Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Тоя въпрос го задай на оператора. Те ще ти кажат най-точно
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай
Аксесоари

Здравейте !  Smile
Какво е мнението ви, за strong leap-s1 ?
Колко голяма SD карта може да се добави ?
Може ли да се добави преносим хард диск без допълнително захранване ? И ако да, с какъв максимален размер?
Цитирай

Здравейте , търся бокс с добър afr за гледане на торенти
Цитирай

Здравейте,

моля да споделите впечатления за X96 max plus ultra

препоръчайте магазин откъдето могат да се закупят андроид тв боксове - такива които са надеждни коректни - форума има ли фаворит
Цитирай

(2023-02-12, 09:54:08)nikoto написа:  Здравейте , търся бокс с добър afr за гледане на торенти
Вариантите не са много - Amazon Fire TV Stick 4K/MAX, Amazon Fire TV Cube (2nd gen), Nvidia Shield TV, практически всеки бокс на Ugoos... Това са устройствата с добър afr out-of-the-box. Други варианти са Chromecast with Google TV, който с последното обновление получи поддръжка на afr, но понякога прави проблеми, боксовете на Mecool имат afr, но не винаги работи коректно, Mi TV Box S (4K) има добър afr, но вече е доста стар и е безмислен за покупка, на Mi TV Stick 4K може да се включи afr чрез външно приложение...
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

има ли голямо значение големината на вътрешната памет (32 GB или 64 GB) при 4 GB RAM, ако бокса се ползва за гледане на ТВ
Цитирай

Не ти и трябва повече от 16 гъбки, няма със какво реално да напълниш бокса, освен ако не инсталираш всяка една безмислица от гугъл магазина.
[-] 3 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • greenandroid, kamenvo, sas
Цитирай

То и RAM 4 гъби си е изхвърляне - файър куб и стик 4К Макс са наполовина, пък работят по читаво от "напомпан" китаец. По-важен е софтуерът, който работи с този хардуер.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на vasettoo за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай

И аз да помоля за препоръка за 2 бокса:
1. бюджет 50-60лв.
2. бюджет 100-110лв.

Като:
1. ще се използва на 720п телевизор и само и единствено за ЕОН (3месеца), а после за A1 X-Plore
2. също само и единствено за ЕОН и А1 хплоре, но на 4к телевизор.


Благодаря предварително.
Цитирай

1. Вече май няма боксове за такива пари
2. Ми стик/Амазон стик. Ако телевизора е смарт (а той 100% е) защо ти трябва бокс? Свали си приложенията направо на тв-то
Цитирай

1. Ако искаш да гледаш приложенията за смарт ТВ, тоест искаш бокса за е сертифициран няма да ти стигне бюджета.

2. Ако 4к тв е смарт, няма нужда от бокс

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Цитирай

Здравейте,
Препоръчайте ми Андроид ТВ бокс. Бюджета е до 150-200лв.
Ще се ползва за гледане на IPTV (приложенията OTT Navigator, STBemu, TiviMate, VLC). Трябва да има ЛАН порт и понеже ползвам гигабитов интернет, ще е добре и ако бокс-а го поддържа.
За момента разглеждам този модел UGOOS TOX3 4/32. Добър вариант ли е?
Също така, в темата мернах, че има два варианта боксове - Android TV и AOSP. Кой е по-добрият вариант? Предполагам, че щом ще се ползва за гледане на телевизия - ATV ще е по-добре? И ако правилно съм видял, модела на UGOOS е AOSP, то има ли вариант да се настрои до ATV?
Извинявам се за глупавите въпроси, но не съм много запознат с тези устройства все още.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

ATV си е по-добре. За изброените приложения няма значение, но е хубаво да има сертификация. (само АТВ има такава). Угос с АТВ няма, но има фърмове с нещо подобно.
Лично според мен за твойте цели не ти трябва гигабит, но ти си знаеш.
Цитирай

Какво бихте предложили, което да е с АТВ, дори и да не поддържа гигабит?

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Chromecast TV, Firestick, Mi stick, Mecool някой...
Първите са тип стик и нямат портове. Мекулите са си боксове. Виж дали имат модели с гигабит. Като тях трябва да поръчваш от чужбинско, а другите ги има и тук
Цитирай

Mecool KM6 Deluxe е гигабитов Лан и wifi6. Но както казаха колегите - гигабит ти е нужен само за локална мрежа, ако ползваш самба сървър и NAS. И 100 Мбит ще са достатъчни за 4К стрийминг. Сертифицираните устройства с АТВ позволяват пълния капацитет резолюция за стрийминг платформите, както и Долби сертификати, което е проблем при AOSP - забелязва се особено при приложения като HBO Max, Netflix, EON и подобни.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Делукса е много добро решение, в момента мисля имат лека отстъпка на официалния сайт и стъпва на 200 лв. Единствено имам подозрение, че няма сертификат за Атмос, или приложението на ХБО прави проблем...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2023-03-01, 17:32:13)alexbg67 написа:  Делукса е много добро решение, в момента мисля имат лека отстъпка на официалния сайт и стъпва на 200 лв. Единствено имам подозрение, че няма сертификат за Атмос, или приложението на ХБО прави проблем...
Няма официално поддръжка за Долби Вижън - Атмос би трябвало да е активен. ХБО си го търкаля безгрижно - изпробвано е.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай

През ЕЛДЖИто и ХБО и ТВ+ ми предават Атмос към Денон 2700, ХБОто от бокса пуска само яко пращене. Денона е на Директ, пробван на Пюър, Дайрект и Ауто - само пращене. Дюн и Блек Адам са примерни заглавия. при другите мултиченъли няма проблеми. То ТВ+ на бокса и без това няма как, но за ХБОто се дразня.
Делукс съм го боднал към 8К входа на АВРа. Когато Денона си почива, Атмосите отиват нормално към ТВ спикърите, но пусна ли го и става мазало. Денона поддържа всичко без ДД Тру ХД.
Чакам Нокиа 8010 да стане наличен, дават го сертифициран за всичко...

