Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Плащам само на hbo ho и то защото ми е в плана на Теленор. За радост и за съжаление на всички платформи има готини филми и сериали, но за това са торентите. Пирати пирати ама ако взимеш да плащаш ро 10-тина лева за всяка при нашият стандарт сметката няма да излезе никъде.
Амазон и те ме изненадват с добра собствена продукция.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари

Аз ползвам HBO Go и от скоро Apple tv+. За ябълката си поръчах едно стикче 4К на Амазон на черния петък и сега го чакам да дойде да си направя телевизора в спалнята умен. Ако ябълковците пуснат приложение и за Андроид Тв равни няма да имат. Засега ми допадат SEE и For All Mankind от каталога на ябълката. Имам 1 година безплатно след това по 10 кинта, което не смятам,че е непосилна сума поне за мен.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

@armagani
Епъл имат български субтитри.
Цитирай

И аз да изкажа лично мнение.Пробвах доста китайчета,но за сега съм доволен от Mecool Km3 4gb/128gb.Имах проблеми с приложението на А1,но ги разреших.Кабел не съм му включвал до сега,ползвам го с рутер tplink archer c7.Плащам за 60 mb/a.Основно гледам филми и телевизия.Пускал съм му като обем филми,50-60 gb не насичат.Пускам и 3d.Единственното което го кара да загрее са скрийнсървърите.(Не вградените).,не мога да си обясня защо.Възпроизвежда 4к от tube...може и цял ден.Каста работи много добре.

Google Pixel 7Pro
Цитирай

Има ли проблема на км9 про, като го изключиш (заспиш) и не реагира само рестартиране го оправя и работи ли ти хдми кека както трябва. Имах 4+32 и тези проблеми не дразнеха много, взех си класик 2+16 и няма бъгове. Освен това въобще не забелязах разлика в производителността.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

След 3 дни проби на Амазон Файър стик 4к съм приятно изненадан, отлично работи за устройство с 1гб рам. Оптимизирано докрай, настройката е пипкава работа докато си го направиш, но си има достойствата стига да имаш опит. А и инфо за тоя модел бол. При мен сложих адаптер микро юсб към лан и това позволи 4к без накъсване през лан кабел..Ще пробвам и ябълковата услуга по препоръка на колегата. Изненада ме ,че няма оптимизирано хбо го приложение,но вероятно и това ще стане. Ударих греда с сменянето на лаунчера. Пробвах комбинацията adb ,hijck launcher и не ще и не ще. Някой да знае начин без да се разглабя устройството и тврп ...че и там гледам има противоречиви опити. Ако иска да пише на лични своя опит със сменянето на заводския лаунчер
Сложи ли се app starter или някой друг става кометка. Ех ,да беше и поне 2 на 16 поне вътрешна ,на тая цена но не би..
Дойде най-после Minix neo t5, което като цена и традиции на марката трябва да е топ ...След 3 дни тестове изводите са-отлично е направено, хромкаста работи, видео плейбека работи безупречно. Многоканален звук през оптика-без забележки, Нетфликс 4к може и да не подържа нямам акаунт да го пробвам.По мазно и бързо работи и от Микулите и от Шаомито,но...има някой недомислици дето не мога да ги възприема на тая цена.
1. Дистанционното е без бутон за гласово търсене -андроид тв си иска гласово управление.
2. Извън традициите на Миникс устройството е без външна антена
3. Няма афр за разлика от Шаоми и Маговете,дори Амазон устройството има а е 2 пъти по евтино
Предимствата са отличната изработка и дългата и качествена софтуерна подръжка на Миникс,надявам се афр и без рут ще успеят да пуснат следващите ъпдейти.
Плейбека е без забележки 4к ремукс филм 100 минути го изкара онлайн без да трепне. 4к ютуб 2 часа без да пропусне кадър .Процесора е сигурност рекордно ниски температури,защото Миникс слагат отлични охлаждания. Вообще накратко, който може да си го позволи да го взема отлично мултимедийно устройство ,макар и по скъпичко от останалите- а сложат ли афр става най-доброто Андроид тв устройство засега
Цитирай

