Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mtel купуват Blizoo
#1

Мтел, са се споразумяли с EQT V /собственици на Blizoo/ за покупката им, тук . Покупката е за 100%, като приходите на Blizoo за мината година, възлизали на 47 милиона евро!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

С една дума - лошо... Дано регулатора не одобри сделката.


Цитирай
#3

Що да е лошо? Реално нищо няма да се промени и близу ще останат оператора с най - скапано обслужване и най - ниско качество на услугите. Просто печалбата ще я прибира друг.
Може па ментел да барнат нещо, все ще е за добро

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#4

Твърде разнородни мрежи, поява на монопол - затова се надявам и КЗК да не одобри сделката.


Цитирай
#5

Ще е чудесно сделката да се осъществи и да стане същото, както със Мегалан. Цените паднаха, скоростите се вдигнаха. Реално пише 30/50/100Mbps в договора 7,95лв/9,95лв/18,95лв А получаваш 40-60/60-80/120-140Mbps. Много съм доволен. Дано увеличат покритието, за да се възползвам много мои познати, които отдавна искат да си прекарат нет от Мтел/Мегалан, но нямат покритие. Чудесни са!

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#6

Що да е монопол? Та нали вивата и була предлагат същото!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Виваком са исторически доставчик, а не монополист - тяхно е задължението за стационарните телефони, за телефонните будки, телефонни указатели и т.н. Булсатком никога не са имали претенции да бъдат монополисти - те просто не могат - предлагат ограничено портфолио от услуги просто. Виваком и Мтел имат най-пълно покритие и ако останат само двата оператора - ще има борба за монопол и респективно цените няма да падат, а ще се качват.

Правилният ход щеше да бъде Теленор да купят Близу, както говориха преди време, но реално не се знае дали ще бъде одобрено.


Цитирай
#8

Те и китайците нямат  претенции за най-развита икономика в света, но е факт. Относно була, все още не са пуснали  телефонията си, точно заради липсата на голямо покритие. Същото се случва с нета и иптв-то. За да наваксат този пропуск в момента са  на пазар за кабеларки и интернет доставчици из Бг. Освен това действат и по 4г мрежата си. По едно време се чу, че глобул ще си имат телевизия ама...  Сега теленор купиха глобус и не им останаха пари за близу

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

Да твърдиш, че Теленор нямат пари за Близу е меко казано смешно.


Цитирай
#10

Майтапя се, явно не им е приоритет. А сега с тази покупка абонатите на Мтел ще гледат повече канали отколкото в момента

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

В една статия бях прочел, че за Теленор -> България не е приоритет! Това си личи от плановете, които предлагат, но дърпат клиенти със смартфоните, които продават.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#12

Мегалан 2.0?
Защото съм клиент и на ментел, и на мегалан (открай време ментел), и на близу и съм 101% убеден, че червените ще се из$ерат на метеното от лилавите.
Цитирай
#13

(2015-07-29, 22:01:32)jorrddan написа:  Що да е лошо? Реално нищо няма да се промени и близу ще останат оператора с най - скапано обслужване и най - ниско качество на услугите. Просто печалбата ще я прибира друг.
Може па ментел да барнат нещо, все ще е за добро

Тука бъркаш колега, не знам в кой век си им бил абонат, но аз съм техен абонат от 8 години и нямам никакви проблеми. За цена/MB са най- добрите в Шумен.
Сега Мтел ще ги опропастят..
Цитирай
#14

Ша ма извиняваш, ма не съм им бил абонат на тия. Но мои приятели са. Няма такова оплакване. 3 различни абоната.
Ако това е най - добрата услуга в Шумен, моите съболезнования!
Между другото, бях заявил включване при тях и щях да си подпиша договора, като поп, но никой не дойде. Просто не дойдоха. Иначе са супер.
Сега като се замисля, добре, че не дойдоха.
След мен, гореспоменатите ми приятели нямаха моя късмет

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#15

Не е уместно да твърдиш впечатления на 3-ти лица..
Особено да оборваш мен, при условие че съм им бил абонат почти десетилетие и тегля постоянно филми с HD качество и DTS аудио, а що се отнася до Шумен, повярвай градът е доста развит Wink

Имай в предвид, че Blizoo в различните градове, имам информация, се представят различно, явно има и по- висши фактори, за които не знаем. Също зависи и от това къде точно живееш в един град Smile

Та, що се отнася до техническото им обслужване, то също зависи от местоположението на абоната и от други фактори, разбира се, като: време, заявки и др.. Не мисля че леко забавяне е фатално за услуга, която ще ползваш мин. 2 години Smile

Също така да не забравяме, че пускат различни пакети от услуги на доста атрактивни и конкурентноспособни цени.
Цитирай
#16

Аз съм абонат на близалките в Пловдив на май-високата 3-на тарифа (нет, тв и телефон). Нета е СУПЕР. Нямам оплаквания просто. Телевизията е добра като качество също. Това което ме подразни е че не ти дават новите канали (независимо че съм на най високата тарифа), а се таксуват отделно. Телефона не съм го включвал. От съпорта съм много доволен. Отговарят бързо и точно. Преди тях се опитах да се закача за мегалан. Казаха ми да съм се бил огледал за техни розетки в махалата и да съм се бил обадил като намеря. Сещате се какво следва за близу, нали ?! Smile
Цитирай
#17

Не не не, ще си позволя супер офф - близу са пълна утайка. Най-долните провайдъри. Когато и да съм влезнал в офиса, от входа тръгвам да крещя, обаче виждам, че вътре викат вече 3-4 човека и се успокоявам и ми става смешно.
2-ма човека от счетоводството на близу имам приятели и двамата са единодушни - бягай на далече.
Да не захващаме темата колко са бавни, как плащам, а не ми пускат услугата, как плащам и ми спират услугата.
Не знам от какво зависи, но в София са пълни смотаняци.
Дано като ги купи мтел ги оправи малко.

Choosing...
Цитирай
#18

Интернета им е бетон- факт, това е! И на идеална цена!
Фактите говорят сами..
Аз се изчерпах по темата Wink -> Blizoo the Best Big Grin
Цитирай
#19

Всичко зависи преди да се обединят в  близу 4-те компании, как са си поддържали мрежата! Всички компании, които поглъщат други( като Мтел,и Булсатком) зависи каква мрежа са купили и как е поддържана. Всичко е относително. Давам пример със себе си- ползвох добър квартален доставчик на интернет, дойде момент в който го купи Булсатком. При мен нищо не се е променило като качество, падна цената само. Но в други софийски квартали не е като при мен!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)