Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт за LG G4

Някъде нагоре в темата е, сега ще видя какво съм писал и ще редактирам мнението

Sent from my LG G4 using TapatalkPro
Тук пише точния ром, с него е връщането.[Изображение: a68e3ee0c56e9568bfa70c74b159a346.jpg]

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
Аксесоари

Телефона става наистина една идея по бърз. Не ми допада директното набиране както беше казал някой в темата по напред. Когато ползвам wifi и влезната в настройките има едно известие (камбанката) което показва, че ми са ми изключени мобилните данни. Снимките на контактите също са много малки, но се търпи. Имам чувството, че звука при разговор стана една идея по силен. Като цяло ми харесва как работи телефона.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

За да нямаш известие/камбанка остави включени мобилните данни. Телефонът ще си ползва wifi.
Ползвай го няколко месеца и ще прецениш дали си струва. Още повече че и за батерията и трябват няколко цикъла на зареждане за да се оптимизира.
Има недостатъци и дребни бъгове, затова е бета v29a , иначе ако излезе официален ъпдейт (едва ли) ще бъде v30 .

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • maev
Цитирай

Преди няколко дни сложих v29a на старото ми LG G4. Телефона няма нищо общо с версия 6.0. Батерията е много по-добра, интерфейса е станал по-хубав. Само положителни отзиви за 10-на дни работа с него. С нов дисплей и батерия от Мост телефона направо си е бомба.
Доскоро го ползваше жена ми, която започна да се оплаква, че батерията въобще не държи. Дадох и моя Huawei P10(страхотен телефон) и реших да видя дали от това LG G4 става нещо. Направих фабричен ресет, като си беше с Андроид 6, сложих му новата батерия, но процентите въртяха като електромер през зимата. Тъкмо бях решил да поръчам едно Xiaomi Mi Note 3, като реших да му сложа V29a. Много голяма разлика в полза на Андроид 7, просто телефона се държи много добре с тази версия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ievtimov за това мнение:
  • maev
Цитирай

На мен ми е много бавен вече, и с последния ъпдейт. Продадох си P9+ и мислех няколко месеца да карам с Г4. Разликата в работата беше огромна и едвам издържах седмица. Като го натоваря и се нагрее така забива, че ми идваше да го пратя в земята. Та... За резерва няколко дена става, но до там. Разбира се зависи и от ползването, за ало ало и някоя лека програма няма ядове.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • maev
Цитирай

Аз ползвам телефоните за ало-ало, поща, навигация, снимане. Та G4-та си е ок. Но Huawei p10 действително е много бърз.
Цитирай

Аз с тоя ром на LG V30 ми е също бавен, ей сега даже изтрих бая неща, към 5 gb освободих, довечера ще освободя още толко.
Доста бавничък е, ама ми е все тая, аз го ползвам само за камера ,разговори и от време на време музика/игри.
Цитирай

Телефона ми остана за резерва и му разцъках повечето известни ромове последните седмици. Ползвам горе долу всчиките социални програми фб, месинджър, инстаграм, вайбър, тапатолк и тук таме някоя навигация. Та ето и моите впечатления. 
1.Стоковия в29а - много по пъргав и хладен от 6.0. Работи добре, не ми бави. Него го ползвах близо 3 месеца. Като го напунеш и той си позагрява.
2. H-ROM V30 - хубав интерфейс, някои от глезотийките на в30 модела са вкарани в рома. Със стоков кернел, има леки лагове, грее колкото в29а. С титан кернела 1.7 и 1.8 лагва много яко, аз лично не успях да го накарам да работи плавно, грее повече отколкот със сток кернела. Батерията е по-зле от в29а.
3. AOSCP - със 7.0 и 8.1 голяма печка, страшни лагове дори и в менютата. Още с отварянето на браузъра почва да грее, след 15 минути ръчкане на фб и месинджър ще ти изпържи ръката, батерията държи осезаемо по-малко от стоковата 7. Карах няколко дена с него и го махнах. 
4. LOS 15.1 - в момента съм с него. Има някви леки забавяния в хром, не знам на какво се дължат, но като цяло телефона работи много добре. Учудващо е, че с него почти не грее, трябва много продължително натоварване за да вдигне  39 40 градуса, по принцип седи на 33 34 при ръчкане в хром(много зависи и от самия сайт). Батерията кара горе долу кара като стоковата седмица. Учудва ме, че ползва титан кернела, а е толкова хладен.
 Камерата и при AOSCP и LOS 15.1 е зле, трябва задължително гугъл камерата да се сложи. При всеки един от ромовете докато се пусне камерата, особео гугълската и телефона грее, без значение рома. Тва е засега от мен. Ако се сетя още нещо ще добавя.

