Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт за LG G4

Тия така не усещат ли че губят клиенти? Следващият ми телефон определено няма да е от тях. То не беше най-бъгавия телефон, който съм имал, целия му хардуер сменен къде гаранционно, къде извънгаранционно, ами ще унижават потребителите си да чакат ъпдейт повече от година.
Да заявят още в началото, че предлагат подръжка максимум две години и тогава никой няма да си купи "флагманите" им.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2017-09-09, 23:53:22)m007 написа:  Тия така не усещат ли че губят клиенти? Следващият ми телефон определено няма да е от тях. То не беше най-бъгавия телефон, който съм имал, целия му хардуер сменен къде гаранционно, къде извънгаранционно, ами ще унижават потребителите си да чакат ъпдейт повече от година.
Да заявят още в началото, че предлагат подръжка максимум две години и тогава никой няма да си купи "флагманите" им.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

То и аз така. Това ми беше Първия и ПОСЛЕДНИЯ телефон от LG. Да си бях стоял на HTC... ама точно тогава когато излизаха новите модели, HTC пуснаха флагмана с 5" и се отказах, че исках по голям, а самшит никога нямаше да си взема...

Htc Legend 2.2 froYo, Samsung Galaxy S Vibrant, Htc One X white 32gb,
Iphone 5. HTC One black, LG G4 32gb+ Kingston microSDHC 128GB
Цитирай
Thumbs Up 

https://www.androidsage.com/2017/08/31/i...load-v29a/
(2017-09-12, 18:45:20)John Sheppard написа:  То и аз така. Това ми беше Първия и ПОСЛЕДНИЯ телефон от LG. Да си бях стоял на HTC... ама точно тогава когато излизаха новите модели, HTC пуснаха флагмана с 5" и се отказах, че исках по голям, а самшит никога нямаше да си взема...
Цитирай

Защо толкова се напрягате за тия ъпдейти? Има ли статистика, че телефона става по-добър понеже моята казва точно обратното?
Цитирай

Е ми аз например преди малко гледах тоя клип https://youtu.be/-79juD0KApc и това, което видях ми хареса, особено бързината.
Цитирай

(2017-09-12, 19:40:44)mamaeca написа:  https://www.androidsage.com/2017/08/31/i...load-v29a/

Само дето става въпрос за телефони с ROOT и отключен Bootloader и инсталиран TWRP...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
Thumbs Up 

(2017-09-13, 07:45:39)batproho написа:  Само дето става въпрос за телефони с ROOT и отключен Bootloader и инсталиран TWRP...
Цитирай

Лично според мен още след първия ъпдейт след покупката на телефона и нещата тръгват надолу, вече модела се води стар и не мога да си представя отношение като за актуалния модел с актуалната ОС. Всеки телефон който съм имал ми е правил някакъв проблем след ъпдейт, разбира се софтуерен, но някоя малка недомислица или бъг и се губи целия смисъл...като това със слайдера за яркостта примерно.
Телефона винаги е най-добър като го извадиш от кутийката за първи път. Между другото повечето ъпдейти по приложенията също са пълен провал и ако нещо работи добре е крайно препоръчително да не литваш по новата мода...
Цитирай

Ами колега явно проблема е в начина ти на ползване на телефона или нищо лично в теб. Точно телефона си работи винаги по-добре с по-нова версия на Android и просто няма база за сравнение между 5.1 и 7.0.
Това ,че при теб нещо не се получава не означава,че при всеки е така .
А това мнение за приложенията да не се слагат нови версии просто няма нужда да го коментирам.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Склонен съм да се съглася и с двамата. Да вземем например Skype app-a, един от последните ъпдейти, който тотално го промени не ми допадна, наложи се да търся стара версия и да слагам нея. Същото е и с приложението Whatsapp. А преди време ползвах QuickPic галерия и след един ъпдейт тотално се омаза, не можех да споделя никакви файлове през нея. То не беше преинсталиране, то не беше чистене на кеш, така и не го оправиха, иначе беше супер галерия. Сега съм спрял всякакъв вид автоматични актуализации.
Цитирай

