Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Човека иска нетфликс, мекуловци и прочие угооооооооси ще видят нетфликс на куково лято или забравяте историята с баннатия нетфликс ид на мекул ?
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • jayteedee, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари

Някой пробвал ли е на ми бокс да върже usb hub? От чисто любопитство питам. Аз лично съм пробвал на fire tv stick и работи
Цитирай

Работи.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • oxuboxu, trolazol
Цитирай

С външно захранване ли е хъба?
Подкарва ли ТБ-тов външен диск?
Благодаря.

Sent from my SM-G390F using Tapatalk

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай

Не е с външно, 500гб беше.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Внимание!!! Слушайте ме много добре за Netflix! Аз съм с Mecool KM9Pro classic 2/16 и си подкарах Netflix 1080p за 5 минути на въпросния бокс... Ако не разбирате английски ще ви преведа. Всичко си работи ток! Това е линкът!

https://forum.freaktab.com/forum/tv-play...xes/page63

Ето и снимки! Аман от спорове. Smile

[Изображение: 00119b2450b580bd4aa5b3db88ce2ee6.jpg][Изображение: dc292411d2e24c684f481949d1d27d24.jpg][Изображение: 94f9a60a40ead3d605cf385a442d5e00.jpg][Изображение: 3c71239987412d34719abf1b7adcbbbf.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

(2020-02-11, 09:32:37)emzo написа:  Човека иска нетфликс, мекуловци и прочие угооооооооси ще видят нетфликс на куково лято или забравяте историята с баннатия нетфликс ид на мекул ?
Говориш глупости и въвеждаш хората в заблуда. Виж ми горния пост и снимките направени преди минути...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на Diego Armando за това мнение:
  • kamenvo, oxuboxu, storm_bg, vinchenzo84
Цитирай

Я подкарай 4к с DD+ и тогава ми говори.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • jayteedee, oxuboxu
Цитирай

(2020-02-11, 22:11:57)emzo написа:  Я подкарай 4к с DD+ и тогава ми говори.
Никой не говори за 4К. Ти четеш ли въобще?! Престани да объркваш хората. 1080, което си е много добре и върви перфектно.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Diego Armando за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-02-11, 22:11:57)emzo написа:   4к с DD+ 
Според мен, хората притежаващи добри екрани (4K, HDR, DV) и добра акустика (DD+, True:HD, DA), не би трябвало да пестят от покупката на висок клас Тв-бокс, който и без това ще е най-евтиния елемент в оборудването им.
[-] 2 потребители изказват благодарност на kamenvo за това мнение:
  • oxuboxu, trolazol
Цитирай

Именно !
Ако говорим за DV & atmos от Нетфликс, се сещам за 2 продукта - Shield & Apple tv 4k.

За просто 4к и 5.1 dd - mi box s.

1080p да си гледа тоя по-горе и да не му знае много устичката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • jayteedee
Цитирай

(2020-02-11, 22:52:53)emzo написа:  Именно !
Ако говорим за DV & atmos от Нетфликс, се сещам за 2 продукта - Shield & Apple tv 4k.

За просто 4к и 5.1 dd - mi box s.

1080p да си гледа тоя по-горе и да не му знае много устичката.
Ей, льохман! Опитвам се да помогна на хората за разлика от теб! По-горе буквално им заявяваш, че на Mecool ще гледат Netflix през крив макарон, а не е така! И съм го показал с факти. Никъде не съм твърдял нищо за 4К, но както се видя от поста ми Netflix си работи на 1080 и няма смисъл да заблуждаваш хората, че изобщо няма да им тръгне на устройствата. Не ми обяснявай да си затварям устата, а престани да спамиш с глупости. Аз си го гледам и съм окей. Проблем?! Много други потребители също биха били доволни. Та престани да разводняваш темата и да обясняваш, че нещо не върви на тези боксове, когато си върви много приятно. Пиши някакви градивни неща. Тези теми са за тази цел. Всеки се простира спрямо джоба и желанията си. Хубава вечер на всички.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 5 потребители изказват благодарност на Diego Armando за това мнение:
  • oxuboxu, SOLO_7777777, storm_bg, Sv3TL10, vinchenzo84
Цитирай

(2020-02-11, 22:52:53)emzo написа:  Именно !
Ако говорим за DV & atmos от Нетфликс, се сещам за 2 продукта - Shield & Apple tv 4k.

За просто 4к и 5.1 dd - mi box s.

1080p  да си гледа тоя по-горе и да не му знае много устичката.
 
Emzoоооооо ти си тъп и ограничен човек, дори и злобен с предрасъдъци който си кара жигулата и си мисли че е цар на пътя.
(Абе чист селяк си,,иначе не би говорил на човека така. На този който чете и ти помага когато закъсаш.)
И не си мисли че нетфликс е единственното приложение.
4к филми отвсякъде могат да се гледат просто трябва човек да почете малко тук и там, стига си хвалил някаква си жигула. 

