Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт за LG G4

Аз не мога да разбера,защо я пуснаха само за Корея ли беше или къде,а за Европейската накрая няма да я пуснат...

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай
Аксесоари

Мисля да почакам точно до 31-ви срещу 1-ви, евентуално като за новогодишен подарък, и ако и това не се случи за мен остават лъжци, защото имаше напълно официално обявяване от тяхна страна и то от различни източници. След това ROMs различни колкото иска човек.
Цитирай

Подлъгаха хората да си купят последните останали бройки в търговската мрежа, с обещанието че ще има ъпдейт.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Така е.. и мен ме дразни този факт, но в крайна сметка, какъв е проблема да си сложите по един къстъм РОМ? Да не говорим, че ако толко държите на чиста 7-ца - е има и изцяло чиста, официална, стейбъл версия на 7-цата, която надали ще се различава от ОТА ъпдейта.
Цитирай

Мен лично ме възпира факта, че след това връщането към официалната 6-ца е проблемно (доколкото научих). А и не ми се рутва и отключва буутлоадера.
Цитирай

Въобще не е проблемно връщането към официалната 6-ца, а руутването и отключването на буутлоадъра не виждам, защо да не ти се прави при положение, че отнема има-няма 10мин.
Цитирай

(2017-12-06, 15:35:10)m007 написа:  Мен лично ме възпира факта, че след това връщането към официалната 6-ца е проблемно (доколкото научих). А и не ми се рутва и отключва буутлоадера.

Ето обяснено стъпка по стъпка как се слага 7 ... https://forum.xda-developers.com/g4/gene...o-t3684945
Виж какво пише като първа стъпка ...

Цитат:1. Check Anti-rollback version in *#546368#*815# -> SVC Menu -> Version Info (Important!!!)
If the value is 0, fine, goto step 2
If the value is v1, v2, v3 or above, DON'T USE THIS GUIDE OR BRICK YOUR PHONE

Първо и най важно е да да не ти е активен Anti-rollback който би бил и пречката да се върнеш на 6 ... Тествано преди 2 дни ... безпроблкемно е връщането към 6 и не е по рисково от връщането от 6 на 5 ...


@straightup мерси за линковете ... сложих в30 порта и ядрото, НО разлика спрямо предната 29А като батерия не намирам. Този кернел обаче трябва да се внимава. За пръв път телефона ми прегря и ре сестартира, като видях да изключва ядра от прегряване ... не се намаля за да редуцира температурата ... поне при мен ... 5 мин на клаш роял стигат да удари 100 градуса ... Ще връщам стоковия. Иначе рома радва от към разглезвания, но някак по шарен ми иде ... Ще му дам още ден два да "улегне" и ще го мисля ...
Цитирай

Не съм имал такива проблеми, но честно казано не съм и ограл игри. Въпреки това, досега няма талива оплаквания нито в темата на V30, нито в темата на Titan Kernel-а. Сложил ли си N bootloader-a? Аз, ако съм на твое място бих префлашнал и РОМ-а и Кернела. Все пак ще пробвам с някоя игра, дори по-тежка от клаш роял и ще поиграя да видим каквонще стане. Другото, което е - можеш да си изтеглиш Kernel Adiutor и да си играеш с CPU-то и GPU-то.
Иначе пробвах и Freedom OS, който е доста по-стоков и има Aroma Installer, но пък там на мен не ми харесва точно това, че е много стоков (то и V30 е стоков, но стоков на V30). и някак си усещането ми е почти същото, като при ММ, докато с V30 се усеща като по-различен телефон.
Цитирай

С N бутлоудър съм и рома е флашван 3 пъти а кернела 2 ... Гледам го и имам надежди да видим ...
Цитирай

Поиграх около 15мин Mortal Kombat X и повече от 70 градуса не вдигна SoC-a, което си е нормална работна температура на телефончето ни. Не знам защо при теб така е загрял от 5мин. клаш.
Цитирай

