Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

За тия пари едно от двете ще свърши работа. Другия вариант е някой мекул, но гледай да е с андроид тв и сертифициран
Цитирай
Аксесоари

Медиа плеър Xiaomi TV Stick 4K, Android TV 11, Bluetooth, Wi-Fi, HDMI, Черен
https://www.emag.bg/media-pleyr-xiaomi-t...ction=view
154 в емаг
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • romborak
Цитирай

Xiaomi TV Stick 4K е по-слабичко от chrmecast и двете съм ги пробвал.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Цитирай

Как по слабичко, че ми стана интересно?
Цитирай

процесорът е по слаб

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Цитирай

На Шяоми стикчето това му е кусура, че няма USB портове за разширение, иначе е достатъчно пъргаво за целите, описани в темата. Сертифициран е за много ТВ платформи, бачка на чук. За Тубата Некст е по-добрия вяриант!..
Аз бих си взел отново Х96 китайче, много по-бързо е и е разширимо. Теми поне бол, стига да има кой да чете...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2022-05-16, 20:15:14)centorionios написа:  процесорът е по слаб

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
... ала бала, май няма видео което да върви на единия, пък другия да не го поддържа. Ако пък някой взема стик за игри ... аз лично не мога да му помогна. Шаомито поддържа и дтс звуците, за разлика от хромкаста и е с андроидтв, а хромкаста е с гугълтв.
Признавам, че не съм си играл с нито едно от двете, така, че може да ми прескочите мнението, но бих заложил на Ми-то.
Амазона също много го хвалят навсякъде, ама си е пръчка, това ти прекодира всичкото стерео и ютуба включително в долби дигитал, няма не искам. Как се слуша музика?
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай

Xiaomi-то бих взел.
Цитирай

Аз на скоро взех Mecool KM6 deluxe 4/32 и съм много доволен. Доста бързичък ми се струва. AFR работи навсякъде. За сега го използвам само за 1080p.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2022-05-17, 20:08:08)hgeorgiev написа:  Xiaomi-то бих взел.
#metoo
Цитирай

Тия Иетел почват лошо, продават стика за 140 но не зная с план или не (в озон.бг наистина толкова) Стика е 4к с фулхд резолюция с 1 гб рам ... Big Grin обиковени мошеници

1GB RAM + 8GB вградена памет
• Резолюьия: 4K (1920x1080) [Изображение: a0db076412390daaf442e218e743cbdb.jpg]



https://www.yettel.bg/bg/private/device/...v-stick-4k
Цитирай

4K е 3840 x 2160, не че не може да се провери, но това са елементарни "неточности".

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Е да де, ама то наистина има Xiaomi tv stick 1920х1080 който не е 4К и е с 1ГБ рам и струва 80-90 лв а някъде и за 120 ...
https://multimedien-pleyr.pazaruvaj.com/...583289442/
Цитирай

(2022-05-16, 15:49:35)romborak написа:  Здравейте,

От известно време се замислям за покупка на TV box или друго подобно устройство (ако има такова с функцийте които търся).
Имам един 10 годишен Panasonic вкъщи, който си работи безупречно и нямам намерение да сменявам, а само искам да го превърна в смарт такъв.

Идеята е:
  • да се кастват YоuTube (Vanced), видеоклипове и снимки от телефона (по-лесно ми е да кастна нещо вече намерено, отколкото да го търся наново);
  • да мога директно от него да пускам YоuTube (предполагам, като инсталирам Vanced, ще мога да гледам без реклами и от там);
  • бих искал да мога да гледам HBO Max от това устройство;
  • може би най-важното - да пускам през Wi-Fi (нямам UTP кабел до телевизора и не искам да прекарвам) филми, записани на домашния компютър, без да се налага да опъвам HDMI кабел както досега. Само заради това последното пускам темата, че за горните неща май всичко ще свърши работа;

Стик ли да е или бокс? Fire TV Cube на Amazon,  Google Chromecast, Xiaomi MI TV Box или някое друго?

Попрочетох тук-там мнения из нашите форуми, но все още не мога да си изасня какво устройство ми трябва.
Признавам, че не съм изчел всичко и се извинявам ако вече има задавани подобни на моите въпроси.

Бюджетът е около 150лв.
Искам да имам стабилна и безпроблемна работа и предпочитам да дам някой лев повече отколкото да страдам после.

Имам и един въпрос - трябва ли ми безжична мишка и/или клавиатура за да е удобна работата с това устройство?

Благодаря.


