Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

(2021-06-22, 11:55:27)Jack Daniel's написа:  Мнение за този? https://tiger-tv.eu/tv-boks-mecool-km1-d...certified/
Зависи, какво очакваш от него, но като цяло е ОК
Цитирай
Аксесоари

(2021-06-22, 13:53:17)kamenvo написа:  Зависи, какво очакваш от него, но като цяло е ОК

Общо взето ми трябва основно за телевизия от приложението на булсатком, някой онлайн филм от браузъра, youtube и hbo go! Доста държа да е от БГ сайт или магазин и да има гаранция

Samsung S23 Green 256GB
Iphone XS Silver 256GB
Xiaomi Poco X3 6/128GB
Iphone 6S 32GB Space Gray
LG G2 16GB Black
Цитирай

(2021-05-18, 07:13:15)Pazuzo написа:  Забелязал съм че по-скъпите неща не ги пускат от Китай а от някоя Европейска страна.
(2021-05-18, 18:58:37)tolostoi написа:  Ами не, пускат ги и от Китай и от Европа, но бестселърите (tox 1, ugoos cube x3/ pro ...) ги има само от Китай (за България имам предвид)

Леко „покрай“ основната тема - само два примера:

Поръчка на електроуред, произведен в Китай, направена през amazon.co.uk, е изпратена от amazon.de до България чрез Österreichische Post (австрийски пощи). И понеже в началото има едно „UK“ - щепсела е британски!
Второто - поне за Huawei е сигурно, че работят в ЕС чрез фирма, регистрирана в Република Ирландия.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Отдавна не бях писал за нови модели .Последно Микул км2 дойде при мен. Накратко по-добър модел от Шаоми на тая цена..има си и лан и юсб портове и си бачка Нетфликс 4к без грижи. Дистанционно перфектно -уголемено като на Гугъл Хромчетата, видео плейбек без забележки,4к ютуб,8к на 24 херца никакъв проблем. Йапитиви през Стб Ему -никакъв проблем. Няма автофреймрейт за разлика от Км6, вътрешната памет е само 8гб ,което малко и Микула на практика е пребандиран Оем модел. Взимайте само като алтернатива на Шаоми, иначе КМ6 си е във всичко по-добър,ако не ви трябва 4к Нетфликс.
Пазарувах както винаги да видя какво става с тия идиотии с Алиекспрес и какво се оказа..даже и от европейските складове цената е с ДДС 20 процента. Което означава ,че от китайските ще е с 40 процента и само фирмите ще могат да си връщат ДДСто. И какво в България само безимени дивотии ,или ОЕМ боксове . Просто нямам думи не знам някой получил ли си е бокса след 1 юли и какво последно плащал на пощите 3.90 или пак 16.8 за пратка ,но нека напише. Много ми беше мерак да си взема Атмос усилвател и боксвете от среден и висок клас да видя на практика как възпроизвеждат ,новите звукови формати ,но с тия промени не знам дали има смисъл . 40 процента такса отгоре за Угоси и Токсове и Миникси и Зидута и къде отиваме ...
Дайте съвет за Долби атмос система от начален клас която мога да намеря в България или от Европа без ддста и мита Smile Досега от всичко се спрях на саундбар JBL със съраундите или Самсунг а950 ,но цените са твърде солени.Предпочитам си класическото ресийвър плюс колони ,но и там има тънкости. Примерно Pioneer имат чудесен начален модел за 708 лева,но не се знае ще дойде ли вообще в България. Сони имат модел Srt790 ,който може би ще е моя избор за 900 лева,но колонки хубави и компактни за по малко от 600 лева не намирам ,а те нямат екстрите на Атмос колонките. Оказва че, и Onkyo и Pioneer 2 години здраво ги е ударила кризата и не произвеждат.Навсякъде където звънях казват това.То странно и по Амазон ги няма моделите евтините та може и да е наистина така
Моля всеки който има такава система да даде съвет с линкове ,може и на лично.
Цитирай

Защо смяташ 40% от Китай? За стоки до 150 евро де начислява само ДДС 20% и не плащаш нищо като дойде тук.
Цитирай

