Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Относно Mi Band
#1

Здравейте, искам да Ви попитам притежателите и тези които са запознати с функциите и употребата на въпросната гривна. Решил съм евентуална покупка , но по няколко причини няма да имам време да си я поръчам от вън и ще се наложи покупката от Бг и по точно из обявите които са болшинството вече използвани. Въпросите са ми няколко но основния е дали може да се носи гривната през целия ден докато съм на работа и вечерно време да я синхронизирам с телефона си, защото по време на работа няма как да използвам мобилно устройство. Също така за известен период от време няма да имам интернет и не знам дали това би било някакъв проблем за ъпдейти или синхронизацията , и не на последно място дали си заслужава да се купи тракера втора например от OLX ( само и единствено защото тук няма подобен род обяви ). Благодаря на всички и Поздрави.
Цитирай
Аксесоари
#2

Да я носиш цял ден и после да се синхронизира няма никакъв проблем, може да помни данни за 10 дена ако не се лъжа, но как се гледат не знам и не съм се мъчил, защото си гледам на момента. Излезнала е нова гривна с часовник, същата като тази, но има лед часовник. На твое място бих си я купил от някой саит, да си е нова. Виж телефона дали ти е Блутута 4.0 и андроида 4.4 или по-голям иначе може да не тръгне. Гривната е готина, най ме кефи като ми звънят примерно в колата, ако не е тя почти не мога да чуя телефона. Дано съм бил полезен.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#3

Със сигурност за един цял ден има памет в нея, по принцип им дават до 7 дена да помнят ( но това съм го чел за гривната на сони, за ми май никъде няма официално инфо), така ч е ще ти върши работа
Интернет не ти е нужен, само блутут. Версията на андроида трябва да е поне 4.3, а не 4.4. 
edit наистина иска 4.4 обърках се с часовниците с android wear, които работят под минимум 4.3

В допълнение с друго приложение- не само оригиналната апликация ( която е ограничена), функциалноста и се разширява доста.
Ако я намериш нова в продавалника, а гледам че такива има за около 35-40лв и няма да плащаш за куриер си струва. Отвън е около 30лв

Тия с часовника са фейк,  новата изглежа по същият начин, но ще има и сензор за пулс, ама с часовник не съм виждал
Цитирай
#4

Здравейте, и благодаря за отговорите, телефона ми е Mi3  с което отпадат притесненията да ли ще се свържат един с друг. В момента съм се спрял на две обяви и се колебая на коя да се спра Sad
Ако може да ползвам жокер от публиката Smile
Цитирай
#5

Ми дай да ги видим де
Цитирай
#6

едната е  : http://olx.bg/ad/prodavam-nova-grivna-xi...5lqTY.html
другата е http://olx.bg/ad/xiaomi-mi-grivna-ID5lfeM.html
Цитирай
#7

Като цена са добри офертите. В първият случай срещу 5 лв повече получваш и 2 цветни каишки, ако ти харесват цветовете ок.
Аз ги имам точно в същата комбинаця - черна, оранжева и синя.
Ако си от София тегли приложението Mi Fit и отивай да ги тестваш. За първа синхронизация ще ти иска и Mi акаунта
Цитирай
#8

за съжаление не съм от София и ще се наложи да се ползва опцията куриер
Цитирай
#9

(2015-07-13, 06:02:38)nikiww написа:  Да я носиш цял ден и после да се синхронизира няма никакъв проблем, може да помни данни за 10 дена ако не се лъжа, но как се гледат не знам и не съм се мъчил, защото си гледам на момента. Излезнала е нова гривна с часовник, същата като тази, но има лед часовник. На твое място бих си я купил от някой саит, да си е нова. Виж телефона дали ти е Блутута 4.0 и андроида 4.4 или по-голям иначе може да не тръгне. Гривната е готина, най ме кефи като ми звънят примерно в колата, ако не е тя почти не мога да чуя телефона. Дано съм бил полезен.

Задрасканото ! Обърни му внимание и не давай грешна информация на НЕ-запознатите колеги!

