Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

hristop, благодаря.
LAN drive - SAMBA Server & Client точно това ми трябваше. Flud също ми допадна .

Бокса Beelink gt king pro го разучавам, за момента не ми харесва блутута - много е слаб. Закачих контролер за игри, отдалечиш ли се на метър и прекъсва връзката.
Пробвах Traffic Rider, готина е обаче много реклами излизат.
Цитирай
Аксесоари

(2020-02-14, 19:02:17)drakkar написа:  не ми харесва блутута - много е слаб
Изпробвай блутута когато не си закачен към Wi-Fi на 2.4 понякога си пречат. Между другото какъв контролер ползваш, мисля да купя и аз някакъв.
Цитирай

Аз съм го превеждал флъда преди години, наистина е много добър, както и това което каза колегата hristop за наблюдаващата папка. Като програми за синхронизиране ползвам на metactrl, които също съм превел. Различни приложения за отделните облачни услуги, сега програмиста пуска обща autosync, която е бета и е само за тест, много скоро ще я има в маркета. Тези приложения за синхронизация поддържат 7 вида на синхронизация и ги препоръчвам.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 2 потребители изказват благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • hristop, kamenvo
Цитирай

(2020-02-14, 12:29:56)kamenvo написа:      Също не го разбирам това. Аз например принципно не бих плащал такава услуга, която даже не си прави труда, да сложи едни субтитри, въпреки че нямам проблем с езика. Плюс това почти всичко, което предлага Нетфликс, го има със субтитри по торент-тракерите. 
    Не разбрах и защо започнаха да се обиждат колегите. За притежателите на напреднало аудио/видео оборудование е ясно, че ще си купят сертифициран бокс, така че да се правят гимнастики за пускане на Нетфликс 4К и Атмос, на не сертифицирани устройства, според мен е безмислено. Но за хората с боксове без сертификати, Diego Armando обясни как могат да гледат Нетфликс в 1080р и това е повече от достатъчно.
    Лошото на това, че официално не продават шилда, е че съответно няма и вторичен пазар. Аз моят шилд го взех "на старо" за около 250лв.(модел 2017, без геймпад), което също не е евтино, но е и малко над половината от цената в магазина.

Кажи ми кое коди, мовиан и прочие ще подкара долби вижън ?
Изобщо посочи друг метод освен нетфликс и амазон прайм за долби вижън ?
И не ми казвайте, че долби вижън е ала бала.

Метода описан за подкарване на нетфликс е само със стерео звук ! Същата боза, като hbo go.
Цитирай

(2020-02-15, 13:20:31)hristop написа:  Изпробвай блутута когато не си закачен към Wi-Fi на 2.4 понякога си пречат. Между другото какъв контролер ползваш, мисля да купя и аз някакъв.

Wi-Fi ползвам на 5.8 Ghz.
Това на 2.4Ghz е много слабо, не знам дали е хардуерен проблем, както и блутута. 8-10 Мг/с, а телефона прави 50 Мг/с. Това при теглене. При изпращане и двете устройства правят 50 Мг/с.

А геймпада ми е Xiaomi, с блутут. На няколко години е, ползвал съм го с компютър, няма проблем с обхвата.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Цитирай

(2020-02-15, 14:36:31)jayteedee написа:  Кажи ми кое коди, мовиан и прочие ще подкара долби вижън ?
Изобщо посочи друг метод освен нетфликс и амазон прайм за долби вижън ?
И не ми казвайте, че долби вижън е ала бала.

Метода описан за подкарване на нетфликс е само със стерео звук ! Същата боза, като hbo go.
За Dolby Vision си трябва хардуер, иначе казано ако бокса го поддържа, не виждам проблем да се подкара от plex, mxplayer (те мисля че могат), коди за сега не го поддържа, но това сигурно скоро ще се промени.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-02-15, 14:36:31)jayteedee написа:  Кажи ми кое коди, мовиан и прочие ще подкара долби вижън ?
Изобщо посочи друг метод освен нетфликс и амазон прайм за долби вижън ?
И не ми казвайте, че долби вижън е ала бала.

