Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт до Андроид 5.1
#26

Писах ,че ъпдейта е през тела директно.... На теленор съм и явно нещо проблема е бил от там, вече е ок без да връщам фабрични. Иначе съм с нова батерия и за нея още нищо не мога да кажа, понеже още не са минали няколко зафеждания. Като цяло не срещам никакви проблеми за сега с новата версия.

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
Аксесоари
#27

За мен батерията е много по-добре от 5.0. Звука като че ли е същият. Рядко ми се рестартира като го връзвам към магнитният конектор да се зарежда. Общо взето не съжалявам за ъпдейта.

SGS10
Цитирай
#28

И аз съм доволна. Греенето което го имах преди вече го няма. Преди като пуснех музика и ако едновременно с това цъкам във фейса примерно и можех да си правя яйца на гърба на тела. Обаче съм с нова батерия и не съм сигурна това греене от батерията ли е било или от процесора, понеже спорехме с един приятел :?

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#29

Са съжаление още го няма при Мтел, някой да знае причините.
Цитирай
#30

Някой който ползва Мтелски телефин получил ли е ъпдеита до 5.1?
Цитирай
#31

Колеги, чета постовете тук и се замислих за моя Z1 Compact. Телефонът е купен от М-тел. Беше кодиран да работи само с карти на оператора, но от там ми изпратиха код и този проблем се реши. от тогава го ползвам със сим карта на Теленор (тогава още Глобул). Имам приятел, който в началото на октомври получи 5.1.1. От тогава съм зачакал и всеки ден пресирам проверка за ъпдейт и при мен Smile Но няма ли, няма! До скоро си виках - и двамата сме на Теленор - защо той има, а аз не. Но сега, когато чета, дали това, че е закупен от М-тел не е причината за забавянето, ако те още на са "освободили" актуализацията, както прочетох тук? (не знаех че такава е процедурата)
Цитирай
#32

Да точно това е проблема! Тия Катили още го държа и го тествали. Били го пунали от миналата седмица и сега поетапно сме щяли да го получим! А 6-тицата сигурно за другата коледа!

И нас май ще ни огрее! http://www.xperiasony.com/android-m-for-...ease-date/
Цитирай
#33

Благодаря Smile

9. Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате бутон Оцени отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно.
Цитирай
#34

Преди няколко дни, актуализирах версията 5.1.1 с компилация 14.6.А.0.368 , на компилация 14.6.А.1.216 .
За жалост, не откривам никакви положителни промени или подобрения.
Даже относно звука на телефона, /може и да си внушавам/, според мен е станал още по-слаб.Вече почти не го чувам да звъни когато ми е в джоба, добре че е вибрацията.
Някой, да сподели ако е забелязал нещо такова, или някаква друга промяна?
Цитирай
#35

Ресет направи ли след ъпдейта?

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#36

То тия Мтел актуализация не пускат, как да дам мнение, ей мъка мъка.
Цитирай
#37

Да направих пълен ресет, но промяна нямаше.
Цитирай
#38

Здравейте, закупих си Sony Xperia Z1C още когато излезе в България - март 2014 г. До август 2015 г. не съм имал никакви проблеми, като цяло. Някъде в средата на август ми дойде Update до Андроид 5.1. Тогава започнаха и проблемите с батерията ми. Независимо дали е в Stamina Mode или не батерията се разрежда изключително бързо. Преди този ъпдейт е издържала и два дни. Отделно, когато направя Reset на телефона и батерията да кажем ми е около 60 %, телефонът се включва, изписва Battery Low и се изключва. Това е всеки път, освен ако  батерията не е над 80 % - тогава няма проблеми да се рестартира машинката. Два пъти направих Factory Reset - без резултат. Моля ви за съвет... Не знам какво да правя. Мога да пробвам да сменя батерията, но ако проблемът е в софтуеъра, ще е без резултат...  Благодаря предварително!
Цитирай
#39

@P.A.K., за да отхвърлиш или потвърдиш софтуерен проблем или хардуерен, евентуално батерия,  може да флашнеш преходната версия на Андроид и да останеш с нея за няколко дни.
След този срок, вероятно вече ще е ясно къде е бил или е проблема.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#40

Monipeev, благодаря много! Още днес смятам да го направя! Wink
Цитирай
#41

А как се рутва тази версия ? Опитах вече какво ли не ?
Цитирай
#42

Пробвай с версия на Кингруут 4.6.
Има потребители, които потвърждават положителен резултат за Xperia Z1 Compact Андроид 5.1.1.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#43

Сдобих с едно z1c, с идея да го подарявам, и сега се опитвам да го ъпдейтна, обаче то си дойде с андроид 4.3
Не намира нито през въздуха, нито през PC Companion нов софтуер. Опитах да направя repair през Companion, но ми дава съобщение, че въобще няма наличен софтуер за този телефон.
Сега не знам какво да направя.
Не знам и откъде да намеря например telenor-ски фирмуер, че да го флашна с него, барем закачи ъпдейт. Опитах да сваля през Xperifirm, но програмата директно го разархивира на харда и не после нямам идея какво да го правя, че да се получи фтф файл.

Моля колегите за помощ

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай
#44

Тук са описани стъпките, по които да се създаде FTF  от свалените от теб файлове през XperiFirm:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid218814

Сподели само ако е възможно,  колко са свалените файлове чрез XperiFirm?
Ако можеш, напиши ни за информация къстъмизейшън номера на телефона, който е в теб, защото се учудвам, че не намира актуализации.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#45

@Monipeev
файловете са 5
.png Capture.PNG Размер: 2.77 KB  Сваляния: 4

Customisation version: 1279-7579_R7B    

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай
#46

Странно наистина, защото би трябвало да си получил известие за поне 2 нови актуализации.
Android 5.1.1 (for Sony XPERIA Z1 Compact D5503 it is 14.6.A.1.216 firmware, като това е последната, но защо не ти я показва, нямам и на идея.
Следвай и тези стъпки / независимо, че са за Xperia Z1/ за направата на фърмуера, който после ще бъде готов за флашване чрез Флаштуул:
http://www.xperiablog.net/2014/08/16/cre...ool-guide/

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#47

@Monipeev
Щом казваш че е странно, така да е...
аз свалих теленорския firmware, направих го на ftf файл, според указанията, които ми изпрати, за което съм супер благодарен, защото от мързел не бях стигнал до там на страницата с инструкциите...,
флашнах го за нула време, след това си се ъпдейтна и сега даже успя да си свали всички апликации от старият телефон на жена ми и е на практика готов за ползване. Малко му поизточи батерията - 15 % за по малко от 10 мин., но смятам че е нормално.
Ако на някой му трябва готов теленорски фтф, ще го ъплоудна и дам линк, но не ми се занимава с торенти...

Лека нощ и отново благодаря огромно за помощта.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай
#48

Днес се появи това
Какво е? https://www.dropbox.com/s/9eecb040a7yqi2...9.png?dl=0

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#49

Някаква актуализация, която дойде и при мен и вече я инсталирах.
Какво точно е променено, или /надявам се/ подобрено, не знам, но също ми е интересно да разбера.
Цитирай
#50

И на мен ми излиза същата, тегли я и при проверката казва, че е неуспешна. Опитах ъпдейт през компа, но казва, че съм с последната версия. При мен е .236 в момента. Телефона е от виваком.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)