Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

elementum, субтитрите и др полезни неща може да инсталираш от това хранилище: https://kodibg.org/forum/thread-532.html


[-] 2 потребители изказват благодарност на eleena за това мнение:
  • hgeorgiev, sapiora
Цитирай
Аксесоари

Exodus, Neptune Rising, KODI Popcorn Time и трите също са добри и имат настройки за субтитрите.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
[-] 1 потребител изказва благодарност на avirex за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай

Има си цяла тема за адони на Коди ,моля пишете там,все пак. Каквито и адони да слагате рядко живеят дълго,който от разработчиците си намери работа,изоставя разработката и дотам. Да не говорим за проблема със субките и качеството им от Опънсубтайтълс. Но Коди си е класика,просто изисква четене за новостите и да не прекаляваш в инсталирането на еднотипни адони
Цитирай

Не съм искал адони за коди. По скоро ми трябваше нещо подобно на стремио. Колегите просто предлагат варианти.
Цитирай

Тогава да беше написал програми, а не адони. Пробвай morpheus tv.

П.П. Сори за оффТопика
Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

За movian примерно са адони. Знам какво съм написал.
Цитирай

Здравейте. От 2 години, ползвам един ТВ бокс, който съм решил да го сменям. Спрял съм се на няколко модела от китайците, като изискването ми е да има MIRACAST и/или screen mirrioring и да е с 4GB RAM и 32/64GB вътрешна памет. Ето и моделите:



1. Link1


2. Link2

3. Link3

4. Link4

Benefon Dragon (Мобиком 1998)->Nokia 640 (Мобиком) -> Motorola T2288 -> Nokia 3210 -> Sagem MC 932 -> Nokia 3310 -> Nokia 8210 -> Samsung D500 -> Nokia N95 -> Nokia N8 -> Sony Xperia Z2 6.0.1 -> Huawei P20 Lite -> Huawei P30 Lite -> Xiaomi Redmi Note11
Цитирай

От изброените мисля, че номер 3 е най-доброто, но е добре да прочетеш в темата за избор на тв бокс, има доста полезна информация и насоки.
Цитирай

Бокса ще ми трябва за Коди, Plex, Miracast и някое друго приложенийце. 
Hbo Go, игри и тем подобни няма да ползвам. При това положение номер 3 ще ми върши ли работа?

Benefon Dragon (Мобиком 1998)->Nokia 640 (Мобиком) -> Motorola T2288 -> Nokia 3210 -> Sagem MC 932 -> Nokia 3310 -> Nokia 8210 -> Samsung D500 -> Nokia N95 -> Nokia N8 -> Sony Xperia Z2 6.0.1 -> Huawei P20 Lite -> Huawei P30 Lite -> Xiaomi Redmi Note11
Цитирай

Нека по-вещите да кажат, защото аз съм само любител, но от това, което съм разучил, номер 3 е най-добре и ще ти върши добре работата, за която го търсиш Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • diss
Цитирай

На бързо мога да кажа, че щом няма да играеш игри няма да ти трябва памет. Ако искаш да складираш филми за офлайн може на усб или сд. Имах милул км9.про 4+32 с905х2, но имаше няколко меприятни бъга. Минах на км9 про класик 2+16 пак с 905х2 без бъговете и мога да кажа, че няма разлика в перформънса. Даже риалрейсинг върви по същия начин на 2та. Като + тоя бокс е гугъл сертифициран и имаш вграден хромкаст, което е мн яко. Горещо го препоръчвам и не е скъп. Така че 4 рам е излишно, аз не видях никаква разлика между 2та със същия сок.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Не помня тук питах ли, не питах ли.....
Търся нещо евтино, което ще се ползва само и единствено за плейване на филми, нищо друго.

2 Изисквания само имам:
1. Passthrough на TRUEHD, DTS-HD, DTS-X.
2. Да поддържа Dolby Vision, като не вярвам да има такова ама да се пробвам Smile
Цитирай

На мен днес ми пристигна Ugoos X2pro, 4х32 gb, още го разучавам. Mi box 3 ми е стария. Този е бърз и гол. Няма хромкаст.
Супер доволен съм от мибокса. За тези пари по добро едва ли има. С USB хъб си свързваш всичко, лан, харддиск и др.

И най-доброто дистанционно което съм си купувал G20s с жироскоп

X2 pro го купих заради по силния хардуер. На Мибокса си бях инсталирал Tasker и braodlink плъгина. И с Google home колонката си включваш и исключваш телевизора. Пускаш стрийм или приложение на Мибокса с помощта на tasker. Но на Андроид ТВ тези приложения не са официално съвместими. В началото таскер работеше на мибокса, после май се килваше. А и мибокса загрява с тези изброени приложения, плюс VPN програма която работи непрекъснато заради регионални ограничения за гледане на телевизия.
Цитирай

(2019-10-10, 22:53:34)dankk написа:  На мен днес ми пристигна Ugoos X2pro, 4х32 gb, още го разучавам. Mi box 3 ми е стария. Този е бърз и гол. Няма хромкаст.
Супер доволен съм от мибокса. За тези пари по добро едва ли има. С USB хъб си свързваш всичко, лан, харддиск и др.

