Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

(2016-10-22, 22:43:08)sasata написа:  Не съм си купил още,още съм в процес на четене,но за 30-40 долара може да се вземе добър и още 70 лева да му сменят софтуера,за за може да се гледат и спортните Диеми,значи 130-140 лева и гледаш всичко,колко време-един Господ знае.Останалите Адони за филми и спорт мога сам да си ги сложа.Единствено ме интересува да ми сложат двете спортни Диеми,с останалото сам мога да се оправя.

Какво имаш впредвид да ти сложат Диемите? Нещо не схващам.
Иначе съм с Beelink GT1 който е с s912 и съм доволен за момента. Оплакванията от него са че зад океана нетфликса няма звук ако е долби....
Аз до сега нямам забележки
Цитирай
Аксесоари

Пичове,имам един mxiii g 4K обаче мнго лагава машина.Нзм вече какво да правя.2 пъти му правя хард ресет през сервизното меню и бъгава работа и това е.Дори и най-бъгавия телефон до сега не е вървал толкова мъчно.Преди това имах mxq и как един път не блокира,а това недоразумение ме вади извън нерви всяка минута.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

@armagani имам въпрос относно s905 и 905х чипсетите. Гледам 2рия поддържа и VP9, което е безплатна алтернатива на H265. Моето устройство ползвам за филми през Коди, а то има само H265. Ако филмите са с VP9 кодировка ще мога ли да ги гледам или ще точи повече трафик, или всички са кодирани по 1 начин в хранилищата или няма значение с какво са кодирани, моето устройство ще си ползва H265(HEVC). Прочетох в Интернет кое какво е, но не ми стана ясно кое как се ползва.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Пиши на лични не всеки ден влизам в форума.Тоя VP9 май само Youtube го ползва активно,не знам какви са му предимствата освен че е безплатен. Трафика ти зависи от битрейта на кодиране не от кодека.H265 е най-доброто засега ,но изисква знания за правилно кодиране,наистина рипове по 2гб вадят отлично качество неразличимо от същите на 8.5гб
Цитирай

Някакви мнения за k3 tv box от скоро се оглеждам за подобна джаджа и тази ми допадна хардуерно и заради антената.

Sony Xperia P,LENOVO S 860,ASUS Fonepad FE 170CG
Цитирай

KIII вече е стар модел,честно казано на тая цена не е равностоен на другите. KI Plus беше един от двата най-добри модели с 1гб рам,но този е на висока цена и стар модел. Антената дава някой метър повече,но като драйверите за тия уайфита куцат -полза няма. Поначало за IPTV никъде по света не препоръчват уайфито,няма и как да бъде различно,какъвто и да ти е рутера ,моделът все ще ти сече. Като не ти харесва кръглия кабел да пробиваш стени,търсиш плоски кабели и си готов!
Цитирай

Ок виждам,че с това се занимавате,дайте ми аналог около 140 лева Не става въпрос iptv ,но знае ли човек някой ден.Препоръчайте ми такъв може и от бг продавач или вие ако продавате на лични разбира се.

Sony Xperia P,LENOVO S 860,ASUS Fonepad FE 170CG
Цитирай

След 2 седмици получавам поне 4 модела от новия чипсет с912,за цените пишете на лични. 2 от тях вече са пробвани като модели и са много добри, и другите се очертават да бъдат такива. За съжаление с метални кутии все още няма модел за да съм сигурен в препоръчването си за конзола ,но живот и здраве почвам тестове с блутут контролер за подържани игри на тия машинки. Амлогиците засега нямат алтернатива ,поне докато Рокчип не покаже новото си 8 ядрено чудовище(дано и софтуерно го оптимизират,че иначе голям смисъл няма). Наличните с905х са много добри за видео особено след като Коди 17 го пооправиха и чакам да излезе окончателната версия. Няма голям смисъл ако целта на кутийките ви е видеото да ъпгрейдвате до с912,но наистина 8 ядра показват едно поне 20 процента по бърза работа дори и неоптимизирани. И Асфалт 8 играх с контролер ,няма лаг няма накъсване кеф голям,е не бих рискувал 8 часа да играя нон стоп въпреки че са сложили по добър охладител определено на моделите. Очаквайте новости !
Цитирай

Здравейте,  замислил съм да оборудвам тв то в спалнята с тая джаджа.  Изчетох всичко по темата,  но нсе противоречиви мнения,  за марки и модели.  Освен това търся нещо до 100-120 лв.  Бихте ли ми препоръчали нещо. 
Изискването ми е да е с два гб рам,  андроида да е над 5.0 и да не цикли като евтин телефон.  Не знам има ли такова животно де.... Искам и да попитам има ли модели,  които служат за бокс,  а именно коаксиала да влезе в смарта и от там през хдми към тв то.  Това ми е важно,  щото телевизора в спалнята ми е нео и процесора му е доооста скапан,  съответно мисли бая Когато му дам дистанционна команда.  Да има и вграден гугъл магазин.  Гледам из олх разни, даже и блутут мишки и клавиатури към тях,  ама като не знам ще ми удовлетвори ли желанията...... Предполагам,  че едно такова има пълната функционалност на телефон с андроид...

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

(2016-11-14, 01:20:03)chinchilla написа:    а именно коаксиала да влезе в смарта и от там през хдми към тв то. 

???Нещо са ти объркани представите за връзките...


