Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт до Андроид 5.1
#1

Здравейте колеги. Някой има ли ъпдейт тези дни, понеже телефона на жена ми Z3 compact се ъпдейтна до версия 5.1.1
При моя все още няма нищо
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще имаме и за нашия, но по-късно. Четох някъде, че започват със Z3, Z3C и май Z2. След известно време ще има и за нашите...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#3

Сигурно ли е, че ще получим ъпдейт до 5.1 за нашите телефони?

SGS10
Цитирай
#4

Да, ще получите. Всички по-долу модели ще получат.

Xperia Z Series
Xperia Z1 Series
Xperia Z2 Series
Xperia Z3 Series
Xperia ZL
Xperia ZR
Xperia Tablet Z
Xperia T2 Ultra
Xperia C3
Xperia M2
Xperia M2 Aqua

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#5

Пуснаха го:
www.xperiablog.net/2015/09/14/android-5-1-rolling-to-xperia-z1-z-ultra-and-z1-compact-14-6-a-0-368/

SGS10
Цитирай
#6

Здравейте,

Качих 5.1.1 преди час-два с FlashTool + XperiFirm.
5503 / 14.6.А.0.368

Всичко мина гладко и лесно.
Още синхронизирам приложенията и картите на навигациите.
Струва ми се, че и 5.1.1 харчи батерията повече от 4.4.4.
Но ми трябва още време, за по-точна преценка.

Подобрения от 5.0.2 (поне за мен) са:
- избор на по-малки икони
- цветовете от темите се прилагат и върху целия интерфейс

За сега - само това мога да напиша.

Поздрави,
Иво Белитов
Цитирай
#7

От батерията няма как да добиеш представа без да си направил 2-3 цикъла на зареждане и да е свършило цялото кеширане на телефона.
Цитирай
#8

И аз имам наличен ъпдейт, май ще кача до 5.1, ако не ме кефи се връщам след това...

Ъпдейтнах директно през телефона, за сега ще се въздържа от връщането на фабрични настройки. Има някой леки промени, ако отключваш екрана с PIN не трябва да натискаш отметката за OK. Иконите може да са малки и...стандартни. Има опция за завъртане на екрана, все едно телефона е на док станция. Малко промени на иконите в менюто за настройки, доста налични теми, дано батерията да не е зле. Ако имаше и едно отключване с двойно почукване нямаше да е зле като цяло.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#9

Подобрения в камерата има ли?

Sony Xperia X8 -Nokia Lumia 620 -> Sony Xperia Z1 Compact -> LG G4 - > P20 Pro
Цитирай
#10

Не намирам подобрения. Има някаква нова функция Burst with longpress когато е на режим Auto. Прави поредица от снимки, ако задържиш 'спусъка' . Ако питаш за нощните снимки не мога да кажа, телефона ми е заменен с нов, явно от новата партида, при който проблема с нощните снимки липсваше. Прави ми впечатление обаче, че лагва сериозно, когато се ползва камерата, уж пише че ще се стартирала по бързо и не знам кво.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#11

Каква е тази функция (Burst with longpress), че нещо не мога да схвана?
Иначе и аз вчера го ъпдейтнах и първоначалните впечатления са, че телефона започна осезаемо да работи /зарежда/ доста по-бързо от преди.
Цитирай
#12

Не го знам какво е. Има 2 опции - Standart и High Speed...и Off. Прави поредица от снимки ако задържиш 'бутона' за снимане. По-бързо не усещам да работи, довечера ще го заредя да видя батерията кво ще покаже...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#13

Ако намерите фирмуер 5.1.1 сток с рут - пуснете линк моля :-)

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#14

Ако не ти се занимава с направата на фърмуер за твоя регион,  може да погледнеш този за Германия:

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#15

Колеги, какво е положението с батерията след ъпдейта че смятам и аз да се обзаведа с такъв телефон? Ползвам блутуч хенсфри почити през целият ден, е-мел, вайбър и чата на фейса.
Цитирай
#16

Според мен е по-добре. И като цяло, след оаканото 5.0 сега всичко е ок!

