Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 5.1 Lollipop е наличен!
#1

Сони обявиха, че новия Андроид 5.1 ще бъде наличен за първите Xperia модели до края на месец Юли.
Вече е сертифициран и новия фърмуер с билд номер 23.4.A.0.546, което още повече потвърждава наближаването на официалния старт на ъпдейта.

Тази тема е с цел коментари за предстоящия ъпдейт, както и такива след неговото излизане.
Цитирай
Аксесоари
#2

Очакват се подобрения .Дано няма лоши изненади.Ще чакаме и ще видим Big Grin

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#3

Вчера започна разпространението Smile

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#4

Днес са пуснали вече за няколко региона и за Z2.

source XperiFirm
Цитирай
#5

Естествено ние не сме от тях Big Grin Може би другия понеделник... :Р

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#6

Мтел са пуснали също ъпдейта. Smile
Цитирай
#7

Аз съм със Сони Z1 и Мтел винаги са били едни от първите в европейски мащаб, които пускат ъпдейтите.
Цитирай
#8

Блазе им... виваком още нямаме... Sad

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#9

Къде може да видя кои региони кога ще се пускат? Аз съм с немски фърм.

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#10

Всъщност може да видиш за кои са пуснали, но не и кога точно ще бъде пуснат за чакащите.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

Линк?

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#12

http://forum.xda-developers.com/crossdev...r-t2834142

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#13

Програмата Xperifirm или Xperia update checker.
Не се инсталира нищо, просто се стартира ехе
файл.
Едит: Колегата над мен пусна линка.
Благодаря.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#14

Споделете как се държи телефона, батерия, камера, има ли лаг. Какви са промените?

Nokia 5800 xpressmusic >> HTC ONE X>> Samsung Galaxy Mega 6.3 >> Sony Xperia Z2 >> Samsung Galaxy Alpha >> Samsung Galaxy S6 >> iPhone 6S


Цитирай
#15

Четейки мнения от XDA,като цяло телефона се държи добре,няма лаг и работата му е по-бърза.Също така има по-приятни анимации и някои промени (нищо съществено).Камерата си е същата като при 5.0.2.Мен ме интересува как е качеството на звука през слушалките,т.е. дали е повишена силата на звука и качеството му(баси,средни и високи честоти) защото между 4.4 и 5.0.2 качеството е в пъти по-добро при 4.4.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#16

Качеството на звука е една идея по-добре от 5.0.2, но все още не е на нивото на 4.4.4. ClearAudio+ звучи все така зле - като китайско радио за 5 лв. (с оригиналните слушалки) Нивото е по-ниско от 4.4.4., отново на слушалки. Освен това приложенията за Facebook и Mеssanger крашват без причина. Батерията се държи добре, но грее повече от 4.4.4., може би заради високите температури навън.

Sony Xperia XZ Premium | LG G5 |Xperia Z2 Black
Цитирай
#17

И вкъщи жената получи 5.1.1. Аз разлика никаква не намирам, може би не знам и къде да гледам.

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#18

Дойде ми и на мен през PC Companion - .546 , обаче няма да го качвам преди да разбера как се рутва, защото нерутван повече няма да го държа Wink

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#19

@Димитър!, ако в момента си с руут и рекавъри, то може да се флашне прерутната версия при желание, ако не, то може да се опита руут с Кингруут приложениетоаа през телефона, но и вече инсталирана актуализация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#20

И аз току-що сканирах за ъпдейт и ми показа, че е наличен.
Цитирай
#21

Някой с Виваком получил ли е този ъпдейт?

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#22

@Monipeev
На 4.4.2 бях с рут, като качих на 5.0.2 рута замина. Чаках месеци докато излезе сполучлив вариант за рут само с една програма - "кинг рут" в случая и съм доволен. Предпочитам да стоя с рутнат телефон и да изчакам докато излезе инфо за подобно рутване на 5.1.1. Личен избор.
@рерореро
Аз съм на Виваком, не че това има значение за излизането на ъпдейтите. Иначе телефона ми е скандинавски - май от Швеция.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#23

Имах предвид телефона да е закупен от Виваком.Има значение.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#24

Добро утро. От вчера съм с 5.1 за сега върви много по-добре от 5.0. Обачееее открих ужасно гаден бъг :-D Часът при отключен екран и работа с телефона не се движи :-D иииии другия бъг който ме изненада ужасно гадно тази сутрин е,  че алармата просто не ме събуди,направих 2-3 твста сега и просто не иска да се активира :-D

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#25

@neardark, би ли проверил моля и възможността за задаване на индивидуална мелодия за звънене, на различен контакт от телефонната книга.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)