Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Промоция на Ми рутер
#51

Събери си фирмуер на Падаван и ще останеш още по доволен.Можеш да ползваш като DLNA сървър, 3G флашки през USB, УСБ принтери, и много други. От 2 седмици съм с него и е страшно стабилен. ТУК е описано как става. Не се разпространява публично по желание на създаделя и.
Цитирай
Аксесоари
#52

Някой може ли да ми обясни това 5G каква работа върши, и въобще за какво е. Благодаря.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#53

Аз ползвам софтуера с който си идват от xiaomi, който също е вид openwrt - модификация luci, и съм изключително доволна. Има английски език, само първоначалния сетъп е на китайски - има си гайд с картинки и е много лесно.

Излязоха по 48лв бройката от алиекспрес, и на митница ми добавиха за всеки по 9лв и нещо ДДС и 3,5лв обработка на пакет.

5G е обяснено тук: http://www.cnet.com/news/5g-wi-fi-802-11...-its-cool/
С две думи - по-висока скорост и по-чист ефир Smile



Цитирай
#54

Някой с nano рутерчето?
Цитирай
#55

(2015-08-27, 09:19:26)imola написа:  Събери си фирмуер на Падаван и ще останеш още по доволен.Можеш да ползваш като DLNA сървър, 3G флашки през USB, УСБ принтери, и много други. От 2 седмици съм с него и е страшно стабилен. ТУК е описано как става. Не се разпространява публично по желание на създаделя и.

Това го мярнах, някой беше сложил линка в миуи.бг и се навих да го слагам, компилирах го всичко и ... се отказах. Няма смисъл за мен, понеже имам и длна сървър и торент клиент на компа които си работят римоут, а като флашна това, губя мобилното приложение което ми е удобно и бекъпа на снимка, което ми е по-важно в случая.
Цитирай
#56

Да обаче със оригиналния FW нещата са ужас.Свалям ли нещо с голяма скорост и забравям че имам интернет по другите устройства.И отделно забива след време.
Цитирай
#57

С коя версия на оригиналния фърм това? Аз го ползвам като ап, точно щото четох, че някой се оплакват от това, че ограничава нета на другите устройства го пробвах да рутира и проблем не видях. Забивал ми е само ако има включен хард диск, иначе не.
Цитирай
#58

Да определено с хард не кара много ,иначе забивания съм имал със всички FW стабилни или дев.
Цитирай
#59

Сега го пуснах за тест, тегля торент с 8-11 МБ/с и три андроида закачени на него гледат видео от ютуб, нито единия не засече с видеото, така, че мисля този проблем за остранен, с 2.5. нещо си съм, в момента ми предложи 2.5.7 и го слагам. Питам, понеже си мисля, че някой е включил шейпъра на рутера без да си сметне скоростта и е написал, че не остава нет, а определено при мен това го няма. Мен стоковия ме устройва, но чакам още един който няма да е под мое наблюдение и се чудя дали да не го пробвам този на падован Sad Значи и при вас с хард диск не е розово, моите наблюдения са, че с усб хард диск си има проблеми навсякъде, не само по рутерите, при вас как е? При падован minidlna, transmission, samba, ssh, openvpn и т. н. все неща с които съм свикнал и ползвам постоянно, ще си има поддръжка и на ext3/4 но ме притеснява да не е скапано радиото, четох за някакви проблеми с 5 ГХ мрежа и се слагаше някакъв пач, който уж оправял нещата, а хич не ми се ще да прецакам вифито.
Цитирай
#60

Снощи пробвах как е при пандора още на 3МБ/с беше умело всичко
Говоря за сваляне през WiFi
нищо не съм променял по скоростите.
Пробвах да мина на това http:// wiki.openwrt.org/toh/xiaomi/mini
ама го брикнах и пак върнах пандора.
Цитирай
#61

(2015-08-27, 19:20:47)tolostoi написа:   четох за някакви проблеми с 5 ГХ мрежа и се слагаше някакъв пач, който уж оправял нещата, а хич не ми се ще да прецакам вифито.

