Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Сигурно не е оригиналното дистанционно и трябва да се обучи. Снимай го да го видим.
Цитирай
Аксесоари

Имах 1 бокс дето ми правеше проблем и като заспи и мине малко време нямаше палене. Пробвай с приложението Wakelock има опция да попречи да влезе в слийп режим и така няма да имаш този досаден проблем.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

(2022-06-26, 23:44:14)Ivan_BG написа:  Здравейте, закупих Mecool KM7 всичко супер, тръгна, работи...  само дето не иска да се включва от дистанционното, което дойде с него, изключва го, работи, гласовото търсене работи, само дето не включва бокса, включва се като му прекъсна захранването и след това го включа пак. Това дефект ли е някакъв или въпрос на настройка?

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Тук колегата във втория пост е имал същия проблем и е сменил дистанционното. Явно си е производствен дефект.
https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comme...month_but/
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Ползвай Zank remote на телефона и изхвърли тая гавра, наречена дистанция. Или си купи свястно афтърмаркет...

Изпратено от моят DRA-LX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-06-27, 14:06:28)PROXIMO написа:  Имах 1 бокс дето ми правеше проблем и като заспи и мине малко време нямаше палене. Пробвай с приложението Wakelock има опция да попречи да влезе в слийп режим и така няма да имаш този досаден проблем.
Не му е това проблема, той го изключва, т.е. плеъра не в стендбай ами си офф. По този начин само команда по инфраред може да го включи, иначе всички дистанционни изключват (вифи, блутут и т.н.) защото подават команда на операционната система и тя го изключва. Обаче като е изключен, няма операционна система, трябва си копче.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tolostoi за това мнение:
  • kamenvo, solo5
Цитирай

(2022-06-27, 06:32:00)tolostoi написа:  Сигурно не е оригиналното дистанционно и трябва да се обучи. Снимай го да го видим.
Оригиналното е, същото с което дойде от Китай и отговаря на рекламата.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

(2022-06-27, 16:26:32)vasettoo написа:  Ползвай Zank remote на телефона и изхвърли тая гавра, наречена дистанция. Или си купи свястно афтърмаркет...

Изпратено от моят DRA-LX9 с помощта на Tapatalk
Да, с телефона включва и изключва. Утре ще пробвам това Zank.
Благодаря на всички, които се включиха.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

От Германос - нищо по-скъпо от 2 лева!!!
Цитирай

Дойде някакъв ъпдейт за Андроида, след него дистанционното проработи.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

От Германос - нищо по-скъпо от 2 лева!!!
Цитирай

Здравейте, нов съм и изчетох цялата тема. Параметрите са: телевизор LG 4K 55LA970W от 2013г с webos, рутер Linksys EA6300 AC1200, и компютър с гигабитов лан към рутера. Може да бъде пуснат такъв и към тв-то или към бокса или към двете през суич. Телевизията е (ще бъде) b.box app и имам желание също за 4к 3д филми гледани от бокса. Спрял съм се на две ваши решения - 1. Микуул км6 делукс 4/64 или 2. Нвидия шийлд тв про.
  Моля да ме ориентирате за правилния избор?
Цитирай

Искаш да гледаш 4К 3Д филми, дай малко инфо, къде има такива филми, че да помагаме. По спомен в началото на 4К ерата умря 3Д ерата, та ми е чудно какво точно искаш да гледаш?
Цитирай

(2022-07-27, 19:32:16)tolostoi написа:  Искаш да гледаш 4К 3Д филми, дай малко инфо, къде има такива филми, че да помагаме. По спомен в началото на 4К ерата умря 3Д ерата, та ми е чудно какво точно искаш да гледаш?
  В интерес на истината, не съм включвал компа скоро да си опресня знанията за папка 3д, но със сигурност помня, че имам " великата китайска стена" към 60гб и го плейвам през видеото на компа през hdmi кабел и се изнервям като вземат да местят бавно панорама, как сече ли сече, та през лан към бокс и hdmi ще се оправи или другаде е бъга, и да попитам като припоръчвате бокс, моля за линк към магазин?
Цитирай

Добре какви са разликите на микуул км6 и км9 върхови модификации?
Цитирай

Здравейте,
Изчетох доста за боксове за ЕОН ТВ, които се препоръчват, но повечето са стари теми и не знам дали са все още актуални, както и тези боксове които се препоръчват повечето вече не се предлагат. Затова съм се спрял на тези по-долу:
https://tiger-tv.eu/tv-boks-tanix-w2-2-1...-4k-60fps/
https://m.olx.bg/d/ad/promotsiya-moschen...8N4jO.html
https://m.olx.bg/d/ad/mega-promo-tv-box-...shop_basic

https://www.olx.bg/d/ad/4k-tv-box-tx9-8g...8F5FG.html

https://www.olx.bg/d/ad/tv-boks-tanix-tx...8N0Fh.html

Когато попитах един от продавачите за Х96 мах + ми каза, че за него не е сигурен, но с това устройство по-долу можело да се гледа ЕОН ТВ, което малко ми е съмнително защото никъде не успях да намеря инфо за него.

https://www.olx.bg/d/ad/2022-mega-mosche...8QT4t.html

Благодаря Ви предварително надявам се, че някой  който ползва някои от тези устройства за ЕОН в момента ще се включи с по-прясна информация.
Цитирай

Избираш си някой от всичките вариянти на mi box/stick(според джоба) и не се занимаваш с подобни "пръчки".
Цитирай

А beelink gt king Pro, като средна цена между mycool km6 Deluxe Pro, и nvidia shield Pro? Пак питам за мненията ви, как ги класирате?
Цитирай

(2022-07-29, 09:50:32)peshocom написа:  Добре какви са разликите на микуул км6 и км9 върхови модификации?
КМ6 е с по-нов чипсет (S905X4), има гигабитов ЛАН и wifi 6... И естествено е по-скъп...