И най-доброто дистанционно което съм си купувал G20s с жироскоп

X2 pro го купих заради по силния хардуер. На Мибокса си бях инсталирал Tasker и braodlink плъгина. И с Google home колонката си включваш и исключваш телевизора. Пускаш стрийм или приложение на Мибокса с помощта на tasker. Но на Андроид ТВ тези приложения не са официално съвместими. В началото таскер работеше на мибокса, после май се килваше. А и мибокса загрява с тези изброени приложения, плюс VPN програма която работи непрекъснато заради регионални ограничения за гледане на телевизия.
Демек не си много доволен от Ugoos-а? Че мислех да ъпгрейдвам на него и аз.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай

Накратко очаквах повече. Има бета ъпдейт, още чакам да излезне финал, без да се занимавам с флашване, дано правят пропуските. Нещата който не ми харесват.
1. Като направиш клипче от телефона си го кастваш без проблеми на мибокса (с хромкаст). На угоса не иска.
2. Филм свален на телефона се каства супер на мибокса. С угоса е по зле.
2. Имам колонки Akai 5.1 със сплитер 5.1 който се свързва с тв- то чрез оптичен вход. Получава се псевдо 5.1. но на мибокса се чува по-добре.
3. Изчезна ми регулирането на звука, дори и от оригиналното дистанционно. Решението ми е засега инсталиране на приложение. Иначе рестарт. Два пъти се случи и на третия прибягнах до приложение.
4. Има автофремлейт. Но на мибокса е по добро
Още експирементирам. Инсталирах си Atv launcher, тоя руския.
Та да напиша и нещата, който гледах по ревютата и се оказаха истина.
1. Интернета е ултра бърз. С Лан държи максимума предлаган от доставчика.
2. С Мувиан и добавката арена, плейва без проблем 50 гб. филми, стига да има сийдъри.
3. Плейва без проблем 4 к от тубата. И на истина не загвява.
4. Кутийката е малка и мина без митница за 3 седмици.
5. Smart you tube, този без рекламите лети. На мибокса ми се затваря понякога
Мисля че има хляб в него, но ще видим.

А и цената е 68 долара само
Цитирай

Да, благодаря ти! А и бъди сигурен, че ще го оправят, на софтуер са много силни.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай

Чакай сега..хромкаста и качеството на бокса са съвсем различни неща. Едно е да кастваш само видеолинка към устройството едно е да кастваш целия видеопоток. Угоос е за ценители,ако се поразбуташ с в настройките му ще видиш неща ,които другите не са почнали да правят нито ще правят. Да мибокс 3 е отлично устройствао за кастване,но толкоз. Не знам защо трябва да кастваш от телефона при условие че самото устройство си има 4к ютуб.,плейва 4к супер,да не говорим че цветово угооса е по добро калибриран. Имам точно мибокс и угоос,както и Зиду...Каст е едно ,качество съвсем друго ,да не говорим че близо година гласяха софта на Мибокса..угооса е на 3 месеца и е вече напред. За да е обективно сравнението трябва и двете да са с Андроид тв и подържащи хромкаст, иначе сравняваш технологиите хромкаст и миракаст и какъвто и да е друг алтернативен каст. Нито процесора е на нивото на угоса,нито 8 гб от които 4,6 свободни за къде по напред. Мито има отличен 5 гхз уайфи,ама 2.4 има проблеми доста .Да ,и аз съм сложил лан към юсб хъб това пооправя нещата ,но тия неща си ги има Микула км9 про без пари и 2 повече ром .
Оптиката на Угооса работи гледам през домашно кино Самсунг 5.1 дтса нещо което Минокс няма как да го направи.
Накратко сравнявай чист андроид с чист андроид ,а не с андроид тв. Подписвам се че от устройствата с чист андроид по добро няма на тая цена . Дано Ми направят нов бокс с по нов процесор или Угос да направят бокс с АндроидТВ и така другите ще догонват,но засега...
Цитирай

@armagani съгласен съм с теб. Поста ми беше с цел да напиша разликите, който забелязах. Определено малката разлика в цената и по-голямата мощ на угоса го определят като предпочитано. Имат си плюсовете чистият Андроид и андроид TV. Зависи кой какво ще прави с него.
След един ден ръчкане Tasker, Autovoice и Гугъл ноум мини се сработват добре.
Инсталирах Гугъл асистента и с дистанционнто G20, асистента постоянно слуша за ,,ok Google" но микрофона е зле, не става. Не се разпознават думите добре. На мибокса е идентично с колонката.
Wi-Fi то на мибокса е слабо.
Цитирай

(2019-10-10, 20:11:15)emzo написа:  Не помня тук питах ли, не питах ли.....
Търся нещо евтино, което ще се ползва само и единствено за плейване на филми, нищо друго.