/// Ето на снимка от ОЛХ който държи толкова тъпия нетфликс  навсяко устройствоо,ако се зачета още малко  ще го намер и безпатно хакнато в 4к.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2020-02-11, 22:52:53)emzo написа:  Именно !
Ако говорим за DV & atmos от Нетфликс, се сещам за 2 продукта - Shield & Apple tv 4k.

За просто 4к и 5.1 dd - mi box s.
    Абсолютно вярно!
    За всички останали (които са мнозинство) , колегата Diego Armando е обяснил как се пуска Netflix, с което увеличава полезността на форума. 
   Тук съм нов, но членувам в не 1 и 2 технически форума (както и повечето колеги тук) от почти 20 години и на много от тях (особенно чуждоезичните), за такива изказвания раздават червен картон без обяснения и право на обжалване. Все пак фоеума е за да си помагаме, а не да се водят "махленски спорове" в него.
[-] 3 потребители изказват благодарност на kamenvo за това мнение:
  • jayteedee, PRANDELINHO, storm_bg
Цитирай

(2020-02-11, 22:52:53)emzo написа:  Именно !
Ако говорим за DV & atmos от Нетфликс, се сещам за 2 продукта - Shield & Apple tv 4k.

За просто 4к и 5.1 dd - mi box s.

1080p  да си гледа тоя по-горе и да не му знае много устичката.

Само да добавя, че епъл тв пуска атмос само от нетфликс, от мкв-та - не.

П.с. а да, ти си го написал, че за нетфликс само.
Аз го разбрах по трудния начин и сега ъпъл тв-то събира прах.
П.с.с. човека що го баннахте ? Той ли използва "льохман" (Diego) и "тъп и ограничен" (solo777777777) ?
Цитирай

(2020-02-12, 12:16:40)jayteedee написа:  Само да добавя, че епъл тв пуска атмос само от нетфликс, от мкв-та - не.

П.с. а да, ти си го написал, че за нетфликс само.
Аз го разбрах по трудния начин и сега ъпъл тв-то събира прах.
П.с.с. човека що го баннахте ? Той ли използва "льохман" (Diego) и "тъп и ограничен" (solo777777777) ?
Ние просто казваме истината, за някой който едва ли не ще набие друг, щото другия се опитва да помогне.
Той така спира развитието на форума щот се зъби,и злоби.
Развитието на форума е западнало щото някой селяк казва,  аве кво го пишеш тва аз тва го знам,,,ем кът го знае що не го е написал за тези дето не го знаят.
Аз и без това не  пиша тука заради такива като него, така и ще си остане.
[-] 1 потребител изказва благодарност на SOLO_7777777 за това мнение:
  • storm_bg
Цитирай

Ами не си прав, а и ти си човека с обидите.


На всички китайски боксове без сертификат от нетфликс, се подкарва псевдо 1080п и стерео звук.

В тоя ред на мисли, ако някой иска епъл тв да пише, нетфликс си гледам от тв с dolby atmos i vision и реално не го ползвам.
Цитирай

Не знам защо толкова спорове може да предизвиква услуга ,която не и пука особено българския пазар. Не казвам ,че не е добра ,че няма там най-доброто възможно качество като филми и като съдържание. Да и авторското и съдържание не е лошо. Примерно Озарк беше страхотно тв шоу, Вещера като конкурент на Игра на тронове реално не постигна успеха след многото медиен шум. Вероятно имам и още по хитове заглавия на марката и формата. Да новатори са, да постигнаха огромен успех , да чудесно е да гледаш най-новото по най-добрия начин със съответните формати и картина
Но моля ви доколкото си спомням 4к услуга иска 22 долара или евро като цена (сега гледам че е 11 евро може би промоционално за Свети Валентин)- ама да бяха пуснали професионален превод като Хбо и Епъл за новото съдържание. Извинявайте, но професионални преводи правят дори за торентите, като заплащането не е голямо. Гледам че за руснаците дори пускат дублаж . Не е проблем за мен, защото нямам проблеми с езика, но когато искаш да се налагаш на чужд пазар без субтитри не става. За други държави пуснаха професионални преводи ,но нас ни няма на картата. И няма да ни има вероятно, а пазара ни не е чак толкова безинтересен ,щом конкурентите ни уважиха и го направиха.
Като хардуер няма спор,че Нвидиа и Епъл тв превъзхождат китайските продукти на съответната цена -няма и как да е различно като се плащат лицензи и се слага скъп хардуер .Сигурно след време, ако станем нормална европейска държава и можем да си го позволим първия избор ще е този и няма да ни бърка да даваме 500 -600лева за играчки ,които ползвам само вечер и уикендите и по 30-40 лева за услуги . Няма да имаме и време да се дъвчем по форумите,жно това време е далече и може вообще да не дойде. Шаомито е 40-55 долара , Нвидията е игрална платформа за 200 долара - сравнението е нелепо. Епъл тв е обвързан с улугите на компанията и като обем съдържание не може да се сравнява с Нетфликс-прощавайте ама собственото и съдържание са няколко макар и нелоши сериала -затова и цената е добра засега.
Общо взето подръжниците, които са си взели нвидиа ,имат и огромни телевизори и системи Атмос за домашно кино то язък ако имаш такъв скъп хардуер ,пък да не си вземеш и аксесоарите . Та грубо 2 бона за тв минимум, 500 за сертифицирани (не псевдо устройства) , 1500 за атмос системи - общо 4 бона. Парите, които хората дават за колата с която ходят на работа в провинцията. И всекиму според джоба - идеята е тук не да се заяждаме, а да видим кое е най-целесъобразно. Ако ще взимаш Тесла ,а я караш само до провинцията по прекрасните български пътища или в града, освен да се изфукаш -айде нема нужда. Който разбрал ,разбрал!
[-] 4 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • Diego Armando, ianpav_4444, jidachev, kamenvo
Цитирай

