Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Решение на проблем с заключване на екрана
#1

Става въпрос за бъг, който срещнах при Android 4.1.2.  Проблема бе следния - ако екрана ви е заключен и изгасен, и натиснете средния бутон на samsung-a си или страничния бутон за on/off трябва екрана да светне и да се покаже wallpaper-a  при заключено положение, давайки ви възможност за отключване с приплъзване. При мен въобще не се появяваше този екран, а направо екрана с иконите. Търсих навсякъде как да го оправя и всички отговори бяха root или factory reset. За да заобиколите тези главоболия, реших да отворя тази тема ( и се извинявам ако вече има такава, но не намерих), за да ви кажа как се оправи проблема при мен.  Отивате в настройки на заключен екран (Options > Lock Screen). От там задавате екрана ви да се заключва с парола. Въвеждате си някаква парола и като сте готови заключвате екрана. Отключвате го няколко пъти и го заключвате. След това отивате пак в Options > Lock Screen и си връщате на отключване само чрез Swype.  Lock Wallpaper-a  се появява. 
Така аз се справих. Естествено не съм сигурен дали ще проработи винаги, рещих да споделя все пак. Успех! Smile

P.S.  и пак - става въпрос за   android 4.1.2 jellybean
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)