Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Проблемът е в 1 настройка на бокса, вероятно бъг. USB model (Device & Host), ако я пипнеш все 1 е изгоряло и няма оправяне единственият начин е ресет и на ново и повече не я пипай. И ако маркираш нещо няма опция за размаркиране. Това е.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
Аксесоари

Много благодаря за бързия отговор. Да определено пипнах точно тази настройка , някъде четох че мога да накарам бокса да тръгва сам когато пусна телевизора и беше свързано с тази настроика и HDMI , но не се получи и върнах настройката Device & Host , но както казвате не е. Идея как да накарам бокса да тръгва с телевизора и да гасне. ( четох че някои просто връзват захранването на бокса към USB на телевизора) , но предполагам има по грамотен начин.
Цитирай

(2020-05-12, 06:10:20)r_osen написа:  Много благодаря за бързия отговор. Да определено пипнах точно тази настройка , някъде четох че мога да накарам бокса да тръгва сам когато пусна телевизора и беше свързано с тази настроика и HDMI , но не се получи и върнах настройката  Device & Host , но както казвате не е. Идея как да накарам бокса да тръгва с телевизора и да гасне. ( четох че някои просто връзват захранването на бокса към USB на телевизора) , но предполагам има по грамотен начин.

За да контролираш бокса с дистанционното на ТВ-то (да сменяш канали, да гасиш и включваш бокса и ТВ-то едновременно) трябва на ТВ-то да ти е включен CEC контрола на устройства. Виж в настройките на ТВ-то дали има такава опция и я активирай да пробваш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на potrebitel_666 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Да освен това има няколко опции и в самата кутия, но според мен не е добра идея бокса да включва твто защото ако спре тока за малко ще ти пусне твто и ще работи цял ден. Има опция ТВто да ти гаси бокса, това е ок.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 1 потребител изказва благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

При мен след включване на бокса се включват сами тв и ресивър. С дистанционното на тв мога да управлявам бокса, но не е удобно защото няма хоум бутон. Не работят и функциите на чрез задържане на бутоните. Също така лаги малко, което е дразнещо. С дистанционно тв управлявам звука на ресивера. Също така с него като офна - гаси и ресивера и бокса. Дори двата бокса, ако е включен другия, което е рядко. Как съм го постигнал!? Нямам идея. С опити. Не много.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай

