Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За феновете на Meizu-Meizu MX5,Meizu MX4 Pro, Meizu M1 Note, Meizu M2 Note, Meizu MX5
#76

(2015-08-04, 20:34:45)XAn4ETO написа:  Аз поръчвам основно от pandawill. Винаги ми ги декларират като mp3 player на стойност $19 и никога не плащам нищо. Днес пристигна едно Леново К3 Ноут и не платих и стотинка Wink

Пратките  се  отварят на  произволен принцип.  Нищо  чудно  да  изгориш с някоя  от  следващите Smile

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
Аксесоари
#77

Засега не съм, а и да я отворят, най-много да платя ДДС на реалната цена от $160. А то е 50лв. Няма с какво друго да изгоря. Врял и кипял съм с поръчки по интернет Wink
Цитирай
#78

@XAn4ETO Да ама няма да са 50 лв колега. Тъй като от митницата ще ти поискат да направиш копие на направената поръчка и там ще лъсне истинската цена.

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#79

И тя истинската цена на този телефон е толкоз -160$
Цитирай
#80

(2015-08-05, 11:28:27)XAn4ETO написа:  Засега не съм, а и да я отворят, най-много да платя ДДС на реалната цена от $160. А то е 50лв. Няма с какво друго да изгоря. Врял и кипял съм с поръчки по интернет Wink

Радвам  се, че  си  врял  и кипял  но  идеята  е  да  не  заблудиш  някой  друг  юзър,  който не  е  врял  и  кипял  като  теб и  като  му спрат  пратката  и  да  почне  да  се  чеши  по главата  и  да  се  чуди  защо  аджаба  трябва  да  плаща ДДС Wink

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#81

Не мисля, че заблуждавам някой. Споделям откъде поръчвам и как се процедира. Всеки сам си поема риска, а той е да си плати реалното ДДС. Няма какво по-лошо от това да се случи.
Цитирай
#82

@XAn4ETO ти  може  да  не  мислиш,  но  не  значи,  че  не  може  да  стане,  както казах  не  всички  са  врели  и  кипели  като  теб.

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#83

Айде стига с ненужните спорове.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#84

@e34v8 Къде видя спорове? Говорим си най-нормално от което ще има полза за някой навлизащ в елетронната търговия от чужбина.

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#85

(2015-08-03, 14:35:32)NoMaD написа:  P.S. Когато купуваме стоки от онлайн магазин извън Европейския съюз, дължими са данък ДДС, мито и акцизи в зависимост от стойността на поръчката ни и вида продукти.

За електроника извън определен специфичен раздел/предназначение, мито не се начислява. Телефоните не са в този този раздел на класификатора. ДДС се дължи на всичко над минимална стойност което не е доставено от EU.

Като стана дума, пощенските служители в някои разпределителни поделения се изучиха и като видят голям пакет от Китай с документи gift/low cost sample/$20 директно го пращат на визуален оглед и оттам на митница. Имал съм разправии с една "умна" лелка която се опита да остойности електроника по цени от гугъл. И да ме накара да си платя ДДС върху транспорта.  Angel Това с платежните документи само ако пратката вече е на митница.

@XAn4ETO На $160 ще платиш грубо 86 лв. отгоре разпределени така:
  1. ДДС - 58 лв.
  2. Митнически агент/декларация - 24 лв.
  3. Такса банков превод - 4 лв.

последното може да си го спестиш ако не бързаш да вземеш пратката веднага. Но с или без на такава малка сума процента е сериозен - 30-на Smile
Цитирай
#86

Не ми се спори и спирам по темата, че май нищо не ви е ясно. На $160 ще се плати точно 50лева. Такса банков превод няма и митнически агент също. Не знам в какви схеми влизате, но такива набутки никога не съм преживявал. Стока поръчана по китайски, тайвански, американски и каквито и да е пощи пристига по българските пощи и ако не им се занимава гледат това, което пише на пакета. Ако са заядливи ще ме накарат да си разпечатам платежното и на гише митница плащам само ДДС.
Какви са тези схеми дето пишете не знам. В мойто "село" Бургас такива схеми няма.
За миналата година имам оборот от над $10 000 и то за електроника и части за американски коли и съм платил не повече от 500 лв ДДС. Всички поръчки са направени извън ЕС.
Спирам да пиша по темата. Който иска да вярва, на който иска.
Цитирай
#87

Мисля, че темата за мито и ДДС вече трябва да я приключите!!!

