Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Аз съм доволен. Работи си машинката
Цитирай
Аксесоари

(2020-03-24, 22:41:14)sambeto написа:  Не става нито в режим "мишка" нито без тоя режим. В другата стая имам Андроид телевизор, там с дистанционното на телевизора се разхождам както и където искам в HBO GO, пак инсталирано от Google Play.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
Управлявам го що годе поносимо с едно от тези като на снимката. Иначе с обикновена мишка пак не става


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2020-03-31, 23:00:38)spitfirebg написа:  Колеги поръчал съм един A95X F3, добър ли е или да го отказвам с време?

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Аз имам A95x F3 Air и съм доволен. Бокса се ползва за гледане на телевизия със STB Emu и IPTV Extreme. Също така ползвам и Kodi за гледане на филми, сериали и телевизия. Ползвам го само на WiFi 5 GHz и всичко си върви.
Цитирай

Дойде бокса. Има ли място където мога да чета като начинаещ какво да го правя Big Grin По принцип и 2та ми ТВ са смарт и за момента не виждам големи разлики. Искам да гледам филми и евентуално да играя игри.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай

4Pda. Там има много писано за него. Както и игри и програми
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • spitfirebg
Цитирай

Всички, които имат проблем със разпознаването на звука чрез Коди, нека изключат опцията Sync Playback to display.
Мене ми отне няколко дена да го проумея.
Пеи мене тв бокса влиза в ресивъра чрез HDMI, и от там в телевизора чрез HDMI Arc.
Поздрави! [Изображение: 32884f9f891f6963552628d475b1deec.jpg]

Sent from my HD1913 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на sambeto за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Здравейте, изчетох бая неща тука, и доста неща научих, за което съм благодарен.
Сега да си кажа, поръчах си Ugoos AM6 Plus, който е с Amlogic S922X-J.
Бокса влиза в ресивър Pioneer VSX-933 инотам в телевизор. Всичко е с хубави HDMI кабели
Като четох насам натам, няма лошо мнение за тоя модел Ugoos, aма все пак ми е важно, какво ще се каже и тук?
Нещото, което ме интересува е, тия две антени към него ще подобрят ли интернет връзката (WiFi) от рутера към бокса, и съответно ще се отрази ли положително за гледането на IPTV и торенти?
Нета ми е от А1 с рутер Huawei Echolife hg8245t.
Тоя рутер поддържа ли 5ghz скорост, да го сменям ли....малко ми е мътно с тия рутери, честоти, антени и т.н. ?
Сегашния ми бокс е Vontar X3.
Благодаря предварително!

Sent from my HD1913 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на sambeto за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай

Не си казал какъв ти е нета, какво има да му се подобрява?
Като гледам рутера няма 5 гхц
Иначе вифито на Угоса е добро.
[Изображение: 3aea2ec6384f07133bef4215488ef0f7.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • sambeto
Цитирай

(2020-04-14, 13:54:44)sambeto написа:  Нещото, което ме интересува е, тия две антени към него ще подобрят ли интернет връзката (WiFi) от рутера към бокса, и съответно ще се отрази ли положително за гледането на IPTV и торенти?
Нета ми е от А1 с рутер Huawei Echolife hg8245t.
Тоя рутер поддържа ли 5ghz скорост, да го сменям ли....малко ми е мътно с тия рутери, честоти, антени и т.н. ?
Бокса е добър (един от най-добрите). За нета, ако имаш възможност, връзвай с кабел, още никой не е измислил по-добра връзка. За телевизията не би трябвало да е проблем (предполагам, не гледам телевизия) , че рутера няма 5Гхц, но за големите торенти 2,4Гхц ще са малко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • sambeto
Цитирай

Ако пусна кабел от рутера в тв бокса, това решава ли липсата на 5ghz ?
Или направо да купувам нов рутер?
Иначе съм на 75mbits/s скорост.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
Цитирай

Пускай кабел и си спести нерви и пари.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • sambeto
Цитирай

(2020-04-14, 21:23:17)sambeto написа:  Ако пусна кабел от рутера в тв бокса, това решава ли липсата на 5ghz ?
Или направо да купувам нов рутер?
Иначе съм на 75mbits/s скорост.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
Пускай кабел от рутера 75mbits/s не е малко то и да си на 5ghz скоростта пак ще е същата
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • sambeto
Цитирай