(2020-05-12, 06:10:20)r_osen написа:  .... как да накарам бокса да тръгва с телевизора и да гасне. ( четох че някои просто връзват захранването на бокса към USB на телевизора) , но предполагам има по грамотен начин.
Малиии . Има по-грамотен начин, както вече писаха колегите - през СЕС (Consumer Electronics Control), но при различните производители, тя е с различно наименование (Samsung - Anynet+; Philips - EasyLink; LG - SimpLink и т.н.), така че я търси според производителя на телевизора.
(2020-05-12, 14:14:11)PROXIMO написа:  според мен не е добра идея бокса да включва твто защото ако спре тока за малко ще ти пусне твто и ще работи цял ден. Има опция ТВто да ти гаси бокса, това е ок.
При мен, ако "мигне" тока и телевизорът се включва така или иначе.
Иначе през СЕС (Anynet+) телевизорът ми включва бокса и обратно (бокса включва телевизора), благодарение на което изобщо не ми трябва дистанционното за телевизора и ползвам само това от бокса (всъщност не е от него, а съм го купувал отделно - g20s). Обаче с изгасянето никак не ми се получава - нито ТВ-то гаси бокса, нито пък бокса - ТВ-то. Има си настройки за това и в бокса и в телевизора, но така и не успях да ги накарам да се изгасят взаимно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Днес дойде от клиент за настройка ,прословутата Nvidia Shield 2020 година- малкия модел цилиндър. Реших да понапиша няколко реда за който го интересува и сравнение с Ugoos Ам6 и Amazon Stick 4k. Вероятно се чудите ,защо стика е в сравнението-много просто -той е отличен конкурент за легално съдържание ,което подържа и Нвидиата.
Да започнем с хубавите страни на модела Нвидиа. Отлично качество на изработка-метална сплав,метално дистанционно изпипано перфектно. Бързина- невероятна, лети спрямо моделите с Андроид тв и чист андроид ,които съм тествал. За игри сигурно е фантастично, нямах време наистина и в тоя аспект да го ползвам. Мултимедийно ,това което тествах върви без забележки кеф ти 4к, кеф ти торент 4к ,кеф ти 4к по мрежата-никакъв зор не му е .Подръжка, ъпдейти ще има година или 2 гарантирано и там е лидер. Бързина на рамта и вътрешната памет в пъти по-добри от всичко на пазара-затова и дори с 2 гб машинката лети. 4к Нетфликс не е проблем за него ,HBO GO странно не го намери в Play магазина,но с външно апк се инсталира и заработи. Звук до 5.1 през hdmi изкара без забележки . Функцията за интелигентно ъпскейлване не сработи при приложенията които ползвах ,но сигурно има някакъъв ефект
Недостатъците -на първо място липса на юсб -странно, особено за тая цена .Така единствения начин да добавяш перифирерия остава блутута. Лан картата ми показва в андроид настройките ,че е само 100мб ,което за такова скъпо устройство си е липса. Вътрешно пространство -4-5 гб свободно ,за мен твърде недостатъчно заради Коди,но без Коди и добавките му може и да ви стигне. Не е направено с идеята да гледате пиратско съдържание,а платените услуги . Качеството на картината е една идея по слабо и от Угос и от Амазон ,субективно ми се видяха цветовете преекспонирани и засилени на 4к телевизор, но вероятно това може и да го оправят.Цената от 150 британски лири си е висока ,но получавате най-бързия андроид бокс на пазара, вие си решевате колко да отделите .
Спрямо Ugoosa , който е на близка цена Нвидиата го мачка като скорост. Но като качество на изработка са близки,а като хардуерни екстри Угоса има всичко и лан гигабит и 4гб рам и 32 гб памет и отличен уайфай с 2 антени. Софтуерната подръжка -резултата и там е равен и двете фирми правят сериозни ъпдейти . За игри Нвдиата е далеч напред,въпреки че и Угоса може доста. За легално съдържание Угоса е далеч назад- няма нито сертификати,нито хромкаст ,нито Хбо го или 4к Нетфликс .Да може да се пусне Хбо го през Коди,да може Нетфликс до 1080, предполагам има и хакове за амазон,но при Нвидиата всичко си само въпрос на 2-3 клика. Така едноличен лидер ,ако ползвате легални услуги и конзола за андроид игри ,като опциите за стрийминг торент и гледане през споделени папки си е моделът на Нвидиа-без конкуренция в този аспект. За модел за торенти,гейминг,офлайн и онлайн стрийм Угоса е отличен избор.
Отделно бих решил да кажа няколко думи като сравнение между Нвидиата и Файрстик 4к. Разликата в цената е голяма,но продукта на Амазон се справя повече от отлично с платените услуги ,а бих казал и с по-красива картина от Нвидиа. Всичко каквото плейва единия плейва и другия,единствено няма хромкаст . Моя файрстик работи с външен хъб с лан,който изличава недостатъка му в липса на юсбта и лан,но едно такова допълнение е 30 лева и прави файрстика отличен. Да, файрстик иска много знания и ръчкане докато го докарате на вид като андроид бокса ,който сте свикнали, но настроите ли го веднъж ви остава само да се наслаждавате.
[-] 6 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • arminius, jidachev, kamenvo, oxuboxu, PRANDELINHO, stenlius
Цитирай