Метода описан за подкарване на нетфликс е само със стерео звук ! Същата боза, като hbo go.
Към дадения момент, нито един плеър за Андроид, не умее да декодира истински DV(двуслоен). Вградения плеър в Nvidia Shield TV може да показва еднослоен DV (но не всички) от .mkv (т.е. филми от торентите). Другият вариант е, както сте отбелязали, Нетфликс и Прайм. Естествено DV не е ала-бала, но аз лично виждам малко отличия с HDR 10.
    Да, описаният метод е само 1080р и стерео, но той е в помощ на хората, притежаващи несертифицирани китай-боксове, което предполага, че екраните им са по-бюджетни и не поддържат, нито HDR, нито DV. Така че, методът за тях е достатъчен. Този метод, естествено не е интересен на собствениците на 4К HDR/DV екрани и многоканални аудиосистеми, но той не е предназначен за тях, защото както отбеляза колегата emzo, там изборът на Тв-бокс се свежда до 2 варианта (за мен един) - Nvidia и Apple.
   Понеже, явно имаме неразбирателство, ще обобщя:
   - имаш хубав телевизор и звук - купуваш си съответния бокс и не се занимаваш с разни недо-Нетфликси.
    - имаш бюджетен телевизор и китай-бокс, но искаш да гледаш Нетфликс - колегата Diego Armando е описал метод, точно за теб.
    - имаш висок клас телевизор и аудиосистема, но евтин китай-бокс - чист мазохизъм.

(2020-02-15, 15:23:47)dada_ написа:   не виждам проблем да се подкара от plex, mxplayer (те мисля че могат)
Plex подкарва еднослоен DV (но не всички), MX не може.


P.s. Пропуснал съм "друг метод освен нетфликс и амазон прайм за долби вижън ?"
Друг метод е гледането на Blue-Ray дискове с DolbyVision, но той изисква висок клас BlueRay медиа плеър. Лошото е, че цените там са не съпоставими дори с тези на скъпите ТВ-боксове.
[-] 3 потребители изказват благодарност на kamenvo за това мнение:
  • dada_, Diego Armando, retyrn
Цитирай

Здравейте!
Отдавна не си бях пускал тв бокса.Най вече го ползвам за гледане на скапаното приложение на А1.Днес реших да гледам нещо на запис  и хоп -изненанда.Приложение беше деактивирано.Изтеглих новата версия,но пак проблем.Когато се опитва да зареди дадено предаване ми изписва -Видеото не може да се покаже,възникна проблем с DRM (1-2063335374).Това и на кабел и на WIFI. Бокса си е старичък- MXIII Plus, 5.1.1 ,но до сега ми вършеше перфекта работа.Та някой може ли да помогне да си реша проблема.Извинявам се ,ако питанката ми не е за тази тема.Благодаря предварително!

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Бокса ти е руутнат, затова става така. Имат защита. Ако си започнат, намираш magisk слагаш го. С него скриваш рута само за приложението и си готов

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай

Ами не знам,поне аз не съм го рутвал.Така съм го закупил ,от BG е. Това за magisk нищо не ми говори.Разяснения някакви на лични възможни ли са,да не спамим темата.

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Кое приложение на А1 ползваш? Че старото вече не работи. Трябва ти новото
Цитирай

Сега използвам A1 Xplore TV Go,това е новото. Старото беше само Xplore TV и вече не функционира.Пробвах и на бокса и на тела-постоянно грешно потребителско и парола.Преди си инсталирах стари версии,понеже по ми харесваха,като визия и функционалност,но вече и това не помага.Сега проблема ми е ,как да инсталирам това Magisk на бокса ,че да скрия рута за приложението.