Samsung a40
Цитирай
#17

Аз съм още на 4.4.4 и съм много доволен. Струва ли си да си развалям рахатлъка с 5.1 ? Очаквам коректен отговор

Sony CDM-C1--->Sony CDM-J70--->Sony Ericsson K610--->Xperia Ray--->Xperia Z1 Compact<---
Цитирай
#18

Не съм специалист, но ако съм на твое място, бих останал на 4.4.4. !
Ако знаех какво е, нямаше да мина на тъпия Лолипоп , даже обмислям връщане на Кит Ката!
Освен скапването на камерата /към която преди нямах никаква забележка-поне при мен беше перфектна/ , след последната актуализация от 5.0.2 на 5.1.1 , забелязах още едно много дразнещо нещо - звука на телефона стана още по-слаб!
Някой да го е забелязал и евентуално някакъв съвет за подобряване на силата?
Цитирай
#19

(2015-09-20, 17:47:48)ogibo написа:  Колеги, какво е положението с батерията след ъпдейта че смятам и аз да се обзаведа с такъв телефон? Ползвам блутуч хенсфри почити през целият ден, е-мел, вайбър и чата на фейса.

Според мен е по-зле батерията. При едно и също ползване от моя страна ми се струва, че от сутрин до вечер е с поне 10% по малко... Ще върна фабрични настройки скоро, дано се подобрят нещата. Има и някакъв неприятен лаг при излизане от приложения...общо взето нищо особено.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#20

Моят телефон е купен от M-Tel, но все още не съм получил update до 5.1.1. Кой от вас е на M-Tel и има Update?

LG G2-D802 Android 4.4.2
Цитирай
#21

Едва ли някой на този оператор, е получил актуализацията до 5.1.1.
Все още не е освободена от оператора.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

Ъпдейтнах през тела и още не съм връщала фабрични. Усещам някакво дооста голямо забавяне при набиране. Незнам на какво може да се дължи

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#23

Ето причина, която да те накара да върнеш фабрични настройки, с надеждата да се подобри ситуацията.
Запази си важните неща на компютъра или друга външна памет и си синхронизирай контактите с Гугъл акаунт, за да не се окаже, че има важна изтрита информация, след възстановяване на фабрични настройки.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#24

На кой оператор си? Как Ъпдейтна?

LG G2-D802 Android 4.4.2
Цитирай
#25

(2015-09-24, 18:34:06)Monipeev написа:  Ето причина, която да те накара да върнеш фабрични настройки...

Точно така! Вече няколко от проблемите или старите бъгове (5.0.2), които бяха докладвани - се оправиха след reset.

Относно оператора - може би е Теленор. 
От края на миналата седмица XperiFirm показва, че има версия. 
Не знам доколко е официална, но от там се вижда и може да се свали и флашне.

А на въпросите дали си струва да се качи, ето какво установих след 1 седмица ползване:

1) батерията е ОК за мен - т.е. не виждам разлика от 4.4.4

2) камерата - не мога да кажа нищо, защото снимките пак не ми харесват, но предполагам че причината е в мен, защото снимам на Auto режима

3) радио - мисля пак, че е ОК
   - WiFi ползвам ежедневно
   - 3G - също ежедневно
   - Bluetooth - свърза се без проблеми със слушалките и системата в колата
   - GPS - тествах го (София-Дубровник-София) - изгуби се сигнала на 2-3 пъти из планините на BIH, но без да съм бил из тунели или нещо такова. Та не знам дали това е ОК - не ми се е случвало досега да губя GPS сигнал под ясно и слънчево небе.

4) Слушалка - за мен е същото като чистота и сила на звука като в 4.4.4.

5) Проблеми като забавяне (lag), непълно зареждане на батерията с магнитно зарядно, бързо харчене на батерията, лош звук при разговор, ужасни снимки, несработване на автоматичната осветеност, безпричинен рестарт и т.н. - нямам и не съм забелязвал през това време.

Липсват ми стандартните Sony widget-и за WiFi, GPRS, GPS (от 4.4.4), но с PowerToggles и това се преживява.

Поздрави,
Иво
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)