Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Много зависи от чипа на самата usb to lan

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2018-10-28, 21:11:42)hgeorgiev написа:  Аз взех някакъв адаптер. Разпозна го, но трансфера беше ужасен. Не знам защо.

това фактически последната версия ми бокс ли е? в смисъл беше писал преди това, че си получил ми бокс 3 от алито, това същото ли е като ми бокс 4к и ако не кои са разликите като цяло?

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Еднакви са. Mi Box3.
Просто този от алито е версия 6 ама като пуснат ъпдейтите се замислям дали да го ъпдейтвам. С версия 8 имам проблем със събуждането на бокса понякога.
Ми 4 има само китайски вариант. Едва преди няколко дни анонсираха и европейска версия но не видях кога ще излиза. Разликите не съм ги гледал. Предполагам 1г повече рам и процесор. Може да се провери. Не съм се интересувал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • mg22
Цитирай

Колеги, не разбирам много от боксове, но след като ми резнаха половината приложения от телевизора, а днес и тубата съм бесен. Какво мислите за този?

https://4sales.bg/tv-box-vontar-t95z-1439

И един друг въпрос. Предполагам, че няма проблем да си го разнасям настроен и да го ползвам на различни телевизори? Чудя се дали да се изхвърлям излишно с парите. Нещо евтино да си ползвам тубата и разни дребни неща или нещо силно, което обаче не знам колко ще пребъде във времето като актуално устройство с тези темпове на развитие. Благодаря!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай

Можеш да го ползваш на различни телевизори, няма проблем. Нещо с 2 гб рам за тубата е добре. Аз съм с такова и ми е повече от перфектно.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Здравейте колеги чудя се заслужавали ли си покупката на мх10
Цитирай

Благодаря, какво е твоето?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай

Не знам дали за мен беше, но това е моето. Гледам Bulsatcom в HD от тяхното приложение на 50' и се вижда супер.

http://novtablet.com/index.php?ul=TV_BOX...t_Vega_S95

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

За теб беше. Благодаря Smile

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай

Здравейте! Отказах се от покуоката на предният, но мисля, че открих най-добрият тв бокс за цената си- BGN 69.18 25%OFF | Tanix TX6 TV Box Allwinner H6 4GB DDR3 32GB EMMC 2.4GHz 5GHz WiFi BT4.1 Support 4K H.265 Bluetooth 4.0 WIFI Android 7.0 TV BOX
https://s.click.aliexpress.com/e/HhS7BNq В али мисля, че няма да открия друг на тази цена. Какво ви е мнението?
Цитирай

Дано поддържа наистина всичко написано в описанието!

Аз чакам това. Да видим как ще се представя. Има и няколко различни фирмуера за него ...

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Дай линк да прочета за тях моля. И поддържа ли аутодетект и passthrough на DTS-HD, Dolby True-HD, Dolby ATMOS ако си се ровил?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

В 4pda има тема. Сега не мога да дам линк. Пишат, че поддържа аутодетект с вградения плеър. Но колко ще работи ....От човек в друг форум пък разбрах, че Passthrough на DTS-HD, Dolby True-HD също работело. Аз и за това го поръчах. За Атмос колегата каза, че му го пуска като Dolby True. Може и да го конвертира... нямам идея. А и нямам/не смятам да имам Атмос конфигурация та не съм се задълбочавал на там.
Сега хубаво е да се знае, че е добре и да му се лепне охладител. Май доста позагрявал със закачен вътре HDD. Ако е на USB вързан този "проблем" не бил толкова сериозен.
Другото интересно- има работещ Zidoo фирмуер за тази чудесийка и от отзивите личи, че работел доста прилично. Някои споменават дори за по бърза работа от оригиналния Zidoo модел от който е фирмуера. Но има една малка подробност....за да получим този пипнат фирмуер ще трябва да направим леко дарение....

За момента това мога да споделя. Скоро го очаквам да пристигне. От европейски склад с DHL би трябвало да е бързо и без мито/ДДС.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • stenlius
Цитирай

Прочетох я темата, и щом пуска HD форматите си е отлична покупка.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

И аз така мисля. Щях да поръчвам Zidoo X10 от UK го има за около 350лв с доставка, но като видях това и се разколебах. Първа такава машинка ми е и реших това да пробвам първо с нея. Да видим ТВ/ресийвера ми как ще се разберат по между си.