Не е случайно ,че за Угоса преобладават положителните коментари. Правилно, че от кабела по добра връзка няма дори и да не ти беше Хуавей рутера. Изненадата, която те чака ,че малкия модел на който си собственик подкарва 8к на 24 херца,а скъпия угос не може-просто нямата оптимизация за 8к. И за толкоз време не направиха или купиха добро дистанционно,иначе моделът е по-добър от всичко с тоя процесор засега-а вярвам и бъдеще. Но ако си го взел с очакване да ти подобри уайфи ,и да ти дава нещо различно в мултимедиен план няма да стане. Тук идеята е за игрови тв бокс,слава богу е най-студения,най-обслужвания,най добрия-а и най-скъпиятSmile
Ако не се лъжа и вонтара ти подържа 5 гигахерца ,та малко ми е странно защо ти е да дадеш тройно повече пари, ако не го ползваш за игри. Така че взимай си Ipega или Gamesir геймапад и го подкарвай .Най-много го взимат и ползват за играта с танковете,щото тя иска най-много ресурс. Бийлинка с тоя процесор,е с много телефонски софтуер-но какво да очакваш от фирма дето преди правеше 3 модела ,ама добри ,а сега 23 ....няма как да имат подръжката на Угос. И преди някой от феновете на Бийлинк без да е имал през живота си Угос да противоречи-проверете само колко ъпдейта има едната фирма за модела и колко другата. А вонтар са просто фирма магазин ,която пребрандира други модели-преди Микул,сега hk1 ..Ако не си взел вече Угоса,насочи се към х3 няма да сбъркаш
[-] 1 потребител изказва благодарност на armagani за това мнение:
  • sambeto
Цитирай

Поръчал съм го вече, и си поръчах и гейм пад, за да не е безмислена покупката.
Благодаря за мненията!

Sent from my HD1913 using Tapatalk
Цитирай

(2020-04-15, 09:24:29)sambeto написа:  и си поръчах и гейм пад,  за да не е безмислена покупката.
Колега, не се притеснявай, няма да е безмислена. Ще можеш да гледаш телевизия и филми  с повечето от добро качество , ще можеш и да играеш (и то не само андроидни игри). Какво повече може да иска човек от един ТВ-бокс  Wink
Не знам, как стои въпроса с дистанционното при този Угос, но аз използвам едно ктайско G20s и съм предоволен от него (единствената ми забележка е, че бутоните "щракат", но не е болка за умиране).
Гигахерците просто ги забрави, слагай един кабел и си готов. 8К също не го мисли засега, рано е за него.
Цитирай

Същото дистанционно поръчах и аз.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
Цитирай

Здравейте,имам една идея да превърна някой от старите телефони в тв бокс. С такъв или подобен адаптер- https://www.olx.bg/ad/animabg-micro-usb-...7OWBs.html
и някое блутут дистанционно ще стане ли работата?
Също,дали телефона ще може да се зарежда докато е включен в адаптера? Видях на снимките,че има букса за вкарване на microusb кабел.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

30 лева дистанционно с блутут плюс 12 като сложиш mhl адаптера (съмнявам се на тая цена да е читав ) Микро юсбто има и кабел за захранване,та ще се зарежда.Но според мен ,ако добавиш още малко парички си вземи истински бок ,било то и с 2 на 16,но не х96 мини ,алуинер с андроид 10,или mhq pro...Хем има достатъчно приложения оптимизирани за тв бокс мултимедийни, има хем дистанционно,хем лан .Да не говорим че най читавите бокс приложения не са оптимизирани за тъч интерфейс . Има в ютуб как да си направиш от стария телефон проектор мисля че е по добрия вариант Smile
Цитирай

