Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Интересно ми е за какво Вие си ползвате боксовете. Аз примерно гледам предимно тв на булсата, понеже е много удобно за навигация с дистанционното. Вечер детето пуска през браузър някой филм и рядко от morpheus гледам филм. А Вие?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • miaz74, Wild bear
Цитирай
Аксесоари

Morph tv, movian, тубата и свалени торенти понякога по вътрешната мрежа, новини в интернет + Kingston rush. Също така камери и spotify.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Имайте предвид, че някой селски доставчици режат трафика на Булсат. Преди да решите да вземете бокс за тази цел, пробвайте с телефона първо.
Цитирай

Ползваме предимно Коди с добавките за zamunda, arena, supremacy и ютуб. Както и Chromecast и BULSATCOM fusion TV, макар и по-рядко. Общо взето не ползваме друг вид телевизия вкъщи. Така хем няма реклами, хем си гледаш каквото искаш хем е и безплатно...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Може да ползваш кутията като хромкаст или имаш отделен хромкаст, защото ако я ползвал да кстваш на мея как става. Намерих приложението cheapcast, което е спряно преди време и не работи.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Някой съвет за този бокс. Цената не е такава, да не кажа по малко от половината. Струва ли си?


http://www.xn--90abzpqb.xn--e1a4c/продукт/смарт-tv-box-x96-mini-4gb-ram-16-gb-памет-4к-quad-core-устройство-пре-2/

Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • miaz74
Цитирай

Ако е за 50-60лв бива, на горе мисля че няма смисъл, при положение че от ютуб примерно пуска макс резолюция 720p. Освен това няма гигабит интернет и външни антени, което може да те накара да го свържеш с кабел към рутера. Иначе 4гб рам с подобно устройство не знам как биха се оползотворили, но не е лошо да ги има.
П.п Извинявам се за грешката Miracast съм ползвал, но то е все същото, като изключим някои подробности. Примерно че miracast е като да ползваш hdmi кабел показва всичко, а Chromecast е медийно ориентиран да стриймваш определено съдържание... Общо взето е рестрикция на новите Андроиди, която се опитва да наложи Chromecast...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на roni952 за това мнение:
  • Iordannenov
Цитирай

видях скоро, че Xiaomi са изкарали нов бокс Mi Box S , какво мислите за него спрямо предния? На първо четене като разлики видях само по-нови ОС и блутуут. Ревютата, които мернах не бяха много ласкави ..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Днес го тествах и пратих на клиент..Видима разлика няма,същите плюсове за Нетфликс и ХБО същите минуси -липса на лан и само едно юсб. Май само кутията е различна..нямам субективното усещене ,че по бърз от стария. За платено съдържание е номер едно на тая цена.дано да сложат повечко рам и повечко памет ,че Mecool пуснаха сертифицирано устройство с андроид 9,4гб рам и 32 вътрешна ,ако хромкаста и хбо си работят Шаомитата трябва да ъпдейтнат досега и беше лесно...Сега само с 2 гб и 8 само на андроид тв да разчиташ и сертификати от големите...при всички случаи 20 долара разлика между двете шаомите не е обоснована. Чакам с нетърпение Микула,първия беше не сертифициран ,но този е по скъп дано да е. Не за друго ХБО ГО за андроид тв е супер,няма да ползваш мишки глупости..
[-] 1 потребител изказва благодарност на armagani за това мнение:
  • mg22
Цитирай

Добър вечер. Загледах във олх едно устройство с андроид за телевизор (https://m.olx.bg/ad/55-gleday-nad-190-bg...7GDzS.html) x96 мини и ме интересува ако някой е ползвал нещо подобно дали си заслужава. 
Ще го ползвам главно за ютуб и ако може през браузъра да се отварят сайтове като fmovies.to за директно стриймване на разни неща на твто.
Продавача е написал че може да нагласи и много телевизионни канали което е плюс, но не ми е ясно колко е законно тоест колко време ще работи.