Въпрос за Beelink gt king pro .

Искам да го настроя като сървър с достъп от лаптоп.
Снощи пуснах от Kodi - UPnP server -а.
От лаптопа виждам ХДД закачено на плеъра, виждам част от съдържанието / медийните файлове / , но не мога да редактирам - изтривам, преименувам и т.н.
Също така не виждам файловете за субтитрите. 

Преди да ми пристигне плеъра, ХДД беше закачено за рутера Асус с пуснат медия сървър, самба и UPnP. ХДД се виждаше от лаптопа , бях го мапнал като устройтво с пълен достъп .

Сега искам да го направя по същия начин с плеъра, но нещо изпускам.
Цитирай

(2020-02-09, 22:57:22)hgeorgiev написа:  Всичко работи. Имам коди. Вече не го ползвам от както открих мувиан. Трябва да си инсталираш и настроиш някой неща. Аз също имам сървър и съм настроил мувиана да плейва от него ако реша.
Usb2lan има в алито. Оригинални на сайоми. Бачка чук.
Приложението на Булсат бачка идеално ако имаш абонамент. Аз така гледам тв.
Този Movian защо не го намирам в стора? С Mecool km9 2/16 съм.
Цитирай

Търси го извън стора Smile

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай

drakkar
Можете да използвате LAN drive - SAMBA Server & Client ще виждате бокса в мрежата и ще имате права за редактиране,копиране, поставяне и триене.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hristop за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

Довечера ще пробвам LAN drive - SAMBA Server & Client .

А да препоръчате удобен за ползване торент клиент ? Снощи пробвах utorent, bittorent, droidtorent ...
Никой не ми хареса, не са като под уиндоус.
Цитирай

(2020-02-14, 10:08:28)armagani написа:  Не знам защо толкова спорове може да предизвиква услуга ,която не и пука особено българския пазар. 
    Също не го разбирам това. Аз например принципно не бих плащал такава услуга, която даже не си прави труда, да сложи едни субтитри, въпреки че нямам проблем с езика. Плюс това почти всичко, което предлага Нетфликс, го има със субтитри по торент-тракерите. 
    Не разбрах и защо започнаха да се обиждат колегите. За притежателите на напреднало аудио/видео оборудование е ясно, че ще си купят сертифициран бокс, така че да се правят гимнастики за пускане на Нетфликс 4К и Атмос, на не сертифицирани устройства, според мен е безмислено. Но за хората с боксове без сертификати, Diego Armando обясни как могат да гледат Нетфликс в 1080р и това е повече от достатъчно.
    Лошото на това, че официално не продават шилда, е че съответно няма и вторичен пазар. Аз моят шилд го взех "на старо" за около 250лв.(модел 2017, без геймпад), което също не е евтино, но е и малко над половината от цената в магазина.
Цитирай

(2020-02-14, 12:17:06)drakkar написа:  А да препоръчате удобен за ползване торент клиент ? Снощи пробвах utorent, bittorent, droidtorent ...
Никой не ми хареса, не са като под уиндоус.
Аз използвам Flud тъй-като поддържа наблюдавана директория. В комбинация с FolderSync си свалям на бокса торенти от всякъде.На FolderSync указах да синхронизира папка torrents от бокса със същата такава от Google drive, а на торент клиента да наблюдава тази папка. Сега когато си харесам някой торент го свалям и го качвам в  папка torrents на Google drive, FolderSync синхронизира, Flud вижда торента и започва да го сваля.
Цитирай

(2020-02-14, 12:17:06)drakkar написа:  А да препоръчате удобен за ползване торент клиент ? Снощи пробвах utorent, bittorent, droidtorent ...
Никой не ми хареса, не са като под уиндоус.
Погледнете този- Transmission BTC. Лично не съм го ползвал, но забелязвам, че е доста популярен и отзивите за него са предимно положителни.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)