(2022-08-04, 18:55:00)peshocom написа:  А beelink gt king Pro, като средна цена между mycool km6 Deluxe Pro, и nvidia shield Pro? Пак питам за мненията ви, как ги класирате?
Beelink-a работи с "чист" Андроид (AOSP), а другите два са с Android TV, така че не е съвсем уместно да се сравняват...
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • peshocom
Цитирай

Един вид на Beelink gt king Pro не може да се използват HBO, Netflix и други подобни с макс качество. Евентуално с някои гимнастики може да тръгнат, но често на 720 или 1080. Но може да зареждаш всякакви апликации.
На Mecool KM6 deluxe работи мисля всичко освен Netflix. Но можело да се инсталира странично и върви до 1080 (не съм го тествал). С ATV10 е и не всички апликации достъпни от телефон може да се инсталират директно.
Nvidia vidia shield може всичко и е най доброто според мен. В момента е с най новия ATV11 и обикновено работело добре. Все чакам да ми пратят един да си поиграя с него.....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • peshocom
Цитирай

Здравейте, имам тв бокс Mecool KM6 Deluxe. Как мога да си дублирам екрана?
Chrimecast си работи,. Но дублирането на екрана не. Някакво специално приложение ли трябва?

Benefon Dragon (Мобиком 1998)->Nokia 640 (Мобиком) -> Motorola T2288 -> Nokia 3210 -> Sagem MC 932 -> Nokia 3310 -> Nokia 8210 -> Samsung D500 -> Nokia N95 -> Nokia N8 -> Sony Xperia Z2 6.0.1 -> Huawei P20 Lite -> Huawei P30 Lite -> Xiaomi Redmi Note11
Цитирай

(2022-08-12, 16:41:35)diss написа:  Здравейте, имам тв бокс Mecool KM6 Deluxe. Как мога да си дублирам екрана?
Chrimecast си работи,. Но дублирането на екрана не. Някакво специално приложение ли трябва?
Ако става въпрос за екрана на телефона, сложи си Google Home...
Цитирай

Да, става въпрос да дублирам екрана от телефона.
Този Google Home трябва да го кача на телефона или на бокса km6 deluxe? Или и на двете?

Benefon Dragon (Мобиком 1998)->Nokia 640 (Мобиком) -> Motorola T2288 -> Nokia 3210 -> Sagem MC 932 -> Nokia 3310 -> Nokia 8210 -> Samsung D500 -> Nokia N95 -> Nokia N8 -> Sony Xperia Z2 6.0.1 -> Huawei P20 Lite -> Huawei P30 Lite -> Xiaomi Redmi Note11
Цитирай

На телефона.
Цитирай

Някой, който разбира от дистанционни, може ли да ми каже мога ли да си сменя дистанционното на моя бокс X96Q с някое, което има отделни бутони за смяна на каналите?
Цитирай

Може, новото е с донгъл, обучава се само бутонът за спиране/пускане и си готов. Има писано в раздела.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2022-08-13, 09:18:51)tolostoi написа:  На телефона.

Инсталирах Google Home на телефона (Xiaomi note 11). Намира бокса, но като му дам да сподели екрана , нищо не става.

И още един въпрос:  нещо стана и клавиатурата Gboard не ми излиза като е включено другото дистанционно което е като мишка. Като изключа от usb допълнителното дистанционно и се появява клавиатурата. Преди пак става така, но не си спомням как го оправих...

Benefon Dragon (Мобиком 1998)->Nokia 640 (Мобиком) -> Motorola T2288 -> Nokia 3210 -> Sagem MC 932 -> Nokia 3310 -> Nokia 8210 -> Samsung D500 -> Nokia N95 -> Nokia N8 -> Sony Xperia Z2 6.0.1 -> Huawei P20 Lite -> Huawei P30 Lite -> Xiaomi Redmi Note11
Цитирай

Здравейте,сдобих се с mi tv stick 4k за гледане на ЕОН И HBO. Много съм доволен от машинката,но има един лек проблем който ме дразни и се чудя дали е от бокса или някаква настройка.Проблема е че изходящия звук е много тих,например ако на кабелната телевизия усилвах до 15-20 то през бокса да достигна това ниво на звука трябва да усиля до 80-90 от 100. Ще се радвам да споделите мнения как да разреша този проблем.
Цитирай

Здравей,
пробвай това. Много хора се оплакват, че звукът е твърде слаб, добре, че е лесен: В случай, че силата на звука на стика не работи и можете да управлявате само чрез дистанционното на телевизора. Просто натиснете бутона на Google Assistant и кажете увеличете силата на звука до максимум. Това е Smile
https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comme...ad_volume/
[-] 2 потребители изказват благодарност на sovenik за това мнение:
  • JOKVN, rumentz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)