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
[-] 1 потребител изказва благодарност на HunterBG88 за това мнение:
  • maev
Цитирай

Значи при LOS 15.1 са сложили "правилния" governor с "правилните" настройки щом не грее и батерията кара повече. Ако се решат да сложат стоковата камера, стига да е възможно - ще е супер.

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Къф е тоя ъпдейт V20p-APR-03-2018? От няколко месеца ми излиза през няколко дни и после "Software update failed. Please try again later".
Цитирай

Да не би да е свързан с VoLTE ?

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

(2018-08-20, 05:59:35)oxuboxu написа:  Да не би да е свързан с VoLTE ?

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk
Би могло, но ние не сме в официално поддържните модели и на двата оператора (както и в Русия, където Волте има от 2016 на 4 оператора)

Sent from my LG G4 using TapatalkPro

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

(2018-08-19, 22:56:53)Joro777 написа:  Къф е тоя ъпдейт V20p-APR-03-2018? От няколко месеца ми излиза през няколко дни и после "Software update failed. Please try again later".

Не знам какъв е точно, но и при мен през телефона даваше същата грешка. През LG bridge нещата станаха за няколко минути.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай

Някой знае ли защо вече в youtube приложението липсва 2к опцията на клипове? При мене е само до 1080р. Преди имаше опция 1440р
Цитирай

Защото от Google спряха да предлагат опцията за стария видео кодек H.264 (avc1) като оставиха поддръжка до 1080p и минаха на техния кодек VP9. Нашите апарати са по-стари и не го поддържат този кодек (поне не и хардуерно доколкото знам) и затова. И аз бях ядосан, че я няма опцията за 1440p, но това е положението за съжаление. Когато пробвах как върви Vp9 успях да подкарам само до 720p.Доколкото знам при Snapdragon-ите първите модели с хардуерна поддръжка на VP9 са със 820 или по-нов, а за средния клас знам че 660 поддържа. Не знам как е при по новите модели, някой ако има по-нов модел (от сорта на LG G5/Galaxy S7 или друг по-нов модел с 1440p екран или по-нов) може да сподели мнение.
Цитирай

За 2к и 4к видео - NewPipe (няма го в стора, но е безопасно). Дори поддържа 2к/60 и 4к/60. Май няма статс, та не знам кой кодек са, но до 2к/60 вървят леко (спрямо нета, естествено).

Sent from my LG G4 using TapatalkPro
[Изображение: ffb5bc73cf5bfe00b528b07a9aead82b.jpg][Изображение: c29fb75e626bb93975d3643b5f5d4ff9.jpg]

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
[-] 2 потребители изказват благодарност на maev за това мнение:
  • bodonance, stanchev36
Цитирай
Big Grin 

Ясно. На Галаксито С8 си го има и на С6 edge го има. Но главно си ползвам Г4 и доста се чудих. Даже направих фабрични настройки Smile
Цитирай

Колега само ще те помоля да пуснеш на другите модели някои 4к клип през Chrome на Desktop вариант и ако може да пуснеш 4K клип
Цитирай

(2018-08-24, 21:38:56)stanchev36 написа:  Колега само ще те помоля да пуснеш на другите модели някои 4к клип през Chrome на Desktop вариант и ако може да пуснеш 4K клип
Ако е към мен това - 4к на моменти сякаш изпуска някой кадър. През десктоп режим на кой да е браузър дропи кадри като луд

Sent from my LG G4 using TapatalkPro
Чел недочел. Да си легна и да не се обаждам най-добре ..

