Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Като чета какво пишеш имам чувството ,че х2 нищо не става от него. Няма перфектни устройства, а целия труд дето си положил да сложиш руския ром ,можеше и да сложиш друг лаунчер щом ти е неудобен. Има и софтуерна leanback клавиатура заводската щом те дразни - и устройството става с андроид тв клавиатура . Колкото до долбитата там се искат лицензи ,но много вероятноако има начин е точно угоос да го оправят, тия хора поне година ще работят по тоя ром вервай ми. Явно си твърде взискателен ,щом угооса е говно. Ако ми покажеш аргументирано,нещо на тая цена което работи по добре ще се се съглася. Мито си има достойствата и недостатъците ,може би си привикнал с андроид тв и чистия андроид те дразни. Не забравяй ,че ми една година го правих това мибокс 3 първото беше с андроид 6, а ми бокс 4 с е със същия да не кажа хардуер и софтуер . Като знам за какви недомислици има на пазара просто ако това е говно. ...не знам .. Добре си се насочил към руските форуми може много да научиш от тях ,хората обясняват ,показват, дават решения пък попитай може и тук да ти се даде съвет... Не случайно х2 е от най-популярните и обичани тв боксове -умно племе са..цитирам "АБСОЛЮТНЫЙ ЛИДЕР СРЕДИ 905X2 ПРИСТАВОК" Толкова много хора не могат да сгрешат Smile .Писал съм достатъчно и за модела и за недостатъците му,не искам да превръщаме темата в спам зона.
Успех на всички съфорумници и Весела нова година !!
Цитирай
Аксесоари

Аз не зная да има андроид тв ланчър, но ако има казвай го. Говно казах точно за андроида, понеже не съм му свикнал, а и няма да му свикна. Едно от най-големите му предимства според юзъриъе било, че са запзили щората (нотификейшън бара) и доло бутоните ... wtf като пуснеш с коди филм и излиза от фулскрийн и пуска един нотификейшън, който можеш да достигнеш с ... познайте - мишка или тъч Smile и като го стигнеш не можеш го затвори. Долния с бутоните се показва докато гледаш филм (понякога, не винаги и на не всички плеъри). Обаче пък може да се скриват от опциите и като ги махнеш си е ОК. бтв руския ром се инсталира много лесно, не е никаква занимавка.
Сега, критичен съм, но това е нормално да се иска по-добро.
Бокса е доста добър, всико върви бързо и съм доволен като цяло. За първи път ще го оставя с андроида, а не с някой libre/core elec понеже с андроида работи по-добре. Ауто фрейм рейта си работи както трябва да е (дори без да го включваш ръчно си работи, като си го поиска плеъра)
Относно долбита и дтс .... не е въпрос на лицензи, то никъде не пише и не се рекламира че се поддържат, бокса е тип 'пробита лейка' идва си с копче за руут, няма криптирания и т.н. библиотеките за звука са свободни, дори на стрите ми таникси работеха. Имам съмнение че е проблема в андроид 9, понеже и на Мибокс ЕС с деветка не работят. А на Мибокс 3 си работят с андроид 8.
Още един минус, в соалнята ми където с мибокса правя 80 мегабита/сек на 5 гигахерцовата мрежа, угоса изобщо не я вижда ... доста странно, но пък там имам гигабитов лан зад тв и ми е все тая.

Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

Боксовете имат възможност за ползване на различни лаунчери,както и телефоните . Е избора не е толкова голям,но има няколко добри. Самият угоос имат собствен лаунчер свободен за сваляне. Тип револвер е и на мен не ми допада много ,но пробвай може и да ти хареса. Square Home 3 Launcher е друг ,който заслужава внимание.DigiSender TV Launcher също, а ако си свикнал с андроид тв си има Android TV Home -произведение на гугъл ,иска и TV Core Services да инсталираш . И ето ти чист андроид с вид на Андроид тв. Има и други разбира се.SC Application Launcher,HALauncher- ти си избираш-едно от хубавите неща е многото възможности за избор.
Сега за тия ленти за уведомяване не съм и фен,още повече че андроид направиха хубав шорткът за затваряне на програмите (единственото копче което ползвах от долната лента),но руснаците 90 на сто ползват мишка затова толкова реват за тия уведомления. Андроид тв дано направят Угооса ,че да си оправят и другите андроидите.Вече видях един производител да имитира добре угоса,поне част от неговите функции с чист андроид.
Иска ми се някой да направи линукс мултимедиен и с лаунчер и всичко и с размерите на андроида,ама никой оше не е направил.Мултимедийно си има всичко за инсталиране важно,само дето не е оптимизиран за тв. Дано излезе такъв проект с радост бих си взел .
За почитателите на ябълката ,нямам надежда за фирма ,която продава мишка с едно копче за 120 лева Smile Каквото и да направят все ще е скъпо,все ще е свързано само и единствено с техните платформи и все ще е скъпо.

