Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Бокса на Шаоми, за разлика от стика има 'нормален' усб порт, макар и версия 2 и има оптичен изход (макар и мини, или там както се води, ще трябва преход и за него). Чакаме афр за стика и за бокса, че тоя на твКуйк е малко албански и не става.
Цитирай
Аксесоари

+ - бутони на дистанционното на Шаоми превнлючват ли тв каналите от листите на плеърите
Цитирай

Не. Управляват само звука на бокса. На стика 4К който имам дистанционното има и инфраред и може да управлява и звука на телевизора.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • sas
Цитирай

Обещаното сравнение между стикове и боксове с Андроид ТВ без Долби Вижън. Няколко модела имам за тест и си приличат много.
Моделите са Dynalink 4к ,Realme Plus 4k,Dcolor GD1, Hako Pro. Започвам с приликите-всички модели имат добър уайфай и без проблеми възпроизвеждат 4к при добър рутер. Всичките без Хако са в формат стик и могат да се захранват от юсбто на телевизора. Всички са с блутут дистанционно и са с 2 гб рам,което е достатъчно за мултимедия. Утройствата са стабилни и не греят много дори при тежки задачи, но не препоръчвам нито едно за игри ,въпреки че може да разцъкат някоя по-лекичка. Всички от изброените имат всички Гугъл сертификати плюс Нетликс 4к такъв,така че без проблем можете да гледате легалните стрийминг услуги.
Dynalink е Walmart устройство 2 ram на 8rom ,клонинг на Onn. Устройството е 5 на 5 см кутийка ,която може да ползвате навсякъде и е лесно приносима.Скоростта при 5мгх мрежа е около 220 при моя рутер. При желание евтините микро юсб към лан работят безпроблемно. Дистанционното е като Микулското,но при желание може да се върже по хубаво 10 от дебелите гугъл сертифицирани. Това което ме удиви силно е подръжката, първото дойде с Андроид 10,мина през 11,сега е с Андроид 12 ТВ.Единствено съм виждал Андроид 12 ТВ при Гугълското устройство, което е удивително. Отличава се от другите ,мой личен фаворит е. Недостатъците са -по-стария модел дистанционно, липсата на av1 формат-за тия които искат да гледат новия Ютуб формат(което не значи че не може да гледате 4к ютуб без проблеми просто подържа vp9).Като цена качество отлично,моята препоръка за първо Андроид ТВ или за спалнята.
Realme plus 4k е с новия процесор Amlogic 4 и Google TV 11,произведен от Skyworth- 2ram на 8rom. Дистанционното е тъничко и различно от G10 дебелите дистанционни.Най-тънък и лек и преносим модел.Подържа лан микро юсб,скороста през уайфая стига до 200 при 5гхц. За съжаление на хартия уж всичко наред ,но на практика интерефейса и устройството има лаг. Гуъгл ТВ 11 уж малко подобри нещата в аспект лагавост,но за съжаление в сравнение с другите това е най-бавното. Подържа ав1 ,което е плюс. Като цена е близко до Диналинка. Модел за тия ,които искат най-новото ,може би с новия фърмуер ще стане навигацията по добра,ще видим тогава бих го препоръчал
Следващия модел Dcolor GD1 е пресен, пресен и е приятната изненадата ,произведен от SDMC. 2RAM na 16ROM е само той на цена през 2 долара от Диналинка и Реалмито. Най-много памет, корпус от сплав, дебелото гугълско дистанционно. Андроид ТВ 11, работещо пъргаво, Уайфай на 5гхз достига 200 мгхц. Ав1 работи перфектно ,единствения модел с юсб-ц,може да се захранва от телевизорско юсб. По-голямо като габарити,засега не съм открил адптер работещ за лан ,но работя по въпроса.Накратко-отлично устройство тип флашка,с най-много памет от конкурентите,с най-качествена изработка на корпуса . Препоръчвам
Последното устройство е Hako Pro- 2 Ram на 16 Rom. Малко по-скъп от другите,но е тип кутия с лан 100мб и пълноценни юсбта. Най-голямо като габарите , но на практика моделите с юсб и лан с Андроид ТВ са кът. Дебелото дистанционно Андроид ТВ, плавна работа работа и навигация,Нетфликс 4к сертификат. Андорид 11 ТВ работи плавно,процесорът подържа ав1 ,модела е произведен от SDMC. По добър е от Микулите като софтуер и като цена . Накратко модел без особени недостатъци,подържа всичко ново има лан и пълноценни юсбта.Силно препоръчвам за хората,които имат калпави рутери подържащи само 2,4 херца!
[-] 10 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • bl0odline, ddg, greenandroid, jivkojj, Joro711, rdk, redchampions, sas, stenlius, veskovalkov
Цитирай