Цитирай

Smile Все бях виждал схема, ама такава...Не знам какво е чел ,ама се е изгубил в превода. Само чинчовете не е намесил ,ама го баннали човека иначе те щяха да излязат от юсбто на телефона по безжична връзка ще зареждат неото ,което пък предава сигнали към Марс Smile Всяка читава кутийка с добър съпорт дава без проблеми 4к на до 40 процента от мощността на 4 от ядрата,при фул хд 25-30. Блутут мишки въздушно много няма ,но общо взето хубавите са рядкост -най-дразнещо е че много рядко се срещат такива ссъ стоп бутон за Коди. Да не говорим ,че никое от тях не може да светва кутийките,но почти задължителна необходимост са заради въвеждането на текст и програмите за таблет. Чакам с нетърпение последните 2 модела с 912 за тестове в петък живот и здраве са при мен,пък и контролери вече поръчвам ,гледам че руснаците жулят игри без да се притесняват за прегряване. А ндроид 6 има една безценна функция засега ,че може с команда да направи от всяка юсб или микросд вътрешно пространство там да си инсталираш нещата . С Андроид 5 вече се поизчерпаха кутийките та,не че бяха лоши -кое си иска оно си сака Smile
Цитирай

(2016-11-14, 17:49:47)armagani написа:   А ндроид 6 има една безценна функция засега ,че може с команда да направи от всяка юсб или микросд вътрешно пространство там да си инсталираш нещата .

Здрасти, знаеш ли как става работата.Имам Root.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Ами то си е описано по съответните раздели, само човек трябва да използва търсачката и да почете повечко.


Цитирай

На андроид боксовете е вградена функция ,те са с рут все пак..на телефоните не знам ,хем имам такъв с Андроид 6..
Цитирай

За TV бокс става въпрос но не откривам тази  опция , няма значение. А за телефон Link2SD върши работа  трябва ROOT.(на Андроид 6  не съм пробвал нямам рут  )Edit Купих си  това.
Beelink GT1 TV Box Amlogic S912

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Ето ти тема за Sony M4 Aqua, но предполагам и за други е подобно:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=85129


Цитирай

При моите боксове както и Бийлинка в момента който сложиш картата и даваш browse ,после format as internal storage в сетингите ,това е..след това самия андроид си преценява какво и как.Утре вдругиден ще имам твоя модел конкретно ще ти кажа
Цитирай

От седмица съм горд собственик на Beelink mini MXIII II, amlogic s905X. Мога да кажа, че съм изключително доволен и изненадан от държанието на машинката. От момента на натискане на копчето за включване до момента в който съм пуснал сериала и субтитрите са се заредили е необходими около минута и половина. При средно 6 часа непрестанна работа и гледане на видео съдържание, в нито един момент температурата не се качи над 52 градуса. Ако някой иска да си закупи евтина машинка която да му върши работа, си заслужава да погледне въпросната. Закупих го от гиърбест за 80 лева, пристигна две седмици след поръчката но беше задържан на митницата, платих си 16лв. ДДС плюс 12 лева на пощите за да ме представляват пред митниците и още 3 лв. някаква друга такса и в крайна сметка ми излезна 111 лв. цялата поръчка. И въпреки това смятам, че си заслужаваше!
Ако имате въпроси, моля пишете на лично.
Цитирай

Здpaвeйтe Koлeги!
Oт близo мeceц ce MЪЧA c МХQ рrо 4k.Изпoлзвaм гo ocнoвнo зa глeдaнe нa филми и мyзиĸa oт външeн xapд-Toшибa-1.5Tб. B мoмeнтa в ĸoйтo вĸлючa xapдa в UЅВ-тo или зaбивa или ce pecтapтиpa,ocoбeнo ĸoгaтo e вĸлючeнo KOДИ-paбoти 1-1.5 мин.и зaбивa-cлeдвa pecтapт и т.н. Mиcля cи ,чe вepoятнo e oт зaxpaнвaнeтo,нo нe мy paзбиpaм тoлĸoвa.Инaчe ĸoгaтo xapдa нe e вĸлючeн paбoти гope-дoлy дoбpe.Aĸo няĸoй мoжe дa дaдe няĸaĸвa идeя щe бъдa блaгoдapeн.
Цитирай

Ако Харда е без външно захранване е нормално да го прави, явни не стига ампераж да захрани всичко. При мен също го правеше на същият бокс, на бийлинк гт1 със с912 няма проблеми да го захрани.
Цитирай

Има и вариант да го сложиш с двоен юсб кабел ако имаш,ако е юсб 3.0 нямаш тоя вариантSmile
Цитирай

Ако ще и с троен да го сложи, ако захранващия му адаптер е калпав, пак ще има проблеми. Решението е USB хъб със собствено захранване или преработка на адаптера- слага се допълнително филтриращ  кондензатор и изправителен диод.


Цитирай

Здравейте.Препоръчайте ми tv box от БГ пазара.

Ще се използва само за ровене в нета и гледане на поточно видео в twitch.
Аз съм се ориентирал към MINIX NEO X6
Може и Mini M8S II amlogic
Цитирай

Моля за съвет!
В голямо двуомене съм между:
Zidoo x9 и
Tronsmart Vegas s95 Telos.
Благодаря предварително!

Изпратено от моят SM-T715 с помощта на Tapatalk

Nexus 7 2013 5.0.2 & Samsung Galaxy Note IV SM-N910C-4.4.4
Цитирай

Здравейте, моля предложете ми Android TV който ще се ползва за игри, youtube, facebook, браузър и гледане на филми! За сега съм се спрял най-вече на Xiaomi Mi Box

Samsung S23 Green 256GB
Iphone XS Silver 256GB
Xiaomi Poco X3 6/128GB
Iphone 6S 32GB Space Gray
LG G2 16GB Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)