Все пак живеем в държава ,дето има хора дето викат на Мерцедеса пръчка,нищо че го е взел след 5 собственика и над 400000 км така че винаги може повече Smile
Цитирай

Здравейте! Какво е мнението ви за това устройство?

US $48.90 20%OFF | CRENOVA T95Q TV Box Android Ethernet 1000M 4K H.265 Support 3D 4GB RAM 64G 32G 2.4G/5G WiFi Set Top Box
https://a.aliexpress.com/FVfHMlra

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

Дано да не ми е смешен въпроса, ама тези боксове на които пише, че поддържат 3D филми на обикновен ТВ могат ли да се въпроизвеждат?
Цитирай

Мисля че не, трябва тв да е 3д

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай

Truehd или с някой рокчип, аллуинър или с корелек.
Цитирай

Колеги един фр иска да си взима тв бокс и си е харесал това. Чудя се дали може да се каства на него всичко, както на хром каст и ми бокса (дали е сертифицирано от гугъл) и дали въобще е андроид тв. И най-важното до тези пари и ако е възможно от България има ли нещо по-добро (ми бокс с ?)?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-01-03, 12:56:15)dada_ написа:  Колеги един фр иска да си взима тв бокс и си е харесал това. Чудя се дали може да се каства на него всичко, както на хром каст и ми бокса (дали е сертифицирано от гугъл) и дали въобще е андроид тв. И най-важното до тези пари и ако е възможно от България има ли нещо по-добро (ми бокс с ?)?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Това е скъпо за този стар Андроид, а и 4/32 вече е нищо. А с тази цена...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

Същият този бокс в алиекспрес струва 50-60лв.. Аз се научих едно - бокс от България не се купува. Преди да отворя да чета тук си купих някакво такова от българския пазар и още след първото пускане исках незабавно да го върна към търговеца, което се и случи.. Това е поредният боклук със тежко завишена цена, абсурд да е сертифициран и с android tv (но може и да греша..). В тази тема има много полезна информация и спрямо нея сега вкъщи съм с mecool km9 pro и ugoos x2 pro, и двата са супер, но вторият особено.. Не спира постоянно приятно да ме изненадва.. Разбира се, който държи на android tv, a не чист андроид, просто пак може да разрови страниците назад и да стигне до правилното устройство.
Иначе не съм съгласен с колегата, че 4/32 е нищо, но всеки според потребностите. За мен е ПРЕдостатъчно Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • dada_, trolazol
Цитирай

(2020-01-03, 14:09:41)Sv3TL10 написа:  Същият този бокс в алиекспрес струва 50-60лв.. Аз се научих едно - бокс от България не се купува. Преди да отворя да чета тук си купих някакво такова от българския пазар и още след първото пускане исках незабавно да го върна към търговеца, което се и случи.. Това е поредният боклук със тежко завишена цена, абсурд да е сертифициран и с android tv (но може и да греша..). В тази тема има много полезна информация и спрямо нея сега вкъщи съм с mecool km9 pro и ugoos x2 pro, и двата са супер, но вторият особено.. Не спира постоянно приятно да ме изненадва.. Разбира се, който държи на android tv, a не чист андроид, просто пак може да разрови страниците назад и да стигне до правилното устройство.
Иначе не съм съгласен с колегата, че 4/32 е нищо, но всеки според потребностите. За мен е ПРЕдостатъчно Smile
Нищо за тази цена имах предвид. Wink Хубаво мнение си написал. И на мен ми помогна. Wink

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Diego Armando за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

Като цяло нашите сайтове продават предимно най-евтините китайски боксове на силно завишени цени. По-добре е да се купи от олх примерно.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Alwinner сертифициран няма!!! Па камо ли от нонейм фирми. Амлогиците единствено са сертифицирани . Ако искаш Нетфликс и подръжка на ябълката Шаоми Мибокс 3 или 4с ,ако не ти трябват тия екстри-Микулите. Клиентите ми казаха с ябълки че хромкаста с ябълки не бачка на микулите. Миникс е най-добрия бокс за мен сертифициран,но цената му е висока ,типично за марката.
4 гб са масово на чистия андроид,за андроид тв са рядкост . И микул и шаоми са с 2 гб,миникса също, единствено км9 про и хонор са с 4 гб на 32. Не знам какво се стискат толкова китайците,но с хубаво направен софт и 2 гб са повече от достатъчно..
Като цяло сертификатите са разтегливо понятие за андроидите и май само Шаомита са платили всичко. Но на нашите ширини гледащите Нетфликс 4к са малцина,а хбо го ако не гледаш няма смисъл. Хромкаста на 90 процента го ползват заради тубата,а самото приложение може да се конектва и без хромкаст и да каства .Така че не се занимавай с алуинери и неща на които не пише марка. Да не говорим,че алуинерите са големи печки(70-83) и са в пъти по горещи от Амлогиците(60 градуса при 4к възпроизвеждане) и подръжката на програмите към тоя процесор е ограничена-примерно Булсата прескача зверски. Чистия андроид си е повече от добър(особено ако се прави от Угос ) ,Андроид тв е за мързеливите или за свикналите с Андроида на твто си..
Изборът е ваш !!!
[-] 3 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • roni952, sapiora, Sv3TL10
Цитирай

