Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ром за HTC Wildfire S
#1

Някои може ли да ме посъветва как да увелича самото вътрешно пространство на устройството,защото има само 56MB свободни,което е недостатъчно и за едно приложение.Бях чувал,че когато се руутне ще има повече пространство и има ли начин да се качи версията на андройда до 4?
Цитирай
Аксесоари
#2

Моят съвет е да смениш телефона аз бях с такъв преди...е няма такава мъка.
Цитирай
#3

Стар модел и дори рут няма много да ти помогне Sad
Цитирай
#4

Аз си имам добър телефон просто исках да пробвам.А относно самият андройд ще може ли до 4 да се качи?
Цитирай
#5

Няма памет как да стане тоя ъпгрейт до 4...
Цитирай
#6

Някой хора си говорят наизуст, без дори да проверят дали има или не. Виж този Kitkat ROM. Според автора му е много по-бърз от стоковият.

И за телефона има раздел. След като се уверя, че си видял отговора ми, ще я преместя там.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

А приблизително колко място ще ми трябва на сд картата?Предполагам,че 2гб ще са достатъчни?
Цитирай
#8

Разгледай предложението на Be6i4, изглежда читав ром-а.

Иначе и аз имах подобен проблем с първият ми андроид телефон, просто мястото за инсталиране на приложения не стигаше до никъде. Решението за мен бе да руут-на телефона и да разделя картата на два дяла - един в формат FAT32 за файлове и друг в формат Ext2 за програми. Местенето на програмите го правя с Link2SD, закупил съм си я от маркета и според мен си заслужава парите.

Есто как става:

Сваляш си тази програма MiniTool Partition Wizard Home Edition

Важно:
Този метод изисква руут!
Важно: След всяка стъпка даваш Apply и потвърждаваш, иначе нищо не правиш!
Важно: Желателно е да си вземеш бърза SD карта за да няма лаг!

Стъпка 1: Слагаш си картата памет от телефона в Card Reader, свързваш я с компютъра, и триеш дяла с програмата. Внимавай де не изтриеш някой дял на компютъра, също така си направи архив на файловете които са ти на картата, защото ще се изтрият.

.jpg 774px-Minitoolpartitionwizard_Step1delete.jpg Размер: 143.98 KB  Сваляния: 20


Стъпка 2:
Създаваш нов дял на картата, който да заема около 70% от общото пространство и го форматираш в FAT32. Той ще ти е за снимки, музика и т.н.

.jpg Minitoolpartitionwizard_Step2createFAT.jpg Размер: 60.29 KB  Сваляния: 16


Стъпка 3: Създаваш нов дял с файлова система Ext2 (всъщност Ext2, Ext3 или Ext4 Linux дял, според поддържаната от ядрото файлова система. За стоковото ядро трябва да е Ext2).

.jpg Minitoolpartitionwizard_Step3createEXTorSWAP.jpg Размер: 55.25 KB  Сваляния: 16


Стъпка 4: Сваляш програмата Link2SD от Play Store. Макар и безплатната версия да ти върши работа, аз те съветвам да си закупиш платената - има някои готини екстри. След като стратираш програмата, тя ще те попита каква файлова система е вторият дял на картата, при което ти избираш Ext2. След това ще поиска да се рестартира телефона и си готов. Сега вече можеш да местиш цели приложения (ако си закупил Pro версията) на SD картата, като единственото ограничение, ще ти е размера на вторият дял.

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)