доволен.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 2 потребители изказват благодарност на dada_ за това мнение:
  • hgeorgiev, sapiora
Цитирай

Благодаря. Аз за замундите и арената имах добавки за movian ама нещо с времето спряха да работят. Остана само едната Замунда. Ще пробвам твоето.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)