Здравей,

Съвета, който бих дал е да си вземеш сертифицирано устройство. Моделът е въпрос на личен избор и цена. Аз съм с mecool km6 classic и съм доволен. Моля, имай предвид, че нормално работещите приложения са специално оптимизирани за АТВ, vanced не е от тях, а и му спряха поддръжката. При мен вече не върви.
[-] 1 потребител изказва благодарност на placidus за това мнение:
  • romborak
Цитирай

Пилзвайте smart tube next stn, много е добър няма реклами, поддържа много профили и 8к

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 2 потребители изказват благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • emzo, romborak
Цитирай

(2022-05-19, 20:38:35)tolostoi написа:  Е да де, ама то наистина има Xiaomi tv stick 1920х1080 който не е 4К и е с 1ГБ рам и струва 80-90 лв а някъде и за 120 ...
https://multimedien-pleyr.pazaruvaj.com/...583289442/

Имах предвид несъответсвието в шота, който си предоставил. Тези на луди ли се правят, неграмотни ли са?.. 
Както писах, малкото Шяоми е пъргавелче и е идеално, ако не искаш да го разширяваш по параметри. Имам го и знам как работи. За заменка на гугълската туба SmartTube Next е перфектен.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Благодарности на всички за мненията и препоръките!

След като претеглих предложенията от тук и гледах ревюта на Bubble, който някой тук беше споменал, в крайна сметка днес поръчах Mi TV Stick 4K за 129.00 лв.
За моите нужди мисля, че е оптимално.
Ново е, има си памет и е официално сертифицирано.

Като дойде ще го разцъкам и ще се поинтересувам какъв допълнителен софт може да се качи за да се подобри фунционалността.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


[-] 2 потребители изказват благодарност на romborak за това мнение:
  • sapiora, tolostoi
Цитирай

Здравейте,
Повече от четири години имам Beelink GT1 3GB RAM/32GB ROM
Ползвах го основно за HBO Go и youtube
Сега HBO Max не тръгва. Зарежда приложението но филмите на тръгват.
Може ли нещо да се направи, или трябва да сменям устройството?
Цитирай

Опитай с друг ром от 4PDA има тема за твоя модел, ако не става, има добавка HBO MAX за Коди.
Цитирай

Не съм много в час да рискувам с преинсталация. По скоро бих го пратил на някой да го пробва, HBO Max. Ако има такъв да пише.
Цитирай

Здравейте! Имам един Mi TV Stick, който от няколко дни не тръгва. Рестартира се постоянно преди да е заредил. Най вероятно се е омазал bootloader. Проблема се решава с хард ресет на устройството, но при мен не помогна. Някой може ли да ме посъветва, как мога да го съживя? Благодаря!

Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2022-06-08, 11:59:03)plamenmr написа:  Здравейте! Имам един Mi TV Stick, който от няколко дни не тръгва. Рестартира се постоянно преди да е заредил. Най вероятно се е омазал bootloader. Проблема се решава с хард ресет на устройството, но при мен не помогна. Някой може ли да ме посъветва, как мога да го съживя? Благодаря!
В 4PDA има решение за рестартирането. Дали щи реши на теб проблема нямам идея.
https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...=114616802
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • plamenmr
Цитирай

(2022-06-08, 11:59:03)plamenmr написа:  Здравейте! Имам един Mi TV Stick, който от няколко дни не тръгва. Рестартира се постоянно преди да е заредил. Най вероятно се е омазал bootloader. Проблема се решава с хард ресет на устройството, но при мен не помогна. Някой може ли да ме посъветва, как мога да го съживя? Благодаря!
Аз също имам Mi tv stick (full HD версията) и това рестартиране, преди още да е заредил ми се е случвало на няколко телевизора, когато се опитвам да го захраня с ток от USB-то на самия телевизор. Ако го включа в контакт няма такъв проблем.
Т.е. на определени телевизори си работи нормално със захранване от USB порта на телевизора, но при други си му трябва обикновен контакт, иначе се случва, това което сте описали.
Може вашия проблем да се дължи на същото.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 2 потребители изказват благодарност на siebel за това мнение:
  • hgeorgiev, plamenmr
Цитирай

Благодаря, но при мен проблема е друг. Опитах всякакви варианти, но нестава. Сега съм я разглобил и ще опитам префлашване както ме посъветва колегата rikob по-горе. Чакам само кабела да ми пристигне.

Samsung Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamenmr за това мнение:
  • tolostoi
Цитирай

Здравейте, закупих Mecool KM7 всичко супер, тръгна, работи... само дето не иска да се включва от дистанционното, което дойде с него, изключва го, работи, гласовото търсене работи, само дето не включва бокса, включва се като му прекъсна захранването и след това го включа пак. Това дефект ли е някакъв или въпрос на настройка?

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

От Германос - нищо по-скъпо от 2 лева!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)