Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За феновете на Meizu-Meizu MX5,Meizu MX4 Pro, Meizu M1 Note, Meizu M2 Note, Meizu MX5
#1
Information 

[Изображение: 2uza2pi.png]
Здравейте, колеги! 
Направих тази тема за всички почитатели на Мейзу. Тук може да се похвалите какъв модел Мейзу имате или пък какъв модел възнамерявате да си купите. Също така може да на пишете "+"-те и "-"те на модела, който имате или да напишете някоя нова новина свързана с тази марка.


На 30 юни 2015 г. беше официалното представяне на новия модел на Мейзу - Мейзу МХ5. Ето и основните характеристики.
Основни характеристики:
Операционна система: Flyme 4.5 базирана на Android 5.0 (Lollipop)

Процесор: Mediatek Helio X10 Turbo 64Bit Octa Core 2.2GHz

Тегло: 149  грама

Предна камера: 5.0MP

Задна камера: 20.7MP, с лазарен фокус и двойна светкавица

Екран: 5.5 инча AMOLED дисплей, Corning Gorilla Glass 3

Резолюция: 1920x1080 FHD

Контраст: 10000:1

PPI: 401              

Яркост: 350 CD/m2

Мрежа: 2G, 3G и 4G

RAM: 3GB LPDDR3

ROM: 16GB/32GB/64GB

Капацитет на батерията: 3150 mAh + MCharge за бързо зареждане на батерията (60% се зарежда за 40 минути)

Sim слотове: Dual Sim, двоен режим на готовност

Санзори: сензор за пръстови отпечатаци, цифров компас, жироскоп, сензор за близост и др.

Поддържа Wi-Fi за двете СИМ карти, Bluetooth, вътрешна GPS антена + GLONASS

Според мен телефона наистина е впечатляващ. Какво е вашето мнение за телефона?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
Аксесоари
#2

Нямам търпение вече да си го взема.Дали ще дойде у нас или ще трябва от Китай?!
Цитирай
#3

Желаещите да си закупят Meizu от Европейски магазин без притеснения за мита.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#4

(2015-07-13, 13:10:48)slavi666 написа:  Нямам търпение вече да си го взема.Дали ще дойде у нас или ще трябва от Китай?!

Сложил съм линк от къде можеш да си го купиш от България. Аз тях си взех моето мейзу

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#5

Имах щастието да си играя вчера с MX5 страхотно изглежда и работи Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

@rado__8 Така е! Аз го разгледах в събота. Не ми се искаше да го оставям

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#7

При MX5 има ли европейски версии? Тези азиатските ясно че работят с нашите оператори, но някой телефони работят само на 2G.Този модел като цяло ще работи ли на 2G,3G и 4G при нас? Телефона излиза със 100 лв по малко ако се поръча от линка от първия пост, а тези които го внасят предлагат ли гаранция?
Цитирай
#8

То че има евро версии има, по-скоро само за китайския регион незнам дали има.
Гледаш срещу 3G да e 850/900/1900/2100 MHz (или да не пише TDCDMA), а срещу 4G да е FDD (a не TDD) и честоти 1800/2600 MHZ ( мисля, че това са на макстелеком, то другите още и нямат).

Някои китайци, макар че са евро версии нямат 900Mhz, което е кофти за малките населени места.
Има си хас тези от 1-я линк да ги вкарват и да не работят на 3г в бг.

Аз моят го поръчах от този линк дето го е дал @krassyi но мисля че го нямат и е на преордър и нещо ми шикалкавят, че го имали но не бил с ром за Европа и затова не го пращали. Стана една седмица както съм го поръчал и още не е тръгнал от Китай, а трябваше да е тук.
Нямало да работи в бг, а както знаем Mx4 си работи отлично с A ромовете. 
Ако ме мотаят и тази седмица ше ги отсвирвам, нямам намерение да ги чакам 20 дена
Цитирай
#9

Телефона е със 100 лв по евтин от линка който е дал @ krassiy, а не в първия пост. Има ли осезаема разлика в бързината на телефона спрямо MX4? Единствено мен лично не ми харесва този flyme като цял, но другото всичко е много добро.
Цитирай
#10

Да по-евтин е щото е в Китай и както писах по-горе е най вероятно на преордър - аз от там го поръчах. Иначе мога да ти дам линк дето е още по-евтин - 300 евро, само трябва да минеш метър на митницата
Няма начин да не е по-бърз с тоя процесор и още 1гб рам повече. Мен пък flyme ми харесва много - особено управлението със жестове и концепцията всичко да става с един единствен капацитивен бутон. А не както повечето телефони с по 3 наврени в дисплея софтуерни, дето изяждат по 5-6мм място и ми вадят очите постоянно, а отделно имат и рамка по-голяма от на меизу-то
Цитирай
#11