(2020-05-13, 16:08:58)armagani написа:  Nvidia Shield 2020 година- малкия модел цилиндър. (...)
Подръжка, ъпдейти ще има година или 2 гарантирано и там е лидер.
...
Функцията за интелигентно ъпскейлване не сработи при приложенията които ползвах
...
Недостатъците -на първо място липса на юсб -странно, особено за тая цена .Така единствения начин да добавяш перифирерия остава блутута. Лан картата ми показва в андроид настройките ,че е само 100мб ,което за такова скъпо устройство си е липса. Цената от 150 британски лири си е висока ,но получавате най-бързия андроид бокс на пазара, вие си решевате колко да отделите .
За ъпдейтите, мисля че ще са повече от две години. Първият Shield TV (2015) получава ъпдейти 5 години!!! Последният е от 27.01.2020. Излезе с ATV 5 (или 5.1), а сега е с ATV 9! Такъв съпорт не съм очаквал дори от Nvidia.
....
За ъпскейла, едни казват че правел чудеса, но повечето не са особено очаровани. Единодушно е мнението, че 4К телевизорите Sony имат по-добър ъпскейл.
П.п. Функцията работи само с видео до 30 к/с.
....
По спецификация LAN-ът е гигабит. Може да e имало нещо дефектно в конкретната бройка. Че Nvidia орязаха каквото могат (че и повече) - орязаха, но чак 100Мбит LAN, не мисля, че ще сложат.
Също може да се отбележи, че Android-a на този Shield е 32 битов и не поддържа 64 битови приложения.
А липсата на USB е най-фаталният недостатък на този модел и е непростимо, особенно за такава цена. За мен, бокс без USB автоматично отпада, като вариант за покупка. Както вече е отбелязано - не е удобно за добавяне на периферия и силно стеснява избора на такава. Също, силно ограничава възможностите за разширяване на паметта, която и без това не е в изобилие (меко казано). Но най-големият минус при отсъствието на USB е невъзможността за флашване на бокса. Ако се обърка нещо, как ще се съживява? Никак. На мен ми се е случвало два пъти на Shield-a (2017), при това, единият път беше просто при ъпдейт - попадна в bootloop и това е. Ако на "тубата" ѝ се случи подобно нещо, вариантите за "възкресение", клонят към 0.
Като цяло, супер "кастриран" Shield - повече няма на къде (е можеше и LAN-а да махнат ), но чисто като "стриймър" (което явно е основното му предназначение) - става. Обаче цената му е доста висока (аз за толкова взех Shield 2017 + геймпад).
Всъщност, най-добрият бокс на Nvidia е Shield TV (2015/pro). Има всички портове + Micro-USB + Micro SD + Ir receiver + 500 GB HDD (за pro версията) + геймпад + дистанционното има 3,5мм жак. След това, като че ли решиха, че са се престарали (или поради липсата на реална конкуренция) и изрязаха всичко "излишно", оставиха само две USB-та и LAN-а, намалиха малко размера, преработиха геймпада и.... ето ти нов модел 2017, който всъщност е орязан "стар" модел. Тогава си мислехме, че повече няма какво да махнат, но сега показаха, че още могат. Сега стандартният Shield TV 2017, се превърна в Shield TV Pro (+DolbyVision + Ai Upscale). Ако някой иска именно Shield TV и Dolby Vision не му е жизненоважен (работи само в VoD сървисите - Netflix, Prime....) - търсете 2015/2017 "втора ръка" - за доста по-малко пари ще получите не по-лош (според мен даже по-добър) бокс от 2019.
[-] 2 потребители изказват благодарност на kamenvo за това мнение:
  • oxuboxu, trolazol
Цитирай

NVIDIA SHIELD TV Pro (2019) 4K HDR Streaming Media Player е от 2019, обаче е доволно висока цената му.
Но явно е най-доброто устройство, вероятно ще си поръчам. 
Ако някой го има, моля да сподели отзиви.  NVIDIA SHIELD TV Pro
Цитирай

(2020-05-28, 14:31:07)dsr1972 написа:  NVIDIA SHIELD TV Pro (2019) 4K HDR Streaming Media Player е от 2019, обаче е доволно висока цената му.
Но явно е най-доброто устройство, вероятно ще си поръчам. 
Ако някой го има, моля да сподели отзиви.  NVIDIA SHIELD TV Pro

Имам модела от 2017, разликата между двата е дистанционното и upscaling-a. Мога само да кажа, че това е най-добрата ми покупна. Шилда ми не се гаси, не бъгва, не лагва, просто до сега никакви проблеми. Само батериите на дистанционното ми падат бързо, но на shield 2019, дистанционното е друго и батериите са ААА и ще карат по-дълго.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Предполагам наистина че са много добри, но за мен парите са доста. И аз не спирам моите сертифицирани микули, всичко ми е там, тубата, хбо, мовиан, иптвто, радиа, спотифай, даже игрички (real racing, maxpayne, machinarium) всичко + chromcasta и съм адски доволен. На цена около 100лв нямат равни.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 3 потребители изказват благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • ianpav_4444, oxuboxu, tonus
Цитирай