На скайпа както и доста други приложения им разказаха играта просто, скайпа никога не е бил толкова тромав и бъгав. А отсносно 5.1/6/7 спациално при Г4, телефона ми дойде със 6, тествах го и след малко рисърч из нета се върнах на 5.1. Сега всички бенчмаркове показват по-добри цифри, игрите вървят по-леко и липсва глупавия слайдер за яркостта.
Едно време при Г2 беше същата работа, след всеки ъпдейт само съм съжалявал. И да излезе 7.0 точно никога няма да рискувам да разбера дали става или не...

На каква база трябва да очакваме софтуер, който по принцип е правен на база 2 години по-нови устройсва да работи безпроблебно на нашите г4-ки? Скайпа в момента на г2 не иска да отлепи...
Цитирай

(2017-09-13, 19:23:18)100 написа:  ...На каква база трябва да очакваме софтуер, който по принцип е правен на база 2 години по-нови устройсва да работи безпроблебно на нашите г4-ки? Скайпа в момента на г2 не иска да отлепи...

Хах смях ли, рев ли ... обърквам се ... И как бе колега съфорумник нексус 5х работи? Нещо се е объркват тоз телефон, та работи ... И с какво А53 ядрата от преди 2 години се различават от А53/57 ядрата сега изключая производствения процес, греенето и консумираната енергия произлизащи от това? Нима нещо А 53/57 ядрото прави нещо по различно? G2 не поддържа доста неща, но не отписвай G4 ... За тези 2 години не е станало нещо революционно, което да не позволи дори ъпдейт до 8,0 орео ... Единствено желание да има ама едва ли LG ще се объркат. Сега може и да не подкарваш някое друго специфично приложение, но него и с по долна версия няма да го подкараш ...
По скоро се плаши за Krait и Kryo, че бягат от стандарта на ARM ...
Не гледай толкова песимистично на нещата а се радвай на живота ... 

ПП: и 20l работи по добре от кое да е 5.1 а батерията кара 2 пъти повече от другите версии на 6 (при мен) ... Е от моята камбанария гледката е друга ... как да се съглася с теб?
Цитирай

Скайпа преди време беше лек като ноутпад-а за актуални устройсва, сега вече е хипер тромав и бъгав. Относно батерията при различните ъпдейти хич не ми става ясно как се прави преценката, на един телефона му загравал при "нормална" употреба, друг вика няма никакви проблеми, трети прави по двойно или тройно екран пък същия телефон...
Аз в момента понякога правя час и половина, понякога 3часа, мени се постоянно, всяка вечер различен процент от батерията се губи. Проблема е че екслоатирам сериозно и никога не е ясно какво, как и кога решава да се случва на заден фон. Не бих се учудил ако не ъпдейта а някаква дреболия около приложение прави голямата разлика.
Обичам разнообразието и с удоволствие бих ъпдейтнал, но може ли някой да ми гарантира, че всичко ще е нормално?
Цитирай

ОК да кажем, че имаш някакви проблеми със скайп ... Сравнимо с вайбър как е? При мен работят еднакво бързо ... Телеграм ми е една идея по пъргав.
Батерията 4 часа екран си правя, като с някои версии на 6 и час и половина бяха зор. Колкото до гаранциите ... гарантирам ти, че като го изключиш и хвърлиш в чекмеджето батерията ще държи най много ... Друго то не може да бъде гарантирано реално ...
Цитирай

Батерията е по-малкия проблем, мен ме притеснява с какви нови бъгове неминуемо ще се сблъскам и че занимавката да възтанова всичко както си е било ще е 2 дена сигурно...
Иначе скайпа е в пъти по-зле от вайбър, отваря се супер бавно и понякога пропускаш съобщения след някой от последните ъпдейти.

