Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Вече от 4 дни съм горд собственик на телефона (32гб версия). Направо съм очарован. Телефона е просто супер. До сегане съм имал телефон с по-добър дисплей. Корпусът отзад е стоманен и заедно с това телефонът е тънък и лек.Почти свикнах с Flame OS, тъй като той е доста пипнат и управлението с един бутон е доста по-различно от това на стандартен Андроид сматфон. РОМ-а за сега е само китайска версия, друга още не е излязла, но и той е добър. Камерата се държи страхотно на светло и тъмно, само дето не са сложили по-подробна настройка на резолюцията. Има само малък (5МП), среден (10.3МП) и голям (20.7МП) размер на снимката. Инъче в ръчен режим може да се настройва дори и автофокусно разстояние. Батерията е на 3 заряда и вече започва да държи осезаемо по-добре, но е още рано да се каже. Малко само ме дразни стандартната Meizu клавиатура, не са я направили, както трябва, но това лесно се оправа като сложа друга. Това е за сега ще пиша повече след като го ползвам по-дълго.

Asus Zenfone 5, Huawei Ascend P6, Sony Xperia S, Motorola XOOM, Ainol novo7 Venus Lite , Acer Liquid Metal, ZTE Skate, Hyundai A7HD, Ainol novo7 Paladin, Motorola Milestone
Цитирай
Аксесоари
#2

Честито, със здраве да си го ползваш! И за камерата има решение, както си писал за клавиатурата, в google play е пълно с предложения. Примерно Manual Camera
Цитирай
#3

Да знам, но аз обича да си ползвам оригиналните такива.

Asus Zenfone 5, Huawei Ascend P6, Sony Xperia S, Motorola XOOM, Ainol novo7 Venus Lite , Acer Liquid Metal, ZTE Skate, Hyundai A7HD, Ainol novo7 Paladin, Motorola Milestone
Цитирай
#4

А по какъв начин се сдоби с телефона, че тъкмо оглеждах някакви сайтове и се чудя дали са надеждни?
Цитирай
#5

@Ceberus, виж на Xiaomiforsale, надежден е.

 
Цитирай
#6

Здравейте,
Телефона го ползвам от две седмици и съм доволен до момента. Когато дойде от xiaomiforsale беше с китайска версия 4.5.2.2C на Flyme, която се ъпдейтна на 4.5.2.4C през OTA. Имаше проблем с 3G, тоест не го отчиташе и можех да ползвам само 2G. След кратка справка в meizufans установих, че ако версията се смени на 4.5.2.4A се оправя проблема и наистина се оправи и вече го няма. Двете карти работят без проблем. Единствено ме е яд, че нямаше сив и си поръчах сребърен.
GPS-a работи супер, дава точност 2 метра и се свързва със спътниците почти моментално.

Сега за разликите с MX4, който също ползвам:
1. IPS си е IPS и на мен лично повече ми харесва, самия дисплей реагира по-бързо и по-плавно (поне за мен).
2. Формата на екрана на MX4 също повече ми харесва.
3. Бутона за включване от страни на MX5 много лесно се натиска, когато телефона се носи в джоб (изважда и прибира в него).
4. Фосфорециращия бутон, който също показва и пропуснатите обаждания ми липсва.
5. За пръв път откакто ползвам смартфон ми се случи по погрешка да изпратя SMS, че не мога да говоря сега докато си вадя телефона от джоба.
6. Процесора е бърз, също и не загрява телефона спрямо MX4.
Цитирай
#7

Има ли сайт от който мога да си поръчам тела от европа и да дойда за до към седмица ??? Не ми се чака от някой китайски сайт над месец ... ако има такъв сайт казвайте ... Гледам в Xiaomiforsale  но ми се вижда цената прекалено голяма 322 евро ...
Цитирай
#8

Ако прочетеш по-внимателно ще разбереш, че всичко дето сме го поръчвали, сме го поръчали от еу склад. Естествено, тези складове се държат от китайци, но ако си платиш доставката по Dhl, в която влизат и платени мита/ддс за Европа ще ти дойде на вратата за 5-8 дена.
Няма да намериш никъде цена под 310-20 евро, тъй че ако ти се виждат много.. стоиш и чакаш да падне, но засега е толкоз
Цитирай
#9

ОК де дай ми сигурен сайт за който ще ми дойде за 5-8 дни било то и 310-320 евро ... Гледам , че в ibaygou го има за 330 долара но нищо не му разбирам на тоя сайт .... Май ми иска отделно и пари за доставка .... А в minideal е 290 евро но и там незнам за колко престига и ще иска ли отделно за доставка ...
Цитирай
#10

Давайте последен съвет , че ще поръчам днес . Телефона от minideal.net ми идва 345$ с DHL но не пише от къде ( мисля си , че от Китай ) а от ibaygou ми идва за 350$ пак с DHL мисля , че от Китай ... Не съм вземиал до сега от двата сайта и незнам кой да избера ... А и дали поръчките ми ще минат през митницата с тея DHL ?
Цитирай
#11

