Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia M4 Aqua - Проблем с паметта
#1

Здравейте!

От скоро имам М4 аква и както хората, които имат този телефон или са чували той има проблем с паметта, т.е. паметта му е 8 гб, от която уж трябва да имаме 3 гб свободна, но всъщност има само 1.26 гб, а след 2 - 3 приложения.... се сещата, има доста статии и публикации по темата, като аз решение не виждам, парадокса е че това телефонче няма и root...

добра статия е тази например
http://www.xda-developers.com/8gb-sony-x...26gb-free/

Както и да е, има ли някой представа какво може да се направи? 

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Купил си чужд операторски телефон или такъв с продуктов код за страна, в която телефона се продава с малко памет заради предварително инсталирани боклуци. Флашни го със софтуера за CE1 и ще имаш налични 3,2GB.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#3

Да, това трябва да стане наистина, ще ми помогнеш ли кой точно фърмуер да сложа, че не съм много сигурен за това М4 кое ще е най-добре, видях ги CE1, но само за да съм сигурен ?

Благодаря!
Цитирай
#4

Свали ето този и си направи ftf, който да флашнеш.

[Изображение: e27185382608c5d3.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#5

Ако имаш проблем с направата му към FTF файл.
От тук колега се е погрижил да качи няколко предварително направени файла, като първият файл, е региона предложен ти от колегата xn3k.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

FTF-a го направих, с известни трудности, но стана, благодаря все пак! Ако бях поизчакал малко можеше да си ги спестя, но нищо Smile. Имаше проблем с драйверите като е във Flash Mode. но и това тръгна.

И тръгна телефона сега имам 2.92 гб свободни. Нищо още не съм ъпдейтвал, ще внимавам какво. Не разбрах само каква е ролята на  USB debbuggina и Unknown sources, щом ги включвам след флашването...,  може ли да ми обясните ?  (дано не звучи като "да разбрах, само най- важното не ми е много ясно" Big Grin
Цитирай
#7

Чрез Unknown sources позволяваш на операционната система да инсталира приложения от предварително свалени АРК файлове. Що се отнася до USB Debbugging мода, и аз не успях да разбера точно за какво е тази функция, а ползвам Андро от 7 години!  Lol

пп. Имам спомен, че при ъпдейт на системните приложения не се отнема от свободната памет, но може и да бъркам. Имах телефона само за седмица.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#8

Колега изтривай от време на време кеша и си нагласи камерата да записва снимките на сд картата

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#9

(2015-08-12, 21:15:08)xn3k написа:  Що се отнася до USB Debbugging мода, и аз не успях да разбера точно за какво е тази функция, а ползвам Андро от 7 години! 

Основната функция на този режим е да улесни създаването на връзка между устройство Android и компютър с Android SDK (Software Development Kit). Например с Android SDK може да получи пряк достъп до устройството чрез компютър и която позволява да прави терминал команди с ADB с пълни root права  Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

Да де и аз това си помислих, смисъл нещо подобно, за USB debbugging-a ама защо да го пускаме след като вече е флашнат телефона ?
Така е по инструкциите т.е. като свърши Flashtool-a тогава да го включа.

Иначе кеш-а го трия всеки път като инсталирам нещо с този телефон.
Цитирай
#11

Флаштуул ти препоръчва да пуснеш USB debug, защото се предполага, че в последствие може да ползваш Флаштуул и за други неща, освен флашване. А някои от функциите на Флаштуул (изискващи работа чрез adb) изискват дебъгинга да е активиран.
Цитирай
#12

Здравейте колеги, някой от вас успявал ли е да руутне телефона, за да обедини вътрешната и външна памети, поради малкото налична в устройството? Ако някой е успял да руутне това животно да каже, че вече се чудя кое къде да преместя, за да имам памет.

Moto Z Play
Цитирай
#13

И аз се интересувам от рутването на телефона дали има вече  ROOT за М4 AQUA?  и това от линка глупости ли са
Цитирай
#14

Тук също може да се погледне за вариант към руут на Xperia M4 Aqua, като автора на темата потвърждава за потребители, които имат положителен резултат.
Източник:

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#15

@Monipeev и като го рутне кво го променя.
Цитирай
#16

@GL0BAL, тъй като темата е свързана с по-малкото памет на телефона, за да не е офтопик,  ще допълня,  че след руут на устройството,  едно от малкото неща,  е че ще могат например да се изтрият всички тези ненужни файлове и приложения,  с което може да се спомогне за освобождаване на памет в иначе фърмуер,  при който не можеш да освободиш това място.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#17

къде ми е настройката за изтеглените файлове да ги записва директно на SD картата?
Цитирай
#18

@ivelinganev, това не помага тази опция премества само апк-то без кеша.
Цитирай
#19

(2015-09-02, 20:15:50)ivelinganev написа:  къде ми е настройката за изтеглените файлове да ги записва директно на SD картата?

Ако говориш за изтегляните от интернет файлове то свали си от Play store някой download manager примерно и можеш да му кажеш точно къде и в коя директория да ги сваля. Андроида с вградения ги сваля винаги във вътрешната памет в Downloads.
Цитирай
#20

Благодаря, а има ли вариант, в който след като преместя приложенията(игрите) в SD картата да не ми се пълни вътрeшната памет след като играя???? По-голямата част си остава там..
Цитирай
#21

Опитвам се да направя скрийншот. Прави снимката, и веднага излиза съобщение за неуспешна екранна снимка. Възможно било съдържанието да е защитено или паметта да е пълна.
Прехвърлил съм камерата да запаметява в СД картата, на която има още 10 ГБ свободна памет. В телефона свободната памет е 703 МБ.
Някакви идеи за помощ (снимах си десктопа, надали е защитено съдържание)...
Цитирай
#22

Аз също се набутах от теленор поръчах го уш 16 гб и казаха че имат след 4 дена отивам да го взимамм и ми казват нямало 16 г не съществувала викам си сигорно аз си измислям ляляля ... та някой може ли да ме светне как стават тия неща за да го изчистя и да стане с2-3 гб и ако нещо стане изчезва ли ми гаранцията и ще мога ли да го върна в нормалното му състояние

или някаква програма с която данапрвая от гоогал плея да отиват в картата
Цитирай
#23

1. Вариант е да го руутнеш.
2. Да изчакаш докато пуснат андроид М.
Да и телефона винаги може да се върне до нормално състояние след инсталиране на стоков ром.
Цитирай
#24

Някакви идеи кога ще го пуснат този андроид М и m4 поддържа ли го
Цитирай
#25

Ще го представят на 29ти,вече кога ще излезне.. Божа работа.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)