Няма излезнал официално MiBand/MiFit 2 !!! - ако гледаш по някакви гаражни сайтове, като tinydial, alliexpress, и темподобните търгаши - знай че си в дълбоко заблуждение!
Цитирай
#10

Втората обява ме кефи Big Grin
- Умен Будилник, буди в леката фаза на съня (Non-REM/N2)
Това не е Вярно.Буди те когато я настроиш.И ако пак заспиш след 10 мин пак вибрира.
Цитирай
#11

Нещо масово умират тия гривни моята вчера умря, на 40 дни чисто нова съм е взимал от olx.
Нещо има става и трябва да изчакаш да и падне батерията и тръгвали уш !Аз ще чакам да видя кво ще стане с моята.
Ето една от темите за проблема http://en.miui.com/thread-69508-1-1.html
Иначе има много полза от нея определено.
Цитирай
#12

Моята вече 5ти месец кара без проблем,но каишката ми се скъса малко.
Цитирай
#13

Моята я ползвам от ноември, сиреч подхвана 9 месец, зареждам я като се изключи, което се случва между 43 и 48 ден след зареждането.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#14

Явно си има куци бройки и всичко е до късмет. Моята я ползвам от края март, като от тогава до сега съм я зареждал два пъти (единият първоначалния). От тогава не съм я свалял от ръката. Черно море, Егейско море, минерален басейн, хлориран басейн, искърска чешмяна вода, слънце, пясък...и какво ли още не....
...да чукна на дърво, не е мръднала Smile
Аз лично вече дори не си гледам толкова фит-а, колкото ползвам за нотификация - това е най-удобното нещо на света. Преди редовно имах на ден по сума пропуснати в джоба нотификации, сега не Smile

Ама, за да ти е мирна главата, поръчвай си от интернет нова, оригинал и от проверен търговец!
Цитирай
#15

Здравейте, днес поръчах гривната от втората обява, и утре живот и здраве като пристигне ще видя какъв заек ще изкочи от шапката. Инсталирах си приложението Mi Fit от Гугъл маркета, но не успях да си инсталирам и апликацията за уведомленията от този линк http://en.miui.com/thread-53761-1-1.html , който бяха колегите в другата тема. Регистрирах се свалих я на телефона но когато и давам да се инсталира , ми казва че Application not installed. Някакви идеи защо така се получава. Благодаря Ви и Поздрави
п.с. това е въпросната апликация : MiFit_1.3.912_401_en_notify.apk
Цитирай
#16

Не съм го ползвал това приложение, но там пише

How to install
1. Remove previous Mi Band application
2. Install Tweaked Mi Band application..
Цитирай
#17

Здравейте, е най на края вече се сдобих и аз с гривната, първоначалните впечатления напълно съвпаднаха с очакванията ми. Тракера ми се струва, че е истински поне по външните белези а и се сдвои с апликацията от раз. Отчита стъпките, вибрира при звънене, отключва телефона, но не мога да го накарам да ме уведомява с другите приложения ( имейли, месинджъри и тн. ) не знам къде греша, свалил съм и инсталирал апликацията с уведомленията дал съм отметки но не става, ако може някой да удари едно рамо ще съм благодарен. 
Поздрави
Цитирай
#18

Ами сваляш си това приложение и всичко ще ти работи коректно
Цитирай
#19

И все пак не забравяйте, че си има вече тема за банд-а...няма смисъл от 10 теми Smile -  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=65048
Цитирай
#20

Aми така е, прав си. Само дето някои хора не им се четата теми с по много станници и пускат нови.
След като му се отговориха на въпросите на колегата, мисля че по-компетентните лица могат да я изтрият тази.
Цитирай
#21

Здравейте отново, първо искам да Ви благодаря за отговорите, и предварително да отбележа,че не целя конфротаций с никой даже напротив. Относно дали съм прочел темата на колегата s01o, да прочетена е и не само тя,  а и другите няколко теми, там съм видял някой от отговорите които ме интересуват, но други не, и затова съм започнал нова тема. Също така ако не греша това е форум с цел взаимопомощ на доброволски начела, така че ако знаете и искате отговаряте ако ли не прочитате и не отговаряте. 
Поздрави.
Цитирай
#22

Мойта гривна уживя снощи.
Цитирай
#23

Супер това е добра новина, от само себе си ли или й приложи някакви спасителни действия, и ако е така били споделил. Мисля, че би било полезно за всички които имат подобен проблем или за в бъдеще се сблъскат с него.
Поздрави
Цитирай
#24

Ами бях е слагал в камерата за час преди няколко дни,но сметнах, че е глупаво и по добре да я остава само да и падне батерията.Снощи я пуснах на зарядно и тръгна да зарежда.Свързах е веднага с телефона интересното е че батерията и беше на 35% .
Цитирай
#25

(2015-07-13, 06:02:38)nikiww написа:  Да я носиш цял ден и после да се синхронизира няма никакъв проблем, може да помни данни за 10 дена ако не се лъжа, но как се гледат не знам и не съм се мъчил, защото си гледам на момента

Наложи ми се да проверя колко време може да помни без да е синхронизирана.
на 12.7 си продадох андроид телефона и ползвах Wp съответно нямаше с какво да се свързва до днес. 
Гривната я носих през цялото това време и днес като си взех новият тел (SGS6) и свалих Ми фит си ми прочете цялата история от 12 до 23.7!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)