Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Здравейте. Бихте ли ми препоръчали ТВ БОКС.
https://www.emag.bg/multimedijni-pleyri/...&type=link                   
Ще се използва основно за гледане на безплатни тв канали. Не съм наясно, но най вероятно чрез KODI.
Цитирай
Аксесоари

Погледни tox1
В olx се намират нови за 120лв, а ако ти се чака можеш да си го поръчаш за около 80лв от Китай

[Изображение: 5176uOrDXxL._AC_SL1000_.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • meg
Цитирай

(2021-05-08, 14:27:33)solo5 написа:  ... а ако ти се чака можеш да си го поръчаш за около 80лв от Китай.
Няма ли да отиде на митница с тази цена?
Цитирай

Въпрос на късмет е, може да отиде, а може и да се размине с нея. С опция доставка от европейски склад ще е най-добре, ако се предлага такава.

 
Цитирай

Наистина е късмет. На приятел му "легна" около 85лв с доставката.
Аз бих дал 119лв, колкото го гледах преди време в olx и няма да чакам доставка от Китай
Май има и някакви складове в Европа, но зависи на кой доставчик ще попаднеш
Бокса е много добър за парите си. Има си и аутофрейм
Цитирай

(2021-05-08, 15:40:30)NoMaD написа:  С опция доставка от европейски склад ще е най-добре, ако се предлага такава.
Това май е единственият вариант да се избегне митницата...

(2021-05-08, 16:14:53)solo5 написа:  Аз бих дал 119лв, колкото го гледах преди време в olx и няма да чакам доставка от Китай
Ако бих купувал и аз бих постъпил така. Би било кофти, да го поръчаш от Китай и да се окаже в митницата, тогава цената ще излезе + 20-30%.....
Цитирай

Брагодаря за отговорите. Нов съм и тепърва чета и събирам инфо за устройствата. От ОЛХ обадих се на две три обяви за нови устройства, а не дават гаранция. Затова предпочитам малко по скъпо, но от магазин и с опция настроено. От по евтините модели, но с добри параметри се насочих към Х96 МАХ+4GB/64GB или Tanix TX6S 4GB/64GB. Гледах и в Али Експрес, излиза по евтино, но незнам дали ще се справя с настройките.
Цитирай

(2021-05-08, 17:05:13)meg написа:  От по евтините модели, но с добри параметри се насочих към Х96 МАХ+4GB/64GB или Tanix TX6S 4GB/64GB.
Тоя Таникс просто го забрави, независимо от цената...

(2021-05-08, 17:05:13)meg написа:  ... но незнам дали ще се справя с настройките.
Не е трудно, все пак е Андроид, не е квантова физика...
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • meg
Цитирай

(2021-05-08, 17:05:13)meg написа:  не дават гаранция. Затова предпочитам малко по скъпо, но от магазин и с опция настроено

Никой не идва настроен или поне не така както на теб ще ти се иска, освен ако продавача не се ангажира да ти го нагласи, но това няма как да стане от "магазин". Колкото до гаранцията, ако не е от Емаг, забрави да има действаща гаранция. Повечето боксове грея сериозно, а тоя tox1 си е попадение с неговите 56 градуса по целзий. Колкото до настройката има клипове в youtube с които и човек който не е на ти с материята ще се справи. Без да съм имал досег с боксове, настроих такъв tox1 за приятел като изгледах едно руско клипче. Доколкото разбрах до 200лв това май е единственият бокс който има ауто фрейм. хардуерът му е един от най-добрите в този ценови диапазон. Ако искаш по-сериозен бокс трябва да приготвиш над 250лв
Цитирай

(2021-05-08, 20:02:59)solo5 написа:  Доколкото разбрах до 200лв това май е единственият бокс който има ауто фрейм.
По принцип на всеки бокс със SoC от Amlogic може да се "подкара" AFR чрез AFRd (приложение, иска рут). Но има и други до 200лв. с "фабрично" работещ AFR - Mi Box, Ugoos x3 (cube/pro), Mecool....
Цитирай