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
[-] 1 потребител изказва благодарност на maev за това мнение:
  • stanchev36
Цитирай

Благодаря колега за информация и мерси за приложението. Smile Пробвах приложението не е лошо, но на места забелязах масиран дроп на кадрите на 1440p.Определено не върви добре на високите резолюции при мен.Усеща се, че кодека липсва и процесора се мъчи. Явно ще се гледа до 1080p иначе приложението си е супер и още веднъж благодаря на колегата за него.Колега само последно въпросче:При теб има ли проблеми с 1440p при възпроизвеждане и коя версия на плеърчето ползваш (ако това има значение)? Иначе да на 1440p/2160p са на Vp9.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stanchev36 за това мнение:
  • maev
Цитирай

Снощи последвах съвета си и си легнах.. та последната 0.13.7. на 1440/60 дропва понякога, но 1440/30 е стабилно. Може би заради Нугата, макар да няма хардуерна от гпу да са сътворили някакъв уъркараунд за декоуд , знам ли. Сега изгледах два трейлъра без да ми направи впечатление да прескача (а като геймър съм чувствителен на изпуснати кадри)

Sent from my LG G4 using TapatalkPro

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
[-] 1 потребител изказва благодарност на maev за това мнение:
  • stanchev36
Цитирай

Колега само да те попитам използваш ли някакви допълнителни настройки на приложението, че за съжаление има дроп на кадри и то доста осезаем. Като включих 1440p през MX player върви перфектно, но за съжаление няма звук.Пробвах и със CPU-Z, но процесора не прескочи повече от 70%, което според мен е доста странно.Относно версията и аз съм със 7.0, но не е custom, а v29a.
Цитирай

(2018-08-25, 17:53:07)stanchev36 написа:  Колега само да те попитам използваш ли някакви допълнителни настройки на приложението, че за съжаление има дроп на кадри и то доста осезаем. Като включих 1440p през MX player върви перфектно, но за съжаление няма звук.Пробвах и със CPU-Z, но процесора не прескочи повече от 70%, което според мен е доста странно.Относно версията и аз съм със 7.0, но не е custom, а v29a.
Да не е запълнен с някакви неща? Аз нямам нищо, буквално всичко е махнато и външни са ми само тая програмка, пубг, тапата и инкопос. Аз видима разлика между 2к и 1080 не хващам честно казано, да не казвам че с моя нет само на 1080 гледам

Sent from my LG G4 using TapatalkPro
Значи всеки клип над 3 минути лагва. Яяясно, не стига нещо - пуснах един 15 минутен клип и дроп още отначало. Новия кодек не е за нас.
[Изображение: 4a92b4ff7874adfb61b0d44a2fc3ef9c.jpg]

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
[-] 1 потребител изказва благодарност на maev за това мнение:
  • stanchev36
Цитирай

Да и аз пробвах при някои клипове върви по-добре сега пробвах един по-кратък иначе при тези с дълго времетраене се държи по-зле.Това е с вградения плеър.С MX плеър вървят и по-големи клипове без видим дроп на кадрите, но няма звук за съжаление.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stanchev36 за това мнение:
  • maev
Цитирай

(2018-08-24, 21:27:16)stanchev36 написа:  Доколкото знам при Snapdragon-ите първите модели с хардуерна поддръжка на VP9 са със 820 или по-нов, а за средния клас знам че 660 поддържа. Не знам как е при по новите модели, някой ако има по-нов модел (от сорта на LG G5/Galaxy S7 или друг по-нов модел с 1440p екран или по-нов) може да сподели мнение.
LG V20 го поддържа явно защото нямам проблем с 1440p.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • stanchev36
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)