Относно ОС правилно ли разбирам, че екрана е бил 4 часа с 5.1 и после е станал час и половина с някоя версия на 6?
Цитирай

(2017-09-13, 22:45:42)100 написа:  Батерията е по-малкия проблем, мен ме притеснява с какви нови бъгове неминуемо ще се сблъскам и че занимавката да възтанова всичко както си е било ще е 2 дена сигурно...
Иначе скайпа е в пъти по-зле от вайбър, отваря се супер бавно и понякога пропускаш съобщения след някой от последните ъпдейти.

Относно ОС правилно ли разбирам, че екрана е бил 4 часа с 5.1 и после е станал час и половина с някоя версия на 6?

Колега мога да ти потвърдя, че скайп работи при мен без забавяне. Причини за лоша работа при теб са безброй и не знам какво да те посъветвам. Имал съм случай да сложа ром и той да не работи както трябва (включително забиване и рестарт), след около седмица да го префлашна същия ром и нещата да си дойдат на мястото ... "Техника баджанак" мисля казва много ...
Относно версиите на 6 тази от кутията беше перфе, но префлашнах и после колкото и да се връщах на нея телефона не беше същия ... Сега съм с 20л и съм доволен. Никакви ядове и батерията държи. 
Писания имам тук за батерията ... https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1273602 и тук https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1275092
Виждаш екранно време 6 часа което всъщност се оказа и максимума на телефончето при мен, НО средното 4 часа и цял ден ми е достатъчно. С други версии h и i ми се налагаше 2ри заряд по някое време за да изкарам деня, което не е ОК. Иначе бъгове от естество нещо да не е как трЕбе (освен батерията) в този телефон не съм срещал още.
Та съвета е префлашваш същия ром и му даваш 2ри шанс преди да го отписваш ... може да се окаже друга бира Smile
Поздрави.
Цитирай

То бива бива ама тоя ъпдейт стана златен.
Цитирай

(2017-09-25, 16:09:14)ivandimitrov написа:  То бива бива ама тоя ъпдейт стана златен.

Да ,има нещо вярно  Big Grin

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

На мен ми мирише, че за Европа май ъпдейт няма да дочакаме.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Май май да.
Аз тоя месец почти всеки ден проверявам.....
Цитирай

Е ми то, ако няма да има ъпдейт какво да ги правим тия от LG след като обещаха така най-официално?!
Цитирай

(2017-09-26, 15:12:52)ivandimitrov написа:  Е ми то, ако няма да има ъпдейт какво да ги правим тия от LG след като обещаха така най-официално?!

Ще ти кажа аз какво ще направя :Big Grin Никога повече няма да си взема LG... минавам си на добрoтo старo HTC или ще си взема айшит 8+  
От 1г никъв ъпдейт, а старото ми М7 все още получава, а на вече 4+г ( нищо че е през market-a, ама си ги получава повечето неща)

Htc Legend 2.2 froYo, Samsung Galaxy S Vibrant, Htc One X white 32gb,
Iphone 5. HTC One black, LG G4 32gb+ Kingston microSDHC 128GB
Цитирай

Аз пък, ако не дойде никакъв ъпдейт ще му сложа един LineageOS и това е. Вярно няма да е с оригиналното приложение за камерата...ама.....
Цитирай

Здравейте колеги, Някой от вас пробвал ли е дали има актуализация пре LG Bridge.
Цитирай

Ползвам Nexus 5X, но от известно време ви следя и тук понеже вкъщи имаме и G4. Надявам се, че не беше просто маркетингова стратегия за да "буустнат" продажбите на G6-цата. Да не говорим, че на хоризонта се задава и V30. Все пак, някой трябва да ги купува...
Не само LG, всички така правят. Обаче LG нали са си корейци, за техния пазар ще има ъпдейт, за другата част по света, не се знаеSmile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)