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Ако имаш малко познания, чети тук

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk
Цитирай

Момчета,може ли да ми дадете насока,от къде в БГ мога да си закупя нерутнат тв бокс.Едни ме моткат 5 дни и накрая си признаха,че нямат такъв.И въовще някъде продават ли се такива .Имам два,и двата(рутнати) и не стават за това,за което ми трябват.
Благодарности!

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Направил си нова регистрация за новото приложение предполагам. Защото със старата не става. Моя бокс е рутнат и си работи. Отделно че мога и да го изключвам рут-а. Стоково
Цитирай

(2020-02-25, 14:51:19)zabadara написа:  Момчета,може ли да ми дадете насока,от къде в БГ мога да си закупя нерутнат тв бокс.Едни ме моткат 5 дни и накрая си признаха,че нямат такъв.И въовще някъде продават ли се такива .Имам два,и двата(рутнати) и не стават за това,за което ми трябват.
Благодарности!
Technopolis - mi box s
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • zabadara
Цитирай

(2020-02-25, 15:36:31)vaso22 написа:  Направил си нова регистрация за новото приложение предполагам. Защото със старата не става. Моя бокс е рутнат и си работи. Отделно че мога и да го изключвам рут-а. Стоково
Със старата регистрация си го ползвам на тела и на РС-то,защо да правя нова.Малко по-горе съм описал ,каква грешка ми излиза след стартиране на предаване.И как се изключва този рут,ако може да споделиш,че вече изперках с маски и тем подобни.
П.п. А и пробвах с нова регистрация,щом вече имаш на определен абонаментен номер,нова не можеш да направиш.

Някой да има впечатления от този бокс Xiaomi Mi Box S 2/8  гб. и дали е рутна евентуално?

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2020-02-25, 19:02:17)zabadara написа:  ...Някой да има впечатления от този бокс Xiaomi Mi Box S 2/8  гб. и дали е рутна евентуално?

За тези пари може да се вземе и по-добро, но дали ще е рутнато не знам. Иначе бокса е добър минус му е само малката памет и липсата на някой портове. Но ако тези неща не са ти проблем няма да сбъркаш с покупката му.

П.П. не би трябвало да е рутнат.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • zabadara
Цитирай

Боксовете с андроид тв нямат Рут. В това число и ми бокс с. Относно парите според мен не си заслужава. Прекалено много компромиси с хардуера. Но пък софта е добър. Въпрос на потребности
Цитирай

(2020-02-26, 22:06:43)vaso22 написа:  Боксовете с андроид тв нямат Рут. 
Тук не те разбрах. Всички боксове са с андроид тв и са рутнати - ти какво си ползвал за да дадеш такова мнение?
Цитирай

Специално Mi Box S не е рутнат и за него няма рут, но има боксове с АТВ и рут.
Цитирай

НЕ всички боксове са с андроид ТВ. Май не правиш разлика между андроид и андроид ТВ
Цитирай

Здравейте, моля за малко помощ за медиен плейър за MiBox S свързан чрез усб-лан.
През VLC засича шернатите папки (SMB и DLNA server), но 1080p файлове насичат. Тъй като андроид тв няма много опции за настройка на мрежата, нещо допълнително прави ли се за да ползва основно ethernet връзката?
Насочете ме моля към медийния плейър, който да ползвам, както и основни настройки за да работи оптимално като медиен плейър. Също така важен момент е да предава многоканалното аудио към ресийвъра.
Благодаря предварително.

П.С. През Коди версия 18.5 настроих самбата, но филмите насичат. Многоканален звук през HDMI не излиза ( постановка при мен - hdmi влиза в тв и от там през ARC в ресийвъра) .
Цитирай

@regned
Предполагам в Коди сте избрали декодиране на звука от устройството в аудио настройките на самата програма?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Колеги дайте жокер за бокс купен от БГ и настроено КоДи,ако някой предлага от вас пишете.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)