Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M4 Aqua (E23xx)

Включен ти е режима за ръкавици - виж в Настройки -> Дисплей

Moto Z Play
Цитирай
Аксесоари
Thumbs Up 

Удар в десетката. Big Grin
Благодаря много.

Now - Xiaomi Mi6 / Nexus 7 2012
OLD -  Xperia Neo V / Xperia M4 Aqua / Xperia V 
Цитирай

Ставам сутринта и поглеждам телефона ми не иска да запали.
Пробвах със зарядното и палър бутона не ще да светне.. Умря!
Моля помогнете!

Редми ноте 7 - 6/64
Цитирай

Не сещам М4-та имаше ли ресет бутон,понеже го дадох на дъщеря ми.На Z2 е под едното капаче.Би трябвало да има и от там да стане.Пробвай.

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Не знам как ресет бутон ще съживи телефона но има такъв или при сим-а или при паметта. И все пак като ръгнеш зарядното телефона светва ли?

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай

Не светва въобще, нито със зарядно, нито с палър бутона.
Сега съм на работа, утре като се прибера, ще проверя за бутон под капачетата.

Редми ноте 7 - 6/64
Цитирай

Има офф бутон под капачето за сд картата.
Цитирай

(2017-03-03, 08:48:10)georev написа:  Ставам сутринта и поглеждам телефона ми не иска да запали.
Пробвах със зарядното и палър бутона не ще да светне.. Умря!
Моля помогнете!

здрасти, и моя умря така, ама докато ми беше в джоба. ако си гаранционен им го носи да се оправят. понеже и моя още е в гаранция го занесох при оператора. едно девойче натисна всички копчета за 20-30сек. едновременно (за включване, за намаляне и за увеличаване на звука) и телефона запали. съответно вече не искаше да го приема за ремонт. накарах я да го изгаси и ОПА- пак не ще да пали по нормалния начин. този път го взе за ремонт. след един месец ми го върнаха, като пише,че са сменили някакъв модул и сега телефона е с друг имей. преди ремонта в градска среда обхвата винаги ми е бил макс и никога не съм губил GPS-сигнал. сега съм макс на 3 чертички и периодично губи GPS-а. чашата преля по време на празниците, като трябваше да се оправям по навигация във Варна и в продължение на 30 мин. ми се наложи 4 пъти да отбивам от пътя и да чакам да изгрее GPS-а, та да мога да следвам маршрута. луда работа. телефона ми е на стойка на предното стъкло и преди ремонта никога не е прекъсвал сигнала. явно като са сменяли модула нещо са прецакали антената. днес им го занесох за нов ремонт и управителката любезно ми обясняваше, че си било най- нормално обхвата да ти е само 3 чертички макс , ама не се нави да я повозя извън града, та да ми види "GPS"-а. Както и да е, оставих го за ремонт. Толкова се кефех на телефончето, че за 1,5г няма нито една забележка по отнош. на работата и изведнъж за 1месец, цяла плеяда. Какво може да са объркали при смяна на модула, че да ми губи обхват и GPS. Извън града почти не мога да проведа сносен разговор-постоянно заглъхва и прекъсва.
Цитирай

Могат много неща да се объркат, ако някой в сервиза не е внимавал много.
Цитирай

Точно така, могат да объркат много работи. На мен ми сменяха 4 пъти дъното, на третата смяна ми се прецака wi-fi и смениха и wi-fi модула с дъното последния път. Засега закрепи положението.  Visslar
Цитирай

Имам следния проблем: в последните два дни телефона има проблем с говорителя. Звука е много тих, при максимално усилена мултимедия. Трябва да го доближа до ухото си и едва се чува. Това е при ютуб, плеър и тн, но и при алармата. Случи се три пъти да няма звук, а само вибрация при навита аларма. След рестарт се оправи, но после пак се случи. Опитвам се да пресъздам проблема, но за сега не мога. Ако го заведа, понеже е гаранционен най-много да го ресетнат и до там. Но каква гаранция имам, че няма да се случи в най-неподходящия момент. Телефона вече е влизал 3 пъти за гаранционен ремонт и при следваща рекламация (4та) мога да искам замяна или разваляне на сделката.
Цитирай

Здравейте,  моя телвфон също е в сервиз,  помолих да ми сменят батерията защото ми държеше вече 6 часа..има няколко месеца гаранция още. Обаче те преценили че му няма нищо на батерията ами са ми сменили дънната платка. Съответно съм с нов имей..
Въпроса ми е, ще мога ли да ъпдвйтвам пак с нов имей и може ли да са ми сложили някоя стара дънна? Телефона си работеше бвзупречно. Без засичани, изключвания или други грешки.. Единственият проблем за мен беше батерията..
Цитирай

Извинявям се, не пише дънна платка а контролен модул..
Цитирай

(2017-03-11, 10:41:26)DragonF написа:  Извинявям се, не пише дънна платка а контролен модул..