@PROXIMO Ооо абсолютно, доста е скъп. Моя шилд го взех и за да играя игри, понеже тогава компютъра ми вече издишаше. А и цената му беше доста по-добра от модел 2019, аз го взех с контролера за около 350лв. Не съм го сравнявал с нищо освен с ми боск с и да разлика има, но ако бюджета не го позволява, може се да преглътнат недостатъците, защото не са чак толкова много.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-05-28, 14:31:07)dsr1972 написа:  NVIDIA SHIELD TV Pro (2019) 4K HDR Streaming Media Player е от 2019, обаче е доволно висока цената му.
Но явно е най-доброто устройство, вероятно ще си поръчам. 
Ако някой го има, моля да сподели отзиви.  NVIDIA SHIELD TV Pro
Определено е най-доброто устройство, наред с по-старите си събратя (2015/2017/pro). Цената му е леко завишена (като излезе, струваше 249€, но изчезна от пазара за 2 месеца и сега може да се намери отново, но на по-висока цена).
Както всички знаем, идеални устройства няма и Шилд също има своите особености, с които е добре да се запознаете, за да знаете какво да очаквате, преди да го купите. Ако разбирате малко руски, мога да ви посъветвам, да погледнете на 4pda.ru темата за Shield TV (за всички модели - те са буквално едни и същи), която е повече от 1400 страници - това е най-мащабното обсъждане на Шилд, което съм виждал. Следя я от 3 години и там можете да намерите отговори на всички въпроси, които могат да възникнат за него. Ако не - питайте тук, ще помагаме.
Като евентуални недостатъци (според зависи от нуждите), се сещам за липсата на HDR to SDR конвертор в Шилд, което значи че, ако телевизора не поддържа HDR (или HDR е написано в спецификациите просто, като маркетинг) или е просто FHD (1080p) и пуснете видео с HDR, картината ще е доста бледа. Също Шилд не поддържа VP9 profile 2 кодека, който се използва във всички HDR клипове в YouTube, т.е. не може да възпроизвде HDR от YouTube, независимо дали телевизора го поддържа или не. Ако имате някакви конкретни въпроси - питайте.
Забравих да добавя - и аз съм с модела 2017, нобте са практически идентични.
(2020-05-28, 18:28:04)dada_ написа:  Имам модела от 2017, разликата между двата е дистанционното и upscaling-a.
2019 има още лиценз за DolbyVision (работи само в Нетфликс и други от сорта) и Dolby Atmos in Dolby MAT (на практика даже не зная как може да се озползва). И последното отличие е процесорът Tegra X1+ в Шилд 2019, срещу Tegra X1 в Шилд 2015/2017/Pro. Разликата е, че Х1 има с 250MHz по-бързо графично ядро (1250Mhz в Х1, 1000Mhz в Х).
(2020-05-28, 23:30:40)dada_ написа:  Ооо абсолютно, доста е скъп.
.....
А и цената му беше доста по-добра от модел 2019, аз го взех с контролера за около 350лв.
От една страна е скъп, ако го сравняваш с други боксове. От друга, не е чак толкова - струва, колкото бюджетен телефон (не е най-коректното сравнение, но все пак и едното и другото са андроидни устройства).
......
Тук само за контролера искат 75€.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

След известно затишие реших да драсна няколко реда за едно устройство ,което чаках с интерес и се надявах да е достоен конкурент на Угос в категорията на 922ките. Minix u22-xj е модела,който извади фирмата да се бори с лидера. За съжаление Бийлинк се ориентираха пак към хиляди други модели и собствени ниши,но определено моделите им с 922ка (въпреки читавия хардуер) не са реален конкурент ,а и цената им е направена да се бори с Magicsee или x88 King.
Minix ми харесаха ,явно високите цени и липсите на продажби ги накара ако не могат да бият най-добрите ,поне да ги копират. Като хардуер кутията е пластмасова(метал за Угос),антената е само една(2 за угос),но изработката е отлична. Дистанционното е по-добро и от старото и от новото на Угос-това като хардуер. Уайфая като скорости е конкурентен в 5 гигахерцовия обхват и по слаб в 2,4,може би едната антена по малко е причината. Като скорост на работа,равностойни и стабилни Андроид 9ки и да и има разлика в синтетичните тестове тя е минимална. Качество на картината отлично, подържа автофреймрейт който работи примерно в Ютуб и завдоския плеър ,както и Коди и в Vimu. Напоследък правя един доста тежък тест по локалната мрежа ,за да видя максимума на устройствата. 72 гигабайта блурей ремукс -дотук с Андроид го плейва само Угосите и Миникса,по Coreelec дори флашка с 905х. Миникса плейна филма и по VLC по Vimu,без да го затрудни-гигабайтовия лан е отличен. IPTV работи бързо и превключва каналите без да се задъхва-дори руските 4к канали не му правят впечатление. С една дума отлично за мултимедия.
Като градуси модела не грее ,за съжаление липсва хардуерния мониторинг,който присъства при угосите. Сложих програма за това-65 градуса след половин час 4к ремукс-конкурентно на Угос и далеч пред другите 922ки. Изкопирали са Samba клиента от Ugos едно към едно, за съжаление NFS липсва. Няма отделни настройки за включване на Автофреймрейта но работи определено.Рут има и се пуска като при угос,което си е плюс. Вообще трудно е да се намерят особени забележки ,голямата изненада за мен е отлична подръжка софтуерна на Миникс. 4 ъпдейта при условие че модела е на не повече от 3 месеца- отлична работа,отново се доближават до лидера. Цената е близка до тая на Угосите,но поне засега не съм виждал да има фърмуер с Андроид тв за модела,както и хакване на най-новите звукови формати. Но работят сериозно тоя път Миниксите очаквам да става модела и по-добър,защото за разлика от Android tv модел-който бяха поръчали от друга фирма и така не подобриха и погледнаха
Накратко засега Угос все още са лидери сред 922ките,но вече имат достоен конкурент.Който и от бокс от двете фирми да вземете ще е по-добър и по скъп съответно от конкурентите -но си струва. Засега Угоса е по добрият,по завършен модел и малко по по изпипан модел ,но това могат да го оценят компютърджиите, за обикновения потребител Minix е не по-лош. Все пак ако не го ползвате за игри екстрите на Угоса са излишни,ако нямата домашна мрежа NFS няма да ви липсва,а има 2 интересни екстри -fake wifi и fake hdmi - Угоса не ги предлагат. Minixa Се връщат към корените си, ако продължават така може и да стане след време по-добрия модел,стига да не спират да го изглаждат и усъвършенстват софтуерно
[-] 5 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • kamenvo, legaltk, oxuboxu, PROXIMO, sapiora
Цитирай