Не зная дали е за тук въпроса ми но не намерих подходяща тема. Има ли приложение с български радиостанции за андроид тв бокс? Зная че за коди има ад-они но самото коди идва тегаво на домашните ми затова и търся нещо по простичко за ползване. Едната възможност е ЕОН разбира се но ако е отделно приложение само за радио ще е по приемливо.
Цитирай

Много доволен съм от това приложение: https://play.google.com/store/search?q=o...dio&c=apps
можеш също така да синхронизираш между различни устройства.
Ползвам го на 3 бокса и телефона си.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • veskovalkov
Цитирай

Здравейте! Някой може ли да сподели мнение за mecool km7 plus? Решил съм да си го купя от официалният им сайт с остъпка, но се чудя дали си струва самото устройство. Дали ще върви гладко без бъгове и т.н. Ще се ползва за гледане на А1 xplore tv, hbo max и skyshowtime. Заради сертификата съм се спрял точно на него.
Цитирай

(2023-05-31, 22:36:56)pezkata написа:  Здравейте! Някой може ли да сподели мнение за mecool km7 plus? Решил съм да си го купя от официалният им сайт с остъпка, но се чудя дали си струва самото устройство. Дали ще върви гладко без бъгове и т.н. Ще се ползва за гледане на А1 xplore tv, hbo max и skyshowtime. Заради сертификата съм се спрял точно на него.
KM2 Plus е по-добрият избор.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Той не е ли по стар, като модел? С какво го превъзхожда?
Цитирай

(2023-06-01, 00:12:51)pezkata написа:  Той не е ли по стар, като модел? С какво го превъзхожда?
Плюс версиите излязоха тая година, но КМ2 плюс е ребрандиран за Микул бокс, който има по-добър процесор, слаган в топ модела им КМ6 Делукс, Андроид ТВ 11, който се счита за по-удобен и без нагли реклами от Гугъл ТВ, както е КМ7 плюс, а черешката на тортата е, че има неофициална поддръжка на Долби Вижън, което при КМ7 плюс няма как да стане заради хардуерни ограничения и отсъствие на сертификат.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на vasettoo за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Здавейте, имам ТВ бокс X96Max+ Android 9 на около 2 години. Искам да инсталирам приложението Networx smart tv от Google Play но там не го намирам, не ми излиза. Каква може да е причината? Приложението поддържа Андроид 8 и нагоре.
Цитирай

То е направено за Android TV а твоя бокс е със AOSP. Изтегли го като apk.файл и го инсталирай. Вероятно ще се наложи да го управляваш с мишка.
Цитирай

Това добре, но откъде да го изтегля като апк  все пак?
Цитирай

https://apkpure.com/networx-smart-tv/eu....networx.bg
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • Miroslav66
Цитирай

Много благодаря, стана работата, а какво имате предвид, че ще ми трябва мишка , че няма да изпълнява командите от дистанционното на телевизора ли?  Други приложения ги изпълняват а има и не ги изпълняват, това е неприятно….
Цитирай

Сложи външна мишка и там където дистанционното не може, тя трябва да се справя.
Цитирай

Ок , разбрах, още веднъж благодаря!
Цитирай

Здравейте, колебая се между TOX 3 и MECOOL KM2, според вас кой от двата? Може и вие да препоръчате нещо в този ценови клас.
Цитирай

Мекула е сртифициран и няма да сбъркаш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

Chromecast/Amazon fire tv stick
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

Mecool е сертифициран бокс с android tv. Няма да имаш преблеми с доставчиците на платено съдържание като Netflix,Disney+,HBO max,EON,bulsatcom. Направен в с идеята да се ползва с мишка. 
TOX също не е лош мисля,но там ще можеш да ползваш например мобилните приложения на EON и bulsatcom,NERFLIX със намалена резолюция....просто си е таблет на телевизора. Удобен е да си отваряш браузер,торенти да си сваляш ...като на телефона.
Цитирай

Здравейте. Предложете ми TV BOX за около 100-150лв. Засега се колебая между Google Chromecast 4k и Xiomi Mi Tv Box S, но искам да видя и вашите мнения.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

......
Цитирай

За какво ще се използва основно?

1916 
Цитирай

Аз съм с този като го ползвам само за гледане на ИПТВ и Ютуб и си върши повече от добре работата. Мисля, че го купувах преди 1 година на 120-140 лева.


Цитирай

Ползвам един mibox s, и един mitv stick HD. Бачкат безгрижно, но mibox s е по добрия вариант или стика който е 4к. Ползвам ги за ютуб, Булсатком, HBO, skyshow time, Tidal и за стриймване на филми от компютъра или Nas сървър.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)