Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забиване на сензори?
#1
Question 

Здравейте,

от известно време забелязвам, че сензорите на телефона за ориентация/позициониране забиват - приложения които ги ползват не функционират нормално (дисплея, бутони, икони, снимки не се въртят, приложение нивел не работи, както и компас примерно). След рестарт на телефона работят неизвестно време и пак спират да работят. От много време по телефона нищо не е човъркано, освен обновленията на приложенията. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем? Телефона не е руутван и е с последния официален ъпдейт. Ако някой има някакви идеи моля да сподели, че от време на време направо ми идва телефона да прелети 20-30 метра... че д аму се наместят сензорите.
Цитирай
Аксесоари
#2

Запази си важните неща от телефона и направи поправка с програмата на Сони, Pc Companion.
Ако е софтуерен проблем, следва да бъде отстранен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

"поправка" - преинсталиране на операционната система или по-скоро нещо като сканиране и възстановяване на повредени файлове се явява?
Цитирай
#4

По-скоро е преинсталиране на софтуера, за това и е добре потребителя да си запази необходимата му информация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

За съжаление, процедурата не даде резултат - след извършена "поправка", проблема си остана. Може и някое от инсталираните приложения да причинява проблема, но на този етап неам нерви за трошене да проверявам и това. Май ще мисля в насока да се разделяме с тая мировълнова печка.
Цитирай
#6

Как извърши поправката? С PC Companion ли?
Ако да, то след тази процедура не остават инсталирани приложения а само системни, а те не би трябвало да пречат на сензора по какъвто и да е начин.
Цитирай
#7

Да с PC Companion - давам да търси обновление на софтуера, казва че телефона е с последната официална версия и ми предлага опцията "поправка". Пускам я, следвам си инструкциите, като свърши продължавам с връщането на телефона към състоянието преди това - настройки, приложения и т.н. Два пъти я пусках тази поправка - втория път не инсталирах някои приложения, защото не ги ползвах. За около седмица телефона се държеше прилично, но уви пак забиха сензорите(преди беше въпрос на часове след рестарта да забият) То ако ще е да си седи само със системата за да не му забива това или онова, дреме ми и за сензорите му - безполезни са, както и целия телефон. Една проста нокиа с фенерче и няма проблеми, зареждане веднъж седмично... Скоро децата май ще имат нова играчка
Цитирай
#8

Може някое конкретно приложение да прави проблемите. Не се знае докато не се тества едно по едно.
Супер за децата, нека да намажат.
Цитирай
#9

Да може и приложение да е причината, или ъпдейт на приложение, защото стана от нищо без да съм си играл с телефона. Само инсталирах ъпдейти като излезе някой. По ми е интересно, че след "поправка" времето за забиване на сензорите, след рестарт, от няколко минути или максимум някой друг час скочи на няколко дни - почти седмица. Но все пак забива. Голяма играчка ще да е с това  тестване....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)