(2017-12-06, 22:14:47)straightup написа:  Поиграх около 15мин Mortal Kombat X и повече от 70 градуса не вдигна SoC-a, което си е нормална работна температура на телефончето ни. Не знам защо при теб така е загрял от  5мин. клаш.
SoC и CPU са малко различни ... при 26 на целия чип ядрата са на 42 ... при 54 на SoC е 100 на ядрата ... макар, че програмката сле 99 показва10 Smile
Върнах стоковото ядро на 29а и нямам проблеми ... уви и 30% по бързо падане на батерията ... Нещо не ОК при мен с другото ядро ... може да ми наближава момента за умиране на дъното ... симптом за това все пак е прегряване, а моя прегрява с него ... Стоковото се държи прилично 40тина на SoC и до към 80 на ядрата, но пък и не е толкова бърз телефона. Как да е и стоковото ядро ми е ОК към момента ...


[Изображение: 783c00f7ddce2ff3a1b5e57b8726d810.jpg][Изображение: 49a40dcaef9aa720478c38c0f99e109b.jpg]
Цитирай

Ами дано да не е симптом за прегряване, не че е невъзможно де. При мен все пак е сменено дъното на 707.
Цитирай

(2017-12-07, 11:44:25)straightup написа:  Ами дано да не е симптом за прегряване, не че е невъзможно де. При мен все пак е сменено дъното на 707.
602 или на 22 месеца без сериозни ядове за сега ... Но може вече да се предава ... Ако изчака януари няма да му се разсърдя ... Иначе като стендбай са 1:1 ядрата ... Екранното време обаче е по малко с около 25-30% май ... Ще съм по точен след още ден два ...

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-12-06, 17:14:34)bodonance написа:  Ето обяснено стъпка по стъпка как се слага 7 ... https://forum.xda-developers.com/g4/gene...o-t3684945
Виж какво пише като първа стъпка ...


Първо и най важно е да да не ти е активен Anti-rollback който би бил и пречката да се върнеш на 6 ... Тествано преди 2 дни ... безпроблкемно е връщането към 6 и не е по рисково от връщането от 6 на 5 ...


@straightup мерси за линковете ... сложих в30 порта и ядрото, НО разлика спрямо предната 29А като батерия не намирам. Този кернел обаче трябва да се внимава. За пръв път телефона ми прегря и ре сестартира, като видях да изключва ядра от прегряване ... не се намаля за да редуцира температурата ... поне при мен ... 5 мин на клаш роял стигат да удари 100 градуса ... Ще връщам стоковия. Иначе рома радва от към разглезвания, но някак по шарен ми иде ... Ще му дам още ден два да "улегне" и ще го мисля ...

Здравей,били ми обяснил ,или да ми дадеш линк за връщане към 6.Защото пак омазах нещата и при флаш с LGUP спира на 25% и телефона постоянно влиза в download mode.А това с заменяне да dll го пробвах но без успех

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Сменяш dll но с коя версия?
Аз се върнах без проблеми 2 пъти от стокова 29а с LG UP 1.14.0.3 ...LGUP_8994.dll ми е версия 0.0.4.0 ... Флашнах ром H81520l_00_0124.kdz (2017-02-23) с опция refurbish ... Трябваше да се върна тъй като бях с бутлоудър на нуга и нямаше как да го отключа, та 6 за да го отключа и сложа TWRP рекавъри и пак на 7 ...
Дава ли грешка и коя? Версиите като изброените от мен ли са? Пробва ли LGFlashTool2014?
Цитирай

(2017-12-11, 19:45:22)bodonance написа:  Сменяш dll но с коя версия?
Аз се върнах без проблеми 2 пъти от стокова 29а с LG UP 1.14.0.3 ...LGUP_8994.dll ми е версия 0.0.4.0 ... Флашнах ром H81520l_00_0124.kdz (2017-02-23) с опция refurbish ... Трябваше да се върна тъй като бях с бутлоудър на нуга и нямаше как да го отключа, та 6 за да го отключа и сложа TWRP рекавъри и пак на 7 ...
Дава ли грешка и коя? Версиите като изброените от мен ли са? Пробва ли ?