И ти ли търсиш подобно?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Да, бях се засилил да купувам Mi Box 3/S, че тук е на добра цена и е с DRM за netflix и подобните ама се оказа, че не пуска автоматично passthrough на HD форматите, а това е единствената причина да го искам, че не минават през HDMI ARC. Ползвам телевизора за плеър с Plex от години и си бачка безгрижно, но по ARC минават само DTS/DD, дори DD+ не минава.
Май ще поръчам и аз, то цената 51$ е бая ниска, ако не иде на митница.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Имаш Атмос конфигурация ли? Каква е?

Изчакай да излезе с възможност от склад в Германия. Така трябва да дойде по бързо и гарантирано няма да има митница .... А после може за фирмуера да направим една комбина ако те интересува Smile Само да не се вдигне цената пак на "стандартната"....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Имам Atmos ресивър да, ма не ми е толкова зор атмоса, а само HD форматите, гледам само рипове и жената не иска колони по стените, а сложени върху основните не е особено осезаем ефекта. Big Grin Може и да изчакам да, че това най-примамливото му е цената, ако резнат митница ще стане дебела...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

За мен е излишно Атмос в домашни условия. А и ефекта няма да е добър дори ако колоните са на тавана... с тези наши малки стаички..... Пък и ресийвер ще трябва да сменям. За това и изобщо не се замислям. Но моя ТВ взе да се задъхва с REMUX релийсите и реших да го поръчам това чудо на китайското производство. Просто цена/възможности е доста примамливо. Само доставката взе да ме притеснява Smile Уж с DHL на 28.12 бе шипнато и сега гледам проследяването от 03.01 до ден днешен няма промяна в статуса Smile

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Здравейте, вчера се сдобих с този тв бокс. Някой може ли да помогне как мога да махна фабричния launcher? И защо Google store е толкова беден? [Изображение: ac4e275327069c9435f1d6e9c18fb476.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Ох Митко как можеш да дадеш 60 долара за тоя чипсет, не е истина. х96 тук същия боклук на китайски цени Smile Вообще всеки си носи последствията от избора ,гледам по-горе прехвалват Шаомито. И то в аспект дето не му е силата ,но все пак да подчертая за него Шаомито има вграден хромкаст истински работещ и сертифицирана андроид тв-т.е може да си сложите хбо го и нетфликс за андроид тв(не за андроид) и да се наслаждавате. Лично за мен много е глупаво да не сложат лан,или повечко памет на тая цена както и бутон пропъртис,ама нейсе и новия модел няма явно на друго наблягат. Колкото и да се напъват само може да гледат отстрани и да се учат от Зиду и Хаймедия ако ги поставиш един до друг качеството на картината е в пъти по добро .А амлогиците са бързи и доста софтуер има за тях оптимизиран,но 905в като видите бягайте!!
Цитирай

Честно да ти кажа го купих от тук от човек за 50 лв, затова го взех. Имам си друг, но този не е лош за тия пари. Не виждам какъв е проблема. В смисъл ще се гледа основно Bulsat Fusion и youtube на него. И в краен случай ще се пуска по едно детско филмче вечерта когато лягаме с малката. Така че мисля си е оферта.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Фабричния лаунчер най вероятно не можеш да го махнеш, а и в повечето случаи не е добре да махаш фабрично инсталираните. Инсталирай друг направо.
Писал си ми на ЛС така някак загадъчно сякаш ще ме въведеш в оферта на която не мога да откажа Big Grin . Но Inbox ти е пълен и не мога да отговоря.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Съжалявам за inbox, но бъди сигурен че не ползвам форума за оферти и бизнес. Ако реши някой да помогне, помогне. За launcher разбирах, явно ще се свикне с него. Но както беше преди когато ползвахме XP и минахме към 7цата беше кофти, докато не свилнахме, това е ясно. Имам още 2,3 кусура да оправя, но предполагам ще се справя. Преди ползвах браузър Brave поради че има някакъв ad blocker и с него детето си пускаше филмчета от filmisub. Сега с Puffin TV browser навигацията ми е малко кофти, но ще свикна. Ако ли не, един libreelec и край.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Имам два тв бокса първия е (ki plus "k1 plus" 1гб рам 8ром) работи супер дори на WiFi с dualboot с LibreELEC OS никога не е загрявал или забивал. Подарих го на нашите и си взех (kiii с гигабит интернет и 2гб там на 16 ром). Него си го ползвам с Андроид 5.1 абсолютно всичко му работи перфектно Коди 17.6 хвърчи, пускат 4к макар макар и в 1080п. Хромкаст, длна... Работят перфектно. Булсат фюжън също. И ми излезнаха 80 лева общо двете.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)