Успях най-после да сложа алтернативен лаунчер на Файрстик 4к и вече съм доволен . Оценявам качеството на модела - и автофреймрейт има и хдр и картината е отлична. Но всичките ми впечатления са след сериозно хакване и ползване на лан за връзка. В заводски вид иска доста ръчкане да си го направите като андроид тв бокс. Добавете към високата цена и цена на блутут дистанционно ,ако искате работеща клавиатура и курсор(има и вариант и с дистанционна апп на андроид тв) ,както и адаптер за лан като амазонския е скъп . Евентурално и хъбове за да ползвате флашка и отг кабел, с една дума игра. Като цена с екстрите отива на цената на хубаво андроид тв с по малко рам и липса на портове. Но няма да имате хромкаст ,хбо го( нетфликс нямам акаунт да видя дали е 4к настина може и да е). Многоканалният звук е отличен(аз пускам оптика от телевизора в система за домашно кино и работи) и оптимизацията и бързата памет го прави пъргав независимо от техническите данни. За Епъл тв плюс направих регистрация-действа ,наистина има 4к и субтитри си е супер на тая цена.
Амазон са направили отлично устройство за платени услуги. При възможност ще видя и кубчето им, а там цената е двойно по-висока ,но поне има повече рам и място. Толкоз!
[-] 2 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • sapiora, tolostoi
Цитирай

Здравейте,какво може да се очаква от ето това: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_00945...id=1349303 .Процесора е от нов тип и не можах да намеря бокс с такъв процесор.
Цитирай

Като си иноватор защо не си вземеш и не кажеш как е, хората по-горе са казали мнение за не 1 и 2 модела. Аз лично не бих рискуваш с Андроид 10, той излезе оня ден и тоя аулинър не е масов май е нов модел. 8гб също е малко цели се от 16 нагоре, може да ти се прииска 1 игра да сложиш.
Няма и сертификация, ма ти си знаеш, не е за мен определено.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Нещо лошо ли има да попитам? Всичко обсъждано назад е за амлогик и рокчип,даже не видях стария H6 да е обсъждан.Като поръчам и си поиграя с него ще споделя.Като чета,боксовете с лицензиран андроид не са я закършили много,че да ми е мярка това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на retyrn за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай

Стария х6 си беше доста добър, но не са масови и незнам как е поддръжката им. Може да се окаже и находка, но не бих рискувал, както и с това че е с последния андроид. А и тия 8гб за 2020г смехория. Не че ще си купя с 128, но от 16 до 64 е разумно според мен.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

Че ще е 32/64 това е несъмнено.Най-малкото заради наличието на дуал уайфай и блутутут.
Цитирай

По принцип за чист стрийм 8 е ок (реално са 4-5 свободни), но ако решиш да наблъскаш повече софт или 1 игра и не стига, то 1 коди ти е 1гб. За това от 16 нагоре.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 1 потребител изказва благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • retyrn
Цитирай

