Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камера за паркиране
#1

Имам следната ситуация. В къщи имам два смарфона които не използвам и искам да ги превърна в камера за паркиране. Единият ще служи като дисплей, а другия като камера. Телефоните са HTC Sensation  и  Lg L Fino. Като на финото му е счупен екрана и ще е камерата. Някой да е срещал подобно приложение за live view  ако са в една  мрежа  примерно. ПС: сензациятя е роотната и е с 4.2 ако помня правилно, а финото е с кит кат.

hTC Sensation (железен телефон!) юни 2011-авгус 2014> LG l finо(like!)>lenovo a563(бате по добре недей)>  май 15г  Samsung S6.

Цитирай
Аксесоари
#2

Лично аз съм ползвал IP Webcam, но ти трябва интернет постоянно и то добър. Другото което е, не мисля, че идеята е много добра. Ако колата ти е седан забрави да е полезна. Ако си комби или някой хеч по-скосен, може и да стане. Тоя телефон не можеш да го оставиш на открито т.е трябва да ти е вътре на стъклото. И така хубава идея, но точно с телефони недей...
Ако искаш мога да ти кажа за моята идея, защото и аз съм обмислял подобна инсталация - излиза не повече от 30-40лв. Камера от Ибей - 10 долара, кеф ти с лентичка за номер, кеф ти "скрита" да се показва до осветлението на номера и т.н. Снимат на 170 градуса и като качество са ОК. Вече има и по-скъпи с разни инфралъчи за нощно виждане, но зависи от това какъв резултат искаш. След това един дисплей 4.3 инча - пак са по 14-15 долара - има флип, има за табло, има за задно огледало. Малко кабеляк и си ти, с изчистена и "скрита" инсталация. А ако колата ти има Нави е още по-лесно с някое модулче.
Продай единия от двата и си купи сносни камера и екран. За финото - ако предложиш добра цена съм готов да го взема.

Galaxy Note 3
Цитирай
#3

В такъв случай, не мога ли просто да откача камерата от сензацията,  да и запоя кабел и после да я залея отзад със силикон за да не се овлажнява и пак да я лепна   около номера Smile (даже предолагам че ако се поровя ще мога да използвам само дисплея без да се зарежда андроида, което си е бавно). Само дето се губи безжичния елемент Sad     

Пс: сензацията се оказа с 4.1.1

Сензацията горката много е видяла от тоя живот и не е в добър търговски вид. А финото е със счупен дисплей и ремонта излиза колкото нов телефон от OLX.

hTC Sensation (железен телефон!) юни 2011-авгус 2014> LG l finо(like!)>lenovo a563(бате по добре недей)>  май 15г  Samsung S6.

Цитирай
#4

Нямаш AV IN на нито едно от двете ти устройства,така 4е варианта за кабелна връзка също отпада!
Камерата сама по себе си има нужда от захранване за да работи,като я извадиш от телефона как ще го полу4и?

Мод едит: Това 4 е цифра. Буквата ч, Ч се намира на този бутон от клавиатурата ти: `~ (ако пишеш на фонетична клавиатура). Изглежда ето така:
[Изображение: 2011-12-20-01-54-01-dell-vostro-3550-keyboard.jpg]

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#5

(2015-08-11, 21:03:21)de4thless написа:  Лично аз съм ползвал IP Webcam, но ти трябва интернет постоянно и то добър. Другото което е, не мисля, че идеята е много добра. Ако колата ти е седан забрави да е полезна. Ако си комби или някой хеч по-скосен, може и да стане. Тоя телефон не можеш да го оставиш на открито т.е трябва да ти е вътре на стъклото. И така хубава идея, но точно с телефони недей...
Ако искаш мога да ти кажа за моята идея, защото и аз съм обмислял подобна инсталация - излиза не повече от 30-40лв. Камера от Ибей - 10 долара, кеф ти с лентичка за номер, кеф ти "скрита" да се показва до осветлението на номера и т.н. Снимат на 170 градуса и като качество са ОК. Вече има и по-скъпи с разни инфралъчи за нощно виждане, но зависи от това какъв резултат искаш. След това един дисплей 4.3 инча - пак са по 14-15 долара - има флип, има за табло, има за задно огледало. Малко кабеляк и си ти, с изчистена и "скрита" инсталация. А ако колата ти има Нави е още по-лесно с някое модулче.
Продай единия от двата и си купи сносни камера и екран. За финото - ако предложиш добра цена съм готов да го взема.

Интересно, можеш ли да се подкрепиш с линкове към артикули в ибей ?

Samsung Galaxy S7 + Huawei P8
Цитирай
#6

Да - Камера http://www.ebay.com/itm/Night-Vision-HD-...3cfd6f6e43 8 долара
LCD но не флип, флиповете са около 14-15 долара - http://www.ebay.com/itm/4-3-TFT-LCD-Car-...5679f30380
Flip - http://www.ebay.com/itm/4-3Inch-TFT-LCD-...280107f5cb
Камери най-различни - от 7 долара до колкото ти се дават. Една що годе прилична системка (съдейки по youtube) излиза на 50лв и включва флип мониторчето и камера с IR нощно виждане и 170 градуса ъгъл на виждане.
Не се наканвам да поръчам, по-скоро да ги чакам иначе бих се пробвал. В OLX бях намерил флип дисплейчетата по 28лв. Камери също има, но малко по-скъпи.
Не е нищо сложно като изпълнение, но е доста полезна екстра. Аз обмислях да го вържа към светлината за задна скорост, така като се пусне тя, се пуска и монитора/камерата.

Galaxy Note 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)