(2021-05-08, 20:02:59)solo5 написа:  Никой не идва настроен или поне не така както на теб ще ти се иска, освен ако продавача не се ангажира да ти го нагласи, но това няма как да стане от "магазин". Колкото до гаранцията, ако не е от Емаг, забрави да има действаща гаранция. Повечето боксове грея сериозно, а тоя tox1 си е попадение с неговите 56 градуса по целзий. Колкото до настройката има клипове в youtube с които и човек който не е на ти с материята ще се справи. Без да съм имал досег с боксове, настроих такъв tox1 за приятел като изгледах едно руско клипче. Доколкото разбрах до 200лв това май е единственият бокс който има ауто фрейм. хардуерът му е един от най-добрите в този ценови диапазон. Ако искаш по-сериозен бокс трябва да приготвиш над 250лв

56 градуса е като е в idle или върви филм с GPU ускорение в хладна стая... Big Grin. Иначе е готин плеър за парите си (~85 лв), няма спор.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Цял ден чета и вече се обърках от информация, а какво четене ще падне като купя нещо. Bu   ТХ1 има една обява за 150лв, Ugoos x3 (cube/pro) не можах да открия освен в Алито. А ако ще давам 150лв не е ли по добре това  Huh   https://tiger-tv.eu/tv-boks-mecool-km6-d...certified/
Цитирай

(2021-05-08, 21:16:09)meg написа:  ТХ1 има една обява за 150лв

Намира се за 120лв. Реално е към 40$, така че 150лв е висока цена

(2021-05-08, 21:01:38)stenlius написа:  56 градуса е като е в idle или върви филм с GPU ускорение в хладна стая...

Докато го настройвах и плейвах и т.н. не качи над 57 градуса
Други и то доста по-скъпи боксове минават 76 градуса
Цитирай

Здравей,
има много варианти за TV Box. Аз лично ползвам няколко различни модела. Много съм доволен от Mi Tv Box S.
На няколко приятеля съм помагал да си закупят и да ги конфигурират, ето друг хубав Tv Box
https://www.aliexpress.com/item/40004339...web201603_
Доставят до България за около седмица и няма митнически такси. От теб зависи колко пари ти се отделят и колко време ти се чака.
[-] 2 потребители изказват благодарност на sovenik за това мнение:
  • kamenvo, meg
Цитирай

При същия търговец има Tox1 за под 100 лв. с доставка от белгийския им склад - с различни дистанционни за комбиниране.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на vasettoo за това мнение:
  • meg
Цитирай

(2021-05-08, 21:16:09)meg написа:  А ако ще давам 150лв не е ли по добре това  Huh   https://tiger-tv.eu/tv-boks-mecool-km6-d...certified/
Имай в предвид, че Mecool-а е с Android TV, а ТОХ 1 и Ugoos са с "чист" Android... Малко по-назад, колегата @armagani е писал кратко ревю за КМ6. Дали си струва 200лв..., мисля че може и за по-малко да се намери.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • meg
Цитирай

Струва си парите Mecoola ,в момента падна цената с близо 10 долара ,но за съжаление аз купих от първите и затова цената е такава. Колкото до Токс 1 -не съм го виждал в европейски складове, затова като луд си плащам ддс и представителство .Да ми пише някой на лични ,ако знае ,все пак темата не е тук за реклама на търговци от Али
Отдавна не бях писал ревю за нов модел,просто защото нямаше нищо интересно на пазара след Микул КМ6. Е ,дойде новия A95x F4 със същия x4 процесор като Микулите. Не точно,оказа се че е осакатен малко по ниска му е тактовата честота, но е по-бърз и така с малко от х3ката.
Хардуера му е много добър -перфектна уайфи мрежа с Реалтек процесор-дотук моя щампион сред нонейм устрайства Ax95 db тук губи битката-особено при 2.4 херцовата мрежа . Процесора за разлика е истинския х4, за разлика с измамниците които пуснаха кръгъл модел с х3 чипсет. Много приятно съм изненадан от скоростта на вътрешната памет-от флашка копираше с 30-40 мб ,което за евтин сравнително модел е супер. Светодиода е въпрос на избор, може да се гаси ,но има си хора които го харесват. Дизайна на кутийката е копиран от старите Мегиксий ,но е доста сполучлив. Като цяло хартуерно добре направено ,но с лош охладител и от там с висока температура-с маркови машини не може да се мери
Софтуерно има много какво да се желае. Няма рут, няма автофреймрейт,няма температурен мониторинг-базово аосп устройство. Да ,доста по евтин е от Микул км6 Делукса,но оня си има и 64 гб ,и уайфай 6 и блутут дистанционно. Да не говорим за отличния софтуер този път на Микул . Чакам с нетърпение и сертгифицириния модел -но Бабъл вече го тества и от него разбрах че не е очарован-най малкото оем без афр и само пребрандиран на Микул.
Накратко добро устройство е a95x f4.Малко по-доброи от предшественика си ,но има софтуерно още какво да се прави много.Е ф3 модела е по старичък и има и по добри фърмуер алтернативи, пък цената му спадна с много .Сега за сега няма и играч с такъв процесор сред но нейм устройствата та няма как да го сравня директно с друг. Като цяло за парите си е по добре от Алуинъри ,Рокчипове и сие ,който иска ново нещо на пазара да го купи ,аз се наиграх с него Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • kamenvo, sapiora
Цитирай