Няма как да прочетеш защото процесора е супер нов и продукта се предлага от седмица и най-вероятно няма да е наличен до края на месеца. Алуинъра е читав процесор, но зависи как Таникс ще се справят със софтуера. Честно казано с последния ТХ6 и такъв процесор ме изненадаха неприятно. Видиш ли Андроид 10 ,докато му изчистят бъговете ще има много ядове и рестартове,както и проблеми в съвместимоста на програмите,поне 3 месеца му дай да оправят основните бъгове. Едно ти гарантирам в настоящия момент не може да е конкуренцията на Амлогиците -просто поне от половин година и чистят бъговете,а амлогик с905х3 отсега се обазалагам че ще е по студения процесор. Алунерите греят много ,на ниво цветове на картината са по-добре калибрирани ,но зависи какви програми ползваш -рядко има специална оптимизация за алуинер. Синтетични тестове и да видиш колко е мощен -какво става като 8 к върви само с вътрешния плеър ,а той дава субтитри само на маймуница и няма как да ги пуснеш. не веднъж съм го казвал не е само хардуер и спецификации без добър оптимизиран фърмуер(а не телефонски) няма как да се получи
Снощи тествах епъл услугата-не че съм учуден но тази фирма просто са големи обирджии.За 3-4 сериали на кръст 10 лева на месец,всичко друго допъълнително се плаща-прощавайте. Да наистина подържа 4к и бг субтитри както мултиканален звук. Нататък може би като позапълнят със съдържание ще е супер,но цената да е както при другите при хбо за 8 лева гедаш и фимите и сериалите в каталога без пари. Епъл искат повече пари на практика за тяхното съдържание -4 нови сериала ,които не са лоши толкова ...Може на тяхното устройство за 200 долара абонамента да дава повече ,но на Киндъла толкоз. Ще опитам сега и Амазон ,но и там не очаквам бг субттри,иначе съдържание има
[-] 2 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • retyrn, sapiora
Цитирай

(2019-12-20, 09:30:22)armagani написа:  Няма как да прочетеш защото процесора е супер нов и продукта се предлага от седмица и най-вероятно няма да е наличен до края на месеца. Алуинъра е читав процесор, но зависи как Таникс ще се справят със софтуера. Честно казано с последния ТХ6 и такъв процесор ме изненадаха неприятно. Видиш ли Андроид 10 ,докато му изчистят бъговете ще има много ядове и рестартове,както и проблеми в съвместимоста на програмите,поне 3 месеца му дай да оправят основните бъгове. Едно ти гарантирам в настоящия момент не може да е конкуренцията на Амлогиците -просто поне от половин година и чистят бъговете,а амлогик с905х3 отсега се обазалагам че ще е по студения процесор. Алунерите греят много ,на ниво цветове на картината са по-добре калибрирани ,но зависи какви програми ползваш -рядко има специална оптимизация за алуинер. Синтетични тестове и да видиш колко е мощен -какво става като 8 к върви само с вътрешния плеър ,а той дава субтитри само на маймуница и няма как да ги пуснеш.  не веднъж съм го казвал не е само хардуер и спецификации без добър оптимизиран фърмуер(а не телефонски) няма как да се получи
Снощи тествах епъл услугата-не че съм учуден но тази фирма просто са големи обирджии.За 3-4 сериали на кръст 10 лева на месец,всичко друго допъълнително се плаща-прощавайте. Да наистина подържа 4к и бг субтитри както мултиканален звук. Нататък може би като позапълнят със съдържание ще е супер,но цената да е както при другите при хбо за 8 лева гедаш и фимите и сериалите в каталога без пари. Епъл искат повече пари на практика за тяхното съдържание -4 нови сериала ,които не са лоши толкова ...Може на тяхното устройство за 200 долара абонамента да дава повече ,но на Киндъла толкоз. Ще опитам сега и Амазон ,но и там не очаквам бг субттри,иначе съдържание има
Благодаря за мнението.Реших да рискувам и поръчах един 4/32.Ще бъде изпратен на 03,01,2020.После ще давам отзиви за кутийката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на retyrn за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

https://a.aliexpress.com/4wLWK0vw

За това може ли някой да изрази мнение? Ще съм благодарен, ако някой има някакви наблюдения и ги сподели. Също така на какъв принцип е 3D при тези машинки?
Цитирай

Взех си Mi Box S. Проблеми обаче с кастването от телефона ми (Mi 8 lite)
Не ще да каства Youtube клипове, не ще и клипове от телефона.
Единствено работи при кастване на снимки, но само от google снимки.
От PC - то ми каства Google chrome, но файлове не.
При сдвояването ли съм сбъркал, Wi Fito ли ми е много зле?
Четох в нета, че след MIUI 11 се появил проблем с каста, ама
нали уж и телефона ми е като плейъра!
Цитирай