Знам го този сайт, но благодаря, че все пак го споделяш.Щом сте пазарували от него , това е някаква гаранция.Иначе и от Китай има варианти без митнически.Цената обаче си е приблизително същата.

http://www.aliexpress.com/item/Original-...05661.html
Цитирай
#12

@slavi666, но не се знае дали ще е оригинален, както и се предлага без гаранция.Smile

 
Цитирай
#13

Явно не може да платя с дебитна карта Маестро Sad
Цитирай
#14

@slavi666 Линка който дадох хората го имат в наличност и няма да чакаш близо 60 дни за доставка.

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#15

Аз много съм хвърлила око на MEIZU M2 NOTE, но в БГ го има само от едно място (мисля че линка беше в първия пост) не знам този "магазин" в Шумен каква гаранция дават и дали са коректни. А за поръчка от европейския сайт едва ли ще мога да убедя мъжът ми. Вече колко време не го пускат в БГ този модел!
Цитирай
#16

Аз обаче не мога да го отворя твоя линк!

П.П. Сега видях, че е фейсбук линк, а при мен е забранен.Ще погледна от вкъщи.
Цитирай
#17

(2015-07-14, 09:26:13)rumo написа:  Да по-евтин е щото е в Китай и както писах по-горе е най вероятно на преордър - аз от там го поръчах. Иначе мога да ти дам линк дето е още по-евтин - 300 евро, само трябва да  минеш метър на митницата....
Ако си го поръчал от Китай, просто няма как да минеш въпросния метър. Visslar

 
Цитирай
#18

@NoMaD Определено има как да минеш метър. Всичко е въпрос на късмет.

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#19

(2015-07-14, 14:44:08)ivkaiva3 написа:  Аз много съм хвърлила око на MEIZU M2 NOTE, но в БГ го има само от едно място (мисля че линка беше в първия пост) не знам този "магазин" в Шумен каква гаранция дават и дали са коректни. А за поръчка от европейския сайт едва ли ще мога да убедя мъжът ми. Вече колко време не го пускат в БГ този модел!

Телефоните, които продават са с 12 месеца гаранция и са коректни. От тях си купих моя телефон Meizu M1 Note. MEIZU M2 NOTE го няма по българските магазини, защото излезе на пазара преди 1 или 2 месеца.

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#20

Ами явно не са коректни много, гаранцията трябва да е 24 м. по закон.

 
Цитирай
#21

А  и надценка от 100 кинта ми се струва твърде много!
Цитирай
#22

Касовата бележка е официалният документ в България, който ти осигурява 24 месеца гаранция, без значение какво пише на гаранционната карта, затова задължително се изисква от продавача, който ти изпраща стоката да я сложи заедно с продукта (при пазаруване от онлайн магазини), защото когато правиш рекламация пред КЗП, първото нещо, което ти искат е касовата бележка. Не изпращането на касова бележка заедно с продукта е измама. Това говорим за обикновенна покупка(не на фирма)
Също така продавача трябва да ти предостави ръководство на продукта, задължително и на български език, иначе подлежи на наказание.

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#23

@rumo,дойде ли твоята машинка?Аз го поръчах на 17.07 и ми е любопитно,колко време ще се чака.
Цитирай
#24

Не дойде, няма и да дойде. Вчера след кратка разправия ми върнаха парите.
Питах ги преди да платя " имате ли го наличен".  Те - "да имаме го".
А после се оказа, че е някаква китайска версия, дето нямало да работи тук!! Ми що ми пишат, че го имат тогаз !
 веднага си поисках парите обратно.
Хич не обичам да ме мотаят- плащам на мига, очаквам същото и от отсрещната страна - да се изпрати в рамките на ден, два

Вчера писах и на тези от Шумен- и те го нямат. Казаха, че ще имат след около 30 дена.
Аз толкоз не мога да чакам, лошото е че като платих мейзуто си продадох Ми нота и останах без нищо.
 За да не съм съвсем валат си поръчах Galaxy S6, което ще дойде утре, та да ми запълва дните, докато въпросното мейзу се появи на повече места и си го взема без чакане и размотаване
Цитирай
#25

@rumo Съжалявам колега, че тези от Шумен го нямат. Една седмица преди да пусна темата го имаха

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)