(2021-07-11, 20:22:34)armagani написа:  "Отдавна не бях писал за нови модели .Последно Микул км2 дойде при мен. Накратко по-добър модел от Шаоми на тая цена..има си и лан и юсб портове и си бачка Нетфликс 4к без грижи.  " 

Можеш ли да пробваш работи ли HBO GO, na KM2 ката. Мисля да го поръчвам от Гиик баинг тези дни: https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-K...dmi_Note_9
Цитирай

Вече го продадох моделчето,но при теста бачкаше и ХБО и Нетфликс..Но КМ6 е по добър във всичко и като бързина и като автофреймрейт
Цитирай

(2021-07-11, 20:46:36)gurcayy написа:  Защо смяташ 40% от Китай? За стоки до 150 евро де начислява само ДДС 20% и не плащаш нищо като дойде тук.

Да само че родните Български пощи и те си слагат споменатите 16 и нещо лева за това че те представляват пред Митницата, а отгоре на всичко те мотаят цял месец докато ти го начислят това ДДС.
По този начин тв бокс, който ми дойде на 156 лева от Алиекспрес ми излезе малко над 200 лева.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2021-07-12, 21:47:40)armagani написа:  Вече го продадох моделчето,но при теста бачкаше и ХБО и Нетфликс..Но КМ6 е по добър във всичко и като бързина и като автофреймрейт

ОК, благодаря. Ще го ползвам само за Stream на IPTV, HBO GO, Netflix и YouTube. Несъмнено КМ6 е по-добър, но мисля, че и КМ2 ще се справи с горните задачи.
Цитирай

(2021-07-13, 08:19:10)tonus написа:  Да само че родните Български пощи и те си слагат споменатите 16 и нещо лева за това че те представляват пред Митницата, а отгоре на всичко те мотаят цял месец докато ти го начислят това ДДС.
По този начин тв бокс, който ми дойде на 156 лева от Алиекспрес ми излезе малко над 200 лева.

От 1 юли са други правилата . Това беше преди .

Storstark
Цитирай

Дано наистина да са други и Български пощи да не ни товарят с техните такси за мудното им представяне пред Митницата.
До сега веднъж съм пазарувал от щатския амазон и от там в цената са включени таксите които се дължат по нашето законодателство. DHL се свързаха с мен и им предоставих моят ЕОРИ номер с който ме представляваха пред Митницата и за три дни ми освободиха и доставиха пратката без да плащам нито стотинка допълнително.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Те така трябва и да е сега , ще видим .

Storstark
Цитирай

Здравей те.
Какво ви е мнението за тези боксове?
https://www.aliexpress.com/item/10050024...0035209729
https://www.aliexpress.com/item/10050029...aa59a65-14
Благодаря.
Цитирай

(2021-07-13, 11:01:00)gramov написа:  ОК, благодаря. Ще го ползвам само за Stream на IPTV, HBO GO, Netflix и YouTube. Несъмнено КМ6 е по-добър, но мисля, че и КМ2 ще се справи с горните задачи.


Ще върши работа за изброените неща. Ползвам един ми бокс с, а сега на морето купих стика който е с 1гб рам. Ползвам същото което си изброил и няма грижи никакви. Единствено ХБО е малко тромаво при зареждане на съдържанието. Всичко друго си лети. Гледам на Булсат каналите. Поздрави.
Цитирай

Здравейте!
Използвам темата да попитам нещо, препоръчайте ми тв бокс в ценови диапазон до около 50 лв. Досега ползвах някакво китайче TP6, но за късмет след бурята тази вечер не изкарва картина и мисля да си взема друг. Като цяло бях доволен от китайчето, защото приложенията, които използвах си вървяха (Булсатком тв, да плеър, youtube и HBO GO), та ако може да ми препоръчате някой по скромен, но да поддържа тези приложения. От час чета за MXQ PRO заради цената, но след тема в този форум сериозно се разубедих и вече не знам. Държа да е от България, защото не ми се чака да идва от Китай, свикнах с тв бокс и сега ми е много кофти ? Предварително ви благодаря!

