Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пълен ром 4.2.2. 01001 и инсталирането му чрез FlashTool
#1

Здравейте! Направих бекъп на рома 4.2.2. все на някой ще му потрябва. Ромат е изцяло фабричен не съм го докоснал или променял нещо в него. След като изкарат по новия андроид 4.4.2 ще бъде невъзможно връщането на по стария ром, за това реших да направя рома. По надолу ще ви покажа как да си го инсталирате чрез програмата FlashTool. Този ром е от Мтел и с неговия продуктов номер, но ще ви подготвя файл и за теленор. Двата рома са напълно идентични като изключим приложенията на съответния оператор ако имат изобщо такива така че няма никакво значение дали е на Мтел или Теленор.- или д.р. Лично аз съм с мтелска карта но съм слагал и теленорския продуктов код и съм качвал и него работи и няма никаква разлика между различните оператори за безпроблемната работа. Разликата с руските такива е че те са без български език.

Внимание! Всичките ви данни ще се изтрият. Имайте в предвид че всичко което правите е на ваша отговорност.

Инсталиране:

Като начало ще ни трябват няколко програми самият ром и драйвери ако вече нямате. 

Драйвъри: https://drive.google.com/file/d/0B1IEm3y...sp=sharing

Програмата Flash Tool: https://drive.google.com/file/d/0B1IEm3y...sp=sharing
 
Ром 4.2.2. : https://drive.google.com/file/d/0B1IEm3y...sp=sharing

Ако сте на Теленор теглите архива и замествате съдържанието му в папката с рома:
 https://drive.google.com/file/d/0B1IEm3y...sp=sharing



Разархивираме ги и отваряме програмата Flash Tool:

[Изображение: 2579481ee7843592.png]

След това натискаме бутона от снимката по долу:

[Изображение: 5ca650fe673c473e.png]

И избирате папката с рома която вече трябва да сте я разархивирали. Ще ви даде да изберете файла "MT6582_Android_scatter.txt"
После правите опцията като на снимката:

[Изображение: 0a638f35c5028b41.png]

След това натискате бутона като на снимката:

[Изображение: 757e9bf8970b0c4a.png]

Сега вече изключвате телефона и го вързвате с кабела към компютъра ако всичко е наред ще започне флашването, ако не иска да започне извадете кабела и пак го сложете. 
Трябва да получите накрая като на снимката:

[Изображение: 51befbdf1e1e1d35.png]

Това е всичко вече сте постигнали целта си. Ако искате да се върнете към фабричен вид просто използвайте приложението на Алкател "Mobile Upgrade" то ще ви върне последната фабрична версия за модела.
Ако имате въпроси и неясноти по темата питайте ако мога ще ви отговоря.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
Аксесоари
#2

А какво ще стане с гаранцията на апарата ако качим роома и след това върнем фабричният киткат ще се запази ли в смисъл никъде няма да се разбере че е флашван? Защото при samsung ако knox те засече гаранцията ти заминава на 100%
Цитирай
#3

Няма защита като при другите или поне аз не знам за такава.  Но това е оригиналния ром без роот или каквато и да е друга форма на вмешателство.  Приложението на алкател флаш в по същият начин  да не кажа идентичен.  Но все пак всеки сам си решава,  риск винаги има колега колкото и минимален да е той.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#4

Колега, каква е разликата от 01001 и 01002???

И имам проблем с NFC дали ще се оправи ако го флашна с 01001?

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#5

Разликата е в операторите. 01001 е Мтел, 01002 е Теленор
Цитирай
#6

Здравей! Разлика няма напълно единични, имаше едно две Глобулски приложения това е всичко.
За проблема ти с NFS - то, една преинсталация с програмата на алкател не ти ли помогне няма да стане. Но пък може да пробваш знаели човек.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#7

Значи NFC-то спре да работи след Factory Reset ... не зная защо. Смисъл все показва,че е вкл. а не работи..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#8

Опитвам се да си върна 4.2.2. по метода тук но стигам до задънена улица.
Така като гледам ще флашне само трите, другите няма да ги пипне и си мисля че телефона няма да стартира после.
Не знам защо при мен се получава така. и скатер файла не действа както трябва. Ако сменя или препрвя файла дали ще се получат нещата?
   

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#9

Това което виждам като за начало е че програмата с която си е по стара от тази от моя пост, не е лошо да я смениш може от там да ти идват проблемите. Друго за което се сещам е да се опиташ ръчно да ги монтираш един по един като гледаш от къде до къде е самия файл (но като се замисля доста е трудно), така че това отпада. Смени програмата и мисля че ще се оправи.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#10

Имам и версията от поста, същатата работа. Просто съм дръпнал и стара за да пробвам с нея. А между другото ТОЧНО твоята версия не ми дава да я сваля от драйва, понеже била заразена. Свалял съм я от друго място, но е същатата SP_FlashTool_5.1428.00
Руски официален нямам проблем да флашна, вече няколко пъти го правих, теленорския ром неще.
Така вече всичко си е ОК, свалих наново рома и се флашна(почти) без проблеми, само с лека редакция на scater файла. Не знам къде е проблема , може и в моя комп да е нещо, не знам.
Слагам линк със ФлашТуула, оригиналния български бекъп, руския бекъп ако на някой му трябват алтернативни линкове.
https://mega.nz/#F!IQA0GThQ!nWH6s9ZI9Ye6ORLKe6mmVA
надявам се че ще седят дълго време там.