Ако някой е ползвал такова устройство моля да сподели какъвто и да е опит Big Grin

Xperia Neo V White (Me gusta)
Prestigio multipad PMP3470B!
Цитирай

Някой има ли идея защо на Beelink GT 1 програмата на Булсата не върви във Fusion скин?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Аз имах zidoo h6 pro, който вървеше много добре за филми и игри. Имах 3 игри, макс пейн, кингдъм ръш и риал рейсинг. Имах чести проблеми с услуги на Гугъл, които крашваха и проблема беше масов. Така и не изкараха ром, който да отстрани проблема и го продадох и си купих др. Имам още 1 стар nexbox a95x 2+8 с s905x, който е супер стабилен. Такива са и параметрите на mi box s, който много го хвалят, като + е гугъл сертифициран и има вграден хром каст. Има и мимуси - стар чипдет, 1 usb, няма лан и сд. Др сертифициран е нвидиа шийлд, но мн пари, за това се спрях на 3тия сертифициран от гугъл с вграден хромкаст и андроид 9. Поръчах си mecool km9 pro 4+32 с новия чипсет s905x2, 2 usb + sd и lan. Надявам се че не съм сбъркал. Ще кажа как е като дойде.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Не ми е работата но има ли нещо общо с Movian?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Не разбрах

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Явно нямаш, няма значение.

Armagani нещо по моята болка да кажеш?
Цитирай

Освен че имам платените добавки на деан фор фрий, друго общо не, но както и да е.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Е точно това исках да разбера. Proximo и 1,2,3,4. Zip Wink

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Здравейте, уважаеми колеги.

Моля за помощ в избора на сет топ бокс за IPTV. Вкъщи имаме стар кинескопичен JVC, който харесваме, произведен е в Япония в края на 80-те, а и все още безотказно работи. Ползваме стандарния пакет от програми на Булсатя, но се дразня, че нямаме редица музикални канали като БОКС ТВ или Православната телевизия. Нямаме също и опозиционната БСТВ, и редица руски канали.

Бихте ли ми препоръчали Андроид ТВ приемник, който да хваща горепосочените, да лови Диема Спорт и Макс Спортовете, но и да има Видеотека с филми? Интернета ни е на Булсатя - 50 мбпс, имам хубав 3-антенен рутер и ми се иска да прихваща сигнал само през Лай-Фай. Тъй като телевизора ни е вече стар, той има входове само аналогови чинчове - Аудио-Видео. Нали не е проблем да намеря кабел HDMI - чинч AV?

Помагайте също с настройките, ако може...

Много благодаря! Smile

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай

Някои боксове имат вграден ав изход. Моите kI plus i kIII pro имат и стават за всякакви телевизори. Всичко останало си е до настройка. Wifi и на двата посочени от мен модела работи перфектно, дори на голямо разстояние от евтин TP link.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Друг вариант е с HDMI конвертер.

Но ТВ бокс-а не "лови" нищо. Той е само устройството. От там на татък вече зависи от къде ще си намериш стриймове или IPTV доставчика около теб с какво разполага.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Здравейте, форумни другари и благодаря за отговорите.
Мисля, че се насочих към у-во: MeCool km9 Pro с Android 9.0, 4GB RAM/DDR4, 32GB ROM, процесор Amlogic S905X2.
Вероятно ще го купя от armagani , иначе няма как да си направя настройките. Дано този ТВ приемник поддържа аналогов AV изход.. Все пак ако някой помогне и каже за настройките от къде да прочета ще съм много благодарен. Smile

П.П. Нямам IPTV доставчик, а само интернет и стандартен пакет от БулсатЯ. Искам да ловя БОКС ТВ (бг. музикалната ТВ), Православната ТВ, руски канали и опозиционната БСТВ. Стриймването ще гледам да е безплатно. Една такса към БулсатЯ ми стига. Undecided

[/url]

[url=https://www.youtube.com/watch?v=1reELMqbqNQ]

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай

Същия, на по ниска цена:
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_00928...oodsDetail

В описанието пише, че има AV изход, но дали ще работи коректно .... ще разбереш като го вземеш май.

Иначе аз поне не знам за универсално решение на безплатни стриймове. Днес ги има ....утре не. Освен с Da Player и да си плащаш по 2лв. на месец, за да не ти прекъсва на 5мин. Естествено ако ги има желаните от теб канали там. А качеството не е страхотно та трябва да имаш едно на ум.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • baywatchbobby
Цитирай

Каналите които иска ги има безплатно, както и всички останали и си работят супер. Естествено платените канали изискват някакво обновяване от време на време.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Качеството на da player изобщо не е за телевизор а за телефон. Иначе с питане и до Цариград се стига. Така че за каналите мисля че може да се справиш. Ако не, ще питаш. А за ав изхода вече не знам. Не съм пробвал досега такова нещо.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Всъщност поради ниската резолюция на телевизора, каналите с по-лошо качество ще изглеждат съвсем прилично. Истината е в Kodi player. Да си вземе някакъв бокс с amlogic процесор и ще стане работата. Не се лъжете да търсите много рам, памет, най-нов Андроид!

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)