Тази тема НЕ я направих за да се водят без мислени спорове.  




Да се похваля и аз си поръчах Meizu MX5 с 32GB, но с тази разлика че аз НЯМА да се занимавам с мито и ДДС. 
P. S. Продавам си Meizu M1 Note с 32GB ако някой от вас се интересува да ми пише.

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#88

Oт къде го поръча, от тези от Шумен ли? Колко ще ти излезе и кога се очаква да пристигне?

Гледам в xiaomiforsale са го обявили пак, че е на склад в ЕУ. Който иска може да ги пита.
На мен вчера китайците ми дадоха tracking number за DHL, че ми е генерирана поръчката, но кога точно ще бъде изпратен не е още ясно. Иначе след като веднъж тръгне по Dhl е до 8 дена тук.
Цитирай
#89

@rumo Да, точно от тези от Шумен го поръчах. Вече втори телефон поръчвам и съм много доволен. По принцип ми казаха, че доставката е от 15 до 60 дни, но пристигат за 20 дни максимум 30 дни, независимо от събота и неделя. Първият телефон пристигна за 20 дни

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#90

(1974-07-24, 10:53:31)rumo написа:  Гледам в xiaomiforsale са го обявили пак, че е на склад в ЕУ. Който иска може да ги пита.
На мен вчера китайците ми дадоха tracking number за DHL, че ми е генерирана поръчката, но кога точно ще бъде изпратен не е още ясно. Иначе след като веднъж тръгне по Dhl е до 8 дена тук.
Да се надяваме, че от европейски склад ще е доставката.

 
Цитирай
#91

Само информативно да споделя в момента Meizu M2 Note в емаг е на цена 409 лв.

Smile
Цитирай
#92

И аз са услушвам и са чудя от каде да поръчам .Да видим с колегите ко ша стане кои ше са надежни че от там и аз да се забуча.

Huawei p30 pro
Цитирай
#93

(2015-08-06, 17:31:55)gadjet12 написа:  Мисля, че темата за мито и ДДС вече трябва да я приключите!!!

Тази тема НЕ я направих за да се водят без мислени спорове.  




Да се похваля и аз си поръчах Meizu MX5 с 32GB, но с тази разлика че аз НЯМА да се занимавам с мито и ДДС. 
P. S. Продавам си Meizu M1 Note с 32GB ако някой от вас се интересува да ми пише.

За продажба  на  телефони  си  има  раздел  във  форума!

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#94

@splendor Извинявам се!

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#95

(2015-08-06, 19:44:06)turboie написа:  И аз са услушвам и са чудя от каде да поръчам .Да видим с колегите ко ша стане кои ше са надежни че от там и аз да се забуча.
Колега, мисля както на ЛС, така и на форума получи достатъчно инфо откъде и как да стане закупуване на телефона, просто не знам какво толкова те спира все още... Visslar

 
Цитирай
#96

След няколко дена като се прибера от морето ше го поръчам.

Huawei p30 pro
Цитирай
#97

За 400 лева просто няма по - добър телефон.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#98

Здравейте искам да попитам от къде е по-сигурно да си поръчам 5цата от Xiaomiforsale или Gearbest.
Цитирай
#99

@borata, препоръчвам от първия източник.

 
Цитирай

Благодаря за инфото най-вероятно от там ще е.Понеже пише, че са in stock in China надявам се няма да дойдат с 1000 китайски приложения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)