Или ако имаш стар компютър. Инсталираш един андроид, връзваш към тв-то и действаш. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Идеята ми беше с някой от телефоните да пробвам,че имам много излишни в шкава и ми се стори интересна идея. Вероятно htc one x или htc amaze 4g ще ползвам(единия е на 5.1.1,другия на 4.4.4). Главно за youtube и popcorntime ще го ползвам,може и за някоя игра на емулатор,вече имам купен безжичен контролер за това. Бях гледал в квартала да продават блутут дистанционно с тъчпад и клавиатура за 25лв,но мисля,че магазина не работи сега. Ще пробвам като свърши извънредното положение и ще видим добре ли ще стане.
Проектор също не е лоша идея,но за 50лв ме съмнява да стане добре. Имам и стар macbook mid 2010,но той е с хард диск и е много по-бавен от телефоните,няма да свърши работа.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

(2019-06-04, 20:28:33)PROXIMO написа:  от ибей, но чакай да го потествам малко да видим как се държи.
https://www.ebay.com/itm/MECOOL-KM9-Pro-...2749.l2649

Имам питане обаче за кутиите на А1 който са SHELLY IOT TV BOX model: Mini A5X s Rockchip 3328 1+8G
Реших да префлашна защото са с техен ром и не може да се ползват, намерих това в нета
https://androidtvbox.eu/a5x-plus-mini-tv...processor/
https://androidpctv.com/firmware-update-..._A_SD_CARD
Свалих тула за СДто сложих го, почна да се качва, каза да извадя картата и да рестартирам и не се пуска, само свети червената лампа и това е.
Пробвах какво ли не да го ресетирам, но не помръдва. Дайде идеи, някой пипал ли ги е тия боксове. Поръчах USB към USB да опитам директно с ПСто да го вържа.


Здравей, имам оригиналния ром за този бокс (всичко си му работи), както и мога да ти покажа кои пинчета се окъсяват, ако си го брикнал без да искаш Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Swell_boy за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-04-16, 17:48:49)MeRtYy написа:  Идеята ми беше с някой от телефоните да пробвам,че имам много излишни в шкава и ми се стори интересна идея. Вероятно htc one x или htc amaze 4g ще ползвам(единия е на 5.1.1,другия на 4.4.4). Главно за youtube и popcorntime ще го ползвам,може и за някоя игра на емулатор,вече имам купен безжичен контролер за това. Бях гледал в квартала да продават блутут дистанционно с тъчпад и клавиатурrmaа за 25лв,но мисля,че магазина не работи сега.
Както каза колегата @armagani, вземи си един истински бокс. Благодарение на китайците, боксове има за всеки джоб. Най-евтините са направо без пари, гледам в ОЛХ има за по 50-60лв. Твоята идея е интересна, но използването на такъв вариант ще е меко казано неудобно. Щом имаш много излишни телефони, по-добре продай 2-3 и си вземи един бокс. С него ще разбереш, че освен Ютуб, има още мнооого за гледане и не само.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Колеги на Коди-то спря да ми зарежда субтитри, имате ли идеи? [Изображение: b82bc4131985893658dfbd0ddbe16031.jpg]

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай

Това го изписва когато не намери субтитри в приставката. На твоя шот се вижда, че търсиш субтитри за филма play (едва ли това е името на филма, но приставката търси това) и като стане така, трябва да търсиш субтитри с изписване името на филма. На долната зелена стрелка е показан бутона за търсене.[Изображение: 48aca702aa2cf0da623a7e7ddb9ba29c.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • spitfirebg
Цитирай

Здраейте колеги темата е много интересна и полезна. С удоволствие чета и се образовам заедно с вас.
Купих си Тв Бох избран по мнения на колега от форума (armagani) а по точно mecool km9 pro classic.
Инсталирах си го с малко повече четене но все пак човек трябва и да се потруди не всичко трябва да е на готово.
Машинката работи много бързо , не грее определено съм много доволен, но както е редно да има едно голямо НО.
Бокса има 2 бр. USB ( 1-2.0 и 1-3.0) без причина едното usb спря да работи , мерих има напрежение 5,3 волта и до там каквото и да сложа в него не работи.
Не се разпознава и не се отваря , флашките не светват. Когато свържа клавиатура от PC  само мига (клавиатура)  и до там.
Някои да има идея дали нещо може да е изгоряло или е възможно да се обозил андроида. Второто USB си е наред.
Четох че този тв бокс има защита на USB-тата и на HDMI изхода.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)