Попаднах на една обява за Zidoo

https://www.olx.bg/ad/zidoo-h6-pro-CID632-ID83wlr.html

:: respect
Цитирай

Здравейте. Искам да попитам в момента имам Beelink GT1 ultumate, гледам предимно телевизия и филми. Налага се да ги сменя. Четох за тия че са добри или да търся по хубав. Равнява ли се поне до сегашния ми?
https://www.olx.bg/ad/chromecast-4k-meco...80crR.html

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай

Вече почнаха да се появяват и HDR10 60fps рипове и 905w вече не е решение дори и с CoreElec ....
Цитирай

(2020-01-10, 09:57:46)mitkoandroid написа:  Здравейте. Искам да попитам в момента имам Beelink GT1 ultumate, гледам предимно телевизия и филми. Налага се да ги сменя. Четох за тия че са добри или да търся по хубав. Равнява ли се поне до сегашния ми?
https://www.olx.bg/ad/chromecast-4k-meco...80crR.html

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Страхотен е препоръчвам. Бърз с 905х2, студен, плейва и 4к има хромкаст.
Виж армагани също го продава.
Аз имам 2 такива.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

(2020-01-10, 09:57:46)mitkoandroid написа:  Здравейте. Искам да попитам в момента имам Beelink GT1 ultumate, гледам предимно телевизия и филми. Налага се да ги сменя. Четох за тия че са добри или да търся по хубав. Равнява ли се поне до сегашния ми?
https://www.olx.bg/ad/chromecast-4k-meco...80crR.html

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Аз имам същия модел, но с 4 гб рам. За тв, филми, you tube, нетфликс, нво go и кастване е перфектен. Взех го лятото от алито за стотина лева и пристигна за 2 седмици.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2020-01-11, 06:12:08)tonus написа:  Аз имам същия модел, но с 4 гб рам. За тв, филми, you tube, нетфликс, нво go и кастване е перфектен. Взех го лятото от алито за стотина лева и пристигна за 2 седмици.
Здравей, има ли ги сега някъде в алито или откъде другаде може да се вземе този с 4/32 или 8/64?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

Има ги на MECOOL Official Store в алито.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай

(2020-01-11, 06:12:08)tonus написа:  Аз имам същия модел, но с 4 гб рам. За тв, филми, you tube, нетфликс ?
Netflix ? 4k ?
Цитирай

(2020-01-11, 17:22:13)emzo написа:  Netflix ? 4k ?
Ако става въпрос за mecool km9 pro в най-добрия случай full HD с условности.
Не и 4к.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vinchenzo84 за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай

Да бе с малкия класик 2+16 пусках рамбо 4к от замунда срига дамимаш як интернет и сийдъри мяма проблем
Едит:
Не видях че говорите за нетфликс. Там макса е 480п до колкото знам от преди са баннати имат някакви проблеми с тях. Иначе е гугъл сертифицирана.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 1 потребител изказва благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай

(2020-01-10, 09:57:46)mitkoandroid написа:  Здравейте. Искам да попитам в момента имам Beelink GT1 ultumate, гледам предимно телевизия и филми. Налага се да ги сменя. Четох за тия че са добри или да търся по хубав. Равнява ли се поне до сегашния ми?
https://www.olx.bg/ad/chromecast-4k-meco...80crR.html

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Аз си поръчах точно този и от същия човек. Във вторник ще пристигне, а след като си поиграя ще мога да споделя впечатления. Благодаря на продавача, който разговаря с мен по телефона цели 2 часа. Също така огромни благодарности към PROXIMO, който също ми отдели време и сподели опит. Хубави хора са и двамата. С ясна мисъл и хладен ум. Благодаря отново!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

Netflix 4k само на Xiaomi mibox 3 ,Mibox 4s... Затова и Шаоми не се напъват да направят с новите процесори и с повече юсб и лан. Трябва Микул да се сертифицират тогава щат не щат ще го направят
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)