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#11

Браво радвам се, че си се оправим.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#12

Аз с теленорското pro_info като сложа и не ми открива CU Reference..но с мтелското няма проблеми.
П.С. също така след рестор от руски към тоя бекъп NFC-то иконката я няма горе в бар-а
В настройките показва,че е пуснат, но като опитам да го спра не ми дава.

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай
#13

Теленорският не съм го пробвал като се прибера от работа ще го погледна да не съм го объркал случайно файла. NFC си работи при мен с рома съм в момента. Дай му рестарт и пробвай да го включиш и изключиш пак.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#14

(2015-12-04, 17:52:53)shikata6 написа:  Теленорският не съм го пробвал като се прибера от работа ще го погледна да не съм го объркал случайно файла. NFC си работи при мен с рома съм в момента. Дай му рестарт и пробвай да го включиш и изключиш пак.

Пробвах няколко рестарта, хард ресет, преинсталиране на рома, преинсталиране с Mobile Upgrade S, няма никой!Дори не мога да го изключа все едно е неактивна иконката, а преди да сложа руския работеше както трябва.

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай
#15

Може ли да ми дадеш линк за този ром където си го слагал(руският) да го разгледам.

До колкото ми е известно това е чип които е на принципа на вълните освен той да е здал багажа по някакъв начин. Иначе за какво го използвате? Аз практична функция за сега не мога да намеря.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#16

Мисля,че това е рома https://mega.nz/#!MEsTwTzB

Попринцип го ползвам за прехвърляне.

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай
#17

(2015-11-18, 21:41:28)krokifena написа:  Имам и версията от поста, същатата работа. Просто съм дръпнал и стара за да пробвам с нея. А между другото ТОЧНО твоята версия не ми дава да я сваля от драйва, понеже била заразена. Свалял съм я от друго място, но е същатата SP_FlashTool_5.1428.00
Руски официален нямам проблем да флашна, вече няколко пъти го правих, теленорския ром неще.
Така вече всичко си е ОК, свалих наново рома и се флашна(почти) без проблеми, само с лека редакция на scater файла. Не знам къде е проблема , може и в моя комп да е нещо, не знам.
Слагам линк със ФлашТуула, оригиналния български бекъп, руския бекъп ако на някой му трябват алтернативни линкове.
https://mega.nz/#F!IQA0GThQ!nWH6s9ZI9Ye6ORLKe6mmVA
надявам се че ще седят дълго време там.

Каква редакция си направил на scater файла.И при мен проблема е същи и сега не мога да включа телефона.

*** PocoPhone F1 ***
Цитирай
#18

Пробвай с този и ми кажи дали е станало! Ако не става флашни някой руски бекъп и после с програмата на Алкател можеш да се върнеш на 4.2.2.

.zip MT6582_Android_scatter.zip Размер: 1.17 KB  Сваляния: 17



И не се притеснявай не си го прецакал може лесно да се възстанови. Всички скатери от бекъпите са еднакви партишаните и на 4.4.2. и на 4.2.2. са идентични така че можеш да си вземеш от който искаш скатер.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#19

Пробвай със скатер файла на Шиката. Мисля че е същия. Иначе просто го отваряш нотепад или нотепад+ и търсиш ред в който пише PRO_INFO. Там след него ще има is_download: false Естествено ако не ти се флашва нещо друго, ще търсиш него в скатера!
После сменяш false със true сейваш и готово.
Иначе да чукна на дърво са "труден за убиване" тия МТК-та май Smile

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#20

Точно така колега. Разликата е само в този партишън по горният ми пост е с преработен такъв.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#21

Извинявам се ако звучи глупаво. Всичко това написано по-горе дали важи за 6037К (версията с два сима) или пишете както в повечето постове за 6037Y (сим и мемори кард). Имам нужда от помощ за да си върна поне един от двата упгейтнати телефона 6037К до 4.2.2. Китката ме разочарова тотално, не работи LED нотификацията за пропуснати повиквания, мейли, вайбърски съобщения и прочее, интерфейса на телефона е отвратителен и батерията ми се срива по-бързо. Някой може ли да помогне?
Цитирай
#22

Здравей! С този бекъп няма да стане, но може да използваш бекъпи на руските колеги от тук: ИЗТЕГЛИ

Тук в линка са три версии може да си избереш някоя по избор и да го флашнеш с програмата от първият пост. Но няма да имаш български език, има руски и английски.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#23

Благодаря, аз и сега нямам български език, телефоните са купени от Емаг а там всичко е на родния им румънски, нямам много опит с префлашването на телефони, ще почета и ще се пробвам, дано да не ги погубя.

PS. Благодаря, всичко е наред - вече един от тях е префлашнат и като че ли всичко е наред, чудя се втория дали да го пробвам с един от двата други официални рома, чета из руските сайтове в опит да намеря каква е разликата между тях.
Още един път ти  благодаря за навременния съвет а то много се изнервих с тоя Киткат, нещо не са го довършили както трябва, украсили са го а по функционалност и удобство издиша отвсякъде. На мен поне не ми хареса. Гледам има даже и андроид 5 за тия телефони ама пази боже колко ли още работи няма да работят там, тия телефони май са си оптимизирани за 4.2.2 и не е добра идея да се мърда от нея.
Цитирай
#24

Благодарение на колегата @shikata6 си сложих 4.4 на 6037y и съм крайно доволен и всичко си му работи за разлика 6037К за съжаление Sad.
Цитирай
#25

Като опитам да го флашна ми дава ерор 4032 enable dram failed.Телефонът не се пуска.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)