Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой, какъв modem файл използва??
#1

Понеже по погрешка пуснах същата тема в раздела за Lenovo - Р70, помолих да бъде преместена но никой не уважи молбата ми или просто никой е нямал време да го направи но все пак.. пускам я тук..


Цитат:Добър вечер съфорумници!
Въпросът ми е провокиран от следното...
Преди време, когато си сложих Radio V52, телефонът работеше добре, обхватът беше супер.
Даже си спомням, че го сменях в движение и разликата беше осезаема...
Но сега понеже(още от преди появата на проблема) съм на място, където обхвата на М-тел, не се слави с силен сигнал та...
Реших да пробвам с карта на Теленор, там работата е по- добре, но пак забелязвам, че телефонът седи без покритие от време на време, докато не дойде момента и той да ми даде Х.
Реших, че е от оператора - Мисля, че не е това причината.
Сега въпросът е: телефонът Софт или Хардуерно си заминава, затова преди да давам прибързани диагнози реших да се посъветвам с Вас, ползвателите на този апарат, за да събера актуална и достоверна информация по проблема...

В общи линии:
Сега съм с софтуера от подписа ми.
С карта на М-тел на 3G слота(ако това е от значение за обхвата).
И очаквам да споделите кой, от кое Radio е доволен.
Отворен съм и за всякакви идеи и съвети свързани със хардуерната част на устройството...


Благодаря предварително на отзовалите се!
Поздрави!!!
Във добавка мога да кажа, че апарата се държи неадекватно, на моменти има пълен обхват, което не е нормално за района в който живея, но пък провеждам безпроблемни разговори без засичане и накъсване на звука. В други моменти (значително по- често) ми изписва No Service и времето на прехода между двете ситуации е някакви секунди... Прикачам и снимков материал:
[Изображение: Screenshot_2015_08_10_20_41_19.jpg]      [Изображение: Screenshot_2015_08_10_20_51_23.jpg]      [Изображение: Screenshot_2015_08_10_20_51_57.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

101 никакви драми в района и околностите на Пловдив. Минах през почти всички версии . На Хакер от руския форум също се представя добре. На Vibe 1507 съм, доста време бях на S124 и там 101 се представяше добре, но на киткат звука е драстично по-ясен и чист. Забелязва се на 3G нон стоп са ми пуснати данните. На 2G няма значение ROM - а качеството е тип моно звук.
Цитирай
#3

След известно време ползване на V101.
Пълен формат,  пре-флашфане на РОМ-а и повторно завръщане към V52.
Мога да споделя, че има горе- долу същите симптоми и с двата модем-файла, което ме навежда на мисълта, че проблема е или от апарата или от СИМ картата(МИСЛЯ, че не е софтуерен)... За съжаление обаче, не ми се намира точно сега друго устройство за да установя дали проблема е от въпросната М-тел-ска карта.. Но в крайна сметка така или иначе, мисля да помоля да ми я сменят и без това направи доста години...
Някакви идеи, някой да е патил от нещо подобно??? Smile
Давайте съвети, че и без това в раздела за нашият модел е пълно мъртвило..
Поздрави!!!
Цитирай
#4

Аз сменях мтел-ска карта и общо взето видях разлика от една чертичка в полза на новата. Всичко друго си беше същото. Аз при дълъг разговор минавам на 2г. Не е болка за умиране, просто пада качеството на разговора. Общо взето китайска му работа.
Цитирай
#5

Поздрави на всички! Нов съм във форума и благодаря за полезните теми! А сега по същността на темата:
Ползвам Lenovo P780, 8GB ROM, европейска версия, закупен от братята китайци. Не искам да отчайвам автора на темата, но според мен проблемът е хардуерен. При мен първоначално всичко беше ОК, но в един прекрасен момент започна да ми насича на 3G връзката /телефонът фабрично си поддържа WCDMA на 900 и 2100 MHz/. Дисплеят започна доста да грее в горния край под слушалката и батерията започна да пада с по 1% на всеки 2-3 минути. След дълго четене по разни форуми /предимно руски/, разбрах че стабилната 3G връзка и греенето /както е при мен/, са често срещани проблеми при Р780. Сега 3G връзката съм я забранил от менюто и ползвам само 2G. Доволно бързо листи сайтове и скайпа върви гладко. По-големи приложения и тем подобни си свалям вкъщи или другаде, където има WiFi. Цялата тази история си има и един огромен плюс - сега батерията ми държи по 5-6 дни /средно дневно по около 40мин. разговори и по около 3-4 часа интернет - комбиниран - мобилен и безжичен/. А на места на г*за на географията, където преди и добрата ми стара Nokia често губеше обхват и прекъсваше разговорите през по-малко от минута, сега си говоря безпроблемно. Като изключа проблема с 3G, всичко останало работи прекрасно.
Ползвам версия VIBEUI_V2.0_1503_7.141.1_ST_P780_baralajbi като модема от тази версия съм го заменил с P780.ROW.V104, 2014/07/08
Цитирай
#6

По темата...
След форматиране на Data - дяла, обхвата се възвърна макар, че на моменти го забелязвам как сам си пада и изведнъж се пълни отново (но поне за сега е доста по- добре в сравнение с преди формата).
Обаче набарах и някакви руски форуми(както каза колегата Trenchev ), където описват абсолютно същото явления с техните апарати и го отдават на хардуерен проблем свързан със не-пълно контактуване на платката с някакъв модул(предполагам антената - Скаран съм с руския език).

Сега се чудя:
Дали да Му доинсталирам това, което ми е нужно и след всяка програма, която инсталирам да наблюдавам как седят нещата с обхвата, но за тази цел ми трябва някаква програма, която да може да ми вади нон-стоп лог за силата на сигнала(между другото търся такава и по принцип дайте съвети за приложение), защото като започна да му слагам примерно на първо време
Експлорър, Мобил Ънкъл-а ,Секюритито на Леново(много ми допада тази програма) и други удобства....
Нямам кой- знае какъв проблем с обхвата, но когато започна да му инсталирам
Link2SD, Xposed- Greenify, GravityBox и т.н. тогава започват проблемите с обхвата...(не знам на какво се дължи)
Сещам се и първият въпрос, който вероятно ще ми бъде зададен и затова направо ще отговоря Ползвам Link2SD с Ext3 дял(сравнително голям към 2-3гб) понеже местя всичко вътре а картата е на Самсунг 16Гб Клас-10. Съмнява ме това да е проблема. Мога да кажа, че телефонът до сега си е работил безпроблемно в същата конфигурация.

Или да...
Го използвам известно време така, както е в момента..(като нокийка ама с WiFi и камера). И тогава да видя има ли смисъл от софтуерни манипулации или му трябва операция Wink

А Вашето мнение по проблема...???
Цитирай
#7

Здравейте, малко късно виждам темата. Аз имах подобен проблем. А понеже бях много доволен от конкретния модел, доста приятели около мен са със същите телефони. И както се сещате почти всички минаха по тоя път с нямането на обхват. При 10 от 11 телефона се оказа отлепване на процесора. А на 11 беше се откачило кабелчето на антенката. Инъче V52 си е много стабилен модем.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)