Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

G+ MX4 - забива, крашва, не работи google play и още
#1

Здравейте! Предварително се извинявам, ако има вече подобна тема, търсих, но никое от предложените решения не свърши работа. Та телефончето е китайско, марката е G+, моделът е MX4. Та проблемите са в това, че забива изключително много (сравнявам го със старият си Samsung s6310, който върви по-гладко или поне по същия начин). Също така е истинско приключение сърфирането в интернет, тъй като повечето страници като се отворят и браузърът ме изхвърля в начален екран. Влизайки после в браузъра започвал отначало и така 10-ина пъти. Google play ми изкарва съобщение, че няма връзка... това ми обясниха, че уж понеже е китайски телефон и едва ли не решение няма. Еми примирих се, инсталирах му Blackmart и там няма проблем... когато се отнася за някой по-лека програма от типа Retrica, messenger... но когато става въпрос например за някоя игра три-четири пъти ми дава, че я тегли и инсталира, след което ми излиза съобщение, че инсталацията е неуспешна. Когато все пак стане успешна, като я отворя излиза само черен екран  Bu Плюс това не ми работят приложения като ютуб, въпреки че са изтеглени от там, защото искат работещ google play. За капак и клавиатурата ми понякога започва да се появява трудно, тоест например в google ако искам да напиша нещо цъквам на полето за търсене, така десетина пъти (не като шевна машина... бавничко, полека, то с този телефон бързите неща не стават) и продължава да не ми излиза клавиатурата. Затварям програмата, отварям наново и понякога се оправя. Та мисля това са му проблемите, с един ако ми помогнете ще се радвам много, тъй като вече почти месец се боря с машинката. Извинявам се за дългия пост, но... Visslar
Цитирай
Аксесоари
#2

Върни се на стария си Samsung и не си купувай китайски произведения на китайската култура за да нямаш проблеми. Дал си пари не където трябва Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Най-лесното е да се върна към Самсунга. Но се надявах да може тук да се намери решение на проблемите, щом дори в сервизите ме гледат на кръв като им занеса китайче, а повечето дори само като чуят какъв телефон им нося ме отпращат без дори да са чули проблема.
Цитирай
#4

Да смениш гумите на един 2 годишен Мерцедес от зимни с летни,ще струва 50лв.....примерно.Да смениш цялата предница на една Жигула също ще е толкова! Е и с твоята ситуация е така.
Маркови телефони всеки взима за поправка,китайски само този който има нерви......

 Тези симптоми които описваш прили4ат на слаби параметри на устройстото.....слаб процесор,малко RAMпамет ,все неща с които никой не може да ти помогне(да ги замени).
Можеш да опиташ със възтановяване  заводските настроики да освободиш малко памет,като така ще загубиш цялата информация на телефона си,но това ще е решение за не пове4е от 3месеца и то при положение 4е го направиш през рекавъри ,а не през меню на телефона.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#5

Пробвал съм възстановяване на заводските настройки, само че през телефона, но ситуацията не се промени. Може проблемът наистина да е в слаби параметри, въпреки че според характеристиките, изписани в интернет и тези, които ми подава антуту бенчмарк като го инсталирах на устройството не са никак лоши, дори реалните да са на половината. Явно се е видяло, че ще се правя на баскетболист срещу контейнера пред блока. Благодаря и на двама ви за отделеното време.
Цитирай
#6

Пичове дайте ром за G+ MX4 че го закърших ако може някой от вас дето го притежава с някоя програма като MtkDroidTools да го свали от тела си и да го качи ще съм му благодарен че го brick моя
Цитирай
#7

https://docs.google.com/uc?id=0Bzu8NinWg...t=download  Оправих се пичове това е официалния ром с видео и всичко

Дори google play работи
Цитирай
#8

Лелеее, аз уж съм с оригиналния и не ми работи google play, тези дни ще пробвам с този и се надявам най-накрая да го подкарам.
Цитирай
#9

Пич на мен също не ми работеше  с този работи + това не забива елементарно се инсталира в архива има дори видео как  става успех мен ме спаси едвам го намерих след 3 месеца търсене и писане по всякакви форуми


Забележка от модератор:

Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name:https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай
#10

WIPE na cache/data . Factory reset или преинсталация на софта ? Тоя телефон е супер кофти по принцип : лого като на Oneplus one а всъщност реплика на Миезу . Абе щом китайците взеха да правят реплики на китайски брандове... Пък и Вие с кои акъл ги купувате..... Вместо да се ровите в али експрес и да вземете нещо с 5.5 инча , 18 ядра , 40гб рам 50мп камера и тн. по-добре инвестирайте в SGS2 SGS3  HTC - втора ръка но поне телефон. Интересно ми е ако оправиш crash-a и всички бъгове и след 6 месеца батерията роди , счупиш Display ????? Не целя заяждане просто или го хвърляй на време в olx.bg (човек зашеметен от параметрите ще го купи) или по скоро го хвърли в кофата . Жалко ,че пари си набил за тоя тел...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)