Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не поръчвайте в никакъв случай от Xiaomiforsale!!!!
#51

Здравейте, преди 11-12 дни направих поръчка от xiaomiforsale.com , платих чрез някаква платформа "GOPAY" . След няколко писма които си разменихме от вчера до днес , разбрах че телефона ще се изпраща от Китай. Нещо зе да ми намирисва работата и пожелах да откажа поръчката, те се съгласиха и отговориха че до няколко дни , макс. седмица, парите ще са обратно в сметката ми. Искам да попитам, скоро някой от оплакалите се тук дали си е получил обратно парите ?
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-11-22, 18:19:20)naskoff написа:  Здравейте, преди 11-12 дни направих поръчка от xiaomiforsale.com , платих чрез някаква платформа "GOPAY" . След няколко писма които си разменихме от вчера до днес , разбрах че телефона ще се изпраща от Китай. Нещо зе да ми намирисва работата и пожелах да откажа поръчката, те се съгласиха и отговориха че до няколко дни , макс. седмица, парите ще са обратно в сметката ми. Искам да попитам, скоро някой от оплакалите се тук дали си е получил обратно парите ?
Аз съм в същото положение!  На 18-ти предния месец направих поръчката. Чаках 20 дена, като междувременно ги питах защо не пращат поръчката. Отказах поръчката преди седмица, като ги запитах колко време обикновено отнема връщането на парите и отговора беше няколко седмици. Когато заявих, че искам да откажа поръчката, не ми отговориха няколко дена и ме мотаха повече от седмица, аз писах и на Gopay, като им обясних проблема и приложих и скрийншот на ордера и кореспонденцията. Те ми върнаха след около час отговор, че ще ми съдействат и ще се свържат с търговеца. Във вторник сутринта получих имейл от  Gopay, че в рамките на 3 работни дни парите ще ми бъдат възтановени. Щом се появят ще потвърдя.

Edit : Парите са върнати !!!

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

 Xiaomi Mi5 Prime 3/64 , Mi9 SE 6/128 , GTR 3 Pro Infinite Black
 кешбек :  Backit , MegaBonus
Цитирай
#53

На 11ти направих поръчка на телефон (redmi note 4). Пишеше 1 седмица доставка... да ама мина една седмица - няма нищо.. написах им мейл, - очаквайте другата седмица.. окей, изчаках - изчакайте още малко... и ги попитах - може ли да ми кажат точна дата... и отговора им беше - не можем да ви изпратим телефона, ще ви refund-на парите... Извинявайте, ама може да ползвате парите ми вече 9 дни, ама не може да ми пратите телефона? 180 евро не са пари ей така да си ги мятам, както си ги мятат в дискотеката... окей - ще ми пратите парите... Е от 22ри до сега чакам и още пари нямам.. това нормално ли е според вас? Пиша им мейли - не отговарят.. просто не знам какво да правя, защото банковата сметка е гръцка - не мога да ходя до гърция поне до средата на януари няма да съм там за да подам оплакване... какво да правя?

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай
#54

@BestFriend, ако са имали проблеми с логистиката - е напълно нормално.

 
Цитирай
#55

Е окей.. карат ме да чакам и ме залъгват че пратката се подготвя и т.н и накрая опа връщаме ви парите.. съгласих се да ми върнат парите... ама 8 дни вече няма нито едно евро в сметката.
Нали уж DHL а-у?

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай
#56

@BestFriend, стандартен срок за обработката и refund на парите е в рамките на 10-15 работни дни.

 
Цитирай
#57

Тези поне  от година правят номера и лъжат. Пускай диспут в пейпал.
Вече нямат европейски склад, така че и митница щеше да посетиш в един момент.
Цитирай
#58

Проблемът е че е gopay и не разбрах как да пусна диспът там като картата я държа в ръката си.
Ако беше пейпал - парите да ги имам още преди седмица.

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай
#59

(2016-11-30, 20:13:55)BestFriend написа:  Проблемът е че е gopay и не разбрах как да пусна диспът там като картата я държа в ръката си.
Ако беше пейпал - парите да ги имам още преди седмица.
https://www.gopay.com/contact

Пиши им на мейла . Обясни им. По принцип и при мен парите дойдоха 10-на дена след прекратяването на поръчката.Бавят се, но ще ти ги върнат .Gopay може да съдействат по бързо да стане!

Изпратено от моят GT-I9515 с помощта на Tapatalk

 Xiaomi Mi5 Prime 3/64 , Mi9 SE 6/128 , GTR 3 Pro Infinite Black
 кешбек :  Backit , MegaBonus
Цитирай
#60

Писах на мейла дори никой не ми отговори вече 28 часа...
Нито gopay нито xiaomiforsale...
От 22ри миналия месец досега - никакви получени пари няма...

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай
#61

И при мен така, ни пари ни хуй. Дори и от Gopay вече не ми отговарят ... кой знае и те каква пирамида са ... Гугъл хабер си няма кво е Gopay и що е ...
Цитирай
#62

Здравейте,
ето и цялята история.

Започвам с това - НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ ОТ ТОЗИ САЙТ НИКОГА ПОВЕЧЕ. (освен ако искате да си губите времето/парите).
Таа, след като трябваше да ми refund-нат парите (като ми казаха, че моите пари са рефунднати и че до няколко дни (very soon) ще ги получа)... минаха 10 дни и аз се отчаях братче... писах на gopay.. те пък не можели да ми рефънднат парите ако merchant--a не им дал разрешение.. и така ме въртяха и днес получих имейл, че парите ми до 3 работни дни ще ми бъдат върнати на сметката и малко се поуспокоих (поне това е от имейла на gopay)... та да видим другата седмица Smile

Не знам ама за мен 181 евро не са малко пари Big Grin

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай
#63

@BestFriend, е за кого не са, важното е, че всичко е наред и парите ще ти бъдат върнати. Така че със спокойна съвест може да си поръчаш вече от проверен търговец, нали?

 
Цитирай
#64

Ще сменя името на темата с "Не поръчвайте в никакъв случай от Xiaomiforsale"!!! 
Дано автора на темата не възразява!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)