Сега да имаше някой да те пита, как го правиш, че не става?
Цитирай

Поне 50 такива Шаомита са ми минали през ръцете такъв проблем не съм имал. Виж дали няма ъпдейти ,които не си направил и в сетингите или някой впн може да ти прави проблем ,но ме съмнява. Освен да не си попаднал на менте..След като попаднах на модел ,който го няма в Китай tx3 mini с 4 гб на 32 (софтуерно поправен от илиянските или пловдивски майстори) вече вярвам че и на Шаомито ще посегнат
Цитирай

(2019-12-24, 10:01:12)armagani написа:  Поне 50 такива Шаомита са ми минали през ръцете такъв проблем не съм имал. Виж дали няма ъпдейти ,които не си направил и в сетингите или някой впн може да ти прави проблем ,но ме съмнява. Освен да не си попаднал на менте..След като попаднах на модел ,който го няма в Китай tx3 mini с 4 гб на 32 (софтуерно поправен от илиянските или пловдивски майстори) вече вярвам че и на Шаомито ще посегнат

от Метро го взех...не знам как но всичко се оправи, явно е било от задклавиатурното устройство...
или от фабричния резет...не знам
ютубето обаче тръгна едва след като ми намери плеъра през опцията "гледай го на ТВ", не тази с иконката на каста
след което вече и с кликване на иконката потръгна...
единствено остана VLC плейъра да ми показва кирилица на субтитрите, а не маймуница,
но там MX-а и кодито са си Окей...
[-] 1 потребител изказва благодарност на pavel717 за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

@pavel717 показвам го как на телефона да оправиш субтитрите на vlc player-a, на тв бокс-а трябва да е същото. Отиваш на settings и там на subtitles и после както е на снимките.[Изображение: 57b0a1c6c37fa9ed78cab8868b8bbffc.jpg][Изображение: 2daa32564f8164c9f8a068703bc786b1.jpg]
П.П. И на други плеъри трябва да е така, да се оправи енкодинга.
Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Благодаря ти много!!
Цитирай

Някой да знае, за Ugoos X2 pro, дали има друг androidtv ром, освен руския?
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=957054

Не мога да му свикна на това говно, то ти трябва мишка и клавиатура за разни дреболии и откачам. От друга страна руския изглежда ОК, като гледам е правен от оригиналния и вифи и лан работят на макс (понеже с core elec снощи пробвах, вифи-то беше бая калпаво, може и още неща да му куцат, ще го разуча)
Ето клип, какво представлява руската X2 AndroidTV by Sasvlad притеснява ме да няма руски приложения, които не ползвам и не мога да махна.
https://www.youtube.com/watch?v=N34quj8KL5E&t=300s
Цитирай

Няма руски приложения. С едно G20S 2.4G Wireless Air Mouse Gyro Voice Control нещата се нареждат.
Цитирай

Нищо не се урежда с еърмаус, аз си имам, но е патерица. И на гърба на еърмауса имам клавиатура, т. е. подготвен съм, но пак е дразнещо. Както и да е, сложих руския андроидтв фърмуер, доста по-добре е, но пак някъде трябва мишка, някъде както на оригиналния и на руския не можеш да пишеш с излязлата клавиатура и дистанционното, но с курсора на мишката става ... абе има трески за дялане. Как пък на мибокса, един път не ми потрябва мишка?
БТВ Тоя плеър има един минус, няма долби трухд, тия които са долби дигитал+ серията не му работят. Пак има как да чуваш, но не е което трябва. Дори в коди не може да се пуснат. За мен това не е дийлбрейкър, но да се има предвид, ако някой се надява. Говори се в нета, че сигурно ще го оправят, ама ... за сега не няма.

Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)