PP
Замених Делукса с Мибокс С и нещата с ХБО нямат проблеми, само че декодира към ДД+, което е добре за 7.1

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Ще се насоча да разгледам боксовете на Mecool. А ако предложите и други марки с ATV, дори и по-евтини, ще разгледам и тях.
Друг въпрос - 2гб РАМ достатъчни ли ще бъдат за гледане на телевизия с приложения като OTT Navigator, STBemu, TiviMate, VLC и т.н.?
Ясно е, че не само РАМ паметта е определяща за нормалната работа на устройството, но просто нямам наблюдения върху въпросните приложения колко памет си хапват и дали 2гб ще е достатъчна. Относно процесора съм се насочил към Amlogic S905X4, а ако има и други които са добри - споделете ги.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Достатъчни са 2гб рам. Предвид че цените скочиха и боксовете вече не са толко на далавера, а Мекул ще е без гаранция бих помислил за нещо купувано от тук.
При тях и някои сертификации са под въпрос. Може да видиш Гугъл/Амазон/Шайоми като устройства с най-много сертификати и реална гаранция
Цитирай

(2023-03-02, 10:43:36)vaso22 написа:  Достатъчни са 2гб рам. Предвид че цените скочиха и боксовете вече не са толко на далавера, а Мекул ще е без гаранция бих помислил за нещо купувано от тук.
При тях и някои сертификации са под въпрос. Може да видиш Гугъл/Амазон/Шайоми като устройства с най-много сертификати и реална гаранция

От тукашните магазини кои бихте ми препоръчали? /Ако се счита за реклама, може и на лично да ми изпратите линкове/

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

(2023-03-01, 20:25:03)alexbg67 написа:  През ЕЛДЖИто и ХБО и ТВ+ ми предават Атмос към Денон 2700, ХБОто от бокса пуска само яко пращене. Денона е на Директ, пробван на Пюър, Дайрект и Ауто - само пращене. Дюн и Блек Адам са примерни заглавия. при другите мултиченъли няма проблеми. То ТВ+ на бокса и без това няма как, но за ХБОто се дразня.
Делукс съм го боднал към 8К входа на АВРа. Когато Денона си почива, Атмосите отиват нормално към ТВ спикърите, но пусна ли го и става мазало. Денона поддържа всичко без ДД Тру ХД.
Чакам Нокиа 8010 да стане наличен, дават го сертифициран за всичко...

PP
Замених Делукса с Мибокс С и нещата с ХБО нямат проблеми, само че декодира към ДД+, което е добре за 7.1
Тази Нокия не си заслужава парите, които искат за нея - новият куб на промо я трепе отвсякъде и е пълен със сертификати (мое мнение).
Опитвал ли си ръчно избиране на кодеците в аудио настройките на делукса, защото доста хора оправят звука в HBO оттам?

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk

(2023-03-02, 11:02:39)tndrrr написа:  От тукашните магазини кои бихте ми препоръчали? /Ако се счита за реклама, може и на лично да ми изпратите линкове/
Освен Шаоми, никой официално не продава устройства на Гугъл, Амазон, Нвидиа - Емаг имат подизпълнители за първите два. Имаше зверска промоция на Шошо стик 4К в Кауфланд, но вече може да са изчерпани. Микул си имат официален сайт и все още тече промо за безплатна доставка в Евросъюза. В краен случай олх е пълно с продавачи - кои частни лица, кои "официални" дистрибутори...

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на vasettoo за това мнение:
  • tndrrr
Цитирай

@vasettoо , и на ауто и на менюъл, рестарти и там каквото се сетиш... Имаше по едно време версия на ХБО, която пускаше сигнал от Атмос, дори в Редит търсих решение, и то е да се свали версията. Но както казах, имам работещо решение в лицето на ЛГ 4К и оттам всичко е идеално. Неудобството е, че съм изключил ХДМИ СЕС за да не ми пали АВРа всеки път и трябва винаги да му влизам в настройките, за да му кажа да свири през него, а не през вградените... Така или иначе ТВ+ за андроид няма, а там всичко е 4К ХДР и Атмос.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2023-03-02, 18:19:26)alexbg67 написа:  @vasettoо , и на ауто и на менюъл, рестарти и там каквото се сетиш... Имаше по едно време версия на ХБО, която пускаше сигнал от Атмос, дори в Редит търсих решение, и то е да се свали версията. Но както казах, имам работещо решение в лицето на ЛГ 4К и оттам всичко е идеално. Неудобството е, че съм изключил ХДМИ СЕС за да не ми пали АВРа всеки път и трябва винаги да му влизам в настройките, за да му кажа да свири през него, а не през вградените... Така или иначе ТВ+ за андроид няма, а там всичко е 4К ХДР и Атмос.
Пращенето, за което говориш при пастру от микула, говори за несъответствие на семплиращата честота между устройствата - там някъде се крие разковничето.... ТВ+ трябва да е tPlay приложението ли? Знам, че работят с MAG устройства, т.е. Линукс под капака - мислех, че са пуснали и андроидско приложение, но явно се ослушват още ...

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)