Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт за LG G4

Ползвам Нова Прайм, тествай.

Sent from LG G4 7.0 with TapatalkPro

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
Аксесоари

Вчера инсталирах 29а и бих казал, че за сега съм много доволен. Машинката се чувства пъргава и ми се струва , че батерията е една идея по-добре.
Има няколко неща които не ми харесаха:
1. Една екстра стъпка в повече , ако се ползва патърн или друг метод на заключване ( първо трябва да слайднеш и след това да си въведеш патърна)
2. Блърнат фон зад часовника, който не може да се премахне, ако имате красив Wallpaper часовника , ще стой сложен в/у един блърнат правоъгълник. ( Аз лично си изтеглих от стора, нов часовник 1 към 1 със 6 цата.) * става дума за опростеният часовник*
3. Прекалено малките иконки за активиране на Wifi, мобилни данни итн.
4. Direct Dail шоркътите имат още една екстра стъпка при натискане ( най-вероятно много хора не ги ползват, но лично на мен са удобни, само при едно натискане да ти набира даденият контакт, това също го замених с програмка от стора)

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай

1. Екстра стъпка за отключване на pattern я има, ако ти е маркирано в Настройки/Дисплей/Заключен екран : Скрит шаблон. Това го има и в 6.0.
Махни чавката на Скрит шаблон, и няма да имаш екстра стъпка.[Изображение: 14e20895dbae48d2ac8d5beae21ae9f6.jpg]
3. Много хора плакаха, да изглежда по този начин панела за уведомление, без плъзгане наляво-надясно, а да се виждат всички иконки. Сега пък малки - били?
4. За Direct Dial - екстра стъпката дори и на 6.0 го имам като проблем след нулиране до фабрични настройки или първоначално активиране на нов телефон/дъно. После изчезва. Сега не мога да се сетя, как се премахва. Моля те да обясниш стъпка по стъпка какво се получава. И имаш ли го и от Favority/Любими (на Контакти) същия проблем с екстра стъпка?

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Пробелмът е , че  нугата няма тази отметка. (Приложил съм скрийншот)

За Direct Dial шорткътите , като щтракна в/у шорткъта  и ме препраща в дайлъра , където трябва да натисна слушалката за позваняване


Прикачени файлове Миниатюри
           

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай

Kак най-лесно мога да праверя, кой е последния софтуер за моя регион? Телефона ми не е за бг пазара. В момента ми дава много стара версия от 2015 за актуална?
Цитирай

Сваляш си от сайта на LG, фирменият им софтуер LGBridge, както и драйверите за телефона и през него ще ти каже, дали имаш ъпдейт или нямаш за конкретния модел.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай

Виждам 20G като последен ъпдейт, как е при другите за бг пазара?
Цитирай

Това е последният ъпдейт за официално внесените бройки.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Все още не мога да схвана каква е подредбата - A>B>C>D и после липсват букви или нещо с регионите?

Не помня с коя версия на ММ ми дойде телефона и бях много разочарован, но в момента съм 5.1 и по-точно V10b. Бих предположил, че бъдейки 602 предполагам съм го взел с по-става ММ версия от актуалното 20g?

Изчел съм цялата тема, но с две думи последно става ли за нещо това 20г? Търся малко по-плавно и бързо действие при разцъкване из интерфейса.
Цитирай

(2018-02-04, 23:20:20)100 написа:  Все още не мога да схвана каква е подредбата - A>B>C>D и после липсват букви или нещо с регионите?

Не помня с коя версия на ММ ми дойде телефона и бях много разочарован, но в момента съм 5.1 и по-точно V10b. Бих предположил, че бъдейки 602 предполагам съм го взел с по-става ММ версия от актуалното 20g?

Изчел съм цялата тема, но с две думи последно става ли за нещо това 20г? Търся малко по-плавно и бързо действие при разцъкване из интерфейса.

Аз бях много доволен от 6 цата , нямах никакви проблеми с телефончето. Може да ъпдейтнеш смело.

