Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт за LG G4

Е как да я сложим на 7 като не може?

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай
Аксесоари

Може с отключване на бутлоудър и къстъм рекавъри ... в случая обаче въпроса е струва ли си? Отговора е НЕ! За това и би трябвало да отпадне като вариант ...
Няма адекватна причина да не избереш V20  ... алтернативата тепърва да взимаш Г4 да си играеш да слагаш разни ромове и накрая пак да имаш лакомия и лагващ вече 808 покрай който без 8200 батерия си за никъде ... 
Единственото за което все още Г4 е адекватен е за снимки ... обаче ако тепърва ще наливаш пари то защо да не ги налееш във V20 поне останалото е ОК или фотоапарат?
Аз така ги виждам нещата с дилемата ...
Цитирай

добра вечер мога ли да върна с лг уп от 7 на 5.1 андроид или трябва 1 на 6 и после на 5
Цитирай

(2018-04-16, 22:50:37)mesu написа:  добра вечер мога ли да върна с лг уп от 7 на 5.1 андроид или трябва 1 на 6 и после на 5

*#*#244773825625#*#* и се гледа какво пише срещу Anti-Roll Back Version ... ако е 0 то може.
Цитирай

(2017-12-17, 01:23:39)mesu написа:  Някой знае ли какво стана?

Писането на кирилица е задължително!!!
заради грешката искам да върна от 7 на 5.1  за да оправя .  аз сам инсталирал Europe OPEN H81510D.kdz   10 d ili c трябва да е
Цитирай

Днес следобед сложих v29a

Изпратено от LG-H815 v29a 7.0 с Tapatalk

На следващия ден
Плюсове:
Работи много по-бързо, няма лагове. Пъргав става телефона. Батерията се зарежда много по-бързо.
Всичко изглежда по-красиво, някак "по-изпипано". Дисплея като че ли е по-ярък. Звуците са по-силни. Има екстра на камерата: като направиш снимка или клип ти се появява иконка за споделяне в интернет. Има скрита плаваща лента за избор на програма или сайт за споделяне.
Телефона е по-студен, не грее като печка както при 6.0 , държи значително по-ниски температури.
Минуси:
Батерията като, че ли "пада" по-бързо. Като че ли се "топи" направо. Но след няколко дни ще имам по-точни наблюдения. Нямам тъмна клавиатура, само бяла. На ръчен режим на камерата нямам бутон за видеозапис. Трябва да минавам на основен. Ако сте сложили снимка за някой контакт, при позвъняване и разговор са още по-миниатюрни от преди. Отключването с шаблон преди искаше само докосване за да се появят точките за шаблона, а сега трябва да плъзна, а понякога "не харесва" плъзването и иска "по-агресивно".
Камерите v10 и v30 (портовете им) "полу-работят", но вие вече го знаете.
Ще видя по-нататък как ще вървят нещата...

Изпратено от LG-H815 v29a 7.0 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Има ли някой с v29a и titan kernel да сподели как се държи телефона - скорост, батерия и т.н...?

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

bodo май имаше някаква версия 7.1.2 , и май беше експериментирал с различни kernel-и, но не съм напълно сигурен.
Аз мислех, че на v29a батерията държи поне като на 6.0 и затова го сложих. Ако съм сигурен, че на H-ROM V30 ще се държи подобно, но не по-зле, бих си сложил него заради екстрите по камерата.

Изпратено от LG-H815 v29a 7.0 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

(2018-04-25, 15:59:51)HunterBG88 написа:  Има ли някой с v29a и titan kernel да сподели как се държи телефона - скорост, батерия и т.н...?

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

При мен уточнявам моята бройка с титана работеше много добре за основните неща без сериозен товар иии и батерията е по добре ... По подразбиране не работи радиото... Натовариш ли го е печка в рамките на секунди и се рестартира ... Игра с него не може да пуснеш ... до минутата се е реснал .. 
Други нямат този проблем, та явно е до бройка. Ползвах си стоков кернел на който му бях сменил говернора ...
Цитирай

Ясно. Трябва да се тества за да се види дали работи.
Oxuboxu, ти седмицата от тот файла ли сложи? На мен с нея батерията ми кара повече отколкото с 6.0