Пп. Какво мислите за X96M или X96mini (такова имах, но стана като с това китайче - не дава картина, а иначе свети че работи)?

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай

Дигни малко бюджета и си вземи нещо добро като TOX1.
Цитирай

(2021-07-30, 21:44:31)rikob написа:  Дигни малко бюджета и си вземи нещо добро като TOX1.

Цената ми идва малко висока, трябва ми нещо по обикновено. Вечер го пускам за 3-4 часа, а понякога и за по-малко. Започвам много да се чудя за X96M, другия ми е X96 Max и засега (да не кажа голяма дума) съм много доволен, затова гледам за X96M, с 4гб Рам е 50 лв и поддържа 1080р, а X96 mini-то което имах поддържаше до 720р

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай

X96 m е с 1GB RAM. Няма как да е с 4GB RAM и да е 50лв., даже от Китай.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Цитирай

(2021-08-04, 07:25:27)meto1 написа:  X96 m е с 1GB RAM. Няма как да е с 4GB RAM и да е 50лв., даже от Китай.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk



А това какво е:  http://molmarket.com/index.php?route=pro...ct_id=1924
това е първия линк, който ми излезе, сигурно и на 50 лв. ще го намеря ако потърся...


Цитирай

Това е някакъв стар модел с Андроид 7.1.
Цитирай

Ама се води X96 m Smile


Цитирай

В началото на седмицата си го поръчах, човека каза, че е с 2гб рам реално, няма как да са 4. Още от първото включване видях що за боклук е. Забива, убийствено бавен (ако се опитвам да изтегля нещо от гугъл плей магазина или от гугъл хром), но понеже го използвам за телевизия от Булсатком и Да Плеър, там учудващо е страшно бърз, сменя каналите за секунди и не забива. Снощи се опитах да си пусна филм през МХ Плеър (който изтеглих може би след 5 минути чакане), но уви постоянно ми крашваше плеъра и накрая през някакво MX Player pop up по чудо тръгна и вървя без никакъв проблем (нито нарича, нито забива - перфектен). Не знам какъв му е проблема, но ако влезна в гугъл плей или хром и искам да правя нещо мисли по 1 час. Първоначално пробвах да му върна заводските настройки и като че ли се оправи. Гледах за нова версия на андроид, обаче нямаше. Преди малко пак се пробвах да си пусна филм, пак го чаках 2-3 минути докато реши какво му се прави, но иначе като тръгне проблем няма. Дали има някакво решение, с което да се оправи това "мислене" по 1 час?

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай

(2021-08-07, 21:24:08)felipe_massa94 написа:  Дали има някакво решение, с което да се оправи това "мислене" по 1 час?
Решение има - нормален бокс, но за 50лв. няма да стане....
Цитирай

(2021-08-08, 08:07:08)kamenvo написа:  Решение има - нормален бокс, но за 50лв. няма да стане....

А Xiaomi Mi box S? От снощи го гледам, чета из форума, гледам клипчета в тубата и доколкото разбирам ще е добре. Говорих с приятел, който го ползва и ми каза "препоръчвам ти го". Може ли някакви отзиви за него и по специално как се решава "проблема" с едното юсб, дали някакъв юсб хъб ще работи на устройството, защото освен мишка, включвам и флашка понякога я устройството? И относно гледане на филми има ли някакви проблеми, забива ли? 
Поздрави!

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай

(2021-08-08, 08:15:25)felipe_massa94 написа:   дали някакъв юсб хъб ще работи на устройството, защото освен мишка, включвам и флашка понякога я устройството? И относно гледане на филми има ли някакви проблеми, забива ли? 

С хъб ще работи, имай предвид обаче, че единственото USB на Ми бокса е 2.0.... Зависи от филмите (размер и най-вече битрейт) - на големи МКВ-та ще се запъва, но за филми до около 30-40GB е ок. Също имай предвид, че няма LAN порт (решава се с USB to LAN адаптър, но това е допълнителна инвестиция)
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • felipe_massa94
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)