Тини и мини дийл и в случая и ibuygo идват от Китай. Освен ако не опоменато, че е от Европа, но със сигурност точно този модел не е в еу склад. Този модел още никъде го няма в Еу складове
И ще отидат на митница

Поръчай от  тук  задължително с DHL - ще дойде за една седмица, може и по-малко и няма да плащаш ДДС.
Иначе чакаш и евентуално плащаш
Черно-сивата 16гб версия излиза с доставката 320 евро. Другите гледам са малко по-скъпи.
Аз го взех от там, всичко беше точно, сега мисля и Xiaomi Redmi Note 2 от там  да си взема
Цитирай
#12

(2015-08-23, 15:53:24)rumo написа:  Тини и мини дийл и в случая и ibuygo идват от Китай. Освен ако не опоменато, че е от Европа, но със сигурност точно този модел не е в еу склад. Този модел още никъде го няма в Еу складове
И ще отидат на митница

Поръчай от  тук  задължително с DHL - ще дойде за една седмица, може и по-малко и няма да плащаш ДДС.
Иначе чакаш и евентуално плащаш
Черно-сивата 16гб версия излиза с доставката 320 евро. Другите гледам са малко по-скъпи.
Аз го взех от там, всичко беше точно, сега мисля и Xiaomi Redmi Note 2 от там  да си взема

СМисъл няма да платя ДДС , а дали ще платя мито ?? ИЛи направо по пощата ще си дойде с DHL без никви проблеми ?
Цитирай
#13

Нищо повече от това дето ще платиш на търговеца няма да даваш никъде- цената на телефона + 27 евро за доставка!
Той си плаща къде, каквото трябва.
Ще дойде направо у вас с куриер на ДХЛ
Цитирай
#14

Мерси много братле , сега ще го поръчам и ще пиша когато престигне .
Цитирай
#15

Ako не си поръчал, гледам днес цената му при същият търговец е с още 20 евро по-ниска, което си е вече яка оферта!
А даже през мобилното приложение е с още някой лев надолу, та който се чуди мисля, че сега е момента.
Цитирай
#16

колеги какво ще кажете за тази оферта с dhl http://www.aliexpress.com/item/Original-...19042.html
търся златния вариант 16гб
Цитирай
#17

И като платиш с DHL ще удариш греда, отиваш на митница и си плащаш ддс. Ако държиш да пристигне бързо колегата @rumo е дал изпитан вариант. За златния вариант-съмнявам се този търговец да го има наличен, а други от големите магазини в алито да го нямат.
Цитирай
#18

Е каква е разликата с на колегата dhl-a и на този продавач?и той поръчва с dhl и казват че се доставя до адрес,защо в моя случай да ходи на митница.просто този ми идва 20-30$ по евтино.притесняват ме тези митници,а жената ме притиска за ново апаратче  Smile
Цитирай
#19

Разликата е, че при неговия вариант продавача е направил така, че пратката минава през Великобритания (дали там имат склад не знам, питах китаеца, не ми отговори)и уж телефонът пристига при нас от страна от ЕС, където не се дължи ддс.
Цитирай
#20

Да ви попитам, като ги поръчваме от Китай... ако нещо им стане в БГ има ли кой да ги поправи? То ясно, че гаранция няма, ама поне сервиз за ремонт и части ще се намери ли?
Цитирай
#21

На този етап, едва ли. Те ги няма никъде в Европа официално, пък за сервиз и резервни част по-нататък.
Китайците дават 1г гаранция, само трябва да го пратиш обратно, ама най-добре е да не се налага.
Цитирай
#22

Здравейте и аз имам вече MX5 вижте какво ми направи впечатление цък малка грешка с превода на менюто не знам ако сменя firmware дали няма да се оправи но като цяло не ми и пречи за сега съм доволен от телефона единственото което не ми допада е големия му размер може би още не съм свикнал с по голям телефон.
Цитирай
#23

Има ли някой колега от варна,много ми се иска да видя телефончето на живо преди да поръчвам,че ако не се хареса на половинката,ще трябва да ползвам златист mx5 Sad
Цитирай
#24

(2015-08-28, 08:51:26)LilSaint05 написа:  Здравейте и аз имам вече MX5 вижте какво ми направи впечатление цък малка грешка с превода на менюто не знам ако сменя firmware дали няма да се оправи но като цяло не ми и пречи за сега съм доволен от телефона единственото което не ми допада е големия му размер може би още не съм свикнал с по голям телефон.

Здравей колега. Аз съм с Ноте 2 Мейзу ,международния ром,Flyme OS 4.5I и при мен я има тази грешка.Но смятам,че е незначителна и телефона си е супер Smile
Цитирай
#25

Един съвет от мен към всичко настоящи и бъдещи ползватели на телефона .Не сменяите и абдеитваите версията на Flyme OS 4.5.2.4 .Тя работи наи добре аз се излъгах и стигнах до 5.4.8А и се изгуби българския та се наложи днес да префлашна и се върна с пак на Flyme OS 4.5.2.4. И ся наново пак инталиране на всичко.Евро версията четох че не можело да инсталира през телефона а само през компа ама се оказа сложно да го разбера и се отказах да пробвам , а и не се знае колко стабилно ще работи.

Huawei p30 pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)