И така не съм сменял dll ,предния път се опитах без успех.Отключих бутлоадера сложих и twrp,и флашнах 7.0 ,но ми даде грешка и телефона си стоеше на логото.После се опитах да върна 6 с LGUP но тогава стига до 25% и дава грешка 0x2000.Предния път се получи същото и в сервиза мина някак с отключен бутлоадер му сменили дънната платка ,сега съм го дал отново но ако не мине този път ще пробвам да се оправя сам ,И АКО МОЖЕ ПОМАГАЙТЕ.Между другото първия път пробвах с LGFlashTool2014 и там не се получиха нещата.Има ли значение коя версия на 6 искам да флашна

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Телефонът е страхотен(имам го от 1г.), въпреки трагичната батерия, но коментари от сорта "какво толкова като няма официална 7" не мога да ги разбера. Та това си е доста важно за обикновения потребител. Само заради това ми дава повод за колебание, дали следващият телефон да бъде ЛГ отново...
Цитирай

Че кое му е важното на седмицата??? На нито един мой познат не му пука с коя серсия андроид е. Даже въобще не знаят и с коя версия са. За обикновения потребител е важно телефонът да работи добре с фейсбук, вайбър, инсталирам и др често използвани програми. Да, на еднин на всеки 50-ти със смартфон може и да му пука. Обикновенните потребители въобще не знаят и за този сайт. Така че НА КОЙ МУ ПУКА ??? Дори и на мене не му пука често казано, защото телефонът работи отлично в момента.
Цитирай

Като не ти пука няма какво да пишеш тук.
Цитирай

(2017-12-13, 22:46:48)1124 написа:  Че кое му е важното на седмицата??? На нито един мой познат не му пука с коя серсия андроид е. Даже въобще не знаят и с коя версия са. За обикновения потребител е важно телефонът да работи добре с фейсбук, вайбър, инсталирам и др често използвани програми. Да, на еднин на всеки 50-ти със смартфон може и да му пука. Обикновенните потребители въобще не знаят и за този сайт. Така че НА КОЙ МУ ПУКА ??? Дори и на мене не му пука често казано, защото телефонът работи отлично в момента.
Ами например съм платил за нещо, което в последствие не получавам. Компенсация няма да получа, нали?
Цитирай

Господин 1124, ако можете да четете английски Ви прилагам  линк към една доста сериозна уязвимост на WI-FI протокола, която засяга всички(без значемие марка и модел на устройството)Theverge.com.
Тук идва и огрмоната нужда от софтуерна поддръжка на телефона. Че с тоя андройфд 7 или съответния сервизен ъпдейт тази критична уязвимост ще я оправят. Ако обаче са резнали съответно софтуерната поддръжка вече оставаме уязвими. Лошото при тази уязвимост, е че не разбираш изобщо че ти наблюдават WI-FI комуникациите. 
Относно това, да ревем или не си е наш проблем. Така както ние не можем да ти казваме какво да правиш, така и ти не можеш да казваш какво да правим. 
Тази тема е направена за това. Не виждам някой да е прекалил със спама.  Мисля че като демократична държава( предполагам и форум)може да подадете сигнал на админа ако е нужно да заличи темата.

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай

Ъпдейти по сигурността са супер важни.За съжаление аз съм разочарован от ъпдейтите на LG.Като цяло страхотни телефони но липсата или прекалено дългото забавяне на каквито и да било ъпдейти е голяма глупост от тяхна страна.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Аз също съм разочарован от ъпдейтите, затова и се върнах на 5.1. За щастие обаче ЛГ в момента са сред най-евтините флагмани и може да им се прости това онова...
Между другото тия нови ъпдейти може и да предлагат някаква уж сигурност обаче колко ли лична информация става по-достъпна?
Цитирай

Човек ще каже, че няма 7-ца за нашите телефони, та оревахте света. И да, както някой спомена по-горе при положение, че са едни от най-евтините флагмани може да им се прости това и онова.
Цитирай

Аз преди малко я флашнах, още си я глася по вкуса. Бързо става, безболезнено..

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)