е баш де! и при мен на ремонта пишеше "контролен модул " с някакви цифри и букви и като го занесох сега за втори път се оказа, че като искаха да го чекират с инфраред детектора не разпознава кода на оригиналната кутия, защото вече е с нов имей, а това си е точно ново "дъно". май това ще ми е последното SONY. тотално се оак..а от сони. защо ли започва да ми прилича на самопрецакването на Нокия преди 10г, когато си повярваха, че са най-великите и започнаха тотално да се оси..р, та си загубиха абсолютния монопол на пазара и сега никой и не иска да чуе за NOKIA. (Не им правя реклама, просто тотално ме отвратиха навремето!)
Отделно клона на VIvakom в Пловдив на бул. Н.Вапцаров ми дигнаха нервите, че нямали оборотен телефон и сега съм на един мой стар "пръстач" от преди 8г. Мога ли да сезирам КЗП, че са ми отказали оборотен телефон и ако в момента са нямали ,не са поискали от друг клон? Накарах управителката да ми напише на протокола за приемане за ремонт, че отказва да ми даде телефон по каквато си избере причина, но отказа и се покри. Обаче имам свидетели!
Цитирай

Ако ти го има в договора ще ти дадат оборотен телефон ама не знам да го пише някой , някъде. Те не са го направили тоя апарат че да им се сърдиш на тях. Па и така да е , техника е , поврежда се.
Цитирай

(2017-03-11, 08:42:55)DragonF написа:  ...........Въпроса ми е, ще мога ли да ъпдвйтвам пак с нов имей и може ли да са ми сложили някоя стара дънна? Телефона си работеше бвзупречно. Без засичани, изключвания или други грешки.. Единственият проблем за мен беше батерията..

Няма причина да не можеш да актуализираш с тази платка, стига да има за в бъдеще актуализации разбира се, независимо, че е с друг IMEI, като софтуера, който ще бъде актуализиран, ще отговаря на същия номер за персонализация, с какъвто е инсталиран в момента на телефона.
Смисъл, ако преди сервиза телефона е бил със софтуер за Централна Европа CE1 например, а в последствие след смяната на платката са инсталирали софтуер за друг регион, то вече ще се актуализира когато е пусната актуализация за този друг конкретен регион.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте уважаеми.
Пиша щото вече ми писна от нашите сервизи свързани с ремонта на М4 Аква.
Ще споделя: 
Два пъти телефона ми губи високоговорителя(при касически разговор,в момента в който превключа на високоговорителя)разговора отсреща се разпада.
Та два пъти ходи на сервиз и го оправяха но за кратко.
Последният път когато се върна от сервиз проблема беше също отстранен ,но констатирах друго, като се прибрах у дома-основната камера(не за селфи) не работи и дава някаква грешка като ми изписва на етикет че камерата се ползува от друго приложение и трябва да изключа него и пак да пробвам да включа камерата -да ама не се получава.
То е ясно според мене че пак ще ходи на сервиз ама до кога.
Май ще занимавам  комисията на потребителите.Даите съвет.Предварително благодаря.
Цитирай

Не знам, дали сервизът на Сони е за бой или самият производител. По мой впечатления цялата серия телефони от среден клас на Сони до 2016 са пълни с дефекти.

Moto Z Play
Цитирай

Само проблеми с тоя телефон сега се е напълнила паметта като имам инсталирани 4-5 приложения и постоянно се рестартира и не може да тръгне. Big Grin Като го включа в компютъра пък изобщо не отчита, че има включен телефон(ама как да го отчете като той не ще да се включи Big Grin). Утре ако не оживее вече ще го сменям, то не беше удавяне 2 пъти за стоене под вода за няма и 2-3мин., после пък екрана премигваше сега и това, вече като отида да си плащам сметката и ме видят ме питат пак ли се развали телефона. Big Grin Какво да се прави явно съм случил на кофти бройка или пък от сони са случили на кофти модел.  Undecided Bu

Sony Xperia M4 Aqua (White) Android 6.0
Цитирай

Бройка/партида , моя го гмуркам често за по 2-3мин дори и под 0.5м и нямам никви ядове вече 2г Smile

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай

Моят телефон започна да се рестартира пак. Повечето пъти дори не тръгва без да го изключа с комбинацията на PWR+Volume Up. В началото като започна да го прави забелязах, че след като тръгне наново се появяват ъпдейти от Google Play - т.е. прави го при наличие на актуализация. Сега го прави по-често. Пробвах със Software Repair чрез Xpiria Companion, но без успех... Пак ще ходим на сервиз май. Angry
Цитирай

        Здравейте!Имам проблем с рам паметта.Налична е само 883 мб и телефона ми е ужасно бавен
Цитирай

@ivan2500, Проблема с паметта (налична само 883 МВ)описват като такъв след актуализацията до Маршмелоу 6.0.
Предлага се изпращане до сервизен център, за да бъде отстранен този проблем.
Възможно е да върнат предходна версия на Андроид.
Темата с точно този казус:
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-M4...-p/1152827

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2017-10-22, 17:32:18)Monipeev написа:  @ivan2500, Проблема с паметта (налична само 883 МВ)описват като такъв след актуализацията до Маршмелоу 6.0.
Предлага се изпращане до сервизен център, за да бъде отстранен този проблем.
Възможно е да върнат предходна версия на Андроид.
Темата с точно този казус:
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-M4...-p/1152827

Ако префлашна към 5,0,1 дали ще се оправи?
Цитирай

Ако действително е проблем, който е породен след актуализацията, разбира се, че трябва да се оправи и да покаже цялата налична памет от 2GB.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)