2 Изисквания само имам:
1. Passthrough на TRUEHD, DTS-HD, DTS-X.
2. Да поддържа Dolby Vision, като не вярвам да има такова ама да се пробвам Smile
Ти имаше Мибокс Ес, помня. Ако те устройва картината (знаеш какво и как върви, понеже си мисля, че долби вижън не поддържа) можеш да си потърсиш Мибокс 3, все някъде ще го има и му вземи УСБ хъб с гигабитов лан. Най близо е до това което искаш, поне Нетфликса ще работи, коди е ОК. Някой хвалят и амазонските стикове, те са по ма сметка Шилд-а, но не съм тествал.
Аз се ослушвам за нещо ново, хвалите Угос-а с тоя Нов Амлогик, но гледам по форумите на Либре и Коре Елек, че драйвъра му за линукс е много зле, та няма файда. Аз от андроид нямам нужда, ползвам само Коди, а то на Елеците е доста по-добре от Андроидското.
Цитирай

А защо не гледате bg gledai, там не е ли безплатно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Либреелека като проект работи със старите чипсетове s905x най-добре,корелека също. Драйверите за линукс не се правят нито от Угоос ,нито от миникс,нито от зиду. Колкото до аудио passthrough ,гарантирам за Зиду ..сега вече Dolbitata ,който си плати лицензите. Не знам освен няколко демо клипа ,кои са реално филмите който поддържат новия формат та толкова напирате на него. За толкова години като човек който гледа много кино филмите които си заслужават многоканалния звук ,големите блокбъстъри са няколко на година. Няма как и евтино и всичко да подържа и без забележки .
За угооса хората нон стоп правят ъпдейти вече има 2.1.1 тръгнаха от 0.0.7 поне 7 ъпдейта за 4 месеца -и слагат все по интересни въведения.  Просто друга фирма ,която го прави на тая цена няма. Не е въпроса да имате свръхочаквания ,че всичко ще е перфектно още повече за пиратските приложения,но вчера пуснах за спорта 6 часа 4к ютуб през уайфи-нямаше един пропуснат кадър !! Но пак казвам това е бокс за познавачи,обикновения потребител ,като не е виждал автофреймрейт примерно в действие как да направи разлика.
Xiaomi Mibox3 е по-добър за многоканален звук от идентичния макар и по нов  Mibox s.С всичките си достойства Мибокса не е добре за ултимативна медийна машина. Андроид тв избора не е голям и несъмнено мибокс е най-добър в софтуерно отношение ,но малкото само 4гб и половина свободна Рам памет не е вариант. Компенсирането с външна флашка или микросд пак не дава добри резултати. Юсб хъб е добро решение,но..каква полза от гигабитовия лан като през юсб 2.0 скороста стига само за 100 мб.
Чакам след 2 седмици поне новия Minix T5 с андроид тв дано това да е най-добрия бокс с АндроидТв ,може би първоначалния софтуер няма да е така излъскан,но и Миникс както Угоос се грижат за продуктите си. Само 2 гб на 16 вътрешна е,но пак е повече от Шаоми. Има си 2 или повече юсб ,гигабит лан. От години захранванията им охлажданията им са образец при андроидите там изненада не очаквам. Сертифициран е поне според обложката така че единствения недостък остава високата цена,но  който иска хубаво отделя някой лев повече . Толкоз!
[-] 1 потребител изказва благодарност на armagani за това мнение:
  • dankk
Цитирай

Всички нови филми от доста месеци насам излизат в truehd atmos.
Цитирай

Всички? Аз преброих официално 45 ... Как да е ,да не спамим излишно .Всички филми с такъв формат имат и друга пътечка дали било дтс или някое друго долби. Ако има масово разпространение във бъдеще ще има и хардуер доста.


https://kg-portal.ru/movies/s_format/atmos/
https://www.dolby.com/OneColumnWide.aspx?pageid=2383
Цитирай

Тракерите не са само замунда и арена.
Всеки нов филм от последните 3 месеца е с атмос.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

Да речем ,че е е масово вече .Вероятно имат всички тия звуковата пътечка DTS или Dolby -това са рипове ,но винаги има пътечка звукова и за другите с по-стара техника.Като сме почнали може ли да посочиш като цена най-евтиното Аtmos оборудване-домашно кино или усилвател плюс колони-и то от бг пазара ,не от Западна Европа . Лошо няма, винаги ще излизат нови нови неща ,кои от тях сполучливи кои не друг въпрос. Сега ако напиша за извитите екрани колко сполучливи станаха и какво разпространение получиха-пак ще се намери кой да ме контрира . Грандиозното 3д какво чудо е и защо не стана работата с него-пак ще скочи някой.Плазмата макар и с по добра картина и,но не проби факт . Мнения много, все ще има и противоречиви, да не спамим излишно-темата тук е за андроид устройства. Просветлетете ме моля освен за тракерите (доста прилича скрийна на рарбг-ама да не се изкажа неподготвен ,линковете дето ги дадох са от лабораторията на долби не от тракери) и за цената на атмос оборудването, така и така имам зиду с passtrough,колко да добавя за атмос та да го ползвам пълноценно и да публикувам по стойностни ревюта. А пък не се сещам може да има някой бокс официално сертифициран от Долби лабораториите. Как се държи моя бокс за 45 долара с долби атмос оборудване за няколко стотин долара Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)