Имам Mecool KM9 pro Deluxe с андроид тв 9 и на телефона ползвам MX Player pro за гледане на филми. Успешно каствам филмите към телевизора през бокса, но не намирам начин да кастна и субтитрите. Въпросът ми е има ли такъв начин това да стане с MX Player Pro или с някой друг плеър.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Има Cast receiver 1.3.2 за Aosp Android,но не знам защо кастваш филми при условие че Км9 делукс повече от добре работи с вътрешния си плеър. Мх плеър за телефон как да е..ама за Андроид на тв бокс и кеф ти Nova player,VLC или Vimu ..Защо трябва да хабиш батерията на телефона за тия цели пък и със субтитри Smile
Цитирай

Защото си свалям сериалчета на телефона и кеф ми да си ги гледам на него, кеф ми на телевизора. Не ми се играе да ги слагам на флашка или карта памет за да ги гледам на тв бокса.

Сега открих решение. Nplayer който ползвам на айфона и може да каства и субтитри има версия и за андроид струваща около 10 лева. Ще си го купя и за андроид и проблема ми е решен.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2020-09-01, 15:54:58)tonus написа:  Имам Mecool KM9 pro Deluxe с андроид тв 9 и на телефона ползвам MX Player pro за гледане на филми. Успешно каствам филмите към телевизора през бокса, но не намирам начин да кастна и субтитрите. Въпросът ми е има ли такъв начин това да стане с MX Player Pro или с някой друг плеър.
MX Player мисля, че има опция сам да си намира субтитри.
Дали няма да ги каства тогава към бокса?

Изпратено от LM-G810 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Не знам, но започна ли дапкаствам видеото към бокса и не ми нава никаква опция за избор или търсене на тубтитри.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2020-09-01, 20:26:28)tonus написа:  Сега открих решение. Nplayer който ползвам на айфона и може да каства и субтитри има версия и за андроид струваща около 10 лева. Ще си го купя и за андроид и проблема ми е решен.

Не е нужно да го купуваш:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry92486298


[-] 2 потребители изказват благодарност на eleena за това мнение:
  • tonus, trolazol
Цитирай

(2020-07-02, 09:33:57)armagani написа:   Няма отделни настройки за включване на Автофреймрейта но работи определено.Рут има и се пуска като при угос,което си е плюс. 

Скоро на 4pda се оплакваха, че с последният ъпдейт е изчезнал рут-а и afr.
Цитирай

Няма да се ъпдейтва докато не го оправят,когато го тествах всичко си имаше...Факт е че излезе пореден ъпдейт 4ти или 5 подред...
[-] 1 потребител изказва благодарност на armagani за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай

Здравейте! Имам сравнително стар тв Тошиба(ако има значение ) на около 8 години е модела и плеара му не чете субтитри от флашка. Искам да си купя устройство от което да гледам филми от флашка. Моля за по бюджетни предложения. Мерси
Цитирай

Някой MiBox S, примерно. Ползвам един и съм доволен.
Цитирай

Много добро устройство!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)