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

От tot файла на Sezer Simsek темата: https://forum.xda-developers.com/g4/deve...r-t3709119
То и не ми зацепи отначало, че сменях dll-и , че една версия на LGUP , че втора, че трета. Той е сложил zip файл с три версии на LGUP. Накрая стана. Направих хард резет. На другия ден направих и фабрични настройки, че първия път сложих някои приложения от LG Backup. След фабричните си изтеглих всичко наново от маркета, както препоръчват колегите. Само контактите, обажданията и СМС-ите си ги възстанових от бекъп. Мисля да ги изчистя, че може и да "товарят". Дори в момента ги изтривам. Струва ми се, че вчера ми даде задоволителни резултати:
[Изображение: cd32ba5efee1d72ad533fe19f98ae365.jpg][Изображение: 1b3ba544380544da5b235b3a6ca04657.jpg]

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Не знам, колеги но определено тази версия е доста по-нестабилна при мен отколкото с 6.0. Определено има бъгове дори след като правих няколко пъти хард ресет и според мен има какво да се пипа, но иначе го оставих най-вече заради бързината и по-добрия живот на батерията.
Цитирай

Аз ползвах телефона няколко дена за тест след като минах от 5.1 на 7. Нямам нито една забележка. Само плюсове.
Цитирай

Ето колко "грамадна" снимка показва за контакт. На 6.0 беше по-голяма.
Да не говорим, че например на Sony снимката на контакт заема цялата горна половина на екрана.[Изображение: 36febca00f6a2a0b95bdd0007039207a.jpg]
Освен това, когато добавих на екрана за директно набиране контакт,
[Изображение: 3594b5a5d5536fd82df974f402e15c7f.jpg]
ми излиза следния
[Изображение: 9a8cf8791592ee79d7958c9d712aaa14.jpg]
вместо директно да започва да набира.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Започна да ми харесва как "се държи" батерията.[Изображение: f8836bda377278935d36a22f3a72d1b3.jpg][Изображение: ace1aa70e24cf0563faec9a82ea16192.jpg]

Изпратено от LG-H815 v29a 7.0 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

След почти месец работа с v29a мога да кажа, че съм много доволен от 7.0 па макар и бета.
Следя температурите и ядрата как работят с DevCheck. Държи много по-ниски температури. Двете "големи" ядра работят на ниски честоти и почти не ги "качват".
И телефонът работи наистина много по-бързо, без лагване, по-гладко и пъргаво.

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • maev
Цитирай

Инсталациите и ъпдейт на програми стават изключително бързо. На 6.0 се проточваха безкрайно бавно.

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • maev
Цитирай

В хда видях, че има нов ъпдейт за г4, който оправя някъв бъг с клавиатурата, но секюрити пача е от 2016...

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

Ако е възможно дай линк към темата.

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=htt...are_type=t

Не знам така през ТТ дали ще излезе линка правилно. Пост 1247.
Моя г4 остана резерва. Минах на шаоми редми 5 плюс да видя се представя марката. По бързина не отсъпва на лгто, дисплея е по-ярък, батерията държи 3 пъти повече... Само камерата е по-куца от тази на г4.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

Мерси.
Попрочетох...
Засега съм си по-добре с v29а 7.0(макар и бета) отколкото хората, които се надяват на ъпдейти, а им "пускат" все още "трохички" от М(ММ Андроид 6).

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Аз по принцип не държа толкова на ъпдейти, ако телефона работи нормално. Дори и с мм бях доволен откъм бързина. Нямах лагове, само откъм батерията имах оплакване и се надявах да я подобрят с нугата. Жалко, че не я пуснаха официално. Освен подобрение в живота на батерията, и визуално има нови приятни за окото нововъведения като падащото меню. Като цяло с историята с тоя ъпдейт показаха лошо отношение и незаинтересованост към нас като клинети...

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

(2018-06-09, 13:47:56)HunterBG88 написа:  В хда видях, че има нов ъпдейт за г4, който оправя някъв бъг с клавиатурата, но секюрити пача е от 2016...

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk
Днес дойде този ъпдейт около 50 мб . Секюрити пача си е от 01.07.2016, а версията е V20p.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Те пък да не вземат след месец-два да ни изненадат с официален(не бета v29) v30 7.0 или недай си боже направо Орео.

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Като са тръгнали да изненадват...

Sent from my LG G4 using TapatalkPro

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)