Проблема с 5GHZ мрежа е отстранен и няма да се налага да се пачва. Тоест фирмуера който ще съберете от изходните файлове е вече пачнат. При мен телефона и телевизора са закачени на 5Ghz и няма никакви проблеми.
Цитирай
#62

(2015-08-28, 07:45:19)chitalov написа:  Снощи пробвах как е при пандора още на 3МБ/с беше умело всичко
Говоря за сваляне през WiFi
нищо не съм променял по скоростите.
Пробвах да мина на това http:// wiki.openwrt.org/toh/xiaomi/mini
ама го брикнах и пак върнах пандора.
Ако си теглил торент може да зависи от интернета ти. Примерно адсла на виваком, се сгъва някъде около 1 мегабит ъплоуд, без значение с кошко сваляш като се качи уплоуда и се сговнясва връзката. Другия логичен проблем е, ако има ограничение от доставчика по брой връзки, когато напъл иш лимита на броя връзки не остава за нищо друго, без значение скоростта. Примерно торент клиента ти има лимит 200 пиъра, като се свърже с тях и е заел 200 връзки, а какво е ограничението от доставчика ... не се знае и няма да ти кажат. Реално, повечето подобни сценарии са останали в миналото, понеже доставчиците не се циганят вече така, но 100% има динозаври които го правят. При мен е уж 100 мегабита даунлоуд и 50 мегабита ъплоуд от бтк, такава скорост съм сетнал и в рутера, но не съм включвал qos изобщо, т. е. ядрото си се оправя без някой да му казва да ограничава каквото и да е.
БТВ, сложих си харда и втори ,ден, не е забивало, синкна ми снимките от три телефона, държи се. За сега оставам на стоковия дев.
А нещо което ме издразни, при отваряне на линк който връща 404 not found ме препраща на китайска страница със съобщение 404,/но и байду търсачка и ... абе още някаква китайска простотия тип ад.

Едит: на Падаван го имам компилиран, ако някой не му се цикли да пише ЛС, ще му го пратя.
Цитирай
#63

Почти изключвам де е Интернет доставчика все пак става дума за отичан нет от coolbox (не че са нещо кай зае)а и имам познат със същия рутер и при него е същото положение.
Цитирай
#64

Добро Утро! Ще има промоция и на Meizu M2 Note, за 130 $. Някой ако се интересува...

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#65

Колега, може ли да ми кажеш къде е промоцията

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#66

Някой който има рутера, да каже, възможно ли е на usb-то да се закачи принтер и да се пусне print server на рутера?

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#67

Промоцията е в Aliexpress.
Meizu - то ще бъде 139.99.
На заглавната страница излиза промоцията.
Ето и линк, към обявата: http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-...67359.html

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#68

Моя грешка за цената. Гледам в ibuygou е 222 $. Доста разлика, и там го пишат Meizu M1 Note 2. Дали са добри с тоя процесор. Искам да взема на жената един, предпочитам Хиаоми, но на тая цена няма с 13 мпх камера. А нали ги знаете жените- ползва го за разговори и камера.

п.п. Някой поръча ли го?

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#69

(2015-09-02, 09:28:41)Claping Monkey написа:  Някой който има рутера, да каже, възможно ли е на usb-то да се закачи принтер и да се пусне print server на рутера?

С фирмуера на Падаван може.
Цитирай
#70

Тея пуснаха новите промоции, но ми изглеждат крайно неизгодни. 90 € кантара, намален на 45 €. Стига де, по принцип си е 80-90 лв. Само дето ги чаках толкова...

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#71

В Молла на Али рутер-мини се предлага на цена US $18.99. Време на промоцията само 2 дни. Wink

 
Цитирай
#72

Някой да си е поръчвал от Алито, смартфон HTC? Гледам едни цени от 120-130 евро за HTC ONE M7, то хубаво стар телефон, ама чак толкова евтин. Пише, че е refurbished, а има сума ти продажби, всички доволни, на снимките като нов телефон, кутия, зарядни всичко точно. Спецификациите същите,къде е измамата...

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#73

s_l_a_d_u_r, ами никъде, просто са refurbished. Стар хард в нова упаковка. Ако искаш, можеш и Нокия отпреди 10-15 години да си вземеш оттам.

 
Цитирай
#74

Аз вземах 2 бройки , но ги върнах ...много проблеми имаха , да не говорим , че обхвата беше супер зле ...иначе изглеждаха новички отвънка , но вътре са зле ...по добре някоя китайка за тия пари - поне няма да береш ядове
Цитирай
#75

Е refurbished са си демек като нови. Защо да има проблем с обхвата, процесор пише същият. Абе както и да е, предпочитам Хиаоми. Просто ми направи впечатление цената на тези. Между другото има доста добро ZTE , на промоция. Спира ме тоя 5.5 инча екран.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)