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай

В новина отпреди 5 дни се казва,че V10 вече е получил 7-цата, а G5 сега получава.
Дано поне март месец да получим и ние Nougat.
Цитирай

Чудя се и аз до кога да се надявам?
Цитирай

(2018-02-05, 18:34:42)greensmoke7777 написа:  В новина отпреди 5 дни се казва,че V10 вече е получил 7-цата, а G5 сега получава.
Дано поне март месец да получим и ние Nougat.

На V10 получих седмицата още на 14 юли 2017 г.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Здравейте колеги, Честит 3-ти Март от мен!
Доколкото виждам вече е Март месец и още няма актуализация до 7.0. Явно ще се слага v29a и колкото изкара, а после смяна на марката с нещо друго. Тези ни изпързаляха яко и така и не пуснаха 7.0. Очевидно ще останем до 6.0, което си е пълна излагация според мен и за съжаление дори няма информация дали да очакваме въпросната актуализация.Определено няма да повторя отново грешката да си взема LG.

Реших да флашна G4-ката и класика излезе ми грешка 0x2000 стига до 11% и до там. Някакви идей за флашване ще съм ви много благодарен.

Пробвах доста начини,но не става телефона явно е за сервиз след PrimeryGPT ми дава error 0x2000 на 11% и не иска да продължи и стои на екран Firmware Update.

Оправих се, ако някои има като моя проблем прилагам 3-те теми!
https://forum.xda-developers.com/g4/help...e-t3720948
https://forum.xda-developers.com/showpos...ostcount=4
https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=2600575

След 4 часа най-накрая успях да сложа 7.0. Big Grin
Цитирай

След два дни с 7.0 определено телефона се държи доста по-добре и се усеща една идея по-бърз, само ми се струва, че понякога Wi-fi-я се пуска една идея по-бавно но това може да е от рутера. Определено бих казал, че дори и с бетата се държи прекрасно и не бих се върнал на 6.0.
Цитирай

Явно темата е жива, въпреки, че едва ли вече ще има нещо официално за този телефон ...
За тези които са поотключили това онова ... https://forum.xda-developers.com/g4/deve...t-t3660032
Намирам го за доста добре работещо, доста по бързо и по енергоефективно от бетата на нуга на която е базирано ...
Аз съм доволен ... дано и някой друг му допадне ...
Цитирай

Като ми се прииска промяна (скоро) ще пробвам тоя ром, @бодо
Мерси за съвета и отзивите

Sent from LG G4 7.0 with TapatalkPro

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

Преди малко пък разбрах, че нашия телефон са го спряли от Lineage OS и то някъде преди около 3 месеца.
Цитирай

Здравейте колеги, Имам един въпрос понякога, когато включа wi fi-я се включва бавно смисъл не захапва веднага. Има ли някакъв фикс за това нещо.
Цитирай

Погледни за опция да не заспива никога и я активирай, ако не е.

 
Цитирай

Тази опция беше включена и я изключих да видим дали ще стане.Дано да се оправи, че не ми се връща на 6.0.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Точно това трябва да е включено, защото сега когато не ползваш телефона WiFi ще се изключва автоматично.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Ок, мерси върнах го обратно.
Цитирай

(2018-03-06, 18:32:53)ivandimitrov написа:  Преди малко пък разбрах, че нашия телефон са го спряли от Lineage OS и то някъде преди около 3 месеца.
След 3 минутна справка с леля гоогле ми излязоха 2 теми едната в reddit, другата в xda където хората питат защо няма като отговора е един и същ спрян е защото имало някакъв бъг с encryption-a. След като е решен този бъг ще се подддържа отново.

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай

Точно така. И аз така прочетох тогава, просто не го уточних в коментара си по-горе, за което се извинявам. Но все пак точно когато се наканих да правя някакви различни неща с телефона си, и хоп гледам няма Lineage OS, а това беше първото, което исках да му сложа. От темата в reddit има линк към един неофициален билд.

https://www.reddit.com/r/LineageOS/comme...for_lg_g4/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)