Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia M4 Aqua - Проблем с паметта
#26

Здравейте приятели незнам дали е имало такава тема но нещо от няколко дена ми статава с паметта на телефона ако може помогнете мога да пратя снимки по фейсбук как имам две приложения който съм ги сложил в сд картата ми 4гб андрпйд използва и имам 2гб слободно а трябва  да имам поне 3,5гб
Цитирай
Аксесоари
#27

Инсталираш си SDMaid и триеш наред каквото ти излезе след сканирането.


Цитирай
#28

И аз имам този проблем с паметта,телефона е от оператор ЕЕ Англия. Ако инсталирам от предните постове фърма,няма да имам този проблем. Правилно ли съм разбрал?Някой който може да потвърди?

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#29

@stoianeminem, Под "Няма да имаш този проблем", това е силно казано, защото разликата между софтуерите коментирани по-горе, е частта с допълнително инсталирани приложения на даден оператор или този небрандиран такъв, при който такъв тип приложения липсват.
Така или иначе мястото предвидено за приложения явно не е достатъчно при 8GB-вия вариант, което след инсталиране на по-изчистен софтуер, просто ще забави малко повече времето до известие за липса на памет.
Иначе флашваш подобна компилация и правиш сравнение с предишната, след инсталиране на приложения от теб във времето на употреба.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#30

То аз по принцип си имам само едни приложения които ползвам. На тази сегашната верси паметта не ми стигна само за 3 програми,но след като ги метнах в картата памет даже ми остана и малко памет. Мисълта ми е,че ако сложа тази версия ще имам достатъчно памер за това което ползвам аз. Защотото къде е 1,6 къде е 3,2 гб. памет.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#31

(2015-08-10, 23:16:22)xn3k написа:  Купил си чужд операторски телефон или такъв с продуктов код за страна, в която телефона се продава с малко памет заради предварително инсталирани боклуци. Флашни го със софтуера за CE1 и ще имаш налични 3,2GB.

Тази операция нарушава ли гаранцията ? 
И някъде пише ли как се извършва? 
Имам същия проблем с паметта както при колегата, и ме е страх да го рутвам, за това ако може да оправя нещата така би се заел да го направя.

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#32

Не би трябвало да ти се наруши гаранцията, защото флашването не е руут. Можеш да видиш как се прави тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=11937

Разбира се е препоръчително да видиш за кой регион ти е телефона, за да може при нужда да му върнеш версията със същия продуктов код.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#33

(2016-09-27, 08:17:53)xn3k написа:  Не би трябвало да ти се наруши гаранцията, защото флашването не е руут. Можеш да видиш как се прави тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=11937

Разбира се е препоръчително да видиш за кой регион ти е телефона, за да може при нужда да му върнеш версията със същия продуктов код.

А как мога да го разбера това.
В телефона май няма информация за това

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#34

Отваряш дайлъра и набираш *#*#7378423#*#* (или си инсталираш това приложение от маркета: https://play.google.com/store/apps/detai...ervicemenu), след това отиваш на Software Info. Там ще видиш продуктовия код и можеш да провериш за кой регион е от този сайт:
https://xpericheck.com/

Запиши си го някъде и при нужда винаги ще можеш да го върнеш отново чрез флашване.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#35

Ако съм на прав път, кода е това 1294-7434 продължава в версията ня софтуера.

Излиза ми че: Update history for: 1294-7434 и ми изписва mobilTel EAD BG....а е взиман от citytel?

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#36

Имаш ли вградени приложения на Мтел?
Възможно е ако телефона е флашван от продавача, за да бъде с български регион. Ако е така, странно е, че са избрали версията за Мтел, а не официалната за централна Европа (CE1)!?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#37

Нямам нищо на мтел....

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#38

Здравейте,имам същият проблем с паметта, зацепва телефона и няма никаква памет.Какво ще ме съветвате да направя с телефона да флашна или рутна.До сега не съм се занимавал с това и не ми е ясно как се прави.Ако няко може да ми помогне нека сподели,благодаря.
Цитирай
#39

При мен всичко мина оК но не иска да тръгне след флаш.

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#40

Дадохте ли WIPE на всички данни през FlashTool? Сигурен ли сте, че софтуера е ТОЧНО за вашия модел?
Цитирай
#41

Свалих от ХДА фтф файла за Xperia M4 Aqua (E2303) ...както пише и на телефона ми E2303.
за Wipe чесно казано не ми е искало....и не съм правил.

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#42

Здравейте!
Искам да попитам след като се рутне телефона и му форматираш картата с памет,не е ли по-добре приложенията да се местят с Link2sd?
За мен това е най удобния вариант за освобождаване на памет за този модел телефон.
Smile

Samsung Galaxy A8 (2018) , Android 8.0 - Oreo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)