Забелязвам странен проблем с Mecool KM6 Deluxe - имам шернати през DLNA от рутера два харда в донгъл Inatek и закачих на подобен донгъл друг хард на USB3 порта на бокса. При пускане на блурей (full rip с менюта) от шернатите хардове Kodi не може да отвори менюто на блурей, изобщо не вижда индексните файлове за тази цел, докато харда, закачен директно на бокса, няма такъв проблем и си пуска диска с менюта и избирам всичко от тях. Дори има рипове на SACD ISO и със съответната добавка мога да ги слушам, единствено блурей видео ISO файлове не се отварят, въпреки че се виждат като имидж файл. Отделно констатирах, че микуула не поддържа файлови системи различни от NTFS и exFAT, тъй като изобщо не ми разчете съдържанието на харда с ext4 файлова система.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-05-14, 16:04:58)vasettoo написа:  Забелязвам странен проблем с Mecool KM6 Deluxe - имам шернати през DLNA...
Дали проблемът не е в dlna? Smb пробва ли?
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • vasettoo
Цитирай

Тествах и SMB - там има менюта, но по незнайни причини някои от тях забиват на началното меню, може би някаква DRM защита или непремахната при рипването. Поне имиджа ми се отваря, въпреки липсата на достъп до менюто. Ще пробвам някой ден да вържа бокса по лан кабел с рутера, че друго не ми идва в главата като причина за проблемните менюта.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

То па едни менюта ... от 10 блурея на 3 бачка и то не както трябва, въобще се отказах тях. Коди никога не ги е показвал правилно, имам предвид свободната версия. Вероятно за някой плеъри има моднато коди ковто ги отваря коректно, но ще е нещо старо. Просто библиотеката не е свободна и струва пари. Няма вариант да я плащат, пък да пускат плеъра свободно!
Цитирай

(2021-05-15, 11:23:27)tolostoi написа:  Коди никога не ги е показвал правилно...
Точно . До колкото ми е известно, пълноценна поддръжка на BD ISO, BD3D ISO и т.н. имат само боксове с чисет Realtek (например Zidoo)
Цитирай

И то със 'заводските' плеъри.
Въпреки, че Коди може от неговата библиотека да пусне и с друг плеър (със задържане на ОК бутона има вариант за избор) както и в другите настройки, кой плеър да е по подразбиране.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай

Да докладвам, че проблемът с изчезването на звука (за който писах по-рано тук) на Xiaomi Mi Box 3 след връщане от режим на заспиване е оправен. Вчера дойде ъпдейт и кутийката е пушка. Бяха си написали в описанието на ъпдейта какво се фиксва - явно е било масов проблем.

Относно гледането на филми от шернати папки в мрежа - Коди е бъгава работа, трябва да се активира SMB 1.0 на Wирус 10 но пак не е сигурно, че Коди ще види шернати ресурси. Аз минах на VLC плеър - прекрасно чете шернати дискове от рутер и/или компютър. Може да се наложи да оправите кодирането на субтитрите, че някои ги показва на маймуница (следва задължително рестарт на плеъра за да има ефект, научих го по трудни начин след половин час цъкане).
Цитирай

Това ползвам за Андорид ТВ.
Свалям филмите на компютъра, share-вам папката и посочения player ги вижда.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)